AGENTURA LAREX  

  RSS

 PETER123
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 3
02/07/2013 6:32  

CAUTE VSETCI,KTORI VAHATE ZAMESTNAT SA V NL,ALEBO BELGICKU CEZ AGENTURU LAREX,/VäCSINOU ZAMESTNAVAJU ELEKTRIKAROV/.PRACOVAL SOM PRE NICH A TOTO JE MOJ POSTREH:LAREX JE VELMI SLABY,CO SA TYKA VYHLADAVANIA NOVYCH KLIENTOV,NEJAKYCH MAJU,ALE SU TO VIACMENEJ FIRMY POD UROVNOU.ZDA SA MI,ZE LAREX BERIE ZAKAZKY,KTORE NIKTO NECHCE.SKOR CI NESKOR HO ZOZERU VäCSIE RYBY AKO:IN AXTION,TECLINE,TECHVISIE ATD.AJ CO SA TYKA PLATU,JE TO SLABSIE,AKO INDE.DOVOLENKOVE PENIAZE SI MUSITE ZVLAST VYZIADAT,KDEZTO INDE VAM ICH PLATIA AUTOMATICKY.MNE VOLALI JEDEN PEKNY PIATOK,CI MOZEM OD PONDELKA NASTUPIT DO PRACE.NAKOLKO SOM VEDEL O TOM PROJEKTE,ZE JE TAM PRACA LEN NA TYZDEN,UPOZORNIL SOM ICH NA TO.ONY POVEDALI,NEBOJ SA,PO TYZDNI MAME PRE TEBA NOVY PROJEKT.JASNE,ZE Z TOHO NIC NEBOLO.DALSI VELKY PROBLEM JE KOMUNIKACIA MEDZI LAREXOM A KLIENTOM.PRECO VOLA AGENTURA PRACOVNIKOVI,NA AKO DLHO TAM ASI VIDI PRACU?PRECO NEZAVOLA KLIENTOVI?KANCELARIU MAJU AJ NA SLOVENSKU V LM.CLOVEK,KTORY TAM SEDI,JE ABSOLUTNE NEINFORMOVANY.TOLKO O AGENTURE LAREX,JE TO NA KAZDOM,AKO SA ROZHODNE…


ReagovaťCitovať
 jlacko
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 5
19/07/2013 10:20  

Pan Mraz, (Peter123)
vdaka za referenciu ktoru som nahodou objavil dnes rano. Ako zastupca agentury Larex na Slovensku , ale hlavne ako normalny clovek pohybujuci sa v brandzi agentur a ludi pracujucich v Holandsku , by som rad odpovedal ku danemu kedze je vzdy slusne na internete viest dialog a nie monolog a predtym ako nieco napisem overit si realne fakty a prekomunikovat to z druhou stranou.

Larex je agentura ktora je na trhu 10rokov, prevazne robi s nemcami, poslednych 5-6 rokov su tu aj Slovaci, Cesi, Poliaci. V case spicky zamestnava 500-800 ludi a to za aku dobu sa rozrastol svedci o tom ze nie je z tych ktore by nedodrziavali dohodnute podmienky ale preto sa aj niekedy stane ze v tom mnozstve na niekoho padne „cierny peter“ v podobe „spolahliveho klienta“ Ale zvacsa ti zamestnanci ktori su spokojni a robia roky pre Larex vela toho po internete nepisu a potichu pracuju . Rad sprostredkujem referencie ineho typu , staci zavolat na moje kontakty na larex.sk

Ked ste velmi dobre informovani tak urcite tiez viete ze Larex nezamestnava vacsinu elektrikarov , su tu ine profesie ktore si mozete pozriet na class=“postlink“ href=“http://www.larex.eu“>www.larex.eu . To ze sa Vam zda ze Larex berie zakazky ktore nikdo nechce je vas pohlad z vonka , kedze neviete ake ma ine projekty rozrobene.

