POPLATKY V AGENTURACH  

Stránka 1 / 2 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/11/2009 23:33  

Ahoj, potřebuji info, jestli nevíte na co je poplatek Červenému Kříži 270euro, ČK o žádném vybírání poplatku pro něj neví… Aspoň, co jsem si zjistila. Navíc v AG mi jeden tvrdí, že je to ČK a druhý zas, že je to na vyřízení podkladu. A o tom, co je na podklady zas první říká, že to je druhý poplatek, který bych měla dávat po prvním turnuse Rakouské agentuře. Z druhého turnusu mám dávat tu paní v agenruty další platbu za její služby. A za pul roku, aby toho nebylo málo… znovu Rakouské a Slovenské AG. Mám v tom hokej a ráda bych měla jasno. A jak vidíte, ani v AG mi to neumí vysvětlit. Pokud někdo něco víte, ozvěte se. Díky.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/11/2009 23:35  

Omluva za překlepy.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/11/2009 23:50  

Ten poplatok je v poriadku.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/11/2009 7:26  

Promiň, Laci, ale nerozumím tomu, za co vlastně platím. To, mi říkají i v agentuře, že je to v pořádku, ale pak každý poví něco jiného, za co a na co to je. Tak to bych ráda pochopila. Nejsem malé dítě, aby mi stačila strohá odpověď a navíc nejde o malou částku. Prosila bych proto trošku rozvinutější odpověď. Kdyby to šlo a něco o tom víš..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/11/2009 7:30  

Marie – laci je známy recesista tu na stránkach, niekedy mu vravia aj čistič, neviem či aj to mu patrí. Taký poplatok som nepočula že by bol pre červený kríž – napíš o akú agentúru sa jedná a povieme či to nie je klamstvo – takto naslepo ti nikto neporadí, skôr s konkrétnou agentúrou sú skúsenosti


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/11/2009 11:41  

Jozmar, Ľubovňa…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/11/2009 13:10  

Marie -o tejto agentúre si prečítaš na stránke zzz a potom sa rozhodni…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/11/2009 13:58  

ZZZ jsem našsla, ale o Jozmaru ani slovo ve vyhledávači a prokousávat se těmi tisíce slov…. Mužeš být konkrétnější? Díky…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/11/2009 14:25  

Marie – nehnevaj sa, ale ty radšej vysolíš také nehorázne peniaze ako by si mala prezrieť tých 3O strán v zzz ? Tak teda plať, ak máš na to…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/11/2009 16:02  

Ty magor agentursky ked ta chytim mater ty vybyjem do riti foš


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/11/2009 17:56  

Nemusíš být hned na prášky. Já se ptala slušně. Měla jsem na klíně svou malou dceru a hrabala mi do počítače. Jen jsem se ptala, jestli mužeš být konkrétnější… Odpust mou troufalost.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/11/2009 18:22  

Marie – nemyslela som to zle, mňa to vždy mrzí, keď ľudia nemajú čas a draho na to doplatia, teda tak, že nevenujú čas overeniu agentúry, človeka čo im ponúka robotu, zmluve… ja sem tiež chodím len popri robote a nemôžem každému dopodrobna všetko hľadať , takže len toľko na vysvetlenie. Aj tebe som už odpovedala…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/11/2009 11:39  

O Jozmaru jsem se snažila najít něco na netu asi týden. Když jsem našla jen pár slov na ruzných diskuzních forech, že je to zlá agentura a nenašla jsem je ani v obchodním rejstříku, ani na živnostenském úřadě, zkusila jsem se zeptat tady. Ale to jsou zas jen odkazy na jine stranky….
Zadávala jsem si Jozmar do googlu. Vylezl mi inzerát, že najdou práci pro opatrovatelky a nad tim je červeně napsáno, že inzerát neplatí a odkaz na jinou stránku. Koukla jsem na ni a je to Slando, nabídka a poptávka po práci. Jinak nic o Jozmaru není.
Jediný JOZMAR je v Prešově nebo tak, ale v Ľubovni není nic takového.
Dobálovou jsem našla, ale jen Dagmar.
Chtěla jsem něco od člověka s osobní zkušeností…. Ale to tu asi není už nikdo, nebo se bojí. Já se taky bála a mám ještě natlačeno v gatích, obrazně řečeno, protože nevím, kdo to tu všechno čte a jsem asi jediná Češka, která u Dobálové za posledních pár týdnu byla. Ale chci zjistit jestli je to až tak zlý a nebo jenom neumím hledat. Nevím, jak to tu chodí, ale čas jsem tomu věnovala a věnuju.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/11/2009 19:40  

Tak ví někdo něco o tom poplatku na Červený Kříž, ten mi nejde do halvy.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/11/2009 20:14  

