Zber Spanielsko Valencia  

Stránka 1 / 2 Nasledujúca
  RSS

 malibu
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 14
30/09/2013 10:13  

Ide niekto do Spanielska na zber udajne nie je agentura vola sa Miro.Dohadzuje ludi farmarovi a nepyta ziadne poplatky,len 50 euro za vybavenie pracovneho povolenia staihnute z prvej mzdy.Isiel,alebo ide niekto cez neho?Ma niekto skusenosti?


ReagovaťCitovať
 torrus
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 7
01/12/2013 23:21  

asi po funuse ale chcem ta varovat
ad 1 poplatok za prac povolenie …v es pracovne povolenie nepotrebujes staci sa ti zaregistrovat na najblizsej pobocke policia nacional vyplnit ziadost o pridelenia NIE a poplatok je 6 – 7 eur splatnych v banke ktora je niekde za rohom nasledne skocis na seguridad social a tiez sa regnes koli zdravotnemu poisteniu a s tymto zas zajdes na najblizsiu polikliniku a poziadas o vydanie sip karty ktora je preukaz na bezplatnu starostlivost a elektronicky recept.

ad 2 praca na zbere je bulshit v es je miliony nezamestnanych a teraz uz aj domaci chcu pracovat na poli takze nula a ak aj tak cena za zber bednu kapaso je tak nizka ze sa to neoplati nehovoriac o kazdorocnych oblboch na slovac zaplat za ubytko a podobne koniny :DD

vazne kasli na to maximalne ta nejaky miro preda kazachstancom ako otroka 😀


ReagovaťCitovať
 Rockyisthebest
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 17
05/12/2013 21:32  

Cau, mozno po funuse ale chcem ti povedat, ze ja som isla cez nejakeho Mira 😀 a je to uplne v pohode sme v spanielsku kde s oberaju mandarinky. Treba urcite ratat s nejakymi vydavkami na zaciatok, byvanie, papiere a vsetko. Da sa, ze si to vybavis sam ale sa nabehas a nam to vybavili oni v pohode. Za kapas je 1,25 eur a ak za den spravis okolo 35 je to ok. a to si zrataj a nie je to take zle … Sme tu asi 20 ludia a zatial vsetko ok. Vyplata v pohode, kolektiv super a zatial nas nikto nepredal.Takze aj ked vsade citas ze ojeb a neviem co ake je vsetko zle, treba vyskusat a nemysliet hned negativne. Spanielsko je super, ludia su super a Miro je tiez super 😀 cafte 😀


ReagovaťCitovať
 torrus
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 7
05/12/2013 23:04  

ok tak este raz a po lopate alebo pravda o spanielskych mandarinkach

najprv zakladne info o spanielsku a papieroch alebo bumagy a podobne zhovadilosti

1. NIE su dve moznosti: cisto brigada na policii nacional vybrat tlacivo na NIE mali by byt aj v slovencine alebo aspon vzor vyplnit a podat pracovnik ziadost preberie a da vam cetlik z ktorym pojdete do najblizsej banky a zaplatite poplatok za vydanie a vratite sa spat na policiu s potvrdenim kde vam daju cetlik s NIE cislom a vasim menom a tak . tento cetlik je dolezity lebo cislo vas bude v spanielsku sprevadzat uz navzdy

druha moznost je ze ste prisli do spanielska zit a tym padom k zivotu budete potrebovat aj rezidenciu
takze si na miestnom urade Ayuntamiento vyziadate potvrdenie o trvalom pobyte na ktore vas musi prihlasit majitel bytu osobne takze musite to riesit s nim . potom s tymto potvrdenim navstivite policiu nacional a postup je rovnaky ako v prvom bode ale na konci dostanete certifikat o trvalom pobyte taky zeleny zdrap papiera.

2. potrebujete sa zaregistrovat na socialnu poistovnu ( v spanielsku ma socialna poistovna pod palcom aj zdravotnictvo ) tam pridete s vasim cerstvym smradlavym zelenym zdrapom papiera prejdete cez detektor kovov a vezmete si cisielko a ked vase cislo zavolaju dojtete k stolu a slusne sa pozdravbite a zahlasite „ola buenos dias quiero registrarme al sistema de seguridad social . nasledne sa vas spytaju ci rezident alebo temporal a basta.

dostanete dalsi zdrap papiera ktory si odlozite a pojdete na zdravotne stredisko v meste kde byvate alebo dedine a tej fuzatej na recepcii zahlasite ze chcete karticku SIP a date jej aj papier z policie a aj zo seguridad social . ta fuzata vam zalozi kartu kde vam zaznaci ake mate choroby a da vam na vyber kmenoveho lekara nasledne vam z tlaciarne vypluje karticku ktora je aj vasim elektronickym receptom v pripade ze ochoriete a lekar vam daco napise tak s tou kartickou nakracate do lekarne a lekarnicka si s karty precita ake lieky vam ma dat .

ked toto vsetko mate mozte ist v klude domov sadnut si na prdel a cakat ze vas pride nejaky pedro juan alebo luis na zber mandariniek ale .

seriozna praca na campe vyzera asi tak 8-15 clenna skupina kde vacsina striha mandarinky do kapasa a dvaja nosia a vysypaju mandarinky do bedni . vecer pride jasterka a poodvaza nazbierane mandosky kam treba vysledny vykon sa rozdeli medzi pracujucich pomerom ako bol dohodnuty ked sa skupina tvorila
nikomu nedavate ziadne vypalne

neseriozna prinajmensom neprofesionalna praca vyzera :

20 -50 clenna banda zberacov sa rano najprv porve o bedne aby mali dost na cely den nasledne sa rozbehne do riadky a zisti ze su zarosene tak si sadne na prdel a do cca 9 tej sedi a caka kym uschnu . v pripade ze nefuka vietor tak na tej prdeli sedite cca do 12 tej pak budete zbierat na konci dna pride kapo odkundes co sa hra na pseudo supervizora pricom ani nevie co to slovo znamena vam zrata bedne a od kazdeho z vas si vezme 1 – 3 ako vypalne a vdaku od vas ze vobec robite pak pride dalsi velky darmozrac a bud vam bedne ponaklada sam o com silne pochybujem alebo vas fundovane bude dirigovat ako mate tie bedne nalozit na nakladak tomu samozrej asi tiez nejaku tu bednu date za ochotu

dalsi clovek v tomto retazci je picko ktory vas odvezie na pole a z pola ( tento clovek je asi jediny pre vas najdolezitejsi takze toho si hyckajte lebo chodit na pole peso neni nic moc ) ten vas zkasne za kazdy den kazdu jazdu pekne z hurta a aj s chlpami
nasledne pridete na byt neviem kolko vas tam je ale ak si to spocitate tak v dnesnej dobe je najom na mesiac cca 200-350 eur zalezi od velkosti mesacne samozrejme treba pocitat s depozitom ale v pripade korektneho spravania na oboch stranach vam depozit vratia takze ak ste 9 ti na baraku a kazdy z vas plati 80 eur tak chodte do kupelne a na celo si napiste soy idiota

energie niektori majitelia realitiek z oblubov chodili z jednou fakturov na elektriku a nechavali si ju preplatit aj dva krat ak sa zadari aj viac krat 😀 od kazdeho obyvatela bytu zvlast 😀

potom si vemte nejake vydavky na plyn a stravu a mate sumu penazi ktore musite mesacne zarobit aby ste mohli fungovat cize ak si pak za mesiac vyratate ze 1.25 x 32 ( nie 35 ) nie je akosi vela

teraz pridu dni ked nebudete zbierat z roznych dovodov rosa sklady nekupia nizka cena a podobne (nebojte ak prsi tak sa kludne zbiera )

osobne neviem nemozem posudit pracu na mandarinkach nakolko som sa jej nikdy nevenoval teda ak odratam trhanie mandariniek pre vlastnu spotrebu v kralovskom sprinte na cas skor ako vas pri tom chytia 😀

ale minuly rok moja navsteva priatelov v spanielsku ked som si s priatelkou medzi sviatkami spravil vylet na pobrezie od amposty az po almeriu tak vacsina ludi ( myslim spanielov ktorych poznam nakolko zo slovacov a cehcmi som sa moc nechcel bratrickovat ani stykat pretoze tam plati pravidlo ze „najlepsie je odrbat krajana to ide aj samo“ ) mi viaceri ponukali urodu len za to ze si ju dam ozbierat nakolko vykup bol tak nizky ze to neoberali ani na dzus .

najhorise pre tych farmarov je ze ak chcu dalsi rok urodu musia to obrat aj ked to len pohadzu na zem .

