seriozne agentury ci firmi

Skúsenosti exilákov so slovenskými pracovnými agentúrami, kontakty na osvedčené agentúry, ...

Re: seriozne agentury ci firmi

Poslaťod salamon » 10 Mar 2010 14:48

zralok11 píše:Ja viem salamon a kde teraz si vo Vranove...

hej
salamon

Krajina: Slovakia (sk)
Mesto: vranov

Poslaťod martin1 » 03 Aug 2010 14:53

www.stama-agency.sk-nová seriozna agentúra a na platbe sa dá dohodnuť až po 1 výplate. A platí sa podľa cenníka ktorý určuje zákon.
martin1

Krajina: Italy (it)
Mesto: bolzano

Poslaťod miso1 » 04 Aug 2010 19:05

Stagma-Agenci sprostredkuje prácu iba žiadateľom, čo ovládaju
taliansky, alebo nemecky jazyk.
miso1

Mesto: Bratislava

Poslaťod Hary01 » 04 Aug 2010 20:26

tento kto ma aspon zaklady nemciny je uz davno v cudzine a vie si sam pracu vybavit a nepotrebuje agenture platit.
Hary01

Mesto: Basel

Poslaťod martin1 » 05 Aug 2010 09:03

Ja viem perfekne po nemecky a tiež som sa sem musel dostať dávnejšie cez agentúru. Zbery a brigády nieje problém nájsť, ale nájsť dobrú prácu barmana, čašníčky, kuchára na dobrom hotely, to je už trošku problém. A väčšinou chcú osobný pohovor....A koľko stojí cesta tam a späť? Toto všetko agentúra ušetrí. Treba brať aj to do úvahy.....A keď vás náhodou nečakane vyhodia? Stama aspoň zabezpečí okamžite zadarmo náhradné ubytovanie, alebo hne´d zabezpečí dopravcu domov. Viem o čom hovorím, lebo ja tu žijem, priamo v Bolzane a ja sa tu starám, keď sa naskytne nejaký problém.
martin1

Poslaťod Hary01 » 05 Aug 2010 11:37

Poznam ludi co vedia zaklady a roky rokuce si vzdy nasli miesto nepotrebuju ktomu agenturu naco?Neuznavam tie zderstva aby som platil agenture peniaze,zamestnavatelia ak daju na rakuskych ci svajciarskych strankach ze hladaju personal da sa najst praca bez problemu,problem maju len ludia co sa spoliehaju na kadekoho len nie na seba,nemaju ani zaklad a ked uz ist do zahranicia jedine cez zahranicnu agenturu.Teraz ide zimna sezona keby mam zaujem pracovat v rakuskych alpach a ukazem svoje Zeugnise z 5 hviezdickovych hotelov zo zahranicia mozem si vybrat kam chcem ist,ja osobne sa divim ludom,ze si nechcu sami vybavovat pracu v zahranici,a duplom nejdem cez slovaka.
Hary01

Poslaťod Hary01 » 05 Aug 2010 11:43

Podmienky tvojej registraci:

Podmienky registrácie v agentúre:

1. Zaregistrovať sa vyplnením formuláru.
2. Počkať na potvrdenie z našej strany, či ste vyhovujúci uchádzač/ka o zamestnanie, pretože je zbytočne platiť akúkoľvek zálohu, ak by sme neboli pre vás schopný nájsť prácu. Preto to nejskôr posúdime.
3. Po potvrdení z našej strany zaplatiť zálohu v sume 35,-eur na účet agentúry. Tá vám bude pri úspešnom obsadení do práce odpočítaná z poplatku za sprostredkovanie práce. Záloha vám bude vrátená, pokiaľ nás e-mailom,poštou alebo telefonicky požiadate o vrátenie zálohy a nebude vám dovtedy ponúkneté žiadané pracovné miesto. Tým vás automaticky vyradíme z databázy uchádzačov o prácu. Pri odmietnutí pracovného miesta skôr ako nám oznámite, že už nemáte záujem o prácu v zahraničí vám záloha prepadá.
4. Zaslať nám emailom životopis v nemeckom jazyku s fotkou (vyžaduje sa pri pracovnej pozícii čašníčky.)
5. Stiahnuť a vytlačiť si zmluvu o spolupráci s našou agentúrou, podpísať ju a zaslať na adresu agentúry.

