prosim o pomoc držiteľov E-101  

  RSS

 wanda
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 4
08/01/2010 9:01  

Pracujem ako opatrovateľka v Rakúsku a mám vydaný formulár E-101, ktorý mi platí do konca apríla. Pacient ktorého som opatrovala umrel minulý rok v novembri a zmenila som si miesto pobytu. Chcem sa spýtať, či má niekto podobné skúsenosti. Neviem, či v dôsledku zmeny bydliska mám teraz vrátiť tlačivo na pobočku sociálnej poisťovne alebo môžem dalej pracovať a platí mi formulár E-101. Počula som i prípad , že 2 mesiace by som mala byť na Slovensku, ak došlo preuršeniu pracovnej činnosti., Dakujem za každú radu


ReagovaťCitovať
 Marika
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 5
08/01/2010 10:53  

WAndatu zmenu pobytu myslis ako zmenu adresy zamestnania v AT?No aj ked si bola nejaky cas bez roboty doma,tak sa pre teba nic nemeni.Vykonavala si zivnost u nas nie?A ked si si nasla novu rodinu v AT pracujes dalej.Zmena je pre teba len vtedy,ak by si zrusila zivnost v AT.Vtedy E-101 straca platnost a zmenu treba nahlasit u nas.Pises,ze mas jej platnost len do aprila.Neviem ci vies,ze si musis u nas poziadat o jej obnovenie.Je dobre to urobit v predstihu niekolkych mesiacov, lebo to moze trvat 4-5 mesiacov.Tak chod na soc.poist.vypln tlacivo na obnovenie E-101 je tam vlastne len ze vsetko co si vypisala v tom prvom je stale aktualne a dolozis rakusku zivnost prelozenu(kopiu) a nasu zivnost.To je vsetko.Ja ju mam teraz uz na neurcito.Tato dalsia ti bude vydana od datumu,kedy ti konci tato stara,tak ziadny strach,ze tam budes mat nejake hluche obdobie od skoncenia starej po vydanie novej.


ReagovaťCitovať
 klaris
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 4
24/01/2010 20:27  

jkkllloll


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Práca a štúdium v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.