načo je nám živnosť v rakúsku  

Stránka 1 / 2 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/05/2008 9:56  

Na čo nám je živnosť rakúska keď aj tak,pflegerin je v skutočnosti v rakusku helferin.Nesmie vykonávať žiadne odborné výkony pri chorom dokonca ani dávkovať lieky.nedajbože dačo sa stane…je to trestné.Mám známu v rodine finančnika a ten jej povedal že žiadnú živnosť jej netreba.Prosim reagujte…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/05/2008 7:08  

Chcela by som vedieť,ako to je so zivnosťou opatr.Rak.Ked meniš rodinu a ag.vsetko zabezpečovala, t.j.uhradzala tych 140 eur na odvody za teba/platila to samo rodina/,tak ako postupovať.? Zmena rodiny ako?poradte,vdaka. ag.mi musi co poslat naspet,aby som to mohla dalej platit?som z toho jelen..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/06/2008 20:22  

A prečo nemeníš rodinu cez agentúru u ktorej si teraz?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/06/2008 7:58  

Agentúra za teba nikdy neodvádza odvody. Ty musíš od rodiny každý mesiac k platu dostať 140 eur na odvody k platu. A ty platíš odvody!!! Ty si tam ako podnikateľ a nie rodina. Pozor, to je rozdiel. Aby ti nevznikli nedoplatky. Tvoje podmienky musia byť jasné. Viem to z vlastnej skúsenosti. Lucia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/06/2008 12:38  

Inak je to aj prevda čo píšeš p. Janíková. Vela opatr. povie v taxi že dobre že už sme tam legálne. Ale rak. zdravotníctvo neviužije ťiadna. nie je kedy. a žiadna nevie kolko sa jej to prepéčíta do dôchodku ked ukončí prácu v rakúsku.
Ako bude vyplácaná materská ak napr. robím v Rak. a otehotniem, kde sa pôjdem zahlásiť. A to robí aj plno mladých báb v Rak. ale nevie to ani jedna.Rakúšaci nerady priznávajú, ale celé to bolo ušité horúcou ihlou.
A ja som tvrdila že nikoho kontrolovať nebudú a zatial neviem o jednej rodine kde by bola kontrola.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
05/06/2008 17:59  

Nevie niekto poradiť ako to je keď robíš v Rakusku ako opatrovateľka či si možeš vybaviť aj v Rakusku prídavky na deti keď robíš na Rak.živnosť.Díky


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/06/2008 11:20  

Pre DJ: Ak pracuješ na živnosť cez tzv. Trägeorganisation, napr. Hilfswerk, oni ti vybavia prídavky na deti. Informuj sa na class=“postlink“ href=“http://www.hilfswerk.at“>www.hilfswerk.at. Viem určite, že keď cez nich pracuješ, prídavky ti vybavia. Dokonca grátis máš aj preloženie papierov a prácu. Neplatíš nič.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/06/2008 19:27  

dáš si class=“postlink“ href=“http://www.eures.sk“>www.eures.sk celkom hore zvolíš kolonku informácie o krajinách EU/EHP a vyberieš krajinu v ktorej chceš pracovať a nájdeš info.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
08/07/2008 17:12  

Anka, prosím ta keď nepracujem v Rakúsku cez ag.hilfswerk,a ag.trageorganisation tiež sa dajú vybaviť prídavky?Som cez súkromnú osobu a neviem kde by som sa mohla informovať keď aj jazyk neviem tak perfektne aby som mohla ísť niečo vybaviť na úrady.Ďakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/03/2009 8:03  

Ak máš dobrého domáceho a vieš sa s ním dohovoriť,požiadaj ho, aby ste išli na Sociálny úrad.Dostaneš tlačivo Žiadosť a tlačivo 401 a 411.S tými pôjdeš na Soc.úrad v mieste Tvojho bydliska na Slovensku a oni ti ho vyplnia.Potrebuješ prefotený tvoj Živnostenský list a dobré je prísť s kópiami všetkých Tvojich tlačív,oni si vyberú čo potrebujú.Ak máš školopovinné dieťa,potrebuješ potvrdenie zo školy.O toto tlačivo požiadajna tiež na Soc.úrade,vedia ho stiahnuť z Internetu.No a s vyplnenými tlačivami pôjdeš na Soc.úrad v Rakúsku. Zase je dobré ísť s tvojim domácim, ale vie to vybaviť na úradoch aj bez Teba.Ahoj.Jana


