Pracovná agentúra VIVA  

  RSS

 EVO_RALLY
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 14
25/07/2010 9:58  

Čauko……Máte tu niekto skúsenosti s touto agentúrou?Vyhľadol som si prácu v Rakúsku vo Viedni….Programovy poplatok sa neplati……ozvite sa ak niekto mate skusenosti…..dakujem 😀


ReagovaťCitovať
 Hary01
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 296
26/07/2010 8:38  

v starsich prispevkom ludia pisu ze je to podvod.


ReagovaťCitovať
 EVO_RALLY
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 14
26/07/2010 11:06  

Tak vcera som napisal tejto agenture,lebo som si vyhladol pracu v Rakusku a to vo Wien,a pytal som sa ich na ubytovanie lebo tam to ho nemali vela napisane,ze len 2 lozka……a uz potom nic…..a dneska mi odpisali,velmi pekne mi napisali email….a podla mna su oni seriozna agentura……


ReagovaťCitovať
 Hary01
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 296
26/07/2010 14:43  

hahaha aki si naivny chlapce,len ver sk agenturam 😀


ReagovaťCitovať
 EVO_RALLY
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 14
26/07/2010 16:23  

@Hary01 wrote:

hahaha aki si naivny chlapce,len ver sk agenturam 😀

HAHAHAHHA…….Niektore slov.agentury su naozaj velmi seriozne uz som sa presvedcil s jednou……ach tak 😀


ReagovaťCitovať
 miso1
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 21
26/07/2010 16:38  

Oficiálna stránka VIVA je PRACUJVONKU.EU

Jediné čo viem je že vyberajú poplatky ,,16 euro“ za preloženie životopisu do íného jazyka.
zákon 5/2004 to nezakazuje, ale nemáte žiadnu istotu že životopis bude dodaný zamestnávatelovy, nakolko
poplatok od vás pýtaju tak, že vám pošle email s číslom účtu.

Meno je uvedené v živnostenskom registri, ale nemá uvedené v predmete podnikania
sprostredkovanie zamestnania za úhradu.
Uvedené má iba sprostredkovanie služieb a to na túto činnosť podla zákona 5/2004 nestačí.
Je to pochybná firma.
Nedajte sa oklamať.


ReagovaťCitovať
 EVO_RALLY
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 14
26/07/2010 17:00  

@miso1 wrote:

Oficiálna stránka VIVA je PRACUJVONKU.EU

Jediné čo viem je že vyberajú poplatky ,,16 euro“ za preloženie životopisu do íného jazyka.
zákon 5/2004 to nezakazuje, ale nemáte žiadnu istotu že životopis bude dodaný zamestnávatelovy, nakolko
poplatok od vás pýtaju tak, že vám pošle email s číslom účtu.

Meno je uvedené v živnostenskom registri, ale nemá uvedené v predmete podnikania
sprostredkovanie zamestnania za úhradu.
Uvedené má iba sprostredkovanie služieb a to na túto činnosť podla zákona 5/2004 nestačí.
Je to pochybná firma.
Nedajte sa oklamať.

na ich stranke som sa docital ze netreba platit tych 16 eur za prelozenie zivnosti,ale ak si to dam niekomu prelozit v mojom meste tak to mam im len poslat postou…….


ReagovaťCitovať
 EVO_RALLY
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 14
26/07/2010 17:14  

CHcem sa Vás opytat,ci uz niekto vycestoval za pracou cez tuto agenturu?Ak ano tak sa podelte o informacie s nami……diki
🙂


ReagovaťCitovať
 miso1
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 21
26/07/2010 17:23  

To je v poriadku, to si viem preložiť tiež.

Podvod spočíva v tom: Zameatnavatel v zahraničí potrebuje 5 zamestnancov.
kontaktuje agentúru VIVA, tá mu poskitne 5 uchádzačov
V agentúre sa zaregistruje 100 uchádzačou, ktorý majú záujem o danú prácu
a agentúra vybere 100×16 euro s príslubom že preložené údaje pošle zamestnávatelovy a ostane
95 (legálne) oklamaných uchádzačov.

Ak vobec agenúra VIVA nie je celé podvod.


ReagovaťCitovať
 ALI BABA
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 7
30/07/2010 15:04  

PRED 2 MESIACMI SOM TIEZ POSLAL 16.50 EUR. NEMAM ANI PRACU, ANI PENIAZE , ANI URADNY PREKLAD. NEPLATTE NIC. KED SOM SA PYTAL, TAK ODPOVEDALI ZE SI MA ZAMESTNAVATEL NEVYBRAL. AKO SI TO MOZEM OVERIT?


ReagovaťCitovať
 JaTuSa
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 7
21/10/2010 14:39  

@miso1 wrote:

To je v poriadku, to si viem preložiť tiež.