Ako viete agentura je vzdy v trojuholniku medzi vami a klientom ktory hlada zamestnancov. Pracuje s informaciami ktore dostane v danom momente od klienta a sprostredkuje ich zamestnancovi. My sme boli spolu v kontakte uz niekedy minuly rok 2012 kedy som Vam ponukol dohodnutu pracu ktora trvala 10 mesiacov ale nenastupil ste, preco sa uz nepamatam.

Tento rok ste sa znova hlasil o pracu a v tom obdobi bola aj praca pre firmu kde nam bolo povedane ze projekt bude trvat 3 mesiace, a ubezpecovali nas ze maju dalsie otvorene projekty kde by Vas mohli pouzit. – my sme tieto info sprostredkovali ale zial sa stalo ze po 6 tyzdnoch ste sli domov na tyzden dovolenky a mali ste sa vratit na dalsi turnus – tuna (kde vravite ze ste vedel ze praca je len na tyzden, ale nam bolo povedane do agentury nieco ine) Takze stalo sa to ze po tyzdne ste zostali bez prace , – snazili sme sa nieco najist dalsi tyzden , ale nova praca bola potvrdena az vo stvrtok , kdezto vy ste sli domov v utorok (zla zhoda)

U dalsieho klienta bola praca dohodnuta na 3-4 tyzdne s tym ze ste vravel ze vam dto vyhovuje kvoli planovaniu vasej dovolenky v auguste. – co sa stalo bolo ze klient znova zmenil info a oznamil ze projekt sa robi rychlejsie a musi skoncit po 2 tyzdnoch.

Mrzia ma sposobene komplikacie a zelam vela stastia u inych agentur , ale snazili sme sa pristupovat korektne a dat info take ake sme vzdy mali, pracoali ste a za odrobene hodiny ste dostali vsetko zaplatene. A dolezite je zohladnit ku tomuto este dve veci – je kriza a denne prichazaju stovky holandanov o pracu , podmienky aj pre firmy na projektoch sa menia zo dna na den a to co platilo vcera je velakrat ine. Takisto je tu letna sezona a prazdniny, ked je kopec stavieb pre elektrikarov pozatvaranych a dalsie otvorenie miest sa ocakava o 3-4 tyzdne

A na zaver sa zamyslite nad tym kto tu je absolutne neinformovany a spravte si obraz o agenturnom trhu prace v holandsku – ak pojdu velke ryby typu Techvisie  zozrat Larex musia najskor zozrat firmu DIT – ktora ma cez 2000 zamestnancov a je v spojeni s Larexom.

Zelam vsetko dobre, s pozdravom,
Juraj Lacko
0907478165


ReagovaťCitovať
 PETER123
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 3
19/07/2013 18:35  

Pan Lacko:
dakujem za reakciu na moj postreh a nazor.
dovolte,aby som sa konkretnejsie vyjadril k Vasej odpovedi:
1. Nie som opravneny posudzovat,ci je 800 zamestnancov v spicke dost,ale moj osobny nazor je,ze je to malo.Kolko ich je mimo spicky?
2. Rozrobene ako hovorite projekty moze mat hocikto a moze ich mat rozrobenych hocikolko.Vysledky hovoria za vsetko.
3. Preco som nenastupil minuly rok?Preto,ze ste mi volali 4 dni po sebe,ze „nejaky“ murary z Liptovskeho Mikulasa pridu pre mna.4 dni som sa balil a vybaloval.Nakoniec ste mi na 5.den o 12.30 zavolali,ze o 17.00 pridu pre mna.Myslim,ze co je dost,to je dost.
4. K tej komunikacii medzi Larexom a klientom:pred skoncenim turnusu ste mi volal,na ako dlho je tam este praca.Ja nie som projektant,ani osoba poverena davat take informacie ani odhadom.
5. Klient zmenil info:Pri mojich dvoch projektoch dvaja klienti zmenili info.To o niecom hovori.ale urcite to nehovori o mojej a kolegovej neschopnosti v praci.
6. Ano dovolenku som mal planovanu aj s kolegom od 5.augusta!!!Clovek z Larexu prisiel za nami este na prvom projekte,kde mu to bolo povedane a hned si to aj poznacil!!!Bolo to presne 25.juna!!! 16.jula prisiel ten isty clovek za nami na projekt a povedal,ze od bud.tyzdna pre nas nema dalsi projekt,ved aj tak vtedy ideme na dovolenku…./mal poznaceny presny termin dovolenky/.Profesionalom by sa take dolezite veci nemali stavat.
7. Radsej nepisem o ubytovani.Informaciu sme obdrzali inu,ako bola realita.A nahrada?Penzion,kde neboli k mojmu pocudovaniu svaby a ina haved.Zato tam bola ludska haved.Nebudem ani podrobnejsie rozpisovat,ako sa dodrziava bezpecnost pri praci u Vasich klientov.Mozem Vam poslat foto,s akym naradim sme pracovali na prvom projekte.
Takze tolko pan Lacko,zime v realite.Prajem vela uspechov.