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/03/2009 13:22  

Anna, ja pracujem cez nich a mne prídavky vybaviť nechceli, vraj si ich mám vybaviť sama alebo s pomocou rodiny. Moja striedačka zas tvrdí, že jej povedali, že jej vybavia, ale musí za to zaplatiť. Tak už tomu nerozumiem, že s každou jednajú inak.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/03/2009 13:29  

V určitých veciach s vami p. Janiková súhlasím. Ja som mala vynikajúce miesto, výborná rodina, ale babke sa prudko zhoršoval stav a musela som skončiť, lebo jej treba ošetrovať dekubity, podávať lieky, kŕmiť ju a tieto činnosti máme my opatrovateľky s kurzom zakázané. Vôbec neviem načo sme vyhadzovali toľké peniaze za kurz, keď s ním vlastne nemôžeme nič. Čo môžeme je robiť spoločnosť, upratovať, variť, prať, žehliť,nakupovať, tomu sa hovorí opatrovateľka? Podľa mňa nie, to je obyčajná pomocnica v domácnosti, ale na živnost. liste stojí osobná opatrovateľka.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/03/2009 14:27  

Joj Iva,co vsetko maju opatrovatelky s kurzom zakazane a robia to.To,kto ta poslal prec?Ja som aj bez kurzu davala vyzivy do brucha a robila vela inych veci a vsetko bolo ok.A to mas pravdu s tym,ze sme tam vlastne domace panie….moja babka hovori,ked ma predstavuje,ze toto je moja haus frau,takze ake kurzy?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/03/2009 15:09  

No zas si ukázala svoje kvality – teda aspoň tú nemčinu OVLÁDAŠ BRILANTNE – keď ani tú tvoju FUNKCIU u babky nevieš poriadne po nemecky napísať !!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/03/2009 16:40  

A co sa ti tak velmi nepacilo,hm?opises mi ty moju funkciu lepsie?A co ma vlastne chytas za slovicka,aky mas problem?Vadi ti,ze mam tiez svoj nazor?a iny,ako ten tvoj?Ci viem lepsie po nemecky ja a ci ty…..o tomto sa chces hadat?a naco?povies mi,kam to vedie?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/03/2009 19:05  

Lucia, to že ti to rodina dovolila a ty si to robila, je ich aj tvoja vec. Ale moja rodina mi to nedovolila a chcela na to zdrav. sestru, keďže je v Rakúsku prísny zákon a my sme mali s rodinou priam rodinné vzťahy, nechceli ak by sa niečo babke stalo, aby som šla sedieť alebo platila pokutu. Staž sa môže všeličo aj pri zdrav. sestre, ale nikto ju nebude stihať za to, že robila zakázané činnosti.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/03/2009 20:42  

To je pravda,ale ked sme tam robili nacierno……to vtedy som mimochodom robila aj tie infuzky do brucha,tak to bolo jedno,ci si zdravotna a ci nie,aj tak si vykonavala nieco,co bolo zakazane.Ziadna dohoda medzi opatrovatelkou a rodinou,co je v mojej kompetencii.A preto mi to rodina vlastne dovolila,lebo vtedy sme to aj tak vsetky robili nelegalne a nacierno,neskumali moje kurzy,ani papiere,proste to bolo ine.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
09/03/2009 7:48  

Lucka a Ivka ja tiez picham infuzky do brucha do teraz,aj furon picham a lovenox a som len opatrovatelka,rodina je samozrejme rada,lebo keby mal chodit lekar kazdy den pichat tak by ich to vyslo viac eur.no a zdr.sestry co tam boli zo slovenska tak to robit nechceli.mozno bocim od temy ale precitala som len tuto stranu.pa pa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
09/04/2009 10:32  

Ahojte, nevie mi niekto poradit. Pracujem uz v Rakusku, ako opatrovatelka 6 rokov, mala som rocnu pauzu a teraz som sa vratila. Lenze cakam babatko, zivnost si este len vybavujem, pretoze do teraz to nebolo potrebne. Nema niekto skusenosti, ci budem mat narok na matersky prispevok a na detske pridavky, alebo ako to tu vlastne funguje. Dakujem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/07/2009 18:54  

ahoj,
ja som uz v siedmom mesiaci a stale neviem ci daco dostanem, bo raz mi na finanzamte dali formulare a druhykrat mi povedali, ze nic nedostanem okrem acht wochen geld, kedze potom budem zit na Slovensku a nebudem zivnostnicka. Ja ani neviem, ci vobec nejaku matersku dostanem, ale snad hej, aspon od nasich, vsak som pracovala. AK SA DACO DOZVIES, DAJ VEDIET AJ MNE. DIK
Elena