Ty este ani nic nevybavis a uz chces od cloveka 35euro dopredu,naco su ti?Preco nerobis na systeme,ako jedna agentura zo stropkova,ktora dopredu neberie ziadne peniaze za registraciu,ale az ked ma zaujemca svajciarsku zmluvu napr...
Hary01

Poslaťod Hary01 » 05 Aug 2010 11:51

Normalny clovek si doma na internete pozrie rakuske nemecke ci svajciarske stranky kde zamestnavatelia hladaju pracu,najprv tam zatelefonuje a spyta sa ci je to volne miesto,zahranicny zamestnavatel behom par minut v telefone zisti aku ma clovek nemcinu,na umyvaca riadu staci minimalny zaklad,na casnika by mal zaujemca vediet lepsie nemecky a mat prax,potom treba mat prelozene doklady o vzdelani do nemciny s peciatkou sudnoznaleckeho prekladatela a zivotopis v nemcine plus odporucania,toto ked vsetko clovek posle postou ci emailom zamesnavatel sa vyjadri co a ako,dojst na pohovor v dnesnej dobe nieje najmensi problem,skoro kazdy ma auto vlaky lietadla vsetko ide,aby som nezabudol prefotenu zadnu stranu pasu treba na vybavenie prac.povolenia.Sestra tyzden po skonceni skoly bez praxe si nasla praca v nemecku tak,ze nasla na internete inzerat ozvala sa nemusela dojst ani na pohovor majitel do 2tyzdnov vybavil prac.povolenie na sezonu a hned sla,tak isto postupovala v rakusku a netrebalo ani dojst na pohovor,kamarat dalsi bez stipky nemciny mu vo svajciarsku ponukli miesto v rodinom hotely na umyvaca riadu poslali prac.zmluvu povolenie dostal tam ten mal naozaj stastie,a ked rakusko a nemecko 1.5.2011 otvori prac.trh odpadne procedura vybavovania prac.povoleni,bude to pre zaujemcov este jednoduchsie,problem moze byt v poliakov ti beru aj joby za 5euro bruto a nicia prac,trhy kde pridu,dokonca Svajciarsko po 1.5.2011 da nam vysie kvoty na prac.povolenie,len ludia si musia uvedomit ze spoliehat sa na niekoho ze mu nieco vybavi je hlupost.
Hary01

Poslaťod Hary01 » 05 Aug 2010 11:54

dobry kuchari uz davno su v zahranici to je profesia ktora sa najtazsie vsade hlada.
Hary01

Poslaťod martin1 » 05 Aug 2010 22:37

Ano, každý má v niečo pravdu. Jasné, keď má už niekto referncie z hotela, tak je ľahšie nájsť prácu. To je jasná vec. Ďalšia vec, 35 euro? Prečo?? Mimochodom, dosť ľudí tu už pracuje a od nikoho sme zatiaľ tu zálohu nežiadali. Možno neskôr. Zatiaľ to aspoň odradí ľudí, ktorý si myslia že sa len tak zaregistrujú a keď si na 2 deň niečo nájdu a nedajú vedieť, tak sa nič nestane....A je to preto, lebo dosť ľudí sa zaregistruje zadarmo u viac agentúr, alebo ľudí a keď im niekto nájde prácu, tak vôbec nepovažujú za nutné informovať ostatných že už prácu majú, aby sa niekto zbytočne nesnažil im prácu najsť. Stalo sa nám to a nie 1 krát..... A to sme niekomu našli prácu po týždni. Tak to je zas dosť neférové zo strany tých uchádzačov. A nepochopím ľudí, ktorý majú úplný odpor k agentúram, načo sem vôbec chodia a píšu. Možno mali nejakú zlú skúsenosť a teraz hádžu všetkých do 1 "vreca"??? Každý má svoj názor a ja mu ho neberiem, ale veľa ľudí je takých že nevedia ako začať a kde a od toho sme tu mi. Keď si odrobia 1 sezonu a zistia čo ako a oťukajú sa trošku, tak je samozrejmé( malo by to tak byť), že si nájdu prácu sami. Aj keď je to čím ďalej tým ťažšie, lebo to tu dosť začínajú zaplavovať bulhari a rumuni. A bohužiaľ aj platy idú kôli ním trošku dole.
martin1

