Je práca v cudzine ťažšia ako na Slovensku?  

Stránka 1 / 12 Nasledujúca
  RSS

 imported_admin
Zaregistroval sa v roku 2004
Príspevky: 59
27/08/2004 0:06  

Postrehy, názory a rady tých, ktorí už majú svoje skúsenosti s prácou v zahraničí a sú ochotní podeliť sa o ne s ostatnými. Máte pocit, že ide o ťažko zarobené peniaze, alebo naopak, vaša skúsenosť nasvedčuje, že zamestnanec má popri lepšom ohodnotení aj prijateľnejšie podmienky na prácu?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/09/2004 12:15  

Moj skromny nazor…

Urcite zalezi na tom, co clovek robi, teda aka praca sa mu ujde. Som si isty, ze pre mnohych je hlavnym cielom dobre si ZAROBIT za kratky cas a na praci samotnej ani velmi nezalezi, nehladia pri tom ani na to ake maju vzdelanie, ci ambicie. Sen sa im mozno ciastocne splni v tom, ze popri drine a podradnych podmienkach na existenciu si nejaky ten obnos so sebou domov donesu, no spominat na pracu v zahranici zrejme dobre nebudu.
Mozno si niekto povie, lahko sa ti hovori, ale problemy v zamestnanosti na Slovensku su dost velke, takze mnohi vidia prave v tomto spasu. Stoji to ale vsetko za to?
Som presvedceny, ze mnohi maju na to presadit sa aj v zahranici a robit navyse pracu primeranu ich vzdelaniu, len si treba verit a pohnut trosku hlavou. Moja osobna skusenost len potrvdzuje, ze je mozne si najst solidnu pracu mimo uzemia Slovenska a pritom nemusi to vyzadovat ovela viac ako par (vytrvalych) klikov mysou.

…a mozno aj nasa vlada sa raz potesi, ked nas vsetkych – o skusenosti bohatsich – bude moct opat privitat spat na Slovensku. Ale to uz je na inu temu…:-)

Vela zdaru!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/01/2005 22:15  

Suhlasim, treba si verit. Motivacia je îna, ak si chceme len zarobit, alebo ak sme dlhodobi exilaci. Odkukajme co je lepsie. Hlavhe v styku s klientmi, turistika, obchody, sluzby…, co na Slovensku este stale nie je prvorade (cest vynimkam). Moje zaciatky spred vyse 20 rokov boli tazke, no dnes viem, ze som na sebe pracovala nie zbytocne. Treba si verit, nenechat sa ponizovat, ale aj zanechat dobry dojem o Slovakoch. Aj ked ide len o rychly zarobok. Nepalit si za sebou mosty…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/02/2005 11:57  

Áno treba si veriť a vedieť jazyk krajiny! Začiatky boli aj pr mňa veľmi ťažké. Aj keď som nadobudla pracovné povolenie lebo manžel je grék tak problém bol jazyk. S angličtinou sa dá tiež pokiaľ ide len o „nejaké“ zamestnanie – ako óperka, čašníčka alebo prdavačka v turistických častich. Neponižujem žiadnu prácu! Ja som ale chcela robiť v odbore, ktorý som vyštudovala. Tomu samozrejme predchádzala nostrifikácia diplomu a učenie sa gréčtiny. Kým som to dosiahla robila som na recepcii v hoteli. Potom prišlo dieťa a popri ňom diferenčné skúšky – žiadne sranda!!! 🙂 Dnes už mám prácu akú som vždy chcela! Aj keď ma to stálo veľa času, úsilia a uskromnenia sa neľutujem ani jeden krok – stálo to za to!
Preto si trúfam povedať, že áno je práca v cudzine ťažšia ako doma. Lebo aby sa cudzinec dostal konkurenčne na úroveň domáceho má čo robiť! Vo všeobecnosti je to takto, samozrejme česť výnimkám – tím čo mali to šťastie hneď od začiatku robiť to čo chceli.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/02/2005 23:16  

Mne osobne sa zda, ze praca v UK ani nebola tazsia, len bola ina. Apon v mojom pripade. Na slovensku som pracovala na urade a aj ked to bola praca celkom zaujimava, financne to bolo nebolo nic moc. Teraz po 4 mesiacoch stravenych v UK, kde som pracovala v kuchyni, to mozem porovnavat. Na slovensku sa na beznom mieste (uradnickom) nenadriete, ale ani nezarobite a je jedno, ze ste ochotni pracovat aj viac hodin, vacsinou to nema vplyv na vyplatu. Naopak v zahranici – ked som pracovala viac hodin, videla som to aj na vyplate. A co ma potesilo najviac -bol fakt, ze som vyplatu dostavala kazdy tyzden a priblizne v takej vyske ako na Slovensku za mesiac. Ale neviem si prestavit, ze by som v UK ostala natrvalo, to ma nelaka. Preto ani nehladam lepsiu pracu, staci mi pracovat v kuchyni s prijemnymi ludmi a hlavne dobrym sefom, na ktorych som mala stastie, a zarobene peniazky potom minut na Slovensku. Odporucam kazdemu aspon na par mesiacov vycestovat do zahranicia a skusit ake to je zit a pracovat inde – a potom to porovnat so Slovenskom a vybrat si to lepsie. Drzim palce.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/04/2005 9:43  