Podvod spočíva v tom: Zameatnavatel v zahraničí potrebuje 5 zamestnancov.
kontaktuje agentúru VIVA, tá mu poskitne 5 uchádzačov
V agentúre sa zaregistruje 100 uchádzačou, ktorý majú záujem o danú prácu
a agentúra vybere 100×16 euro s príslubom že preložené údaje pošle zamestnávatelovy a ostane
95 (legálne) oklamaných uchádzačov.

Ak vobec agenúra VIVA nie je celé podvod.

Miso nemas tak uplne pravdu. Toto je vynatok z legislativy:


Poplatok sprostredkovateľ vyberá až po jej prijatí do sprostredkovaného zamestnania a je to poplatok za služby súvisiace so sprostredkovaním zamestnania za úhradu (v súlade s vyhláškou MPSVR SR č.9/2005 Z.z. č. ods. 3 zákona) ako jednorazovú platbu najviac 20 % z prvej mesačnej mzdy alebo z prvého mesačného platu dohodnutého medzi fyzickou osobou a jej zamestnávateľlom, ak sprostredkuje zamestnanie najviac na obdobie šest mesiacov, resp. 30 % z prvej mesačnej mzdy alebo z prvého mesačného platu dohodnutého medzi fyzickou osobou a jej zamestnávateľom, ak sprostredkuje zamestnanie na obdobie dlhšie ako šesť mesiacov


ReagovaťCitovať
 JaTuSa
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 7
21/10/2010 14:43  

@ALI BABA wrote:

PRED 2 MESIACMI SOM TIEZ POSLAL 16.50 EUR. NEMAM ANI PRACU, ANI PENIAZE , ANI URADNY PREKLAD. NEPLATTE NIC. KED SOM SA PYTAL, TAK ODPOVEDALI ZE SI MA ZAMESTNAVATEL NEVYBRAL. AKO SI TO MOZEM OVERIT?

Ahoj.
Asi Ta zklamem, overit si to nemozes. No snad sa sam poucis do buducnosti. NIC neplat vopred, je to aj proti nasmu zakonu na zprostredkovanie prace.


ReagovaťCitovať
 petka211
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
24/10/2010 0:38  

Ludkovia POZOR!!!! na tuto agenturu vyberaju poplatky 16 eur za uradny preklad ziadosti ktore nikam neposielju ziju len stychto poplatkov a len tak mimochodom VIVA alebo APHIT to je jedno a to iste docitate sa o nich na class=“postlink“ href=“http://www.zzz.sk“>www.zzz.sk alebo si zadajte do googla forum Aphit!!!


ReagovaťCitovať
 Anita85
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 6
13/11/2011 10:44  

Ja som sa cez túto agentúru vybrala v roku 2010 oberať broskyne do Španielska. Prácu sľubovali vo Valencii. Prišla som do Valencie, kde som čakala hodinu na letisku na moju kontaktnú osobu – mala to byť Natalia Rudenko. Po hodine čakania som zavolala agentúre, lebo na číslo, ktoré som mala na pani Rudenko, sa nedalo dovolať. Dali mi iné číslo, na ktoré som zavolala. Tá pani mi povedala, že teraz nemá čas a preto po mňa pošle svojich priateľov. Prišli dvaja chlapi, ktorí vyzerali ako Rómovia a boli to Ukrajinci. Zaviezli ma autom na nejaké sídlisko, či čo s tým, že musím prespať v jednom byte, lebo dnes mi už nevedia vybaviť papiere na prácu. Ja som im hneď povedala, že ja do žiadneho bytu nejdem, a že o tom, že nebudem môcť pracovať hneď mi nikto nič nepovedal. Následne vyšlo najavo, že práca nie je vo Valencii, ale v Barcelone (350 km severne od Valencie) a že za nocľah mám platiť už hneď, a nielen až keď budem v Barcelone. Zároveň som sa dozvedela, že vraj v ten istý deň prišli aj traja ľudia z Čiech a im už vybavili povolenie na prácu (zaujímavé, že mne sa nedalo vybaviť ešte v ten istý deň??????). Tak som sa vrátila na letisko a priletela domov.

Agentúru keď som kontaktovala, tak mi povedali, že oni sprostredkovali prácu a že oni nemôžu za to, že tí v zahraničí zmenili podmienky. Samozrejme, že som svoje peniaze už nevidela.

Preto varujem každého, že táto agentúra je jeden podfuk. Ľudkovia nenaleťte im tak ako ja!!!!!!!!!!!!!!!!


ReagovaťCitovať
 Hary01
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 296
13/11/2011 16:55  

vy slovaci sa spoliehate na agentury a rozne kokotiny keby ste sa sami na seba spoliehali a posielali ziadosti priamo zahranicnym zamestnavatelom skor sa dostanete pracovat do zahranici.takto mozete do dochodku pisat na tychto forach ako vas oklamali.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Pracovné agentúry

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.