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/07/2009 7:41  

Keˇti rodina ponechá u nich prihlásenie k pobytu a prihlási tam aj tvoje dieťa, tak máš nárok na materskú z Rakúska, ale musíš tam ty aj dieťa byť prihlásení k prechod. pobytu, ináč nárok nemáš. A keď si si neplatila nemocenské na Slovensku v posledných troch rokoch vkuse 270 dní, tak nemáš na materskú nárok na Slovensku.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/07/2009 20:57  

pre baba, zdravotne sestry to robit nechceli, lebo vedeli, co riskuju. A ty to robis, lebo si rada, ze mas pracu, ale uvedomujes si nasledky?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/08/2009 19:42  

Ria,ona si následky neuvedomuje lebo nie je zdrav.sestra.Ona nevie čo to je anafilakticky šok, nevie že aj obyčajna B12 stka ho može sposobiť a v priebehu sekund jej umre človek.To až potom sa bude pytať prečo.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/10/2009 4:10  

ahojte vie mi niekto poradit ako to je ,ked mam zivnost v Rakusku a otehotnela by som? dakujem za radu


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/10/2009 6:54  

vždy ked sa začne rozoberať tehotenstvo a opatrovatelky, tak sa tu objavuju len dohady ale zatial nikto presne nenapísal, či a od koho teda (SK alebo AT) budú dostávať materskú.
Dievčatá ozvite sa tie, ktoré s tým máte osobné skúsenosti.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/10/2009 7:35  

Mimimalne 6 mesiacov musis mat zivnost a byt nahlasena u rodiny, kde pracujes. Je to komplikovane, este ani oni nevedia poradit. a co tu tie agentury nase vedia, je velmi malo. im je dolezite aby si mala zivnost, to je vsetko. co potom, je im fuk. Ja osobne opatrujem uz 8 rokov, ale zivnost si nevyberiem. Som u rodiny na navsteve, oni papierovacky nechcu.A naco je zivnost? Ved my robime tolko isto ako mame dovolenky. tak naco. a do dochodku sa zarataju nejake drobne ak nahodou niekto vydrzi chodit na zivnost minimalne 15 rokov. A dovtedy sa este straaasne vela pomeni.
A materska v AT- 30 mesiacov- 14.53€/den
20mesiacov- 20.80€/den
15mesiacov- 14.53€/den


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/10/2009 7:38  

prejdi si príspevky na zzz a dozvieš sa, čo chceš.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/10/2009 7:50  

Mne zivnost treba kvoli tomu,aby som mala do dochodku potrebny pocet rokov.Ved nemozem robit cely zivot nacierno!!!!!nebudem mat potom ziaden dochodok…..mas trocha cudnu logiku.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/10/2009 7:56  

neviem, či si niekde vo veľkom meste alebo na samote – zrejme ani rodina nepotrebuje príspevok od štátu… tu kde som ja by to jednoducho bez živnosti nešlo, je to malé mesto, ale tieto veci tu ľudia dosť sledujú, pred voľbami si tu dokonca miestni politici vyhadzovali na oči, kto mal nelegálnu opatrovateľku v rodine a čo sa týka toho dôchodku, netreba mi robiť v Rakúsku 15 rokov, započíta sa mi každý ukončený rok živnosti pri výpočte toho čo dostanem z Rakúska a všetky dni do celkovej doby zo Slovenska aj Rakúska na to, aby som vôbec mohla do dôchodku ísť – teda aby mi bol vyplácaný dôchodok, keď som maródovala, platím si pripoistenie niečo cez 13 eur som dostala celkom slušnú nemocenskú…ty si asi ešte mladá a myslíš si, že si potrebné roky na dôchodok odrobíš ešte legálne, ale ja keď si pripočítam k tomu, čo mi vyrátali dôchodok na Slovensku z tam odrobených rokov to, čo dostanem z Rakúska – lebo každá opatrovateľka zarobí viac než to minimum, z ktorého platí preddavky na dôchodok – tak za tých pár rokov v Rakúsku je to zaujímavá suma oproti tomu, čo mi vyšlo na Slovensku


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/10/2009 13:46  

súhlasím s poslednými dvoma príspevkami


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Práca a štúdium v zahraničí
Stránka 1 / 2 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.