Ahoj Jani, citala som tvoj prispevok. Moja firma v Bratislave hlada niekoho, kto by vedel po grecky. Nevedela by si mi prosim niekoho poradit. Dik,

Lucia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/04/2005 13:38  

Ja hovorim grecky, pracovala som tam necele 4 roky.
Mozes mi povedat nieco blizsie o tej praci?
Dik
Monika


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/06/2005 19:14  

caut


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/06/2005 19:15  

jano cau uz si doma


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/07/2005 11:51  

ahoj Fero, nepoznam ta, ale zaujalo ma, ze robis v Liechtensteinsku, ja tam mam rodinu…co tam robis?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/09/2005 12:35  

nemozte mi niekto poradit nejaku www stranku alb dat nejaku radu ako sa dostanem pracovat do nejakej exottickej krajiny? prosim


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/09/2005 12:28  

Moj osobny nazor na rodiel zamestnania sa v zahranici a na Slovensku vychadza, zial z faktov. Pracoval som 7 rokov ako policajt na jednom malom obvodnom oddeleni. Praca nie tazka na fyzicku kondiciu, ale na hlavu. Neustaly stres a buzeracia zo strany nadriadenich. popri zamestnani som si urobil studium Majstra odbornej vychovy s titulom Bc, ktory mi vsak bol a je nanic. Manzelka pracovala na zakladnej skole v malom mestecku ako ucitelka, kde vsak popri pedagogickej vysokej skoly vystudovala aj ekonomiku. a tak s dvoma vysokyi skolami poberala plat okolo 11 000 Sk a ja okolo tych 12. 000,- Sk. Kedze sme na Slovensku nevideli dlhodobejsi progres, co sa postupu v zamestnani tyka a zivota vobec, vybrali sme sa jedneho krasneho dna do Irska. Tu sme iba jeden rok a obaja pracujeme v jednej velkej tovarni za pekne peniaze. Praca to nie je tazka, skor monotonna. Co sa nadcasov tyka, su, na rozdiel od Slovenska kralovsky zaplatene. Tuto pracu vsak nechceme robit stale. Budeme sa snazit postupit na vyssie pozicie, popr. vykonavat profesie, ktore sme vykonavali na Slovensku. Vsetko chce vsak cas a trpezlivost. Nikdy som netvrdil, ze ostaneme v zahranici cely zivot, alebo, ze sa nikdy nevratime na Slovensko, ale ak uz zacneme tuna budovat karieru, myslim si, ze by to bola skoda tuto moznost opustit. Ak sa nam do nejakeho casu, napr. 5-6 rokov nepodari presadit sa v zahranici, kludne sa vratime na Slovensko s tym, ze budeme zabezpeceni na dochodok. Toto je velky rozdiel medzi zahranicim a SR. Tu si kazdy vsimne, kto ako pracuje a je aj nalezite odmeneni, ma moznost na postup, ak preukaze kvality a schopnost komunikovat a samozrejme moznost slusneho zivota. Nikdy by som si totizto nevedel predstavit, ze by na Slovensku si mohla osoba s minimalnym platom, ako je dajme tomu upratovacka, mohla kupit co chce z mesacneho platu, mala slusne a neponizujuce byvanie a este by si mohla odlozit peniaze trebars na kupu auta. No, inde to ide, na Slovensku zial zatial nie. Na Slovensku plati, kto ma ake meno, taku funkciu zastava. No, komunisticke maniere zmenili iba meno, nie formu. Ostava s pozdravom Michal


