Práca a život v Írsku alebo realita Írska...  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/05/2006 15:48  

Zdravim takze zacinam (ale len tak na rychlo):

MZDA – minimum 7.65 Euro, cakajte to na 90 percent miestach, stretol som sa aj so mzdou 3.5 za hod. REALITA
ANGLICTINA – hrozna priklad How are you (vyslovnost Havaii) ale da sa REALITA
POLSTINA – naucite sa ju fluent lebo vsade budete pracovat s poliakmi a ked nie tak mate velke statie REALITA
LUDIA – stretol som ludi co tu su z Anglicka a prisli sem zato ze su tu mili ludia, pre turistov ano ako zamestnanec robite vsetko, naozaj vsetko co vam povedia, ak nie ste vyrazeny REALITA
SLOVACIA A DALSI CUDZINCI – naozaj sa nespoliehajte na nikoho, je tu nenormalna nenavist medzi ludmi aj Slovakmi, nikto Vam nepomoze alebo ste mali max statie REALITA
SLOVENSKO – bud sme CeskoSlovensko alebo cast Polska
PRACA: hlada sa brutalne tazko, najlepsie su tovarne a nevydzubavaju s Vami a platia aj overtime, ma to hacik, vecsina je cez agentury a to je docasne- len kym Vas potrebuju. Ked niekde volate za pracu a povedia Vam ze dajte mi cislo, tak to len zo slkusnosti a necakajte zazraky lebo 99.9 percent ludi Vam aj tak nezavola REALITA
SPRAVANIE: Iri sa spravaju tak ze Vam povedia sorry aj ked vy do nich kopnete, je to len zo slusnosti ale inak vas okaslu, A nonstop pouzivaju slovo F…k takze tak REALITA
LUDIA NA SLOVENSKU: Ty co boli v Irsku a zarobili si tak ich zilo velmi vela a kupovali si len Tesco pizzu za 75 c, 80 percent ludi tu zaraba len na jedlo a ubytko, ostatny nech Vam doma povedia realitu a nech nehovoria len o peniazoch co si priniesli

