Migrácia za prácou po vstupe Slovenska do Európskej únie

Skúsenosti s prácou, au-pair, či brigádou v cudzine, tipy ako hľadať prácu v zahraničí

Poslaťod EMA » 20 Nov 2006 06:28

Ahoj Sisa,prosim ako to je ohladom prispevkov z fondov co sa tyka tax credit.Som v UK 2 roky,rok som bez prerusenia pracovala.Treba si vyziadat nejaku "application form" ?
2.Registrovana u doktora som,ale ziadnu karticku mi nedali.Ak vycestujem na slovensko a potrebujem lekarske osetrenie,som samoplatcom?
3.Ako je to prosim s dochokom?Rataju sa mi aspon roky odpracovane v UK na Sk,alebo ako je to vlastne.Mam si platit nieco na Sk?
DAKUJEM za odpovede
EMA

Poslaťod janka » 13 Dec 2006 14:31

Ahoj Sisa,sme mlada rodina,ktora zhana informacie ohladom socialnych davok.Viem ze od nas vacsia komunita poliakov vyuziva vsetky vyhody,ale od nich nieco dostat je nemozne.Ako by to bolo len pre nich.Tak ak Ta mozem popytat,a mala by si cas trosku popisat,bola by som velmi rada.Moja adresa je findo@centrum.skVelmi pekne Ti dakujem.Ahoj.
janka

Poslaťod tia » 13 Dec 2006 15:28

mimmi
To mas odkial? ja som doteraz nic take nepocula, podla toho ako nemci reaguje na cudzincov, nemame narok na pracu, lebo tym trpia nemecky obcania, ze nemaju dostatok volnych prac. miest. Dokonca vychadzaju este drsnejsie zakony, aby boli vsetci vystahovani. Nechcu uz platit na cudzincov, pomali vsetkych
posielaju domov. Za chvilu tu nebude ziaden turek, juhos, proste ziaden
cudzinec. nemci su hrozni, neviem co sa im porobilo. Nemaju radi cudzincov.
tia

Poslaťod lucia » 07 Jan 2007 20:59

Ahojte
Vie niekto ako je to s legalnou pracou v Spanielsku?
lucia

Poslaťod ela » 11 Dec 2007 14:18

No urcite praca v EU ano. Ak clovek nema potrebu ostat doma tak ano. Pravda je, ze uz dnes sa veci tak zmenili v pracovnej sfere v europe, ze sa da dostat aj decentna praca. Mam super skusenost s firmou www.windofexchange.eu.
ela

Poslaťod Hosť » 01 Mar 2008 09:57

Ja som zacal pol roka pred vstupom do Eu v Nemecku...siel som cez slovensky urad prace do mc donaldu....mal som prac.povolenie na 18mes..tym ze Slovensko vstupilo do Eu a ja som bol na prelome s rocnou zmluvou dostal som neobmedzene papiere na cele nemecko na stalo a mozem robit kde chcem v nemecku oficialne...konecne po rokoch aj slovensko a staty vychodnej europy maju papiere nielen turci a spol..v Rakusku je to odost tazsie ...ziskat rocne papiere pre obycajne profesie a na zivnost nechcem...najlepsie ej to na zmluve odvedu za vas odvody a nemate problemy s nicim...dokonca aj Svajciarsko od kedy sme eu vydava viac sezonych papierov a ti co maju tam na 18mes dostanu na 5r papiere...takze Eu je pre mladych ludi ktori chcu legalne pracovat v zahranici naozaj prinosom.Ak ma niekto zaujem o pracu vo svajciarsku odporucam tuto serioznu jedna z mala agentur na slovensku co do predu neberu ani korunu www.personalswkservice.sk vybavuju rozne prace vo svajciarsku a rakusku.kamaratovi vybavili behom 3tyzdnoch oficialne do svajcu na 9mes super platove podmienky..a www.gastrojob.ch....svajciarska agentura taktiez nebere nic dopredu ak ste casnik mate referencie z rakuska alebo nemecka alebo lodi vedia vam vybavit super job na papiere pre casnika vo svajci.vsteko toto je overen moji znami cez nich sli a so slovakmi su velmi spokojni.Takze dopredu neplate nic ludia vsteky slovenske agentury ktore dopredu pytaju nieco su podvodnici!!!!!!!!!!!!!!
Hosť

Poslaťod Hosť » 01 Mar 2008 10:01

Zoznam serioznych overenych agentur na Slovensku,
-www.personalswkservice.sk
-www.gastrojob.ch
-slovensky urad prace vybavuje spolu s centralou z Nemecka z Bonnu dva krat pohovory do roka pre mc donald kuchari casnici atd...
vsteky spomenute agentury a urad prace sus eriozne ja osobne a moji znami sme sli dopredu clovek neplati ani korunu a za vybavenie plati len agenture v stropkove ak mas podpisanu zmluvu.Odporucam!!!
Hosť