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/09/2005 17:11  

Praca v cudzine – tazka otazka aj odpoved. Praca moze byt tazka, pritom zaujimava a moze tesit. Dolezita je jej zmysluplnost a atmosfera. Vacsina z nas odisla do zahranicia preto, lebo na Slovensku nemohli realizovat svoje osobne alebo profesionalne ambicie. Vacsina z nas preto zo Slovenska odchadza s pocitom, ze Slovensko ho nepotrebuje, nechce alebo kasle nanho. Pritom pre vacsinu z tych, ktori odisli nebol realny problem v cudzine sa uchytit. Slovaci su prisposobivi, vcelku pracoviti a skromni – a rec sa naucia pomerne rychle. Slovenske vzdelanie bolo dobre – aspon kedysi. Ja som lekar, pracujem vo vysokospecializovanom odbore – v SR nas bolo donedavna asi tak 15 s dvomi a viac atestaciami a dalsich 5-10 v priprave. Robil som vo veducich funkciach, zalozil som prve specializovane pracovisko mimo Bratislavy. Odisiel som preto, ze slovenske zdravotnictvo prezentovane ministerstvom, riaditelom nemocnice, poistovnami, dzurindovou „demokraticky uplatnou“ vladou… nemalo zaujem o to, aby som (a so mnou cele pracovisko) pracoval tak, ako sa pracovat ma. Obrazne povedane, najlepsie bolo, ked sme nerobili nic – vtedy sme neminali peniaze, iba sme o tom nesmeli hovorit – vtedy sme sa stali nepriatelmi statu… To, ze SR je v nasom odbore na chvoste Europy ich nezaujimalo. Pocuval som iba mnozstvo peknych reci o starostlivosti vlady o zdravie obcanov, ale „skutek utek“. Tak som odisiel do nedalekeho zahranicia. Pracujem v odbore, nikto ma s prepacenim nebuzeruje, dokonca odo mna chcu, aby som pracoval a pracu mi aj slusne zaplatia. Takze pracujem podstatne viac ako na Slovensku, niekedy som vecer unaveny ako „pes“, ale konecne robim to, naco som sa cely zivot skolil. Jedine, co ma mrzi je to, ze viem, ze doma mame vybudovane kapacity, ktorym je pre financovanie dovolene robit na 30 – 50% (kardiocentra) a ze slovaci na kardiovaskularne ochorenia veselo a s pozehnanim vlady zomieraju. A my (je nas vonku za kratky cas 5 kvalifikovanych lekarov) liecime cudzincov. To je hlavny problem mojej prace v zahranici. Ale do tych pomerov, ake su v SR sa tak skoro nevratim – najpravdepodobnejsie nikdy.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/10/2005 15:19  

Zial je to tak ,ale zato mozu iba Slovaci uz sa nemozeme na Cechov vyhovarat. Tu nici Slovak Slovaka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/11/2005 21:30  

Pravdaze praca v cudzine je tazsia ako na Slovensku. Ak so strednou alebo vysokov skolou robite upratovacku, obskakujete v nejakej rodine alebo sa starate o deti… Urcite je nas takychto viacej. Ze? Ale co uz. Zit sa musi.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/11/2005 13:33  

Mila Jana, najkrajsie na tom vsetkom je, ze ked to niekto zvladne, castokrat dokaze postupovat dalej a predcit aj domacich.
Pozdravuje Juraj


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/11/2005 22:04  

Praca v cudzine je mozno pre nas preto tahsia pretoze nie sme vychovavany systemom discipliny,zdvorilosti za kazdych okolnosti,ucty a respektu.Znie to sice brutalne ale presvedcila som sa o tom uz viackrat.Samozrejme cest vynimkam…..Taky maly priklad z oblasti zdravotnictva.Ked som sem prisla prvy krat bola som sokovana ako svajciari pracuju.Na vysokej profesionalnej urovni,az sa mi niekedy zdalo ze to dost prehanaju,ale casom a skusenostami som pochopila ze o co im ide.A to-dobry dojem-spokojny klient,pacient,vysoka odbornost prezentovana zdvorilostou.Uz ste niekto lezali v nasich nemocniciach?Predpokladam,ze vela vas ano.A teraz nehovorim o tom ako je nase zdravotnictvo na tom financne uboho.Hovorim o pristupe lekar-pacient..sestricka-pacient.Tu je nemyslitelne,aby vas odbili vetou ze nemaju na vas cas,mate pockat a vobec byt rad ze vam vobec odpovedali.Za taketo spravanie by vam hrozila i vypoved!!!Tu sice tiez personal nema vela casu na „vykecavanie“,zasadny je rozdiel ako k vam pristupuju.A to nie je len v tejto oblasti…..tyka sa vsetkych.Je az neporovnatelne ako si tu vazia zakaznika,klienta…..a ako to robime my doma.Tu vidim prvy krok ktori musime spravit,ked sa chceme postavit na nohy.Dojem ja najdolezitejsi,samozrejme musi byt uprimny…sledovat nim ciel na zlepsenie celej slovenskej situacie.
Ano praca je tahsia,ale omnoho efektivnejsia,ak nemate problem sa „integrovat“ a pracujete vo svojom povolani,dovolim si povedat ze ste prinajmensom spokojny clovek.
Takze zacnite mili moji spoluobcania pristupom……mozno som odbocila od temy,ale musela som to zo seba dostat.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/11/2005 1:52  

lekar, pozoruhodny prispevok! Odraza situaciu v zdravotnictve, ale dava tiez predstavu o tom ako to asi je v inych rezortoch na Slovensku. Zdravotnictvo sa stalo dojnou kravou pre poistovne, farmaceuticke spolocnosti a mozno tiez pre niektorych ludi na ministerstve. To je tak zhruba vsetko. Lekari, sestry a pacienti su len financnou pritazou, tak niet divu, ze tisicky zdravotnikov odchadzaju tam kde maju lepsie podmienky.