takze summa sumarum je jasne ze cest vynimkam pretoze aj vynimky existuju je drviva vacsina ponuk na pracu na mandarinky len sposob ako z ludi vytlct prachy.

objektivne neviem posudit ci miro tu inzerovany je alebo nie je podvodnik ale po prispevku pseudo uzivatela Rockyisthebest sa priklanam k nazoru ze podvod to je a taky pekny od podlahy poriadne a po slovensky
vsetko je super a harry na plazi predava kocku cokoladky a potom je naozaj vsetko super a v pohode a nikto nemysli negativne a 1,25 za kapas pani to je ako vystrihnute PR z nejakeho inzertneho platku L:D

za chyby a preklepy sa ospraveldnujem nemam chut ani naladu to momentalne opravovat


ReagovaťCitovať
 Rockyisthebest
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 17
06/12/2013 3:43  

No, mily torrus, ja som si myslim osobne ze clovek ktory si to nevyskusa na vlastnej kozi tak nemoze o tom hovorit az tak velmi dopodrobna. Slovaci sa az taka strasne lahko odrbat nedaju si myslim aj tato domena je toho dokazom, ja som momentalne v Spanielsku, zbieram mandarinky, a ano robim denne okolo 40 bendi a ano je pravda ze 3 kapasy idu sefovi ale to je vsetko co mi kto bere, tri kapasy nic viac. A zberame si kazdy sam na seba aj s vynasanim a nakladanim, takze si myslim ze to nie je odrb. Miro je uplne v pohode a samozrejme mozes si vybavit papiere aj sam ak si sikovny ale rataj s tym ze sa nabehas a bude ta to stat cas a prachy.My sme to mali vybavene hned za dva dni, mame zelene Nie karticky :D, mame rezidenciu a vsetko … takze je to az do platnosti mojho obcanaku. co je okolo 8 rokov este .. 😀 takze .. treba to skusit ale tak samozrejme nevylucujem ani zle skusennosti, ked pridete na letisko, zoberu vam doklady a neviem co vsetko .. ale toto nie je ten pripad, prajem pekny den 😀


ReagovaťCitovať
 tomar
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 21
06/12/2013 10:31  

Chcem reagovat na posledne 3 prispevky.Torrus ano, mas pravdu pracu zber v Spanielsku mozme rozdelit na serioznu a aspon trosku rentabilnu aj pre zberacov(lenze takych je bohuzial ako safranu) a neserioznych-neprofesionalnych a absolutne nerentabilne pre obycajneho zberaca(takych je bohuzial neurekom).
Bohuzial mozem konstatovat z vlastnych skusenosti ze „agent“ Miro,ktory pri vlastnom inzerovani ponuky prace na bazar.sk nedokaze rep.nskor nechce uviest ani svoje priezvisko a skryva sa pod menom Miro Obchod patri jednoznacne do tej druhej skupiny.To jeho vymyslene priezvisko je ale predsa len vystizne,lebo tato kreatura skutocne len „obchoduje“ s ludmi,vo svoj prospech,ktori naivne vycestuju do Spanielska za ucelom zarobit,ale hlavne aj usetrit nejake peniaze.Samozrejme,ze tento clovek vam pri komunikacii cez email za ucelom,aby vas zlanaril na zber nikdy nespomenie X okolnosti,ktore sa pri zbere mozu kedykolvek denne vyskytnut v neprospech vasho zarobku bez vasej viny/chyby..Ako je denna rosa,cakanie na poliach, kym rosa upadne,cakanie kedy prestane prsat,vecne meskanie kamionov na nakladanie,quantum strateneho casu na poliach z minimalnym zarobkom,alebo bez akehokolvek zarobku,pracovne naradie-noznice,ktore by mali byt vysostne v rezii farmara/veduceho aby vam ich zadovazil,ak je ta farma co len trosku profesionalna-bohuzial to tak nie je,musite si ich zadovazit- zakupit za vlastne peniaze cca 30 euro… ,ziadne socialne zariadenia na poliach…takze ak mate nejaku ludsku „potrebu“…viete kde skoncite…dufanie,ze trafite na dobre pole co mate oberat a hlavne co budete oberat,kedze na kazdy plod je ina sadzba a tiez nieco sa obera jednoduchsie a nieco podstatne tazsie….To vsetko ak by bol len trosku seriozny a profesionalny mal uzrejmit -upozornit a odprezentovat cez email, este pred potencionalnym vycestovanim do Spanielska.Bohuzial tento clovek vam tak maximalne dokaze uviest kolko za plati nic viac nic menej.Je prinajmensom zarazujuce,ze clovek robi tazko ako ostrok na poliach za almuznu a tento clovek ma tu drzost este vypytat od kazdeho aby mu kazdy odovzdal proviziu- 3 bednicky denne zadarmo ako jeho marza.Taktiez zaraba na doprave,kede zdiera ludi,ktorych vezie a pyta nekrestanske peniaze za benzin.A taktiez= zaraba na ubytovani kde natrieska 8-10 ludi do jedneho domu,kde nie je ziadne kurenie ani radiator a najma v zime je clovek donuteny si zadovazit kupit na vlasne naklady radiator.Pochopitelne zaraba aj na dokumentoch,ktore vam vybavi,ale za „svoju“ prehnanu cenu.Preto je lepsie si to vybavit sam…ak tam idete len docastne-nie je toho vela co potrebujete a vyjde to Vas cca spolu 10 eura .Pre drvivu vacsinu ludi,ktori tam prisli sezonne na docastnu brigadu si privyrobit takmer vsetko je pre takeho cloveka nerentabilne a naopak rentabilne len pre jedneho vychcaneho Slovaka menom Miro.
Rockyisthebest-obhajca „agentka“Mira s Tvrdosina,ktori spolu ziju a jedini zarabaju a „obchoduju“ s ludmi samozrejme vo svoj prospech.Vsimnite si len jej profil ze vraj z „Bratislavy“.Este som sa nestretol z vlastnych skusenosti aby Blavak,ktory ma co len sedliacky rozum a aj nim uvazuje…kde je priem.mzda 850 EU,nezamestnanost cca 5% a to nehovorim,ze ziadne z tych X okolnosti a nastrah nemusite pri akejkolvek praci a vzdelania v BA zapasit,ale naopak,ktore vas isto cakaju pri zbere na poliach.. aby vycestoval za nejakym zberom,kde bude tazko zarabat na poliach,ak pan boh da mozno tych 40-60EU/denne a ked pan boh neda tak mozno len 20EU/denne alebo aj nic ked pocasie nedovoli.To vsetko povazujem za riadne sialenstvo,obzvlast ak je cloek z Bratislavy.
„Podciarknute-scitane“ otazkou zostava koho taka to „lukrativna“ ponuka za este „lukrativnejsiu“ mzdu moze oslovit?Mozno iba nejakeho naivneho zufalca,mozno recidivistu,alebo asociala,alebo inych s pohnutou minulostou,ale bohuzial asi bez sedliackeho rozumu.
V kazdom pripade z vlastnych skusenosti tochto cloveka a samotnu „zemiakovu brigadu“,ktoru sam ponuka nereferujem a v ziadnom pripade nikomu neodporucam!
Inac naposledy inzeroval uz pod inym emailom.Podavame na neho trestne oznamenie za porusovanie ludskych prav konkretne nedobrovolne odovzdavanie svojho zarobku v prospech jednej a tej istej osoby a nezakonneho obohacovania sa.Chudak, on to o tom ani este nevie.