Tak len tolko na rychlo Musim koncit a cakam Vase reakcie


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/05/2006 14:27  

PRAVDA – PRAVDA


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
05/06/2006 14:31  

LEN SI TO TROCHA PREMYSLI KED TU ZIJES, ALEBO SA PORIADNE POOBZERAJ DOOKOLA KED ZIJES V IRSKU!!! JA NEVIEM CI SI SLEPA ALEBO CO! VIES KOLKO LUDI Z VYSOKOU SKOLOU A DOBROU ANGLICTINOU PRACUJE PO BAROCH, UMYVA HAJZLE A TAK…. VIES KOLKO LUDI TU MA VYSOKU SKOLU (MILIONY). MUSIS MAT STASTIE ABY PRAVE TEBA ZOBRALI A NIE IRA. ALE STRETOL SOM AJ TAKEHO JEDNEHO POLIAKA A MA 18 EURO NA HODINU ALE TO TU JE JEDINY KTORY MAL STASTIE ZE MU UZNALI VYSOKU SKOLU. PRE PRIKLAD ZAUJIMAL SOM SA O PRACU V SVOJOM OBORE DAL MI OTAZKY Z MOJHO OBORU, DOBRE SOM MU ODPOVEDAL NA 100% A POVEDAL MI ZE JA MOZEM TAK ROBIT ZA 7.65. VIES CO TO JE V IRSKU? MINIMALNA MZDA!!! NA ODBORNEJ POZICII! A VIES KOLKO PONUKALI REALNE VYSE 20 EUR NA HOD ALE TO JE ASI LEN PRE IROV! MAL SOM JOB ZA 12.5 EURA NA HODINU OSVEDCIL SOM SA VSETKO SOM ROBIL NA 100% A PO DVOCH TYZDNOCH MI ZNIZILI NA 7.65 OK? SI SPOKOJNA? A IRI MALI 700 EUR NETTO ZA TU ISTU PRACU A SKOT 500! TAK SI TO PREPOCITAJ! A NIE SOM TAKTO SAM V IRSKU, STRETOL SOM MNOHO LUDI CO TU TAKTO DOPADLI! DALSIE CHALAN ROZVAZAL CHLEBA ROBIL 7 DNI A MAL ZAPLATENYCH LEN 6. ROBIL OD 4TEJ RANA KAZDY BOZI DEN. MAL MALU HAVARIU A MUSEL SPLACAT POISTKU CO NARAZIL(TO JE NELEGALNE). SEF MU VZDY DAVAL DOMOV AUTO. RAZ SA PREKOTIL S AUTOM A SEF NANHO POVEDAL POLICII ZE HO UKRADOL. DOBRE TAK? TEN CHLAPEC MAL MAT SUD!!! MLADY CHALAN KTORY SI SEM PRISIEL ZAROBIT. STATIE, ZMIZOL Z IRSKA PRED SUDOM!A TO JE REALITA A VIEM TO NA 100% PRETOZE TO BOL MOJ KOLEGA. A POVIEM TI NEZAZIL SOM TAKETO PRVY KRAT A NIE SOM TU SAM S TAKYMITO PEKNYMI ZAZITKAMI!!! DALSI PRIKLAD CHALAN ROBI NA STAVBE ZARABA 600 EUR NETTO ZA 6 DNI, DRUHY ROBI NA STAVBE A ZARABA 7.65 NA HOD CO MU ESTE ZDANIA TAKZE ASI 300 EUR NETTO. VIES O TOM ZE NA STAVBE JE MINIMALNA MZDA 10 EUR NA HODINU! OK?! MAKA JAK FRETKA ZA 7.65 NA STAVBE. DOSTANE TOLKO JAK V NEAKOM MC DONALDE KDE JE ASPON V SUCHU (NEPRSI NA NHO CELY DEN) A V TEPLE. VSAK UZ BY STE KONECNE MOHLI LUDOM POVEDAT PRAVDU, ZE TU ROBIS A NADCASI MAZ ZAPLATENE AKO NORMALNU HODINOVU MZDU A NIE AKO NADCASI A MNOHO DALSIEHO… NIE JE TO TU RUZOVE! KURNIK VSETCI SI TO UZ PRIZNAJTE ZE SME TU NIKTO A NIKTO TU AJ BUDEME AZ NA PAR JEDINCOV KTORY MAJU STASTIE. A TAK S NAMI AJ ROBIA(CHCES NECHCES DOJDE POLIAK,RUS,LITVANEC,UKRAJINEC,CECH A INY ALE NIE IR ZA TU MZDU). ALE PODOTYKAM NIE VSETCI IRI SU TAKY!!! TAKZE NETLACHAJTE TU SPROSTOSTI IBA O PEKNYCH VECIACH ZE TU MA NIEKDO SANCU! MA, ALE VZDY TU JE TO ALE STASTIE, PROTEKCIA A TAK. TAKZE TAKTO TO TU JE LUDIA! NIEKTO MA STASTIE NIEKTO NIE. LUDIA A ESTE PODOTYKAM AJ KED TERAZ SU TU VELKE TEPLA (CEZ LETO TU JE SUPER POCASIE) PRIPRAVTE SA NA 8-9 MESIACOV ZAMRACENEJ OBLOHY A NONSTOP DAZDA! ACH UZ O 3 MESIACE ZAS LEN DAZD!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/06/2006 19:48  