Poslaťod Hary01 » 06 Aug 2010 07:46

Martin na na sk poznam len jednu serioznu agenturu,a ta dopredu neberie ani cent,vecina agentur je podvodnickych na slovensku a dopredu chcu vybrat peniaze a samozrejme nic nevybavia,dokym sa slovaci nenaucia spoliehat sami na seba a nie cakat ze im niekto cudzi vybavi job dovtedy budu podvedeni,ano rumuni bulhari,ale najhorsi su poliaci ti budu robit aj za 5euro bruto,kde dosli poskodili prac.trhy a to tak napr,je fabrika robia tam nemci dojde poliak 1 neskor su tam 5 norma je 50kusov za hodinu pohoda,ty blbci otrocki naschval budu robit 70kusov za hodinu a potit sa tu sa nemci ohradia,a odidu,poliak nabere dalsich a vedenie sa smeje ostblok hlupy dosiel nalozme im,pripadne sami si vypytaju nadcasy,takto vznika nenavist domaceho obyvatelstva k hlupako,potom nemci idu na podporu napr,hovorim hlupsich ludi ako poliakov som nevidel.toto turek nikdy nerobi ze by narusil normy,preto keby som bol majitel a mam pohovor chce do firmi poliak nezamestnam ho.Beriem kazdy chce zit,ale pokial toto robia poliaci to presahuje vsetko.
Hary01

Poslaťod martin1 » 06 Aug 2010 14:14

Ok, beriem tvoje pochybnosti. No pokiaľ má niekto pochybnosti, tak v pohode ho skontaktujem s ľudmi, ktorý tu cez nás pracujú a môžu sa kľudne popýtať, ako bolo o nich postarané. Ale to je vec názoru. A o tej VRÁTNEJ zálohe som už niečo napísal. Zatiaľ ju nikto nezaplatil, veď sme tam ani číslo účtu neuviedly. Ale o tej nezodpovednosti niektorých uchádzačov je to pravda. No o fabrikách moc neviem, mi sa venujeme len hotelom a teraz na jeseň aj oberačkám jabľk. Ale aj tie oberačky dosť cudzinci pokašlali. Veď gazdovia platia toľko isto ako pred 7 rokmi, keď som ešte chodil aj ja na oberačky. Nechcú platiť viac ako 7 euro na hodinu, ale ani to nieje zlé, pokiaľ človek potiahne 2 mesiace, po 10 hodín denne, čo sa dá, tak sú to pekné peniaze... No preste je to na každého rozhodnutiu, ako prácu nájde, ale ja len viem, že aj keď si človek hľadá sám, tak ho to stojí nemalé poniaze. Dokonca aj môj známy, ktorý tu už roky pracuje, a vie dobre aj po nemecky aj taliansky požiadal nás o pomoc. Povedal že už prejazdil na pohovory a prevolal vyše 150 euro a prácu ešte nemal istú... A keby sa bol ozval skôr, tak už mohol vyše týždňa pracovať a mal by už min 350 euro zarobených... Tak to je zas drúhá strana veci..
martin1

Poslaťod Hary01 » 06 Aug 2010 14:37

Aj Ty mas v niecom pravdu,ale ak ma clovek nebmedzene prac.povolenie na nemecko ci rakusko co vo svajciarsku B prac.povolenie nepotrebuje na najdenie prace agenturu,ja ked zatelefonujem niekde v nemecku prva otazka v hotely ci inde je mate prac.povolenie?ja ano mam neobmedzene,oki pridte na pohovor,ty hlavne vravis o ludoch ktori napr sezonne chodia do zahranicia a su plne zavisli na zamestnavatelovi aby im vybavil prac.povolenie,...som rad ze po 1.5.2011 v rakusku a nemecku nebude potrebne prac.povolenie pre nasich ludi,ale na druhej strane bude vecia konkurencia hlavne poliaci ..a pre ludi co ziju na sk je super ak odbehnu do rakuska na zimu a maju zarobene...
Hary01

Poslaťod Hary01 » 06 Aug 2010 14:41

Martin inac kludne inzeruj na http://www.slovaci.at ci v podtatranskych novinach...
Hary01

Poslaťod martin1 » 06 Aug 2010 15:32

ďajujem, stránku slovácu.at poznám. Zamestanali sme tu už dosť ľudí čo pracovali v rakúsku. Mi sa špecializujeme hlavne na Sudtirol, severné taliansko. Aj kôli tomu, že tu netreba pracovné povolenie, v rámci EU je tu otvorený prac.trh, a hlavne kôli tomu, že osobne ja tu už 6 rokov žijem a mám tu zázemie a poznám to tu. A som tu v prípade akýchkolvek problémov nablízku. No aj ja som rád že sa ten prac.trh otvára, ale počul som že to bude podmienené buď referenciami, alebo odbornou spôspobilosťou na určenú prácu. A to je dobre. prečo by mal čašníka robiť niekto, kto sa vyučil za automechanika??? Aj keď u nás, sa dá sfalšovať všetko..:-))
martin1