ReagovaťCitovať
 Rockyisthebest
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 17
06/12/2013 17:23  

Mily tommar, v prvom rade musim povedat ze vzdy a vsade ode o peniaze, za 3 kapasy sa s prepacenim neposerem, to su nejake tri eura. A to ze je to vidiet? no a? Ano som z Bratislavy a predstav si nezarabala som ani priemer 850 eur ale 1200 az 1500 eur co je vzdialene od zarobku ktory mam tu v Spanielsku a mysliet si tym padom ze som asocial alebo recidivista je chore.Ja mam svoje dovody preco som sa rozhodla pre pracu v Spanielsku. Pracovala som pre spolocnost ktora sa zaobera predajom a predstav si ze nam brali z predaja, okolo 2,8 percenta pre supervizorov a manazment… a nikomu to nevadi. a to su peniaze ktore sa pohybuju v ciastkach okolo 2000 az 300o eur a takze naozaj tri eura su pre mna ok … Dalsia vec, ked nietko chce ist na zber mandariniek tak treba ratat s tym ze bude makat, ked pride maly chudy vegetarian , ktory ma 19 rokov tak sa asi neda ocakavat ze to zvladne a samozrejme ze mu bude vsetko vadit aj tri kapasy, aj ubytko aj ludia aj vsetko … ale to je jedno. S Mirom z Tvrdosina spolu nezijeme a by the way, tie tri kapasy sa neodovzdavaju jemu a do prace mozes chodit kludne aj sam, nikto ta nenuti chodit s nim … alebo nieco podobne, a ja som mala ciste info cez mail takze pisem sama za seba.Ale pre boha, je to praca na poliach s takymi vecami ako je rosa alebo dazd alebo nejakym meskanim kamionu alebo hocicim sa musi ratat. Skoro vzdy ked sa chodi na sezonne prace tak je jasne ze to domaci nechcu a nebudu robit…. trebars aj pre to lebo to nie je lahka praca a ak chce clovek zarobit tak makat musi. A len preto lebo to niekto nezvlada, tak sa da vyhovarat aj na to ze niekto obchoduje s ludmi alebo ojebava alebo podobne, ale zasa si myslim ze su aj horsie skusennosti kedy clovek pride do zahranicia a nema ani ubytko ani pracu ani nic. Musi spat na plazi .. lebo aj take pripady som uz zazila. pekny den 😀


ReagovaťCitovať
 torrus
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 7
06/12/2013 23:39  

Tomar

To trestne ste podavali na sk alebo v spanielsku?


ReagovaťCitovať
 torrus
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 7
06/12/2013 23:50  

Na ten zvysok len tolko v kazdej lokalite zije nejaky pepe a pod spojeny s nejakym slovakom alebo pripadne cechom a hraju sa na biznis ale podme opisat iny sposob prace

Poznal som za roky svojho zivota v es aj partiu ludi co pracovali v sadoch na zbere
Partia mala 8stabilnych clenov plus 5 co sa kazdy rok menili
Zbierali pre sady zdruzene pod spracovatelsky podnik
Zbierali spolocne a do velkych skobiek cize na vahu nie na kapaso a bedne
Zarobene peniaze si delili nikdy nic nenakladali a to ze kamioon meskal ich netrapilo nakolko na to tam boli pracovnici co mali na starosti danu vec
Ubytovanie mali kazdy svoju izbu predsa len najom za 3 izby stoji mesacne 300 eur plus minus 50 ojro

K tomu kureniu v es ta vyvediem trochu z omylu 🙂 v primorskych oblastiach kurenie nie je nutnr a nemontuje sa cize ked sme stavali barak tak kurenie bolo za priplatok
Nie jenho treba nakolko tie dva mesiacemco je tam zima sa to neoplati financne vrazit pri ich obstaravacich cenach na kotol a trubky radiatory a tak
Vacsina domacnosti prikuruje plynovymi ohrievacmi na propan butanovu bombu

Spanielsko je fajn je skoda ze si stretol tu horsiu stranku krajiny …


ReagovaťCitovať
 tomar
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 21
07/12/2013 10:32  

Rockyisthebest -spamataj sa!Kto ti uveri tym taraninam,ktore namaju ani hlavu ani patu.Viem kto si a co mas s agentom Mirom,takze nezavadzaj!Ty si zarabala udajne 1200-1500 na Slovensku a odisla si robit radsej na pole,lebo tam zarobis este viac…len kto ti to preboha uveri.Pises tu o zbere ako o nejakej „lukrativnej“ prace,ale opak je pravdou.Obycajne zberac moze ak pan boh da aj pocasie max.800 euro.Ale vacsinou zarabaju podstatne menej.
Zavadzas, clovek,ktory mizerne zarobi pri zbere povazujes ho za slabeho,ktory nevladze robit.Ak clovek sa chysta na pracu v zbere musi pochopitelne ocakavat,ze je to tazka fyzicka praca,ktoru musi brat za samozrejmost.Lenze mzda konkretne pri zbere nie je az tak podmienena len tym,ci je clovek fyzicky zdatny,alebo nie..Tym som chcel povedat,ze aj clovek,ktory je fyzicky zdatny a tazko pracuje cely zivot tak ako pri zbere nemoze brat za samozrejmost,ze aj automaticky lepsie zarobi.Spominal som X okolnosti,ktore sa mozu denne pri zbere udiat v neprospech zberaca,bez ohladu ze vie tazko a rychlo pracovat.Lenze ty automaticky povazujes cloveka,ktory malo zarobi,ze je on na vine,lebo nevie tazko pracovat.Nikdy nepriznas a neodprezentujes ine okolnosti.
Odovzdat 3 ura denne,pre obycajneho zberaca,ktory tazko pracuje,aby zarobil denne aspon tych 50-60 eura vobec nie je malo.A aj keby sa jednalo napr. o 5 centov denne,tak len z principu…kde sme preboha dospeli,ze clovek musi zo svojho podielu,ktory poctivo a tazko odpracoval davat niekomu ako nejake vykupne.Ak si to clovek spocita,kolko mu zo svojej tazko odrobenej prace odovzda len tak za cely mesiac.To je pekna suma ak ma cca 15-20 ludi a kazdy mu odovzda denne 3 eura za mesiac ma pekny balik penazi.Ja osobnne som sa este nestretol,aby som niekomu daval nejake vykupne.Ty musis byt,ale riadne zufala ked taketo vykupne praktiky beries za samozrejmost.
Slovak,ktory nikdy nebol v Spanielsku a nikdy nepracoval pri zbere tropickych plodin ako su mandarinky,pomarance a ine plody,ktore samotne pestovanie a zber na Slovensku neexistuje ma ocakavat ako nejaky jasnovidec,ze ak je rosa sa v Spanielsku neobera…alebo ine X okolnosti a nastahy??A ja sa pytam,nie je lepsie na to vsetko upozornit potencionalneho zberaca,ktory nikdy v SPanielsku nebol,sice vie tazko pracovat… este na Slovensku jednym emailom a podat konkretnejsie informacie o com je zber a ako sa v skutocnosti veci maju a hlavne upozrnit cloveka este pred vycestovanim,ze ak aj clovek vie tazko pracovat…to neznamena ze aj dobre zarobi….a upozornit,ze samotny zber je dost nevyspytatelna praca s X natrahami,na ktore musi clovek ocakavat a vzdy byt pripraveny?Lenze kreatura menom Miro na to jednoducho nema aby objektivne pomenoval vsetky okolnosti.Jedine co dokaze je lizat paty Spanielskemu farmarovi a kupliarcit a robit si svojsky biznis s chudakmi ludmi,ktory nie je ani zdaleka s kostolnym poriadkom.Preto sme dali podnet na presetrenie.


ReagovaťCitovať
 Rockyisthebest
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 17
07/12/2013 13:25  

Mily tomar, ked som si precitala tvoj prispevok, musela som dlho rozmyslat co ti vlastne napisat, pretoze ak ti ide o pracu, myslim ze sa zhodneme na tom ze je to tazka praca, dennne robim okolo 35 bedni niekedy sa zadari 40. Ak to nie je problem pre mna, nemyslim si ze hociaky muz by mal s tym mat problem. Chcem tym ale len povedat, ze to nie je take hrozne a clovek maka tak sa da pekne zarobit a samozrejme to ze ak sa clovek rozhodne ist do Spanielska na zber mandariniek nemoze ocakavat ze to bude lahka praca. Jasne, ale ze sa nedaju ocakavat ze clovek pride bude makat na 50 percent a ocakavat ze zarobi. A pokial robi na 100 percent tak sa to da. Co sa tyka tych troch eur, tak ok, to je individualne, mne osobne to nevadi, a ako som pisala robi sa to aj vo velkych firmach hlavne ktore sa zaoberaju predajom vseobecne, pretoze vzdy si podnik musi zarobit hlavne sam na seba. To ze mi to robi niekto pred ocami viem zjest a su veci s ktorymi ani ja nic nespravim.Tri eura hodim aj bezdomovcovi pod Michalskou v Bratislave, ale dobre ak je to pre teba vela, ja to chapem. A samozrejme su veci ktore zberac neovplyvni ale tym som len chcela povedat ze s tym treba ratat nie ze s tym by mal nieco robit.A ak ti ide o moju osobu, tak ano ja som v Ba zarabala take prachy a rozhodla som sa ist do Spanielska na pole. A prosim ta zdrz sa komentarov co mam alebo nemam s ‚agnetom Mirom‘. A ak vies kto som tak co ? Ja sa ani netajim ani nic podobne. Takze toto nie je ziadne zavadzanie to su ciste fakty. pekny den prajem 😀


ReagovaťCitovať
 tomar
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 21
08/12/2013 8:26  

Ano,ty mas kazdy bozi den 35- 40 bedni …aj ked je ranna rosa a clovek zacina az na poludnie,aj ked prsi,alebo ked sa caka na dalsie pole,kedy da farmar povolenie na zber,a ktore je vdialene niekolko hodin autom….no jednoducho ty si supermen..jednoducho kazdy den mas 35-40 bedni aj keby neviem aka okolnost do toho prisla.Lenze kto ti tym taraninam uveri obzvlast ludia,ktori uz na zbere pracovali.Ano zber je tazka praca,lenze som tu uz spominal X krat clovek moze byt rychly sikovny usilovny ale to neznamena,ze bude mat zarobene vzdy tie iste peniaze.Zber nie je ani zdaleka najtazsia praca,ale je velmi zradna a nevyspytatelna zavisla na X faktorov a okolnosti.A to je na tom to najhorsie.Ak clovek bude robit niekde v priemysle-fabrike v zahranici niekde v NEMECKU/Rakusko co je podstatne blizsie od domova zarobi minimalne cca 1000 euro/mesiac a ma ich isto kazdy mesiac na rozdiel od zberu… a nemusi zapasit so ziadnou rosou,dazdom a inymi poveternostnymi podmienkami,ani byt zavisli na nejakych vecne meskajucich kamionov na nakladanie..a ma aj socialne zariadenie,jedalen atd…a toto by uz pochopilo aj to neme tela z mastale,len ty to nechces pochopit,ze zber je jednoducho velmi zradna praca co sa tyka zarobku.A opakujem zber nie je najtazsia praca,ale i tak nie je ani zdaleka adekvatne platena na to kolko denne clovek vyzbiera.Praca na stavbach -Nemecko/Rakusko je podstatne tazsia,ale aj uplne ine peniaze ako pri nejakom zbere.
A taktiez si nemyslim,ze 35-40 bedniciek denne su dobre peniaze ak je plateny 1.25/bednicka.Ak ty to povazujes za dobre peniaze na to aby clovek kvoli takymto peniazom sa tahal niekde do Spanielska a opustal domov,svoju rodinu tak dakujem pekne.Obzvlast pre zivitelov rodin to nie su ani zdaleka dobre peniaze.Snad pre nejakakych brigadnickych studentov,ktory si po skonceni usetria zopar stoviek eur na kupenie napr. noveho znackoveho telefonu,alebo inej elektroniky,alebo znackoveho oblecenia..
Jednoducho zber co sa tyka samotneho zarobku nie je v ziadnom pripade pre zivitelov rodin pokial pracuje ako obycajny zberac,jedine ak je nejakym komplicom farnara a pracuje ako supervisor kde zaraba aj na ludoch,ubytovani,prepravy osob a inych protizakonnych „bokoviek“.A takychto vychcanych Slovakov-Cechov je v Spanielsku neurekom.
Zber v kazdom pripade neodporucam a uz vobec nie vychcaneho Mira.


ReagovaťCitovať
 torrus
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 7
08/12/2013 9:39  

Tomar. V spanielsku je protizakonne kupliarcenie s ludmi a to co miro a ostatny robia je prave to hraju sa na agenturu ale oficialne nou nie su takze … A za tie tri bedne by mal aspon rano prebehnut pole a reagovat ci mas sediet na poli alebo radsej v bare pri caji jaj ale to by nebol pre neho kseft

Takze kazdy kto chcete ist na zber serte na to a ak uz ste tam a podviedli vas navstivte policiu poziadajte o prekladatela ak neviete jazyk a podajte oznamenie nasledne toto oznamenie podajte aj na haciende a a bude o jedneho mira s mirou menej 🙂


ReagovaťCitovať
 Rockyisthebest
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 17
08/12/2013 14:55  

tomar, jasne ze ak je rosa a zaciname o 12.00 tak sa asi do pol siestej neda spravit tolko bedni, myslela som den ked sa normalne pracuje od deviatej do pol siestej. Mne osobne je to jedno ci to schvalujete alebo odporucate. Ja som tu a makam a som v pohode. Jasne ze to nie je pre hocikoho niekto bude radsej robit vo fabrike alebo na stavbe, ved to je na cloveku ako sa rozhodne. Krasny den

torrus Miro s Mirou nie su ziadny agenti ani agentura. To len tomar ma zle informacie 😀 pekny den


ReagovaťCitovať
 tomar
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 21
09/12/2013 8:54  

Preto sa pytam preco objektivne neinformuje/neupozornuje ludi cez email,este pred vycestovanim ze zber a samotny zarobok nie je podmieneny len usilovnostou,ale aj nejakou rosou a inych X faktorov,ktore som uz spominal.


ReagovaťCitovať
 Rockyisthebest
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 17
09/12/2013 23:49  

hej? a ked ides pracovat ako predajca tak ti tiez povedia ze nejake percenta z predaja a budu z toho platit sefstvo a manazment? alebo ked pracujes v obchode, ja neviem v tescu ? tiez ti z vyplaty idu percenta ktore idu na vedenie supermarketu a mimochodom ja som mala presne informacie, to ze mi niekto nenapise ze ak je rosa tak sa caka kym to vyschne mi pisat ani nemusi, pretoze ked ratam s tym ze je to praca na poli, tak take veci ocakavam. Takze … neviem co viac ti k tomu napisat, ja som tym celym chcela povedat len to ze je to tazka praca, a ze nie je to pre kazdeho to je cele, a pokial mas skusennosti s tym ze ti neboli poskytnute spravne informacie tak si si ich mal asi vypytat pretoze predpoklada sa ze ak je praca na poli tak je samozrejme ze ak prsi alebo je rosa tak sa caka kym to vyschne. A ak mas pocit ze ti bolo nejak ublizene treba to riesit 😀 😀 😀


ReagovaťCitovať
 MiroSpanielsko
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 3
10/12/2013 1:13  

Takže dobrý večer tu Miro.
Myslím , že tu uniká podstata celej komunikácie.
Po prvé nikdy som nevystupoval ako agentúra , ale ako človek ktorý pracuje na poli ako všetci ostatní!!!!
Šéf ma poprosil či viem zohnať ľudí do práce a ja som povedal že to skúsim. Pracoval som v Španielsku už určitú dobu a mal som len dve podmienky , aby ľudia žili ako ľudia to znamená nie po 12 na byte a aby ľudia neprišli o peniaze. Mal som zlú skúsenosť a mne dlhuje jeden Ukrajinec 1200€ .
Šéf u ktorého teraz pracujem to splnil. Bývame po 6 na byte a každí má svoje súkromie a oddych keď príde po práci domov asi 30 metrov od mora.
Práca nie je ľahká a nie všetci ľudia to zvládnu. Písalo mi asi 70 Ľudí a nebral som ľudí ktorí sú 19 roční , alebo bez skúsenosti so zberom. Z 23 ľudí ktorí tu prišli ( upozorňujem že aj po 37 emailovej komunikácii , kde som pomaly vysvetlil aj kde bude chodiť na záchod) ostalo a stále pracuje 18 ľudi sú tu aj 21 ročné baby ktoré ešte nenastrihali pod 35 bední denne , ale to len kôli tomu , že tu išli z Nemecke kde skončili zber uhoriek a vedeli že idú na ZBER!!!!!!
Žiaľ všetci ľudia ktorí si myslia však to nemôže byť ťažké idú do rizika. Je to práca ktorú miestni ľudia robiť nechcú a nezvládnu aj keď pravda je s nami robia už 2 originál Španieli a to len kôli kríze v Španielsku.
Takže ak tu chce prísť 19 ročný 40kg vegetarián ktorý nezdvihne 1/2 svojej váhy a to 21.5kg a žiaľ po asi 3 šanciach a možnosti isť na kampo kde sa bedničky nenosia a on pošle šefa do pič….. Potom mu volá a ospravedlňuje sa len aby môhol do práce ísť lebo ho ako všade inde vyhodia kôli neplnenie základných poviností. Tákí nech tu radšej ani nechodia ušetria si sklamanie.
Podstatne je že bývame ako ľudia momentálne 3 byty po 6 ľudí a práca je ako všade inde v Taliansku na jablkách , alebo v Nemecku na uhorkách. Na začiatku sa podpisuje kontrakt inak mimochodom sú s nami aj 4 Slováci ktorí žijú v Španielsku už 13 rokov a nezohnali prácu platia si jeden byt v Castelone a druhý tu pri nás a mám s nimi najmenej problémov (či už čakajú na podporu , alebo na odpracované roky do dôchodku je mi jedno).
Inak za 2 mesiace čo pracujeme sme boli raz doma kôli daždu a 2 razi sme začínali o 11 kôli rose alebo daždu z predchádzajúceho dňa!!!!!! Preto som si vybral lokalitu VALLENCIA!!!!
Takže na záver práca je, ale nie je ľahká nechávam svoje číslo a svoj email ak chce niekto vedieť viac ešte raz nie som agentúra , ale človek, ktorý nechcel pracovať s rusmi, bulharmi,rumunmi……. a preto som dal do kopy slovenskú brigádu!!!!!
Rockyisthebest je asi jeden z ľudí ktorý to pochopili keď tu išli. Inak mám aj stránku na fc kde zverejňujem každý deň výkony a čo od nás šéf potrebuje.
Takže píšem tu prvý a posledný krát lebo nemám rád krčmové reči ak má niekto záujem môže kedykoľvek volať , alebo písať na href=“mailto:praca.spanielsko@gmail.com“>praca.spanielsko@gmail.com , alebo číslo 0034693989855.
Sorry neriešim hulenie trávy ktorému ľudia aj tu holdujú (nie všetci) mne je len ľúto na konci dňa, keď sa rátajú bedne a jeden deň človek dá bez problémov 39 bední a druhý sotva 25 (a pozerá na mňa ako žaba z prachu) prečo tu vlastne je!!!!!!

PS: Inak každá agentúra Vás skásne 200€ len za kontakt na prácu. Len Vás poprosím ľudia bez skúsenosti, alebo ktorí idete prvý krát vôbec do práce toto je ťažký začiatok, aby ste sa našli v živote ste sami v zahraničí a tak sa musíte aj správať ja už deti žiaľ MÁM a mám ich fakt rád!!!!!!!!!


ReagovaťCitovať
 tomar
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 21
10/12/2013 10:22  

Rockyisthebest -ty si fakt tatar co nikdy nic nepochopi.Akekolvek vykupne v pripade zberu nedoborovolne odovzdavanie bedniciek je pritozakonne kdekolvek.Co tu preboha spominas nejake Tesco a tiez udajne nejakom odovdzavani penazi?Co je to za nezmysel.Jedine dane ti maju pravo stiahnut.Ty musi byt uz riadny zufalec,ked taketo vykupnicke praktiky beriez uz za samozrejmost,ja reda v ziadnom pripade..A preto sme sa rozhodli voci tej to osobe konat a riesit.Na slovensku sme zbierali jablka/hrusky…z zbierali sme aj pocas rosy…Pytam sa uz po X krat, koho by napadlo ,ktory v Spanielsku nikdy neoberal tropicke plody, ze tam sa neobera ani za rosy…nie len pocas dazda.
Tajny agent Miro napise len to co mu pasuje….len nie ziadne nevyhody a nastrahy.Ani len to, ze este aj noznice si musi clovek kupit za vlastne pracovny nastroj,ktory by mal byt vysostne zadovazene farmarom.To je to iste ako kedby clovek,ktory robi v automobilke,ktory nieco skrutkuje si musel kupit zadovazit vlastne naradie.Co je to za smejda spanielskeho farmara.


ReagovaťCitovať
 tomar
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 21
10/12/2013 11:27  

Agent Miro zabudol objektivne uviest,ze ten komentar nepisal resp.pisal to za neho niekto iny.Poznam Mira aj jeho pravopis a vyjadrovanie aj cez email.Zaplatit akejkovek agenture 200 eu za „lukrativnu- zber pracu“ je riadne sialenstvo.No Miro vas „skasne „150-200 len za vybavenie dokumentov.Tento jeho dalsi obhajca zabudol objektivne spomenut ako vychcane zaraba a obchoduje na ludoch a to konkretne na ubytovanch,doprave a vybavovani dokumentov,ktore vas v skutocnosti vyjdu cca 12 euro a nie 150-200euro ktore pyta on za vybavenie.Pytam sa preco tak neotravuje nezamestnanych Spanielov,ktorich je v Spaniesku neurekom.Ale radsej verbuje ludi az zo Slovenska.Lebo Slovaci su prenho pokornejsi vyhodnejsi biznis ako Spanieli,ktori sa nechcu dat oklamat.Vsimnite si,ze dookola omielaju o nejakom vegetarianovi,ktory na to nemal fyzicke predpoklady a zavadzaju X inych nevyhod,ktore vas pri zbere mozu kedykolvek postretnut.
Agent Miro,krory si od vaznych zaujemcov vypyta zivotopis a este aj s fotkou,aby ste mu zaslali pred vycestovanim cez email a na druhej strane sa tento agent nedokaze sam odprezentovat ani len priezvyskom.Ale napise vam,aby ste kedykolvek co najskor do Spanielska dorazili,ale vy neviete ani vlastne ku komu idete,len ze je to nejaky Miro.Prinajmensom neprofesionalne!Cim sa vedel prezentovat je jedine jeho email,ktory si uz od leta stihol zmenit.Lebo jeho prvy email bol href=“mailto:miro.obchod@gmail.com.Otazka“>miro.obchod@gmail.com.Otazka je preco po 2 mesiacov si zmenil email.Otazkou je tiez preco sustavne do nekonecna hlada ludi??Preco nikdy nenaplni pocet?Lebo kopec ludi ked zistia ako to u neho v skutocnosti funguje a aky mizerny plat dostava,tak od zberu odchadzaju.
A ked si so zopar ludmi vymienali vzajomne az udajne 37 sprav,tak je to isto preto lebo na 4 otazky,ktore ti niekto uviedol si zakazdym odpovedal tak max na 2 otazky a na tie ostatne sa ti museli X krat polozit este raz,az kym dostal ospoved.Jednoducho tvoje emailova komunikacia a hlavne objektivita informacci bola dost zavadzajuca, mizerna a bolo nutne to od teba tahat ako s chlpatej deky.A tych X nevyhod,ktore musi clovek ocakavat si pochopitelne nikdy sam od seba objektivne neuviedol….a podotykam nie je to len o pocasi!
Uvadzate tu X krat,ze je to tazka praca,ale neuvadate,ze je to aj dost mizerne platena na to ake quantum clovek denne vyzbiera.Prepac ale nejakych cca 40 bedniciek,aj keby ich mal kazdy bozi den(I ked to tak nie je) je stale malo na to, aka je zalostne nizka cena bednicky a este z toho mala co zarobi musi odovzdat nedobrovolne nedriadenenmu.Pre zivitela rodiny je to zalostne malo!!Ved som spominal…kto za takuto mzdu a tazku pracu aj pojde,jedine notoricky alkoholici,asociali,narkomani…a ta druha skupina-studenti,ktori,ale nie su zivitelia rodin!
Rozmyslal som ci vobec existuje zradnejsej praci akou je vseobecne zber a na to ze je tak zradna a zavisla na X okolnsti je mizerne platena.Ako som uz spominal je lepsie byt nejakym robotnikom vo fabrike niekde v Rakusku/Nemecku a ma ovela ludskejsie podmienky a istu nemeniacu mzdu nezavislu od nejakeho dazda/rosy a inych X okolnosti a ma istych min.1000 eu na mesiac.


ReagovaťCitovať
 MiroSpanielsko
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 3
10/12/2013 20:04  

Takže milý tomar volám sa Miroslav Planieta som z Tvrdošína na slovensku som podnikal s reštauráciami a barmi a žiaľ nepoteším ťa 2 roky som pracoval v Zbore Väzenskej a justičnej Stráže v Bratislave a to v roku 1996 až 1998. Počas tejto práce som študoval na vysokej škole Mateja Belu v Banskej Bystrici odbor Majster odborného výcviku. Vďaka dobrej práci a vysokej škole som dostal viza do USA kde som strávil 5 rokov. Po návrate z USA som začal podnikať s keramikou v Českej republike v meste Písek, kde som podnikal 3 roky. Vrátil som sa na Slovensko lebo sa mi narodila dcéra. Potom som začal pracovať v spoločnosti OVB ako poradca. Keď sa začalo deliť OVB na Partners Group išiel som s pánom Mullerom do jeho spoločnosti lebo som poznal jeho názory a sedel mi jeho prístup prace. Z Partnersu som odchádzal ako ich prvý Manager čiže M1 mal som pod na starosti 14 aktívnych poradcov písal som 2200b. (ak ti to niečo hovorí a odišiel som odtiaľ kôli druhému dieťaťu a možnosti začať podnikať v Tvrdosíne s reštauráciami.) Pred dvoma rokmi som zavrel reštauracie kôli druhotnej platobnej neschopnosti a probléme s vymáhaním faktúr od stravníkov ktorým som obedy vozil. Taktiež kôli hygiene ktorá chcela, aby som starú kuchyňu dal komplet do antikoru čo bolo zhruba 2 000 000 sk žiaľ bol som v nájme tak som to pustil.
Som športovec a milujem kiteboarding minulý rok som strávil na Cypre ako inštruktor kiteboardingu. Cyprus nieje zlá krajina, ale mimo sezóny tam nie je práca. Preto som išiel do Španielska pretože milujem more a je tu práca počas celého roku. Podnikanie na Slovensku je asi 5x ťažšie ako všade inde na svete. Na začiatok mi vyhovuje aj zber ovocia, ale nechcem to robiť do dôchodku asi ťa sklamem.
Hovorím plynule anglicky, rusky a rozumiem poľsky kedže bývam 6km od hranice asi preto to vybavujem ja. (chcem sa naučiť španielsky mám iba základy)
Verím že na teba môj skromný životopis nebol moc plynulý a ukojil tvoje potreby a nebudeš naďalej urážať ľudí ktorých nepoznáš. Dám ti radu do života vycestuj so svojho mesta aj von. Všade okolo je svet nie ľahky, ale nie všade sú podvodníci a vrahovia.
Všetko čo tu je napísane sa dá skontrolovať na nete (firma v Čechách bola pod: kermamika ORAVKA)
Inak neviem ako teba ale mňa učili písať v prvej triede na základnej škole Marie Medveckej v Tvrdosine.
Píšem ti až teraz nie kôli tomu že by som čakal na sekretárku , ale bol som v práci zberať mandarínky. 😯 😯 😯
Verím že do 40 rokov nejako prežiješ krivdu a utrapi z ktorých sa ešte asi večer prebúdzaš a je mi to ľúto , že ťa osud takto potrestal. No práca v zahraničí nie je vycestovanie do KIE v Žiline.
Všetci ľudia ktorí tu ku mne prídu si môžu papiere vybaviť aj sami, žiaľ už to nie je ako pred 3 rokmi keď NIE dávali na počkanie všetkým. Kôli kríze štát zaviedol prísnejšie opatrenia ako kedysi a každý kto si to vybaví sám ušetri kopec času ľuďom ktorí budu s vami musieť isť.
Takže ja som sa predstavil aj s faktami uvidím či máš GULE aj ty…………..
Verím , že je to posledný komentár ktorý som tu pridal ak ma chceš urážať kľudne môžeš , ale kôli tvojím zlým snom nezavádzaj ľudí.
Email som si nezmenil href=“mailto:obchodsk@gmail.com“>obchodsk@gmail.com je môj osobný email a chodí mi tam aj moja pošta. Neveril by si, ale človek môže mať aj viac emailov ako jeden. Ospravedlňujem sa ľuďom ktorým som neodpísal, ale po práci sa musím umyť, najesť a až potom som riešil prácu.(nie každý vyhovoval na prácu už po životopise)

Milý tomar teraz máš 2 možnosti buď budeš ďalej vzdychať za počítačom, alebo povieš kto si a aká krivda sa ti stala.

Takže dúfam že toto upodozrievanie a osočovanie skončí týmto príspevkom. Pozdravujem všetkých kolegov a spolužiakov……


ReagovaťCitovať
 Rockyisthebest
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 17
10/12/2013 20:45  

No ja si myslim, ze jablka a hrusky nie su mandariny. Vies ty vobec ako mandarinka vyzera? A preco sa vobec nesmie zbierat ked je rosa, alebo po dazdi ?? Ak nie tak si to vygoogli a potom sem pis prosim ta objektivnu kritiku alebo nazor ktory nemas od kamaratov ktory ti o tom nieco povedali, ale mas to z vlasntej skusennosti. Pretoze stale dookola hovorit o tom ako ti prekaza davat niekomu tri bedne … ako prepac, ale .. ved to je na ludoch aby si zvazili ci to chcu alebo nie.
Ja som ti len chcela povedat ze vzdy je z tvojich vlastnych penazi, ktore zarobis, plateny tvoj nadriadeny, ci pracujes v automobilke, na trhu alebo aj v supermarkete, chapes???? A co je nedobrovolne? Vzdy sa hovori ludom vsetko dopredu, maju moznost sa rozhodnut ci do toho chcu alebo nechu ist, jo? A ak mas vlastnu skusennost nejaku inu tak to treba riesit a nie vypisovat kraviny na nete, ktore mas aj tak od niekoho zo svojich znamych alebo kamaratov.
Este raz hovorim, ze som v Spanielsku, zberam mamdarinky a ano .. tri kapasy idu sefovi ale bohuzial s tym ja absolutne nic nespravim, takze je mi lepsie sa s tym zmierit nez vypisovat o tom basne na nete. A ked uz som tu tak sa nezlozim lebo tri bedne denne …
wtf? co vam vlastne vadi? Bere vam niekto tri kapasy? A co sa tyka kompletnych informacii tak sa asi treba pytat na veci ktore ta zaujimaju, na hociake skryte poplatky, alebo ako sa riesim ubytovanie, cesta do prace a vsetko ale … ak sa na to ty nespytas lebo ocakavas ze ta niekto bude vodit za rucicku tak sa ani nic nedozvies alebo sa respektive dozvies vsetko za behu .. a potom to mozno vyznieva ze ti niekde niekto nieco zamlcal. Tak vies co ? Zostan radsej vo fabrike a nikam nechod aj tak by si nam nestihal 😀
Ked som isla sem ja, tak Miro celkom plynule rozpraval, vsetko som si zistila a vedela som tym padom do coho idem.
A Miro, kasli na to, ludia ktory sa v zivote nedostali za hranice svojho mesta asi tazko budu vediet nieco o praci na mandarinkach a velmi tazko si to nechaju vysvetlit. So whatever, kazdy si z toho zoberie aj tak to co potrebuje vediet. Nastastie mas viacej mailov 😀


ReagovaťCitovať
 Rockyisthebest
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 17
10/12/2013 22:18  

No ja si myslim, ze jablka a hrusky nie su mandariny. Vies ty vobec ako mandarinka vyzera? A preco sa vobec nesmie zbierat ked je rosa, alebo po dazdi ?? Ak nie tak si to vygoogli a potom sem pis prosim ta objektivnu kritiku alebo nazor ktory nemas od kamaratov ktory ti o tom nieco povedali, ale mas to z vlasntej skusennosti. Pretoze stale dookola hovorit o tom ako ti prekaza davat niekomu tri bedne … ako prepac, ale .. ved to je na ludoch aby si zvazili ci to chcu alebo nie.
Ja som ti len chcela povedat ze vzdy je z tvojich vlastnych penazi, ktore zarobis, plateny tvoj nadriadeny, ci pracujes v automobilke, na trhu alebo aj v supermarkete, chapes???? A co je nedobrovolne? Vzdy sa hovori ludom vsetko dopredu, maju moznost sa rozhodnut ci do toho chcu alebo nechu ist, jo? A ak mas vlastnu skusennost nejaku inu tak to treba riesit a nie vypisovat kraviny na nete, ktore mas aj tak od niekoho zo svojich znamych alebo kamaratov.
Este raz hovorim, ze som v Spanielsku, zberam mamdarinky a ano .. tri kapasy idu sefovi ale bohuzial s tym ja absolutne nic nespravim, takze je mi lepsie sa s tym zmierit nez vypisovat o tom basne na nete. A ked uz som tu tak sa nezlozim lebo tri bedne denne …
wtf? co vam vlastne vadi? Bere vam niekto tri kapasy? A co sa tyka kompletnych informacii tak sa asi treba pytat na veci ktore ta zaujimaju, na hociake skryte poplatky, alebo ako sa riesim ubytovanie, cesta do prace a vsetko ale … ak sa na to ty nespytas lebo ocakavas ze ta niekto bude vodit za rucicku tak sa ani nic nedozvies alebo sa respektive dozvies vsetko za behu .. a potom to mozno vyznieva ze ti niekde niekto nieco zamlcal. Tak vies co ? Zostan radsej vo fabrike a nikam nechod aj tak by si nam nestihal 😀
Ked som isla sem ja, tak Miro celkom plynule rozpraval, vsetko som si zistila a vedela som tym padom do coho idem.
A Miro, kasli na to, ludia ktory sa v zivote nedostali za hranice svojho mesta asi tazko budu vediet nieco o praci na mandarinkach a velmi tazko si to nechaju vysvetlit. So whatever, kazdy si z toho zoberie aj tak to co potrebuje vediet. Nastastie mas viacej mailov 😀


ReagovaťCitovať
 tomar
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 21
11/12/2013 10:58  