PRIDI ZIT DO TALIANSKA
ROBOTA : MALO
UBYTOVANIE: 700 EUR/MESIAC
STRAVA:150 EUR/TYZDEN 2DOSPELE OSOBY+MALE DIETA
POISTKA AUTO:OBSAH AUTA 1200,750 EUR/ROCNE+ZAKONA POISTKA 120 EUR X2 …..
LIEKY: BUD ZDRAVY LEPSIE
KULTURA,ZABAVA,INE(PIZZA ATD):ANI RAZ ZA 6 ROKOV
HODNOTENIE OD 1-10: 5
PRACUJEME S MANZELKOU DVAJA A AK CHCEME NIECO USETRIT JE TO LEN TAK PRIST NA KONIEC MESIACA.
MESACNE ODLOZIME ASI 200 EUR AJ TO NIE VZDY.
„AK SI CHCES ZAROBIT VONKU OTVOR SI VLASTNU AKTIVITU SAM NA SEBA,ALEBO SA TREBA ZAMESTNAT NA PROVIZIU.TAM -KOLKO SA SNAZIS TOLKO MAS. CASI KED TI ZAPLATI ZAMESTNAVATEL A ESTE AJ PORASTIES NA KARARIERE SU UZ DAVNO PREC AJ NA SLOVENSKU.
PODLA MNA SU TO MLADI LUDIA,KTORY SA HLADAJU CO ODCHADZAJU ZO SLOVENSKA.AJ JA SOM ODISIEL MLADI A DNES TO TROCHU LUTUJEM PRETOZE AK BY SOM RADCEJ ZOZTAL DOMA NEMAL BY SOM POCIT VECNEHO CUDZINCA VO SVETE.POSLEDNE: PODLA MNA SU NAJLEPSIE MIESTA PRE ZIVOT MIMO EUROPY -KANADA,AUSTRALIA,NOVY ZELAND
MUSIS ALE ZABUDNUT NA NAVRAT NA SLOVENSKO KDE SA MOZES POCHVALIT CO MAS PRETOZE BUDES ZIT NIE STVAT SA AKO KON ZA NIECIM CO TI PONUKA KONZUMNA SPOLOCNOST AUTO,PEKNE BYVANIE,VSETKO NAJ.AK SA NARODIS CHUDOBNY ZOMRES CHUDOBNY A AJ TAK CELY ZIVOT LEN PREZERES NA SPROSTOSTI.“ DAKUJEM ZA MOZNOST VYJADRI SA DUSAN


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/09/2007 14:17  

ked uz tam clovek ide musi pocitat so vsetkym.aj rizikami.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/10/2007 8:11  

V Japonsku nerobia ziadny rozdiel medzi cudzincom a Japoncom, aspon z mojej skusenosti – ponukany plat je nemenny, je jedno, kto sa na post dostane. Skor mam skusenost, ze cudzinci maju zabezbeceny nie len lepsi plat, ale aj zivotny standart, ubytovanie ponukane firmou atd. Tyka sa to ale hlavne fundovanych odbornikov, ktorych si Japonci vyslovene „lovia“ po svete a za vyborne podmienky nechavaju pracovat na projektoch pre Japonsko. Ja som jedna z tych „neulovenych“, ale pracu som si nasla velmi rychlo a necitim ani najmensiu diskriminaciu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/04/2008 7:13  

Presne tak. Ja som bol v Irsku tiez len preto, ze som sa hladal…a nasiel som sa. Mam vystudovanu univerzitu a to je sto a jedna robit v irsku a tu doma na slovensku. V irsku nic nerobia len dovazaju a kupuju a zeru a griluju…to je vsetko. A zarobis tam zhola nic, teda pokial nie si ten typ co zerie len suchare. Ja som tam minul mesacne cca. 1000 eur. A pokial nezarobis nad 2000,- co je aj tak minimum tak sa ti tam absolutne neoplati zit – ked si teda zvazis, ze kde to vlastne zijes – bol som v Dubline a to je jednoducho pekne povedane jedna velka skareda dedina…nic tam nie je (myslim v Dubline). Keby som nevystrelil par krat na HOWTH tak by som povedal, ze tam nie je pekne absolutne nic. Pretoze, ano len priroda je tam fajn ale to ostatne stoji za ….! A o tich irskych parchantoch ani nehovorim….to su sediali najvyssieho ranku. Chodia len v teplakovych supravach a myslia si, ze su cosi viac oproti cudzincom ale kazdy pre boha vie, ze ten ich ekonomicky zazrak bol sposobeni len dotaciami EU a tim, ze tam na nich robia cudzinci, lebo oni su v podstate sedliaci co sadili zemiaky a nevedia zhola nic. Uvedomujem si, ze to vyznieva dost agresivne a nenavistne proti Irom, ale bohuzial ja mam taku skusenost a vidim to tak a je to pravda. A este jedna vec na zaver: IRSKO UZ NIE JE PRE SLOVAKA VYHODOU – ZIADNOU!!! Uz teraz len pre rumunov no a samozrejme stalich blb.ov poliakov – ludi bez cesti a hrdosti, ktori budu aj hovn. kydat za 4.50 eur/hod.
Adios amigos……..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/04/2008 10:44  

