oscpersonal.at  

  RSS

 hitman3012
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 87
13/05/2013 10:04  

ludia pocul niekto z vas o tejto agenture? akurat na profesii maju inzerat ze prijimaju zahradnikov do rakuska….poplatok beru pri podpise zmluvy a ze netreba tam nemecky jazyk ze tam zadavaju robotu slovensky pracovnici…nwm neako sa mi to nezda….tu je ich inzerat class=“postlink“ href=“http://www.profesia.sk/praca/milan-saskovic-osc-personal/O1479142″> http://www.profesia.sk/praca/milan-sask … l/O1479142


ReagovaťCitovať
 Lila39
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 1
13/05/2013 11:04  

Aj ja som dnes nasla agenturu osc personal aj ich ponuku prace ale nejak sa mi to nezda moc jednoduche a ani na ich stranke nie je o nich pisane nejak vela. Ak budete mat niekto info budem rada .


ReagovaťCitovať
 jardo64
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 1
13/05/2013 15:59  

Tiež by som rád vedel ohladom tej agenturi niečo…..Nemam v tom velku skusenosť tak ak možme si neako poradiť pripadne si aj spolu pomocť….Vdaka…..jardo64@azet.sk


ReagovaťCitovať
 hitman3012
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 87
13/05/2013 16:32  

pisu sice ze beru peniaze az pri podpise zmluvy ale tak aby to nebolo ako pri inych agenturach ze oni tu pracovnu zmluvu beru len dohodu medzi nami a agenturov co sa podpise a to je je len bezcenny zdrap papiera co pracu nezaruci….o to sa jedna ci tie peniaze beru fakt pri podpise uz pracovnej zmluvy alebo len neakej dohody co si vytlaci agentura…potom je to bezvyznamne…


ReagovaťCitovať
 denebola
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 1
13/05/2013 18:32  

Tiež ma zaujala ich ponuka, chceli sme ísť aj s priateľom, ale celé sa mi to nejak nepáči….písala som im, tam, čo majú priestor na stránke, zatiaľ bez odpovede…
kamennú kanceláriu nemajú, k IČO sa neviem dopracovať, na googli o nich okrem profesie nič neni…no neviem neviem
Ešte som nerobila v zahraničí, ani cez agentúru, tak niekto by mi mohol dať poprípade pár dobrých tipov, aneb jaké agentúry googliť, či sa kašľať na agentúry…:)


ReagovaťCitovať
 TomasW123
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 6
14/05/2013 0:58  

V Rakúsku zarobí záhradník 1450,- Eur Brutto, nie Netto. A to je priamo u rakúskeho zamestnávateľa. Pozrite napr. Starkl.at, Job in Wien, ďalej cez Google Gärtner in Wien a podobne. Viedeň je dosť veľká, ale 45 slovenských záhradníkov tam nehľadajú.
Dopredu sa nikde nič neplatí. Platiť pri podpise zmluvy? To je otázne, ale skôr tiež nie. To, že podpíšete s niekým zmluvu ešte neznamená, že na miesto aj nastúpite. A keď dokonca nepodpisujete zmluvu ani so skutočným zamestnávateľom, ale len sprostredkovateľom, tak si myslím, že odpoveď je jednoznačne neplatiť. Agentúry dostávajú peniaze buď priamo od zamestnávateľa a ak od vás, tak minimálne po mesiaci a aspoň prvej výplate.

Čo napísať k OSC Personal? No nič, keď nemajú ani adresu. Penzing, Wien nie je adresa, to je presne ako napísať Petržalka, Bratislava. To nie je ulica, ani konkrétne miesto. Tak už zrejme nikomu nie je divné, že na internete o nich nie je žiadna zmienka.
Tudy cesta nevede. Hľadajme ďalej.


ReagovaťCitovať
 asdfg
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 11
15/05/2013 11:34  

Mimochodom od 1. mája nadobudla účinnosť novela zákona o službách zamestnanosti, kde sa uvádza, že sprostredkovateľ vyberá peniaze od právnickej osoby pre ktorú sprostredkúva zamestnanca, takže agentúry nemajú právo vyberať poplatky od budúcich zamestnancov ani pri podpise zmluvy ani z prvej výplaty, nikdy….