Ja sa volam Tomas Obchod.,vystudoval som vysoku skolu -babkarstvo.Po skonceni studia som posobil 8 rokov v US pre Bushovu tlacovu administrativu ako poradca.Potrom som sa vratil spat na Slovensko a otvoril som si 4 restauracie,ktore od zaciatku nevynasali zisk,kedze vieme ako je to s podnikanim a samotnou rentabilitou na Slovensku.Zostal po mne len dlh, tak som zutekal do Bangladeza,kde pracujem ako obuvnik,prilezitosne chodim oberat kakaovniky a papriky,ked to samozrejme pocasie dovoli.Taktiez pestujem/chovam slimaky na konzumnu spotrebu.Prave tuto krajinu som si vybral preto,lebo je tu vysoka zamestnanost a lepsia zivotna uroven ako na Slovensku….som bilingualny-plynule komunikujem hebrejsky,anglicky,nie som sportovec,ale viem hrat sachy a badminton….ci mi veris,alebo nie je mi uplne jedno,kedze ja som ziadnu pracu na rozdiel od teba nikde neinzeroval a ani nikomu neponukal.A kebyze som aj ponukal,tak urcite aspon s odprezentovanim sa celeho mojho mena.
Prepac na tvoje zivotne memoare -uspechy/neuspechy, tu urcite nikto nebol zvedavy.Stacilo sa len odprezentovat svojim celym menom,ale nie tu,ale uplne niekde inde.Len skoda,ze si to svoje meno ak je v skutocnosti tvoje neodprezentoval kazdemu kto reagoval na tvoju pracovnu ponuku,obzvlast ked si sa neprezentoval ako pracovna agentura,ale len ako sukromna osoba,ktora dohadzuje ludi farmarovi.Ved to povazujem za normalne, ak clovek,ktory ponuka pracu a ziada od niekoho zivotopis s fotkou aby sa ten co ponuka pracu aspon odprezentoval svojim celym menom a nazvom firmy-farmy pre ktoru pracuje.Obzvast ak sa jedna zber v Spanielsku,kde vela ludi uz doplatilo na podvodnikov.Ved napokon samotna oficialna stranka Ministerstva zahranicnych veci Slovenska upozornuje,aby ludia nenaleteli na podvodnikov,ktori neuvadzaju ani len svoje cele meno,ani nazov spolocnosti.Zial ty si to nedokazal,az teraz.A okrem mena tiez objektivne strucne opisat co vynasa samotny zber,a hlavne upozrnit na nevyhody pri takejto praci,ktorych je neurekom,aby clovek vedel do coho v skutocnosti ide….to vsetko emailom,este pred vycestovanim!
V kazdom pripade nic na tom nemeni,ze sme podali na miestny urad a inspektorat prace podnet na presetrenie farmy konkretne protizakonne obohacovanie sa resp. nedobrovolne odovzdavanie cast vlastnej poctivo -vykonannej prace.Po precitani spravy uradom potvrdili ze taketo praktiky nie su v sulade so zakonom v Spanielsku t.j.nie je to ani z daleka s kostolnym poriadkom.
Prepac,ale my si len hajime svoje obycajne ludske prava z pozicii zamestnancov farmy a bohuzial tieto farmarske praktiky skor „smrdia“ novodobym otroctvom.
Vela stastnych-plodnych-uspesnych rokov v zbierani.V kazdom pripade obdivujem kazdeho,kto sa zivi takouto pracou,lebo zradnejsa-horsia praca akou je samotny zber asi neexistuje a to nie len co sa tyka mizerneho zarobku.


ReagovaťCitovať
 MiroSpanielsko
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 3
14/12/2013 18:53  

Podstatne milý Tomar je že nik nevie kto si a z nejakého dôvodu sa to bojíš povedať. Sú 2 možnosti prečo sa bojíš povedať kto si a to.
-budeš jeden z ľudi ktorých som poslal preč kôli alkoholu, bytkam, alebo si nestíhal v praci. Jeden do konca nevedel kde je v byte WC , keď išiel na malu. 😕
-druhá možnosť je že si tu nikdy nebol a niekde si niečo počul a teraz to tu posúvaš ďalej.
V každom prípade je divne že sa nechceš predstaviť. Podľa mňa sa bojíš , aby som tu nedal pravdu prečo tu už nerobíš!!!!!!§ Keby som si s tym dal námahu tak zistím cez Ip adresu kto si. No je mi to jedno priemerne inteligený človek si svoj obraz urobí a tý jednoduchší nech Idu do tej tvojej fabriky. Hanbil by si sa ako pes, keby som tu napísal to s tým WC.. 😆 😯


ReagovaťCitovať
 tomar
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 21
15/12/2013 8:57  

Ake WC tu konkretne spominas??Za co sa mam ja hanbit?Bud konkretny aspon raz.Ty si mala ryba,aby si mohod vyhadzovat ludi.Inac ja som odisiel od teba sam,ked som vsetko zistil ako to vsetko v skutocnosti funguje a hlavne za ake mizerne peniaze,kde si zatajil kopec veci ktore suvisia so zberom.Nevidim absolutne dovod,aby som prave tu zverejnoval moje meno,kedze som ziadnu pracu neponukal,ani nesluboval- neverboval ludi zo zavazdajucim info na rozdiel od teba.
To tresne oznamenie,ktore sme na farmu podali nam prislo rozhodnutie ,ze bolo opodstatnene co sa tyka protizakonneho obohacovania sa.Kedze sa zistilo,ze ten smejdacky farmar ma celkom dobru marzu uz len z kazdej vyzbieranej bednicky,ktoru zberac vyzbieta a to nehovorim este odovzdavanie extra 3 bedniciek.Tato spolocnost je uz v stadiu setrenia.
Vobec sa necudujem,ze si ako multi-podnikatel zakazdym skrachoval a nakoniec si skoncil pri zbere papriky a mandarinok…clovek,ktory ponuka pracu a nedokazal sa odprezentovat ani celym svojim menom,alebo aspon nazvom spolocnosti pre ktoru pracuje…
Iba retardovany autista,alebo notoricky alkoholik,ktori ziju vo svojom svete a nevnimaju skutocnu realitu moze povedat ze zber je vyborna prasca z este vybornenjsim a stabilnejsim zarobkom,lepsia ako ktora kolvek praca v priemysle.
O zbere sa tu za poslednych cca 8 rokov prave tu popisalo uz dost.Ale zatial ani jeden tu nenapisal(okrem teba a tvojho dvojnika) ..ze zber je praca,pre ktoru sa oplati vycestovat a to nehovorim o mzde,ktora tato praca vynasa.Skor naopak.


ReagovaťCitovať
 Rockyisthebest
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 17
15/12/2013 17:29  

Ahoj tomar, musim reagovat. Mna osobne velmi zaujima kto si 😀 Prepac, ale sme tu v celku v pohode parta aj sme teda od zaciatku boli viem kto poodchadzal aj dovod preco poodchadzali, ale jedno mi neda, vies … pretoze ak nechces prezradit svoje meno nejaky dovod to bude mat a ja si myslim ze to bude nejaky problem aky si tu mal. Tak ved sme dospeli ludia tak ked niekam pridem sa predstavim, nie? A asi sa teda tym padom aj pozname. A ja teda osobne za seba poviem ze tu absolutne nikto nespominal ze je to lukrativna praca. Prave naopat, stale hovorime o tom ze je to praca narocna a nie je urcite vhodna pre kazdeho.


ReagovaťCitovať
 tomar
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 21
16/12/2013 11:32  