preco hovoris tak skaredo, vies ako je to v taliansku ze za 4.5 prevazne musis robit ak nemas na vyber.a tu su palty ubohe, akurat som pocula ,ze ty co robia kucharov v irsku sa nestazuju a maju sa dobre.inac tu v taliansku je slaby zarobok.1000euro ma niekto kto pracuje ako veduci odelenia …


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/11/2008 20:43  

PRESNE TAK JA SOM TU UZ 3 ROKY JE TO NAHNUSNEJSIA KRAJINA KDE SOM BOL,ZIL SOM PREDTYM V IZRAELI TAM BOL KRASNY ZIVOT ALE TU STALE PRSI NIC PEKNE SA TU NEDA ZAZIT NO PROSTE STRASNA DEPRESIA,SAMI POLIAK VSADE .IRI NAS NEZNASAJU MAJU NAS ZA LACNU PRACOVNU SILU JA KONECNE ODCHADZAM NA CYPRUS ,RADSEJ BUDEM ROBIT ZA TROSKU MENSIE PENIAZE ALE ASPON BUDEM ZIT AKO CLOVEK NA KRASNOM SLNECNOM OSTROVE A NIE AKO SVINA V CHLIEVE….A V DAZDI.FUUUUUJ IRSKO


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
26/11/2008 22:42  

ahojte…momentalne pracujem v GB presne vo walse da sa to tu celkom a le momentalne neni sezonna tak tu neni nikto …mrtvoly tu asi len chodia[obrazne povedane] a uvazujem nad pracou v Irsku..nevie mi niekto poradit ako to tam chodi…tu som uz 3 roky som docela spokojna ale ako ide libra nehorazne dole tak uz sa to tu neoplati moc..clovek musi mat viac robot…aka je asi cena ubytka ak sa s niekym sherujes or sam.. si velke pracovne moznosti??? or ci niekto nevie nejaku pracu na letisku …..poradte mi niekto ….diky moc…xxx silvi


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
27/11/2008 7:19  

Tak to sa da ocakavat od Irov, ze takto kopaju do cudzincov. Oni sami boli utlacovani GB po starocia v USA boli diskriminovani. To je komplex naroda, ktori bol kopany, tak teraz oni ked teraz maju sancu kopat tak kopu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/04/2009 14:08  

Neviem co dodat k tejto hnusnej krajine resp.Irsko !!!vazne ako pozeram na vsetky komentare voci irsku !! sme si asi mysleli ze tu najdeme nieco dobre ,ze skusime novu krajinu irsko vyzerala krajina ako zarobkovo dobra ale nikto netusil co bude potom musim suhlasit s kazdym jednim !!!!kazdy videl irsko ako krijinu velkych moznosti ale pritom sa tu kazdy trapy len skoda,ze malo ludi to prizna !!!kazdy si chcel zarobit a vybudovat si lepsi zivot ale ako kazdy hovori nemozes zit ked chces zarobit !!!jedine co musis mat pracu a aj ked ju mas a dostavas take a take peniaze aj tak len platis jak o zivot a k tomu sa tu byva v papierovich bytoch ,domoch!!!!zaverecna
len skoda ze to vzdy zbadame az neskoro a lameme si na tom vsetkom nervy co ich aj tak uz mame malo !!!!
heslo Irov !!!!! uz ked si tu tak pracuj vela pracuj ale za malo !!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/04/2009 18:17  