ReagovaťCitovať
 jlacko
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 5
20/07/2013 8:00  

Rozmyslam pan Mraz ci ma vyznam dalej pisat kedze tato „debata“ nikam konkretne nepovedie, kedze Vy si najdete co Vam nevyhovovalo a vela veci momentalne riesite pocitovo.
Nikomu nic zle nezelam, ale snazit sa zvalit na Larex nieco za co nemoze – o tom nech si kazdy spravi nazor aky chce, kdo robi a je na trhu ten robi aj chyby ale ludske je snazit sa to vykomunikovat a vyriesit medzi sebou a nie chodit po forach a roznasat polopravdy.
Mimochodom vcera okolo 13:30 prisla este ponuka na inu pracu elektrikarov, takze by ste mohol pokracovat v inej firme v Amsterdame, ale kedze ste uz stihol dat „vypoved“ rano tak som Vam uz nevolal.

Tymto by som to uzavrel, ale pre korektnost sa este vyjadrim k vasim poznamkam ak to niekoho zaujima:

1. mimo spicky je ich 600-700
2. Ved prave vysledky su vo forme cisel, obratu, kooperacie s DIT a takisto spokojnosti ludi – ste asi druhy tento rok co dal „vypoved“ zo 140 slovakov a kdo chce moze mi zavolat rad dam referencie na tych ktori vida veci z inej strany ako vy a pracuju pre Larex uz par rokov.
3. ano volal som lebo Vy ste NEMAL auto , snazil som sa Vam pomoct s dopravou a dotycne osoby zmenili termin nastupu takze som hladal alternativu , robil cez vikend aby sa to podarilo a ked ste boli 4 dni zbaleny a 5ty bola nedela a praca bola na pondelok alebo utorok tak nechapem dovody vasho rozhdnutia ale ok.
4. volal som si to pre overenie lebo v larexe medzitym tiez cakali na potvrdenie dlzky , bol som prilis aktivny ospravedlnujem sa
5. ano zmenili ho ale opakujem pracovali sme s info ktore sme mali pred nastupom
6. ako som pisal ukoncili to skor , ale nakoniec dalsia praca bola len vy uz ste neboli
7. za ludsku haved na penzione larex nemoze , dalsie ubytovanie ste mali v byte , vlastnych domov a bytov ma larex po celom holandsku dost a snazi sa to rozsirovat ale nejde to vsetko zo dna na den

Zijeme v realite pan Mraz, vela uspechov s velkymi rybami!


ReagovaťCitovať
 PETER123
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 3
20/07/2013 9:00  

MATE PRAVDU PAN LACKO,JA MAM SVOJ NAZOR A VY SVOJ.TATO DEBATA FAKT K NICOMU NEVEDIE.TAKZE VELA ZDARU.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Pracovné agentúry

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.