Váž.pani. ja mám skúsenosť s touto agentúrou a poviem Vám, že mi zostali oči len pre plač. Ano . Pri nástupe som zaplatila 270 Euro za vybavenie živnostip. Sitner z Červeného kríža vo Viedni. Po skončení turnusu som mala zaplatiť 350 Euro/zaplatila som 250Euro s tým, že sa viac tam nevrátim. To som nestihla zaplatiť p. Dobalovej 16 000,- Sk, nakoľko som nahle nastupovala a nepodpísala som s ňou zmluvu. To nestačilo. Hoci mi p. Sitnerová sľubovala,že odvody platí rodina,ja som
v decembri dostala darček- šek o zaplatení 288 Euro/odvody za 2 mesiace, nakoľko ma neodhlásili + 20 Euro obchodnej komore.Keď to spočítate, tak zistíte, že som na jednom turnuse prerobila nie zarobila. Vystríham Vás pred touto agentúrou. P. Sitner je veľmi milá,ale vie to perfektne ako Vás oškubať.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/11/2009 21:28  

Děkuji Vám, paní (slečno) Žofie. Jsem ráda, že jste se ozvala. O paní Sitner jsem něco našla, ale nic moc jsem tomu nerozuměla. Špatný překlad, zřejmě. Na stránkách class=“postlink“ href=“http://www.hoffman-verein.at“>www.hoffman-verein.at jsem viděla nějakou paní Milenu Sitner, od pohledu příjemná. K této stránce jsem přišla po prohlednutí testu z němčiny, který mi dala paní Dobálová vyplnit při první schuzce.
O těch 270 eurech mi v kanceláři paní Dobálová řekla, že je to na Červený Kříž a paní Sitner dám z prvního turnusu 350 eur za její ochotu starat se o mne po čas mého pobytu v Rakousku. A z druhého turnusu dám pané Dobálové 250 eur.
Při druhém setkání s paní Dobálovou mi bylo tvrzeno zas trošku něco jiného a při třetím zase něco jinak. Nejlepší je, že ani nevím, jestli bych těch 350 pro Sitner a 250 pro Dobálovou platila jednou za rok nebo pulročně, protože mi opět bylo pokaždé tvrzeno jinak.
A teď máte práci někde v Rakousku? Jak se Vám daří po této zkušenosti?
Ráda bych se nějakým zpusobem dostala do Rakouska, ale po zjištění stavu věci, co jsem zatím vypátrala sama, mám obavy jít přes jakoukoliv agenturu.
No, věřím tomu, že je tu víc opatrovatelek, které by mohly něco dodat. Buď o těchto poplatcích u paní Dobálové nebo někde jinde u jiných agentur a lidí.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/11/2009 10:44  

Je to Hofman – Sitner ak Ste nezaplatili tak radšej cúvnite. Sú agentúry aj dobré, alebo bez agentúr- sledujte ponuky na internete a ihneď reagujte.
Ja som pracovala cez agentúru Ruskovcov,sú celkom dobrý, len si treba dávať pozor na odvody. To si hneď na začiarku treba vykonzultovať.
č.t. 0902071763


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/11/2009 12:21  

Mě před asi 40 minutami volala paní Dobálová. Že mám 16.11. odjíždět. Že mi zítra poví víc v kanceláři. Po tel. to nějak rozebírat nechtěla.
Ale mám pocit, že je to bude kvuli tomu, že mi asi nebude chtít vrátit peníze za doučování němčiny. Včera jsem za nimi byla, že jsem si našla na doučení někoho jiného, tak mi řekly, že mi vrátí 50 eur, ale až v pátek. Řekla jsem, že ve čtvrtek, když nemužou hned, že v pátek jedeme pryč. Tak nevím, co se zítra dozvím.
Jediné, co jsem platila, byl certifikát a doučování němčiny. Ale němčinu se defacto učím sama.
To tel. číslo je na tu agenturu Ruskovcov? Zavolám tam. Děkuji za info.
A omlouvám se za překlepy, je jich tu hodně v přtedchozích příspěvcích. Ale fofruju. Samouk s němčinou, sledování nabídek, malá do toho a tak… všední život… :-))


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/11/2009 16:03  

no pani Dobalová to robí bez povolenia čiže na čierno, len zinkasuje peniaze za nemčinu 20 eur, za registraciu 20 eur, po podpise zmluvy v AT 270 EUR a jej z prvého turnusu 300 eur, vie tak pekne rozprávať, je až veľmi milá ale skutek utek ako sa hovorí. A pacient na smrteľnej posteli za 50 eur, a o pár dní ste opäť bez práce, hlavne že jej ste zaplatili. Opatrovateľky ved majte už úctu k sebe samým a nenechajte sa obrať o peniaze, ktoré ťažko zarobíte. Ona ponúka väčšinou ťažké stavy a slabo platené.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/11/2009 16:05  