Zákon NR SR č. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti:

§ 25

Sprostredkovanie zamestnania za úhradu

(3) Sprostredkovateľ môže vyberať poplatok za služby súvisiace so sprostredkovaním zamestnania za úhradu len od právnickej osoby alebo fyzickej osoby, pre ktorú sprostredkúva zamestnanca. Výšku poplatku podľa prvej vety dojednáva sprostredkovateľ s právnickou osobou alebo fyzickou osobou, pre ktorú sprostredkúva zamestnanca.


ReagovaťCitovať
 milano68
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 35
15/05/2013 14:15  

Podľa novely zákona ,ktorá platí od mája tohto roku už agentúry nesmú požadovať poplatok za sprostredkovanie,takže aj v tomto prípade obišli zákon a vyžadujú tzv.administratívny poplatok(čo je mňa,alebo kohokoľvek z Vás po tom aké náklady majú na administratívnu činnosť,resp.náklady za prenájom kancelárií,nech si to vyučtujú smerom k zamestnávateľom,nakoľko suplujú ich personálne náklady).
Aj z tohto dôvodu Vám zaslali e-mail kde vyžadujú registráciu ,aby boli právne chránení ,čo znamená,že zaplatíte administrtívny poplatok ,vytvoria Vám nejakú zmluvu,že bla-bla-bla,ale práca určite nebude,lebo ani neexistuje,nakoľko poznám rakúsky trh práce v oblasti záhradníctva a nemám poznatky o tom,aby niektorá
rakúska spoločnosť v tomto segmente potrebovala toľko ľudí.
Je až príliš podozrivé ako vysvetľujú prečo nieje potrebné ovládať jazyk,čo znamená,že potrebujú „chytiť čo najviac rybyčiek do siete“,pretože v opačnom prípade by jazykové znalosti požadaovali už iba kvôli kvalite
zamestnancov a myslím,že by ich aj tak mali dostatok.
Na záver už iba toľko,že personálna agentúra môže podľa novely zákona pýtať aký-koľvek poplatok až po odpracovaní jedného mesiaca,takže pekné rečičky o administratívnom poplatku až pri podpise zmluvy rovnako
neobstoja.Žiaden poplatok im neplaťte!!!!pokiaľ nezačnente skutočne pracovať!!!!!!!!!!!!


ReagovaťCitovať
 casper
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 1
15/05/2013 19:36  

Ahoj, tiež ma zaujal ten inzerát, ale tiež nemám žiadne informácie. Nezdá sa mi administratívny poplatok. Seriózne agentúry neberú nikdy peniaze vopred, resp. po podpísaní zmluvy, ale až napr. po prvej výplate…


ReagovaťCitovať
 asdfg
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 11
16/05/2013 11:50  

Milano68 a v zmysle akého právneho predpisu môžu agentúry vyberať akýkoľvek poplatok za administratívne a iné služby okrem sprostredkovania? Pošli číslo paragrafu alebo aspoň zákona kde sa uvádza že sprostredkovateľ môže vyberať akékoľvek poplatky. Pokiaľ ja viem, tak administratívne a iné poplatky sa nesmeli vyberať ani pred novelou zákona o službách zamestnanosti, tak nechápem prečo by sa teraz smeli….. Chyba je v tom, že ten zákon nemá vymožiteľnosť a žiadne sankcie, takže ak agentúra ten poplatok vyberie, nič sa jej nestane, pretože v zákone sa neuvádza aké sú sankcie za jeho porušenie….. Ak mi niečo ušlo oprav ma:)
Takže ľudia pokiaľ budete platiť dovtedy si agentúry budú pýtať peniaze, je to na vás…. Ja si myslím že zákon jednoznačne hovorí, že poplatok sa vyberá od zamestnávateľa a toto sa obísť nedá. Obchádza sa tu jednine hlúposť ľudí, ktorí sú ochotní naďalej platiť……