Taktiez sa pridam… co sa tyka mojho pobytu v IRL, tak to zhrniem asi takto: krajina pekna, da sa cestovat a vidiet krasy… ale len za priazniveho pocasia, co byva zriedka…. praca – robis tu najspinavsiu robotu, dries aj za Irov za minimum, zivotne podmienky neunosne drahe – najom, strava… V Irsku ma kazdy cas, ked si nieco objednate a slubia vam, ze to pridu spravit o 3 dni, cakajte tak 2-3 tyzdne… ak nepridete do prace, prva otazka, ci ste boli na party…ci ste pili …., Iri su hrozni sedliaci, chodia z poli a fariem uspineni vsade…, mladez nevychovana, velka kriminalita…, kedze Irsko bolo dotovane z EU a aj z USA, v krajine bolo vela penazi….Iri nakupovali stale nove a nove auta, vypoct. techniku a este neviem, co vsetko, ale bohuzial nevazia si nicoho a nevedia s tym ani zaobchadzat, myslia si, ze my nemame TV, o PC a NETE ani nevravim… nemaju ziadnu logiku…
tolko z mojho pohladu na Irsko….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/04/2009 18:25  

skarede tucne baby s prechlastanymi hlasmi a kilom makeupu na ksichte.drzi nevychovani mali parchanti,v 6 rokoch vas poslu do teplych krajin,v 8 kradnu,v 10 chlastaju,12 beru drogy.13 tky s vlastnymi deckami- hnus,spina ziadna vychova a uroven.ale podstatne je,ze si myslia,ze su majstri sveta


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/04/2009 18:30  

Pro vas je dobra Ukrajina vy blbovia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/04/2009 20:51  

ste blbi tu v gb nemas sancu sa zamestnat hoci by si boll prezidentom ale praca by bola keby si chcel robyt zadarmo a ked ne podvod tak nezarobis


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/09/2009 7:39  

Rád by som vedel, čo si robil predtým na Slovensku. Lebo podľa Teba to vyzerá tak, že celý náš život je iba o šťastí.Vlastne…študovať je zbytočné…ale možno ani nie..pretože u náš ľudia len študujú.To, že nás prirovnávajú k Poliakom,Čechom…za to si môžeme sami…správame sa totiž presne ako oni.Čo si čakal?Že Ti tam ponúknu kšeft manažéra banky?Koľko si zarábal na Slovensku?Biznis je biznis a ver, že keby si bol ty na mieste niekho z tych Írov robil by si to isté.90 percent ľudí tam..neboli nikdy schopní nájsť si vo svojej krajine prácu a tam čakajú..že im prestrú červený koberec.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
24/11/2009 1:15  

ya idem do canady. Toronto. nexe sa me robit za menej a xem vidiet svet, xem cestovat cely zivot a to me umozni jedine nejake vyspela krajina. na slovensko sa nedokazem vratit. tu su sice retardovani ludia z tohto pocasia mno doma na svk ye retardovany system. skusim to inde. drzim palce vsetkym kt. si hladaju svoj sen


ReagovaťCitovať
 Dolcino
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 3
29/11/2009 16:09  