50 eur za pohovory z nemčiny, to nemyslíš vážne, odomňa chcela len 20


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/11/2009 16:07  

žofie, ja na tvojom mieste tak tam určite nejdem, jedine, že bývaš v okolí ale aj tak nie zase bude niečo chcieť zaplatiť


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/11/2009 16:09  

a nie je to tá pacientka v AT so sondou a katétrom za 50 eur?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/11/2009 16:25  

Niky, to já mám dostat zpátky 50 eur za doučování z němčiny. To doučování stálo 100 eur, ale vypadá to tak, že jsem dostala papíry se slovíčky a větami a učím se sama. Tam jsem byla jen asi třikrát na přezkoušení ze slovíček. V pátek byla moje tchýně v kanceláři a bavila se tam snad i s Dobalem, že teda za takovou němčinu platit nechtěla, že si myslela, že když už to má být doučování, tak mi aspoň vysvětlí gramatiku nebo tak. Tchýně přišla s tím domu, že jí bylo sděleno, že už mám všechny podklady na němčinu, tak že nic zpátky nedostaneme. Upozorňuju, že mám 16 papíru A4… No, včera jsem tam šla já a bylo mi sděleno, že se s paní Dobálovou Silvia domluvila, že mi dají aspoň pulku zpátky, tedy 50 eur. No, uvidíme, co mi řekne, dá, nebo udělá… Zítra Vám to napíšu..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/11/2009 20:07  

ja na mieste Dobalovej tak Vám vrátim celých 100 eur lebo takto sa nemčina nevyučuje určite. Len jej nenaleťte.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/11/2009 20:30  

ja som mala ísť cez ňu tiež von stále mi volá teraz idem von cez známu zaplatila som si kurz 111€ a viem toho viac u dobalovej som zaplatila tiež 20€ reg.20€ skúšky z nj cez hofman nechod sú jedna ruka stretla som sa s majiteľkou a mala som z nich pcit zaplať a makaj a nič nehovor -nesťažuj sa ruky preč od nich ak nechceš prísť o peniaze


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/11/2009 20:35  

aj mne ponúkala túto pacientku


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
05/11/2009 12:59  

Ahoj. I já platila za registraci a zkušební test po 20eurech. Teď jsem odtamtud přišla aspoň s tou padesátkou za „doučko“ z němčiny. Toho 16.zas asi nikam nepojedu, že prý s tak zlou němčinou mě nepustí. Jsem chtěla říct – když jste mě nic nenaučili… – Ale už ji nechci moc dráždit. Nevím, s kým se zná, nezná, co si muže nebo nemuže dovolit.
S tím Tvým pocitem z Hofamana nebo ředitelky- U nás by se řeklo držet hu*u a krok, tu neznám, jak se to poví.
No, od pondělka se učím podle CD class=“postlink“ href=“http://www.lumi.sk“>www.lumi.sk a protože je tam cvičení gramatiky, dá se to poslouchat a doplňovat, jde mi to líp. Mám sluchovou paměť a tím, že si to budu jen číst z papíru, které jsem dostala z agentury to do hlavy nedostanu, když ani pořádně nevím, jak se to vyslovuje. Teď už to pujde snad dobře.
No, paní Dobálová mi říkala – nemyslete si, že my zdíráme lidi z penez, nebereme si nic dopředu, čekáme – když jsem chtěla vědět, jak by to vypadalo s poplatky, kdybych měla jet toho 16.11. A víc mi neřekla. Jen se zmínila, že má ve středu schuzku s nějakou ředitelkou Steffi ve Vídni. A pak má 16.11. další schuzku s nějakým ředitelem jiné agentury taky ve Vídni.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
05/11/2009 16:38  

ahoj Zofi, som rada že aspoň tých 50 eur Ti vrátila, pred chvíľou mi volala tiež že potrebuju op.do Viedne, cez nich nikdy.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
05/11/2009 16:39  

ahoj Zofi, som rada že aspoň tých 50 eur Ti vrátila, pred chvíľou mi volala tiež že potrebuju op.do Viedne, cez nich nikdy.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
05/11/2009 17:52  

Opět jsi trošku mimo, ale to nevadí. Volala mi v 17h. zase. Že jestli se chci dostat do rodiny do 25.11., tak se mám hodně učit, že by pro mě něco měla. Ale když jsem se jí ptala na poplatky, tak jsem jí skoro nerozuměla, co říká. Jen, že musím pohnout s němčinou. Tak vím já co, se chystá…
A Ty Niky, co máš nového? Děláš někde?


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Pracovné agentúry
Stránka 1 / 2 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.