ReagovaťCitovať
 TomasW123
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 6
16/05/2013 15:30  

asdfg máš pravdu vo včerajšom aj dnešnom príspevku. Áno je to na hlúposti ľudí, že vôbec niečo niekomu zaplatia. Preto potom ryžujú podvodníci. Milano68 to napísal tiež správne, len spojil tú vetu na začiatku, takže to vyznelo tak, že je názoru, že agentúry môžu vyberať iné príspevky. Ale vysvetlil, že nemôžu a dal aj tebe za pravdu, pretože pravdu máš.
Agentúra poplatky za sprostredkovanie nevyberá od klienta – zamestnanca, ale od klienta – zamestnávateľa. A agentúry to ani nerobia a nevyberajú ani iné poplatky, typu administratívny. Potom sú tu nejaké pseudoagentúry alebo akožeagentúry, jednotlivci alebo organizované skupiny, ktoré sa za agentúry vydávajú. Na svojich stránkach inzerujú bombastické pracovné ponuky, bez znalosti jazyka, s platom lepším ako domáci atď. a vyberajú poplatky. Keďže poplatok za sprostredkovanie už oficiálne vyberať nemôžu, na to by sa im už nikto ani nechytil, tak pýtajú poplatok administratívny, registračný alebo zálohu na ubytovanie. Milano68 to aj upresnil, že oni vám riadnu zmluvu nedajú – čiže nedajú zmluvu pracovnú. Oni vám dajú podpísať nejakú zmluvu o registrácii alebo o tom, že vám budú hľadať zamestnanie. To robia v domnení, že keď sa bude niekto sťažovať, tak ho odbijú s tým, že veď my sme zmluvu na konkrétnu prácu neuzavreli, my sme urobili len zmluvu o registrácii. A určité percento sťažovateľov sa zľakne a dá pokoj. Tu si však treba uložiť www stránku, uložiť internetový odkaz, vytlačiť ponuku a podobne. Pretože človek je v tomto prípade oklamaný, podvedený, pretože zmluvu podpisuje ako reakciu na konkrétnu ponuku a oni ho celý čas držia v tom, že tú konkrétnu prácu vykonávať ide, nech už len čaká týždeň dva na telefonát kedy môže nastúpiť. Oni však žiadnu prácu nemajú, nemajú nič, tie ponuky sú vymyslené. Tu nadviažem tým, že v zákone ktorý asdfg spomínaš síce sankcia uvedená nie je, to však neznamená, že za porušenie žiadna nehrozí. V prípade podnikania sa odvoláva na Obchodný zákonník, môže dôjsť k zrušeniu živnosti, peňažnej pokute a pod., v prípade podozrenia zo spáchania priestupku alebo trestného činu sa použijú sankcie z Trestného zákonníka. Ak ťa niekto takto oklame, môžeš sa obrátiť na súd v občiansko-právnom konaní, žiadať náhradu škody… alebo podáš trestné oznámenie na políciu. Tá potom zisťuje, či ide o trestný čin, hľadá úmysel. Tu je úmysel jednoznačný, pretože dané akožeagentúry ponúkajú neexistujúcu prácu atď. Prečo sa však toto nedeje? Lebo väčšina podvedených sa hanbí priznať, že ich oklamali a ak aj nie, tak si po prvotnom rozčúlení povedia, že kašlú na 90,- Eur a nestojí im to za hodiny spisovania zápisníc a v prípade súdov ani nehovorím, právnik niečo stojí, chodiť dva roky po súdoch…
Je to tak asdfg ako si napísal, kým budú ľudia platiť, budú sa peniaze vyberať. Ja chápem ľudí v zlej situácii, dlhodobo bez práce…, no treba si uvedomiť svoje postavenie v tomto reťazci. Zamestnávateľ potrebuje pracovníkov aby mu robili a vyrábali, vytvárali výrobky a služby, bez nich nezarobí. Agentúra robí prakticky len personálnu prácu pre zamestnávateľa a on ju za to zaplatí, robí to kvôli úspore nákladov. No najdôležitejším článkom je tu práve ten zamestnanec. Agentúry aj zamestnávatelia potrebujú nás možno viac ako my ich. Bez nás by totiž nemali čo robiť. Ale toto je na inú a dlhšiu debatu.
Záver: NEPLATIŤ NIČ a NIKOMU. Ak niekto peniaze pýta, je to neserióznosť až podvod.