Toľko pesimisticky naladených názorov a skúseností som dávno nevidel pohromade. Každé takéto rozhodnutie (ísť do zahraničia) má svoje výhody aj nevýhody. Poznám pár ludí ktorí sa vybrali do Írska a žiaľ okrem sedenia na ubytku, čakania na to či sa na ich odovzdané CéVéčko niekto ozve je všetkým čo v Írsku zažili. Na interview sa namiesto komunikácie len nasprostasto usmievali a pritom znalosť reči je alfou a omegou. Niekedy je vzdelanie len ako prekážka a nezamestnajú vás len preto, že ste pre nich príliš vzdelaný a teda drahý Jasné, že írske počasie je prekážkou neprekonateľnou, ale Íri si počasie nevyberajú a preto je trápne ak niekto nadáva na Írov v súvislosti s ich počasím. Taktiež poznám ludí, ktorí tam ešte stále robia Našetrili si značné úspory, kupujú si byty a garsónky, berú hypotéky Ak by mali za ten čas bývať na Slovensku, tak sú v neustálom mínuse, teda pokiaľ ich nebudú stravovať a ubytovávať rodičia.Hlavne robotnícke profesie sú na Slovensku o ničom Cestovanie drahé, strava rovnako. Komu nevadí byť oblečený z vietnamskej tržnice je v pohode…Nevýhodou je pre nich zavedenie eura na Slovensku Ideálna bola stúpajúca hodnota koruny a výmena eura za korunu Stále sa však oplatí zarobiť si v Írsku Na slovensku ak nie ste mame pri zadku nemáte šancu Medzi manažment sa dostať tiež nemáte šancu. Ocitnete sa zoči-voči sieti známostí, korupcie, doprdelelevlezectva, bonzáctva, podpásovosti a zákerností.Preto ak si mladý, dohovoríš sa cudzím jazykom, zbaľ saky-paky a chod kým nie je neskoro.


ReagovaťCitovať
 Hary01
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 296
29/11/2009 17:42  

Ja nezijem ani v Irsku ani v Anglicku.Som v Nemecku 6r.Za ten cas co som tam robil som vzdy oficialne,ani raz som nenazil to,ze ja ako cudzinec by som menej zarabal za tu istu pracu ako domaci.Pracujem na letisku,pocas prac.doby mam dost casu si vypit kavu a precitat noviny,nezarabam moc,len 1300-1400eur neto.Popri tom v pohode raz do tyzdna chodim do hotela na neben job za 10euro neto.Nemecko uz nieje tiez tym cim byvalo,ale je to 1000krat lepsie ako zit na Slovensku.Nemecko ma stale socialny system,slovensko socialnu politiku nema ziadnu.Teraz sa uvazuje o vyhosteni 30tisic ludi myslim prevazne moslimovia.Ak by pan boch dal a vycitil krajinu od nich nebolo by od veci.Pracoval som aj v Rakusku.Slovaci niekedy stale maju pocit,ze im niekto oblizuje.Nemec nechce nic odomna naviac ako od domaceho,len aby bola praca hotova a rozumel som mu.Poznam slovakov v Nemecku od umyvaca riadu po banakrov lekarov,aspon v Nemecku co vidim uz davno neplati odkial si,ale co vies.Je pravda,ze ak si cudzinec a chces pracpvat v banke musis mat uni ukoncenu v Nemecku,nie na Slovensku natu ti kazdy serie pri kvalifikovanej pozici.Slovaci by mali prestat nosit ruzove okuliare,byt viac realistickejsi,pracovat na sebe a zbavit sa ja to volam moralnej spiny ako je zavist ohovaranie nepomoct nikomu inemu,atd.Mozem povedat z vlastnych skusenosti mam vecinu kolegov nemcov,ti ti v praci viac pomozu ako cudzinci.Ja osobne nelutujem,ze som odisiel,na Slovensku neni buducnost.


ReagovaťCitovať
 Hary01
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 296
29/11/2009 17:45  

Druha vec,ak niekto zaraba v zahranici povedzme 1300euro neto ztoho zije nemoze zit ako ludia v Usa ktory zarbi 1300euro a minie 1600euro ,proste ludia sa nereaz zbytoce zadlzuju.Ja osobne mam 1600euro neto prijem poplatim najom stravu a este dost usetrim,auto mi na lizing netreba zijem vo velkom meste kde je doprava atd,a aby som ho mal kvoli tomu aby som baby nato balil je primitivne.Proste zit nadoraz a na dlhy nieje moj styl clovek by mal mat aj finandnu rezervu.Keby som zil na sk nemam sancu sa osamostatnit.na zdravicko.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Práca a štúdium v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.