Poslaťod Hosť » 02 Mar 2008 13:01

11.3.2008 v poprade v hale arena od 10-17.00 sa kona medzinarodna burza prace v spojeni s uradom prace a eures kde dojdu zamestnavatelia z anglicka irska svajciarska a roznych krajin robit nabor...takze ak ma niekto zaujem dojdi tam a dojednajte si priamo pracu zo zamestnavatelom a nemusite ktomu mat ziadnu pochybnu slovensku agenturu.zdroj o burze prace www.eures.sk
Hosť

Poslaťod tina » 03 Mar 2008 18:34

Ahoj anonymny,
naozaj sa ti tak paci v macdonalde? Ja mam ine informacie. Ludia, co tam makaju, su väcsinou cudzinci, Indovia, Africania..., ktori pracuju za zlych podmienok. Nemaju cas na prestavku, aby si nieco zajedli, okrem toho, ze musia "plnit" hamburgery, musia umyvat aj zachody. Mnohi si potom ani ruky neumyju. Musia robit bez odvravania ako stroje. A za smiesny peniaz (ca.6 Ř/hod). Jeden pocerny mladik (zamestnanec) od zlosti nachriachal do hamburgera, ktory mal prave v ruke a dal ho na predaj. Samozrejme, s usmevom. Ved sa musia spravat milo voci zakaznikom. Dobru chut!
tina

Poslaťod tina » 03 Mar 2008 18:37

opravujem:
ca.6 Euro/hod
tina

Poslaťod Hosť » 05 Mar 2008 19:03

Tina nieje to tak celkom ako pises.Vecina z tvojho prispevku su klamstva.Si rasistka?Ja nie medzi nimi som sa lepsie citil ako medzi slovakmi doma.A co ze 6euro neto?Kolko by si chcela na zac ak nemas prac.povolenie na nemecko?Malo kto ti ho vybavi ja a vecina ludi som zacal v mc donalde a dnes som v hotely znami su taxikari ci pracuju na letisku.Pokora by ti nezaskodila.Vies co sed doma a cakaj nato ze daka seriozna agentura ti nieco vybavi a plat podvodnikom dalej.Pauza je 30minut avecinou sa robi v mc donalde 8-9hod.Nevravim ze je to super praca ale na zac je to super mas povolenie pracovne odvody za teba platia strechu nad hlavou a ked dostanes po roku neobmedzene prac.povolenie da sa najst lepsia praca.
Hosť

Poslaťod Hosť » 05 Mar 2008 19:03

Žiadané sú hlavne profesie:
- všetky hotelové povolania - kuchári, čašníci a pod. Menej sú požadovaní recepční, recepčné.
- systémová gastronómia - Mc Donald´s a pod.
- všetky remeselné a poľnohospodárske povolania

Výberových pohovorov sa samozrejme môžu zúčastniť aj klienti, ktorí majú záujem pracovať v inej profesii a spĺňajú nasledovné podmienky.

Žiadateľ o jednoročné zamestnanie musí spĺňať nasledovné podmienky:

Občan SR s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky
Vek 18 až 40 rokov
Ukončené odborné vzdelanie, prípadne 3-ročná prax v odbore, v ktorom sa chce zamestnať
Znalosť nemeckého jazyka
Taktiež je veľký dopyt po pomocných silách do domácností s postihnutým členom rodiny – uchádzači na tieto pracovné miesta nemusia spĺňať žiadne špeciálne podmienky.

Pohovory sa uskutočnia v termíne 2 až 3. apríla 2008. Miesto a čas konania sa pohovorov budú upresnené neskôr. Bližšie informácie získate na najbližšom Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny.
Hosť

Poslaťod tina » 06 Mar 2008 11:21

ahoj anonymny,
v McDonalde som nikdy nepracovala, takze som tie pomery, ake tam vladnu, nezazila na vlastnej kozi. Ale videla som v TV (myslim, ze na ZDF) jednu reportaz natacanu ciastocne aj skrytou kamerou v McDonalde. Vypovedali tam aj byvali zamestnanci. To, co hovorili, ma dost sokovalo. Nie su to klamstva, len skusenosti a nazory niektorych ludi, co tam pracovali. A rasistka tiez nie som.
Pravdepodobne si mal stastie na agenturu, ze sa o teba tak postarali. No keby si mal zo 6Euro/hod platit byt za 600Euro/mesiac +ine poplatky, neviem, ci by si bol taky spokojny.
A este jedna poznamka: nikdy som si nehladala ziadnu agenturu kvoli praci a neplatila som ziadnym podvodnikom. Ked chcem robit v Nemecku, jednoducho idem po predchadzajucom telefonickom dohovore so zivotopisom do danej firmy/organizacie. Bud to vyjde, alebo nie.
Dufam, ze sme si niektore nedorozumenia vyjasnili. Zdravim.
tina