ReagovaťCitovať
 asdfg
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 11
19/05/2013 11:17  

Áno súhlasím Tomas, napísal si to veľmi trefne…. Zaujímalo by ma ako by dopadol niekto kto by naozaj dostal takúto agentúru pred súd, či by vyhral a dostal peniaze späť. Tiež som riešila prácu v zahraničí, ale aj keď som bola doma cca 5 mesiacov nezaplatila by som agentúre ani za nič. Párkrát som si našla prácu v zahraničí bez toho aby som niekomu platila a bolo to ešte pred novelou zákona o službách zamestnanosti, takže teraz by som neplatila už vôbec( Asi to ešte nejaký čas potrvá kým ľudia pochopia, že agentúre platí zamestnávateľ, nie zamestnanec. Ale aj tak si myslím, že tú novelu mohli dotiahnuť lepšie aby aj agentúry raz a navždy pochopili ako majú fungovať:)


ReagovaťCitovať
 Laurika
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 7
19/05/2013 12:21  

@milano68 wrote:

Podľa novely zákona ,ktorá platí od mája tohto roku už agentúry nesmú požadovať poplatok za sprostredkovanie,takže aj v tomto prípade obišli zákon a vyžadujú tzv.administratívny poplatok(čo je mňa,alebo kohokoľvek z Vás po tom aké náklady majú na administratívnu činnosť,resp.náklady za prenájom kancelárií,nech si to vyučtujú smerom k zamestnávateľom,nakoľko suplujú ich personálne náklady).
Aj z tohto dôvodu Vám zaslali e-mail kde vyžadujú registráciu ,aby boli právne chránení ,čo znamená,že zaplatíte administrtívny poplatok ,vytvoria Vám nejakú zmluvu,že bla-bla-bla,ale práca určite nebude,lebo ani neexistuje,nakoľko poznám rakúsky trh práce v oblasti záhradníctva a nemám poznatky o tom,aby niektorá
rakúska spoločnosť v tomto segmente potrebovala toľko ľudí.
Je až príliš podozrivé ako vysvetľujú prečo nieje potrebné ovládať jazyk,čo znamená,že potrebujú „chytiť čo najviac rybyčiek do siete“,pretože v opačnom prípade by jazykové znalosti požadaovali už iba kvôli kvalite
zamestnancov a myslím,že by ich aj tak mali dostatok.
Na záver už iba toľko,že personálna agentúra môže podľa novely zákona pýtať aký-koľvek poplatok až po odpracovaní jedného mesiaca,takže pekné rečičky o administratívnom poplatku až pri podpise zmluvy rovnako
neobstoja.Žiaden poplatok im neplaťte!!!!pokiaľ nezačnente skutočne pracovať!!!!!!!!!!!!

Ano, ja si taktiez myslim, ze poplatok je za registraciu a nie za najdenie ci sprostredkovanie prace (vid. nizsie z ich stranky) a bolo by mozno opytat sa zamestnancov Profesie co je to za zamestnavatela, ktoreho pracovnu ponuku zverejnuju najma, ak su v poslednej dobe na trhu rozne podvodne agentury… Profesia tvrdi, ze vsetky ponuky preveruju, tak nech sa k tomu zodpovedne vyjadria 🙂
Info zo stranky OSCpersonal.at

*Čakajte na odpoveď

Všetky ponuky práce sú obsadzované formou výberového konania, ktoré trvá 10-14 dní. Po uplynutí tejto doby Vám emailom doručíme odpoveď, či si Vás zamestnávateľ vybral alebo nie.

*Podpíšte zmluvu

V prípade, ak si Vás zamestnávateľ vybral, zašleme Vám emailom pracovnú zmluvu. Prvé 3 mesiace (skúšobnú dobu) budete pracovať pre zamestnávateľa ako zamestnanec našej spoločnosti. Po uplynutí tejto doby sa stanete priamo kmeňovým zamestnancom firmy.

*Poplatok za služby

Po podpise zmluvy je potrbené vyplatiť poplatok 89Eur. Tento poplatok je rovnaký pri každej ponuke a slúži na pokrytie nákladov spojených s vybavením Vašej žiadosti a Vášho nástupu, na poštovné náklady a vedenie Vašej administratívy počas prvých 3 mesiacov.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Pracovné agentúry

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.