Rockyisthebest&Miro- mi pripadate ako z filmu blby a blbsi.A kto si ty ze sa prave tu nechces odprezentovat svojim celym menom?Ved sme dospeli ludia…tak ked niekam pridem tak sa predstavim nie??Takze ked vstupis do tochto fora a tak „zaklopem na dvere“ a predstavim sa celym menom nie??
Ale vam vrta v hlave kto vlastne som…moja mila ja som ziadnu pracu nikomu nesluboval ani neponukal,takze nevidim ani ten najmansi dovod sa tu prezentovat prave tu a uz vobec nie aj celym svojim zivotopisom ako to tu spravil niekto iny..Kolko krat ste uz napisali,ze tato praca je tazka…bohuzial, ani jeden z vas tu vetu- ani jeden krat nedokazal aj dokoncit…a to, ze na to, aka tazka je tato praca-zber je aj sucastne MIZERNE PLATENA.Ak ty povazujes 1.25 euro za bednicku ako dobry peniaz tak dakujem pekne!Ak ty tvrdis,ze zber je lepsia praca ,ako ktorakolvek praca v zahranici konkretne v skladoch/fabrikach….tam mi tu objektivne uved aspon jednu vyhodu v zbere,za ktorou sa oplati vycestovat az do Spanielska.
My sme len podali spravu-podnet ako to v jednej z X spanielskych zbernych firiem funguje,najma ake praktiky zavadzaju pri zbere.Ved co je na tom zle,presetria spolocnost,ak bude vsetko s kostolnym poriadkom,tak ako to dovoluje zakonnik prace v Spanielsku neni coho sa bat.Taktiez sme pred nedavnom podali spravu aj na hygienu,kedze drviva vacsina fariem nesplna ani elementarne hygienicke poziadvky, akou su aspon zadovazene socialne zariadenia v podobe mobilnych toaliet.
Taktiez mi neda nereagovat na tvoj predosli komentar-taraniny,kde si opat zjavne nic nepochopila.Ved prave, ze tropicke plody nie su jablka/hrusky.Preto som spominal,ze aj ked niekto aj ma skusenosti so zberom,ale len na Slovensku, ani zdaleka neznamena,ze napodobne to bude fungovat aj niekde v Spaniesku,kde sa zbieraju uplne ine plody za uplne inych podmienok nie len co sa tyka pocasia.Tym padom by mal clovek,ktory takuto pracu zber ponuka aj objektivne informoval sam od seba nevyhody-okolnosti-nastrahy,ktore moze denne ocakvat a aby nebol o to prekvapenejsi-sklamany ked konecne dorazi do Spanielska a zisti ako to vsetko v skutocnosti funguje.Ved koho by preboha napadlo,ze tam sa nesmie sbierat ani pocas rannej rosy?Taktiez je velmi dolezite zaujemcu upozornit na X dalsich veci ako je napr.vecne meskajuca doprava kamionov a ze zber v Spanielsku nie len o zbere,ale aj o nakladani do kamionov a vecnom cakani na meskajucu kaminovvu dopravu.Lenze vsetky tieto X neprijemnych udalosti pre obycajneho zberaca dotycny,ktory ponukal pracu prostrednictvom internetu zatajoval do poslednej chvyli tak ako sa len da,aby to nemusel sam od seba prezradit a informovat.Ved napokon,kto by mu aj z dalekeho Slovenska prisiel,keby sa vopred dozedel o com je konkretne zber v Spanielsku a hlavne mzda,ktoru za tazku pracu dostava.


ReagovaťCitovať
 Rockyisthebest
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 17
18/12/2013 21:25  

mily tomar, ty elementarna hygienicka poziadavka, uz ma to naozaj nebavi. Miro si mysli ze ty si jeden z tych 4 partizanov, za ktorych platil papiere, ktory si nevedia zratat 300 eur dokopy a nerataju s vydavkami na cestu, a potom im chyba 150 eur.
Pozdravuje ta sef zo Sevilly, a uz viem preco sa nechces predstavit a vies co ? Uz sa radsej ani nepredstavuj ani ma to nezaujima. Nevizdvihli ste jeho dieta zo skoly a nechali jeho auto odstavene na ceste aj s klucami v zapalovani a zdrhli ste niekam do Holandska, po 4 dnoch nic nerobenia. Ak budes davat dalsi podnet tak prosim ta vybav dve mobilne WC, aj muzske aj zenske, nakolko ma fakt nebavi chodit stale iba na muzske WC a ked uz sme pri tom tak samozrejme aj bidet, a male umyvadlo .. vies ked mam chut na mandarinky nebudem ich predsa jest s takymi zaj… rukami :D. Ak sa ti da a mas take kontakty vybav aj obcerstvenie v podobe mobilneho stanku, pretoze musime jest na obed vlastne jedlo ktore si den predtym pripravujeme. Ked sa budu zakladat v Spanielsku odbory tak ta zvolime nacelnikom, lebo mas fakt trefne postrehy. A Miro sa pyta ci by sa dali vyreklamovat topanky ktore kupil na trhu a v praci mu vydrzali len jeden den, uplne sa rozpadli. Kua, uz ani ta Cina nie je ako byvala. A pocuj aj satelit by si vybavil? 😀 aspon jeden slovensky program medzi spanielskymi …to by fatk pomohlo nasej malej slovenskej komunite.
Ak chces podat nejaky podnet tak ho musis smerovat na firmu EXIT LABOR, to by si vedel pokial by si podpisoval kontrakt. Keby si pracoval , tak by si vedel ze farmar je v zdruzeni farmarov ktore sa nazyva COOPERATIVA, a my nepracujeme pre COOPERATIVU ale pre velkosklad a odtial nam chodia aj na kontroly. Ty si mandarinkovu farmu videl tak vo FARMAR HLADA ZENU 😀 Na skusku ti dam tri otazky. Ako vyzeraju noznice na strihanie, do coho sa zbera a kolko ludi je v nasej brigade, kedze si s nami pracoval? Potom sa mozes schovavat za nejake skusenosti s pracou na mandarinkach v Spanielsku. Dufam ze tymto nasa komunikacia nekonci, pretoze cela brigada sa uz nevieme dockat tvojich skusennosti z FARMAR HLADA ZENU. Je to velmi poucne a zaroven velmi inspirativne aspon vieme co vsetko by sme mohli zmenit, aby sa nezodpovedny a nerozhodny ludia ktory nechaju dieta nevyzdvihnute v skole a auto s klucami v zapalovani, citili dobre. Pozdravuje ta cela slovenska brigada ty raper z farmy ….a mimochodom, kedze my sme z blbi a blbsi, tak ty si z rozpravky dlhy a siroky a predpokladam ze ty si ten siroky ….


ReagovaťCitovať
 epoveri
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 21
19/12/2013 1:05  

Pisem list Jeziskovi a reku sem nakuknem co tu je nove.
Zaujimave citanie a chvilkami som sa aj pousmial,,kedze su uz dve tak budem strucny co som pisal jeziskovi.

Mily Jezisko

Prosim ta nech sa tomar dostane do spanielska a zbiera mandarinky,,45 debniciek denne,,dalej nech ho Miro neoje-e a vybavi mu robotu a budu sa od radosti gulovat mandarinkami a Rockyisthebest ked ma mandarinky aspon velkosti 3..idem aj ja 🙂

dovi dopo epo


ReagovaťCitovať
 tomar
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 21
19/12/2013 9:45  

Rockyisthebest-Miro-evoperi-vy klonovani taraci.Zial ani jeden nedokazal odpovedat na moju jednoduchu otazku.Takze este raz UVED OBJEKTIVNE ASPON JEDNU VYHODU V ZBERE ZA KTOROU SA OPALTI VYCESTOVAT AZ DO SPANIELSKA A JE VYHODNEJSIA AKO KTORAKOLVEK PRACA NIEKDE INDE V ZAHRANICI,ALE NIE ZBER, ALE NAPR. V SKLADOCH.Ja som konkretne vyhdoy v priemyselnych skladoch uz opisal.A nebola to len jedna vyhoda.Pytam sa ste shopni na to odpovedat a vysvetlit ludom -Slovakom,kvoli comu by mali vycestovat na zber do Spanielska??Cim chcete ludi oslovit??Je to tou samotnou pracou,ktora nie je vobec lahka?Je to tou mzdou 1.25/bedna-to povazujete za doby peniaz?Alebo je to podmienkami v zbere na poliach a ze clovek je cely den co sa tyka stravovania na nejakych rozkach a inych kupenych polotovaroch…a ze si snat nieco teple uvari az ked pride neskoro vecer domov a snad bude mat aj priestor a cas si konecne nieco teple uvarit??? Mnes sa len paci,ako ste tu zacali riesit rozne „kauzy“ kto vlastne som.AVidim,ze vam to poriadne vrta v hlave kto vlastne som?Najprv som bol nejaky alkoholik,ktory netrafil ani len na WC,alebo tak nejako ste to spominali.Teraz tu tarate „hadate“ ze som nejay „uprchlik“,ktory mal vyzdvihnut dieta „velkeho sefa“zo skoly na co som sa vykaslal a utiekol do Holandska…
Co to bude na buduce…kto som?
Ale ved co vas to tak trapi ,ze sme podali na spolocnost podnet,aby to presetrili.Ved ked tak svorne vsetci tvrdite,ze je vetko v poriadku aj to nedobrovolne vypalne,tak sa nemusie coho obavat.Je to tak jasne ako ze nie na kazdom poli su zadovazene zamestnavatelom mobilne toalety.
Aspon vidime,ze ake to tam mate pestre…hlavna vec,ze ste sa dusovali,aka sudrzna skupina zberacov ste.Najprv tu niekto opisoval alkoholicke excesy a teraz nejakych utecencov a kupovania papierov ..ved som spominal aka sorta ludi moze zlanarit praca zber-asociali,notoricky alkoholici a mala skupina infantilnych studentov.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Pracovné agentúry
Stránka 1 / 2 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.