Poslaťod Hosť » 06 Mar 2008 18:43

Tinka keby si dobre citala tak nenapises taku hlupost...opakujem to sty krat tebe siel som cez slovensky urad prace do nemecka zacal som v mc donalde dostal som povolenie na 18mes.Nebolo to take zle absolutne ako to niekto vykresluje...nevravim ze to bolo super to nie ale dalo sa to.Zarobil som 6,87bruto euro na hod...takze nic moc ale siel som do mc donaldu cez slovensky urad prace mal som od prveho dna v nemecku papiere po roku neobmedzene a nasiel som si inu pracu.Keby som bol hrdy ako vecina slovakov na tomto fore plakal by som ako vecina tu a vypisuje ze nemoze si najst pracu.Neolutoval som ze som zacal v mc donalde.Skoda reci to je uz rpoblem slovenskej mentality ta akasi prehnana hrdost ...tak nech doma dru za 10tisic v cistom..vravim vecine chyba pokora..nevravim aby sa niekto ponizoval ale siet praca na zac v mc donalde nieje ponizujuca.Ja som mesacne zarobil 1100euro neto po odratani dani ...a ztoho som daval dole 210euro za ubytovanie...to bolo v case ked euro bolo po 42sk ...
Hosť

Poslaťod tina » 07 Mar 2008 11:44

OK, mam pocit, ze si trochu nahnevany. Ja som ta neponizovala, ani nijako negativne o tebe nepisala. Len som spomenula pomery v jednom McDonalde niekde v Nemecku. To je vsetko. Ty si si vybral cestu, ktorou ides, a pravdepodobne sa ti dari. Mozno, keby som bola v tvojej situacii (mlady chalan, slobodny,...) urobila by som to iste. V kazdom pripade ti drzim palce v robote a zabudni na nasu debatu, aby ti neprihorel Kaiserschmarrn. (nemyslim to negativne ).
tina

Poslaťod malho » 07 Mar 2008 15:55

NEVIEM ODKIAL DOSLO SLOVO MIGRACIA SPRAVNE JE EMIGRACIA TO IBA NA SLOVENSKU EXISTUJE MIGROVAT CO TO JE ? JA SOM ZA HRANICAMI NIEKOLKO ROOV ALE VZDY SOM POCUL EMIGROVAT . TAK NECH SI TO PREPISU .
malho

Poslaťod Hosť » 07 Mar 2008 18:12

emigracia je odchod do ineho statu, vystahovanie sa (z roznych dovodov: politickych, ekon., prenasledovanie, vojna...); migracia je celkovy vseobecny pohyb obcanov medzi jednotlivymi statmi (nadradeny pojem)
Hosť

Poslaťod malho » 08 Mar 2008 06:47

ANONYMNY TY SI KUS K A PRECITAJ SI O COM SOM PISAL A POTOM PIS TVOJE RAZ PISES EMIGRACIA A PO DRUHE MIGRACIA TY SI POLENO . MNA NEZAUJIMA DOVODY CO KDE VOJNA ATD. CO JE PODLA TEBA SPRAVNE EMIGRACIA ALEBO MIGRACIA . TY POLENO OHORENE TY SI NA VSETKYCH STRANKACH TOHOTO ZURNALU VSADE ANONYMNY TAK SA AKO SLUSI A PATRY PREDSTAV ALE SA SKRYVAS SI ZBABELEC ANONYMNY KGB CIA KSC .
malho

Poslaťod malho » 08 Mar 2008 07:01

PODLA TEBA IDE O ROZNE PRYCINY EMIGROVAT , PRECO HRA NA SLOVENSKU Z DRYHYCH STATOV HRACI TO NENI VOJNOVA SITUACIA . VSAK MAME AJ NA SLOVENSKU SKUSENYCH DOBRYCH HRACOV A TIEZ HRAJU VDRYCH KUBOV. TY MIGRAT EMINGRANT . POLENO POLITICKEHO CHARAKTERU.
malho

Poslaťod Hosť » 08 Mar 2008 18:38

tak este raz, aby si to aj ty pochopil: emigrant je niekto, kto odide zo svojej vlasti, lebo je prenasledovany, alebo kvoli vojne...väcsinou z polit., rasovych a nabozenskych dovodov. Opusti svoju vlast, (zo strachu) a ide do druhej, bezpecnej krajiny s tym, ze sa do svojej vlasti uz nevrati. Robilo sa to hlavne za socializmu. Migrant je cloveka ako ja a ty a vsetci na exile, ktori sme dobrovolne odisli kvoli praci alebo zenskej do Anglicka, Danska, Nemecka, Ameriky...a nasledujuce roky travime potulovanim sa a hladanim prace v tychto krajinach. Naspät na Slovensko sa kedykolvek mozeme vratit. Neviem v ktorej si krajine (v Cechach?), ale nas cudzincov oznacuju v cudzine ako migrantov a nikdy nie ako emigrantov.
Migrant je vseobecne oznacenie vsetkych, ktori odisli. Nevies ale z akeho dovodu. Ked nejaka baba odide na nejaky cas za svojim chlapom do Spanielska, tak neemigrovala. Iba sa presunula do ineho statu, cize migrovala. Migrovat znamena - volne sa pohybovat.
Nazov tejto rubriky je spravny: migracia za pracou=odchod za pracou
Hosť

PredchádzajúciĎalší

Späť na Práca v zahraničí

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: god7manu55 a 2 hostia