Poslaťod Hary01 » 06 Aug 2010 18:10

Martin nebude to podmiene nicim,to bude ako v Anglicku a Irsku,kde pracuju slovaci neraz na inych poziciach ako sa vyucili,tam uz pojde len o socialne cislo aby ho clovek dostal...alebo napr grek moj byvaly kolega na letisku...ja som vyuceny casnik robil som na letisku v mnichove pri batozine robotnika,grek vyuceny maliar robil to co ja,pre grekov ako stary clensky stat v eu mozu uz roky rokuce robit v nemecku a jedno na akej pozici ide oto,ci ho zamestnavatel zamestna...proste ked sa to otvori,najprv pojdu ti co uz dake referencie maju a ovladaju jazyk na akej takej urovni,ale konkurencia bude velka stym nic neurobime....tie podtatranske noviny cita vela ludi,alebo novy cas.,..je vela slovakov co chce ist do zahranicia,ale nevie rec...ale zas na umyvaca riadu si myslim tam netreba velke znalosti sam som zacinal v mc donalde v nemecku s 4 slovami...aj v krajine kde je sa na cloveka nalepi jazyk ak natom pracuje.... :mrgreen:
Hary01

Poslaťod Hary01 » 06 Aug 2010 18:13

Martin napr mozes skusit to aj tak ze koncom maja vela ziakov konci hotelove skoly ci ucilista...napr sou spolocneho stravovania v hornom smokovci kde som sa aj ja ucil tam naozaj vysli dobri kuchari a casnici lebo kazdy mal prax v byvalych statnych interhotelach....este ja som zazil posledny rok ked grand bol statny a starych panov casnikov v obleku...jedla sa podavali na striebre ta uroven....to sa z dneskom na slovensku ani zrovnat neda,aka bola uroven v tatrach za socializmu napr....skoda reci...ked si clovek pozrie film vrchni prchni ako casnik skoro sa rozplace ako sa degradovalo toto povolanie na slovensku... :cry:
Hary01

Poslaťod Hary01 » 06 Aug 2010 18:14

proste posles letaciky na tie skoly zac maja aby ziaci o tebe vedeli ze vybavujes pracu v zahranici aby ich riaditel vyvesil na nastenku a vela ziakov ma zaujem o pracu v zahranici...aj ked dnes ta mladez na sk chce spekulovat a nerobit...stale je dost co chcu ist do zahranicia...
Hary01

Poslaťod martin1 » 07 Aug 2010 14:28

Ano v dosť veciach máš pravdu....No o tých školách som aj ja uvažoval, ale teraz na školách dosť prevláda angličtina. Za mojich čias prevládala nemčina. Ale aj to ako kde....U nás sa na väčšine škôl učilo po nemecky a vedľa v Pov. Bystrici zas prevládala angličtina. Jazyk je najdôležitejší, pokiaľ má človek chuť robiť, tak keď chce tak vštko naučí behom jedného, dvoch dní....Ja som mal tiež školu spoločného stravovania a veľa mojich známych zo školy je v zahraničí.... Ja nejak tých ľudí nahanať nemusím, nepotrebujem zamestnancov do svojho hotela....Občas hodíme nejaký inzerát, keď sa niekto ozve a spľňa požiadavky, tak prácu má..... No sme nová agentúra, tak veľa ľudí o nás ešte nevie, ale o to viac sa chceme presadiť na trhu a dobrými službami si urobiť dobre meno... To časom príde. Ľudia čo tu pracujú cez nás, to povedia známym, tí ďalším známym a tak....a to sú najlepšie referncie.... Pozrieme sa aj na malé regionálne noviny, časopisy, hlavne na východe, kde sa málo zarába a je tam väčšia nezamestnanosť, ale na to treba viac čas. A momentálne je vrchol sezony, tak až keď to bude kludnejšie a budem môcť na dlhšie vycestovať na SK.....
martin1

Poslaťod LukasC » 31 Aug 2010 23:52

Martin1 Mohol by si tu hodit link na vasu stranku???Ma to zaujalo celkom... :D
LukasC

Mesto: Kluknava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pracovné agentúry

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť