Marmaras Fruit - zber ovocia v Taliansku  

Stránka 1 / 20 Nasledujúca
  RSS

 vstupnesinech
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
21/06/2010 18:49  

Ahoj. Našla som na internete agenturu marmaras fruit a jedna sa o zber ovocia v Taliansku. Tak sa chcem opytat ci mate niekto skusenosti s touto agenturou. Dakujem…piste na href=“mailto:vstupnesinech@azet.sk“>vstupnesinech@azet.sk


ReagovaťCitovať
 Lukas7777
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
22/06/2010 12:55  

Zdravim, ak mate niekto skusenosti so spominanou firmou MARMARASFRUIT, prosim napiste aj na href=“mailto:lukas.marcinov@gmail.com“>lukas.marcinov@gmail.com Bol by som vam naozaj velmi vdacny 🙂 Dakujem


ReagovaťCitovať
 Anaycek
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 5
22/06/2010 21:09  

Ahojte, tak túto spoločnosť som si dala aj s kamarátmi preveriť cez zlaté tetušky na úrade práce a dostala som takéto dve odpovede:
Dobry den,
nasla som si spominany inzerat aj web stanku Marmaras fruit. Zda sa, ze to vobec nie je v poriadku. Pod tymto nazvom neexistuje legalna agentura, ktora ma vydane povolenie / licenciu na sprostredkovaie zamestnania a uz vobec nema licenciu ani ako fyzicka osoba – Kapko Milos, ktoreho e-mailova adresa je na stranke uvedena. Napisala som mu mail, aby mi poslal cislo udelenej licencie tak uvidime ako na to zareaguje, potom Vam poskytnem dalsie informacie. Ale zatial plati to, ze nejde o legalneho sprostredkovatela.
Pekny den !
Dobry den !
Preposlala som uvedenu infomaciu na overenie a vysledok zo setrenia Vam zasielam :

Kedze firma Marmaras Fruit ( class=“postlink“ href=“http://www.marmarasfruit.eu“> http://www.marmarasfruit.eu ) propaguje svoje ponuky pravdepodobne uz po celom Slovensku a uz vcera sme riesili tuto ponuku s Jankou Dolnou a Katkou Glusovou, preposielam Vam vsetkym moje zistenia:

V prípade klienta by som si dávala veľký pozor, pretože v talianskom obchodnom registri neexistuje žiadna firma s názvom MARMARAS FRUIT, ani s podobným názvom! Nie je registrovaný ani pán Giuseppe Manzi. V Taliansku pritom majú aj drobní poľnohospodársky podnikatelia povinnosť registrovať sa v komore (ako u nás v živnostenskom registri).

Navyše v obci San Bonifacio neexistuje žiadna ulica s názvom Strada Romania. Existuje len Strada Romana, na ktorej je na čísle 27 len nejaký sad. Je možné, že na stránke je len preklep a firma má sídlo na Strada Romana, ale firma Marmaras fruit je v takom prípade buď nelegálna (neregistrovaná), alebo funguje pod iným menom, alebo, čo je najreálnejšie, vôbec neexistuje.

Pán Miloš Kapko, ktorý prácu pre túto firmu sprostredkuje navyše nemá žiadne oprávnenie na podnikanie a na adrese Novozámocká 127 v Nitre sídli POŠTA !
… takže na mieste klienta by som jednoznačne podala trestné oznámenie na políciu a prípadne aj podnet na odbor živnostenského podnika OÚ.

Ide naozaj o podvodníka, navyše kamarát zistil, že majú prebraté fotky z inej spoločnosti, ktorá sa zaoberá výrobou vín a zberom ovocia.

Takže nedajte sa oklamať ľudia, ide naozaj len o podvodníka 🙄


ReagovaťCitovať
 ANDERS JOHHANSON
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 2
24/06/2010 9:41  

Ahoj
Tak isto ako Vy sme naleteli na ponuku práce cez Pana Miloša Kapku prostredníctvom MARMARASFRUIT. Ako sme tak hľadali tak sme našli originálne fotografie ktoré pán Kapko zkopiroval z košickej Firmy GALAFRUIT. Čerešnička na torte bola keď sme mu volali tak nám klamal o výkone činnosti na Slovensku prostrdednictvom živnosti, keď som na to odpovedal že klame reakcia bolo taká že sa stíchol a navrhoval osobne stretnutie. Radim vám nenechajte sa oklamať lebo môžte skončiť ako STETKY a OTROCI trebasr aj na MADAGASKARE.
WWW ADRESA : class=“postlink“ href=“http://www.galafruit.sk/index2.php?section=sady&menu=4″> http://www.galafruit.sk/index2.php?section=sady&menu=4


ReagovaťCitovať
 ANDERS JOHHANSON
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 2
24/06/2010 13:34  

Ešte jedna otázka > posielal mu niekto tie vyplnene formuláre na jeho emailovú adresu ?


ReagovaťCitovať
 katka0181
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 5
24/06/2010 16:29  

ano, my s priatelom sme posielali vyplnene formulare, preco ?


ReagovaťCitovať
 Milos Kapko
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 2
25/06/2010 10:51  

Pocuvaj ma ty Johansom o com pises ake blbosty preco sa neprectavis svojim vlastnym menom a nedas na seba kontakt a vystupujes anonymne?Klamat ludi je jednoduche a pisat tu ze budu robit stetky,otrokov na makarskej riviere.Keby si chodil do skoly tak vies ze makarska riviera je v Chorvatsku,ze prostitucia je v Taliansku zakazana,ze firma ktora svoju podnikatelsku cinost vykonava domacej krajine je registrovana v Obchodnom registri v tej krajine a nieje mozne aby bola na Slovensku ked je Talianska a podnikatelsku cinost vykonava tam.Keby si mi volal tak sa aspom prectavis/0915081293/ a to ze pracu sprostredkovavam ako fyzicka osoba este s panmi Bosanskym a Svobodom ktory je v Taliansku a pomahaju mi stym nieje nic nezakonne.Sprostredkovavame ju cez firmu ktorej hladame ludi na vykon jednotlivych prac na Slovensku 3rok a doposial neboli stym problemi az teraz ked sa nejaky pan „Johhanson“chce nasu praci ociernit.Uz ked si mas platit cestovne tak je zle,uz je to podvod,klamstvo….ale ja nebudem platit cestovne za 120 uchadzacov ked si idu zarobit.V sucastnosti tam pracuje na zbere jahod od zaciatku maja 64 Slovakov a su spokojny ze maju pracu su vyplacany. Ty ked ides na dovolenku neplatis vsetko dopredu?ked chces ist za pracou do zahranicia cez agenturu neplatis registracny,sprostredkovatelsky,administrativny…poplatok dopredu na vybavenie veci tykajuce sa prace???asi nie lebo taky ako si ty vedia len recnit ale robit sa im nechce tak nezavadzuj ludi ktory si chcu zarobit a najdi si inu zalubu ako tu pisat p….y.Vsade kde som daval inzerciu som sa preukazoval svojim obcianskym preukazom,telefone cisla su vedene na mna a pana Bosanskeho,p.o.box mam otvoreny v Nitre aby som si registracie od uchadzacov mohol na poste vyzdvihnut nakolko ked ich posielam postou jedna sa o 6 A4 informacii na jednu osobu ktore musi uchadzac vypisat a poslat emailom,postou alebo dat osobne a nepotrebujem aby sa mi niekde stratili,alebo mi ich vybrali so schranky a potom behal po policii co by bolo namna trestne oznamenie ze mi poslal uchadzac registraciu,poplatok za cestovne a ja registraciu nebudem od neho mat.Keby si niekedy v tejto oblasty pracoval tak by si vedel o com rozpravam.Tiez nieje mozne byt na internete a telefone 24hod.denne a odpisovat,zdvihat lebo musim registracie skontrolovat,faxovat do Talianska na vystavenie prac.zmluvy a zaradenie na vhodnu prac.poziciu ,kontrolovat si kolko miest mam volnych,vybavovat osobne veci aj ohladom cestovneho….Nemam cas tu rozpisovat veci a zatazovat sa a vypisovat svoje postupy jednemu,dvom ludom ktory chcu moju osobu a firmu poskodit,skusajte to inde.Firma je registrovana v Taliansku a ked vies po Taliansky a si taky chytri ako sprosty tak si ju v OR najdes.Web stranka je robena na Slovensku cez webregistratora prihlasovana na mna a robil ju pan Bozik z Nitry a fotografie a informacie su tie ktore sa jednaju tejto firmy,mohol pouzit 1.2fotky lebo som chcel aby si to ludia mohly precitat a vydiet ako to tam vyzera ale obrazky su len ako ovocie vyfotene lebo nebudem fotit broskyne,nektarinky ked su len kvety tych prvych 15fotiek je z Talianska.Inak ked som pozeral tu web stranku tak firma nieje Kosicka tak sa nauc citat a pozerat aj bod kontakt 🙂 Nemam cas tu s tebou travit cas a ked ozaj chces telefonovat tak na cislo 0915081293 a nehovor blbosty ze si somnou telefonoval a nejak som sa vyhovaral a prekrucoval,ok?Tesim sa na tvoj telefonat Milos Kapko


ReagovaťCitovať
 Anaycek
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 5
25/06/2010 16:18  

Vážený pán Kapko,
firmu v Taliansku sme si dali preveriť cez úrad práce, ktorý spolupracuje s úradmi v Taliansku a zistili, že táto firma v Taliansku registrovaná nie je. Tak Vás prosím pošlite nám tu presný link z talianskeho OR. A tie fotky sú rovnaké na ktorých nie je len ovocie, ale aj ľudia.


ReagovaťCitovať
 Mirecnet
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
25/06/2010 16:42  

Pan Kapko,
vlastnim firmu na poskytovanie internetu. Niesom sice odkazany na Vase sluzby, ale neda mi napisat pripomienku k Vasmu prispevku.
Denne mi do firmy vola asi 200 ludi a informuju sa o ponukenasej firmy. Snazime sa im pomoct a sprostredkovat pripojenia. Neviem si ani predstavit, ze by sme daky telefonat nevybavili, ale neodpisali na mail. To by kazdy moj zamestnanec dostal hned padaka.

To, ze nieste registrovany na Slovensku, ale na „Kajmanskych nebeskych ostrovoch“, tiez nieco o Vas vypoveda…


ReagovaťCitovať
 katka0181
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 5
26/06/2010 16:09  

ahojte, tak v talianskom obcodnom registri som nasla registrovaneho nejaheo pana Giuseppeho Manziho, ktory sa zaobera ovocim:
AZIENDA AGRICOLA MANZI GIUSEPPE
Sede legale: SA – COLTIVAZIONE FRUTTA E ORTAGGI IN PIENA ARIA.
No, ide len o to, ze ta udana adresa, je 700 km od tej, ktora je na stranke marmaras fruit.
Tohoto pana som nasla na adrese class=“postlink“ href=“http://www.infocamere.it/“> http://www.infocamere.it/
Takze, uz vobec neviem, co si mysliet….myslim, ze vsetci by sme tu ponuku radi prijali, no len sa musime rozhodnut, ci do toho ist, ci neist…


ReagovaťCitovať
 Anaycek
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 5
26/06/2010 20:05  

Podľa mňa je to podvod…ale ak do toho niekto pôjdete, prosím, napíšte sem ako ste dopadli….ak to bude vydarené, pánovi Kapkovi sa ospravedlním, ale ak nie a poškodí vás mali by ste na neho podať trestné oznámenie. Veľa šťastia a nezabudnite napísať skúsenosť.


ReagovaťCitovať
 katka0181
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 5
26/06/2010 20:18  

no, ano to som aj ja zvedava, ze ako to cele dopadne, ale aj tak si myslim, ze clovek ktory by chcel ludi odrbavat, sa nebude takto verejne obhajovat na nete, myslim ze mu je jasne, ze ak klame tak trestne oznamenie ho neminie…


ReagovaťCitovať
 Anaycek
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 5
26/06/2010 20:22  

Neviem, neviem…podľa mňa to je podvod…a ty ides do toho?


ReagovaťCitovať
 katka0181
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 5
26/06/2010 20:34  

no, to je ten najvacsi problem, ze sa neviem rozhodnut…..brigadu a peniazky silno potrebuje, ale taktiez nepotrebujem o ne ani prist, tak ozaj neviem


ReagovaťCitovať
 5ko5ko
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
26/06/2010 20:39  

Kym cez neho niekto neskusi a „nedaruje mu“ ten poplatok, tak nebudeme vediet 😀 … keby to bolo legalne, tak by mu nerobilo problem hodit sem link, kde by bolo nieco o tom talianskom zamestnavatelovi, nieco seriozne… no dotycny sa vie len vykecavat pekne. Moj nazor.

Btw. pan Milos Kapko, nie je nic cudne na tom, ze si clovek mysli, ze ponuky prace tohto typu su FAKE, takze ak to je realna ponuka, nevidim dovod nezverejnit nieco, co by sa dalo aj skutocne overit… lebo silne reci ma kazdy 😉


ReagovaťCitovať
 tomasko2601
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
28/06/2010 20:23  

Zdravím všetkých čo majú o tú ponuku záujem, zaujala aj mňa ale je tam veľa vecí ktoré nesedia ako sme si mali možnosť prečítať v predchádzajúcich komentároch…. Avšak dostal som taký nápad,že niekto kto mu už posielal vyplnený registračný formulár, by sa ho mohol opýtať, či by bolo možné za cestu zaplatiť na mieste odchodu, že z rodinných, osobných alebo iných dôvodov proste vopred nemá….. ak by potvrdil že by to bolo možné asi je malá šanca že ide o podvod…..treba si ho trošku oťukať lebo 6-8eur na hodinu je až nápadné a k tomu ešte teplé jedlo 2x denne detto.


ReagovaťCitovať
 divin99
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 5
28/06/2010 22:16  

dami a pani,
tato ponuka je takpovediac pekny oje*. mam overene z 3och zdrojov ze to je tak. ten sad ma rozlohu nie viac ako pre 20 ludi nie 400, viac ako pravdepodobne je aj to ze ho nevlastni ziadny Guseppe ci ako sa vola. Ak sa chcete oklamat kludne sa tam ohlaste. ak mate dalsie otazky tak ma kontaktuje mailom… asi je v profile.


ReagovaťCitovať
 Romann
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 6
30/06/2010 10:24  

Zdravim,no ja tiez som tam chcel ist uz som aj poslal registracny formular a teraz neviem ze co mam robyt po precitani vasich komentov..poradi nie kto?


ReagovaťCitovať
 katka0181
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 5
30/06/2010 10:47  

tak aj my s priatelom by sme tam strasne radi sli, ale neviem sa rozhodnut, lebo debaty s panok Kapkom su uplne ze v pohode, vie uplne vsetko co sa ho spytate, len ako sa teraz rozhodnut ….


ReagovaťCitovať
 Romann
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 6
30/06/2010 12:08  

no akurat si zistujem od znamich co robia v taliansku uz desat rokov ci to poznaju a ci sa tam vobec oplati ist,ale aj mne sa to zda byt celkom v pohode


ReagovaťCitovať
 delpierro
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
30/06/2010 15:01  

Poslal mu uz niekto aj peniaze?


ReagovaťCitovať
 divin99
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 5
30/06/2010 17:45  

je to viac menej odrb, hovori sa tomu klamanie telom, komunikacia fajn aj vsetko fajn vypada to velmi dobre, chyba je v tom ze jedine prachy co davas dopredu su za cestu a natom on zaraba, oklame ze poplatky netreba ale dostane za cestu, kukni si aj class=“postlink“ href=“http://www.maps.google.sk“>www.maps.google.sk a najdi si tu ulicu strada romana, je tam sad pre max 20ludi a to maju robotu na cca tyzden. dalsia vec je ta ze urad prace a aj eures ti potvrdia ze pan kapko nema ani prd vybavene a v taliansku taka firma nieje,a to v taliansku maju take zakony ze aj ten najmensi rolnik musi byt zapisany bud v zivnostenskom liste alebo obchodnom registri


ReagovaťCitovať
 Nerazzurra
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 10
01/07/2010 21:29  

Ahojte, je tu niekto kto skúsi ísť na ten zber cez pána Kapku? Ja s kamarátom ideme skúsiť šťastie, možno tie podmienky, a plat nebude ako tvrdí, ale nemusí to byť ani úplny podvod.


ReagovaťCitovať
 divin99
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 5
02/07/2010 7:32  

vsak chod 😀
ale ked budes krutit kabelkou alebo robyt novodobeho otroka tak sa necuduj ze nikto ta neupozornil.
je to velmi premyslene.
keby nieste vsetci taky blby a citate aj co tu kto pise tak si pozrete tu blbu stranku

class=“postlink“ href=“http://www.maps.google.sk“>www.maps.google.sk

a pozrete si tu ulicu aky tam je velky sad!!! ale vy nie budete si svoje trepat, sak si aj trepte..mne to je jedno
chodte a vela stastia..

PS: na pana kapka su podane trestne oznamenia. dufam vam to bude stacit ako bodka k tejto teme..


ReagovaťCitovať
 betkabetty
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 3
02/07/2010 8:33  

Moje skúsenosti s prácou v Taliansku sú veľmy dobré. Aj preto som sa rozhodla hladať znova niečo v tejto oblasti. Takisto som natrafila na inzerát zbery v Taliansku cez tú istú spomínanú agentúru ( MARMARAS FRUIT).Zavolala pánovi XL do Nitry a druhý deň už aj som dostala ďalšie informácie.Našla som aj na internete spomínanú oblasť. A VERÍM ,že nás nesklamú !!!! Pracovať bude treba zadarmo nie je nič. ČO viem v Taliansku sú veľmy prísne zákony na zamestnancov a podvod sa im nevyplatí sú prísne stíhaní.JA OSOMNE IM VERÍM a MOJA INTUÍCIA ešte ma nesklamala skôr opak. S pozdravom Matiszová


ReagovaťCitovať
 kacena11111
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
02/07/2010 9:09  

no my sme tiez zaslali ten registracny formular a po precitani tychto recenzii sme tiez ostali v pomykove…. ale tak nezda sa mi to nejak az take zle…. kto nezazil tak nevie.. a zbytocne tu kazdy riesi to ze co je pravda a co nie ked tam nik nebol… treba mu zavolat a vypytovat sa


ReagovaťCitovať
 krysska
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 2
02/07/2010 10:30  

Zdravím, keby bol pán Miloš vzdelaný tak by mu ten podvod vyšiel…Veď každý normálny človek zavolá na ministerstvo Talianska na Slovenku a oni mu pomôžu zistiť akékoľvek informácie o firme, ktorá existuje…. bohužial Marmaras fruit neexistuje….Dobre radím kašlite na tu ´´brigádu´´…keby to bolo originál tak pán Miloš má živnosť..musí mat aj povolenie na sprostredkovanie práce..atď…a minulý rok sa stal taký istý prípad…a čo z toho keď niekto naňho podá tretstné oznámenie? nič len opletačky so súdom…ale aj tak si myslím, že podvod na hovno…ešte aj ja by som to vymyslela lepšie…Pán Milan budúci rok Vám to snáď už vyjde … a ešte čerešnička…keď som mu volala tak povedal, že mám písať e-mail na adresu milan.kapko@…..žeby zabudol ako sa volá? Kto vie…Ešte porozmýšľam či to nechám tak alebo pôjdeme na políciu nahlásiť … a všetky fotky su skopčené, ešte aj tie kde sú ľudia na obrázkoch…Vážne sa nájde ešte nejaký dobrodruh, lovatý čo by dá peniaze vopred? :D:D:D


ReagovaťCitovať
 nokila
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 4
02/07/2010 11:56  

ach..ja by som tiež veľmi chcela ist..ale po tom co tu citam..a taktiez som mu pisala mail,s tym ze mam zaujem a som mu aj volala a on uz druhy den nic..neviem je to nejake zvlastne..a vy ako ste sa rozhodli?


ReagovaťCitovať
 betkabetty
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 3
02/07/2010 12:12  

Som tam volala a dá sa ísť aj osobne NIE JE potrebné s spomínaným autobusom cestovať a dokonca do Padova -najbližšie mesto zberu ponukli sa že prídu po nás .Dopredu sa nič neplatí JA SOM dôverčivá TREBA dotoho ísť každá skúsenosť je DOBRÁ.Betty


ReagovaťCitovať
 nokila
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 4
02/07/2010 12:16  

a kedy ides?..ale mne ani neodpisal tak ako neviem no…a ako cestujes?


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Práca a štúdium v zahraničí
Stránka 1 / 20 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.