Michal, tiez zmysluplny prispevok! Popisal si jasne aka je situacia na Slovensku a preco si bol nuteny odist. A dobre si spravil! Preco zit od vyplaty k vyplate, pritlaceny pri dne ked nemusis.

Bohuzial, v podobnej situacii ako vy dvaja je vacsina Slovakov. Je dobre, ze ste si dali tu pracu a okrem toho ako sa vam robi v zahranici, ste tiez popisali co vas viedlo k rozhodnutiu opustit Slovensko.
Pred casom bol v slovenskych mediach clanok Odliv mozgov. Zaoberal sa odchodom VS absolventov zo Slovenska. Odvtedy pretieklo vela vody avsak situacia sa vobec nezlepsuje… Asi sa to na Slovensku nikoho netyka.
Avsak bez ohladu na vzdelanie slovenskych emigrantov, zda sa, ze toto (emigracia zo Slovenska) je vlastne hlavnou strategiou slovenskeho hospodarstva: Nech len idu von, aspon nebudu nikomu na krku, mnohi z nich sa stejne vratia a tie peniaze co zarobili minu na Slovensku, cim posilnia jeho ekonomiku….
Tak nejak mi to pripada a tusim, ze to tak aj bude.

Tereza, pristup zdravotnikov k pacientom nie je korenom problemu zdravotnictva na Slovensku. Ak si citala lekarov prispevok, tak ti predsa musi dojst preco ten potrebny pristup chyba, i ked sa da suhlasit, ze vztahy medzi ludmi na Slovensku su (asi uz tradicne) „ine“ nez v niektorych zapadnych krajinach.

Ak sa mam sam vyjadrit k praci v zahranici, tak len strucne a nakoniec su to stare zname veci:
Pokial nie su konekcie, tak na Slovensku sa poctivou pracou zivit neda, alebo len velmi skromne ak nie doslova biedne (cest vynimkam!).
Praca, ktoru som tu v USA vykonaval bola casto narocna (tiez zdravotnik), ale v prvom rade bola patricne ohodnotena.
Takze, nic noveho pod slnkom – kazdy z nas ide tam kde moze dostojne vyzit.

Vsetkym priebojnym Slovakom, ktori sa rozhodli skusit stastie v cudzine, drzim palce!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/11/2005 11:34  

ja som robil v bratislavskom Volkswagene 5 rokov ako udrzbar/elektrikar, ked mi to uz zacalo liezt na nervy (najma kvoli tomu ze sa koncern VW zacal dostavat do ekonomickych problemov a stupnovalo sa prepustanie ludi atd.) zistil som ze dalej uz na SK nepostupim, s platom som pod 20 cisteho uz nesiel (zaciatok roka 2004) a vyssie sa uz nedalo… odisiel som teda v juli 2004 do Londyna kde som od sep. 2004 zacal robit co firme na vyrobu DVD ako DVD Quality Controller. Robota to nebola tazka ani bohvieko dobre platena (na angl. pomery) ale casovo brutalna – robil som 12 hod. zmeny 6x do tyzdna a stale nocne… stale som odkladal hladanie lepsej roboty, ze odrobim najprv rok a potom ono zasa mne ta robota aj celkom vyhovovala… potom 14 jula 2005 firma zhorela a mal som celkom dobry dovod hladat robotu… vdaka stranke londyn.sk podla ktorej som si spravil poriadny zivotopis, a vdaka mojej praxi vo VW som nakoniec spravil uspesne pohovor na engineer poziciu vo firme ktora personalizuje kreditne karty, programuje gsm karty… mesiac trvalo overovanie historie (pracovnej, skolskej, kreditnej atd.) a nakoniec od 5. sep pracujem vo firme naostro… som velmi spokojny, robim ranne a poobedne zmeny 8 hod., ide o celkom zaujimavu robotu (nieco ako vw len stroje su ine), vyuzivam tu dokonca aj nemcinu ktoru som si trochu osviezil ked som pracoval co VW a platovo je to velmi dobre – s dvomi odrobenymi cezcasmi (soboty) na mesiac je plat 5x vyssi ako bol vo VW… na angl. pomery je to taky priemer, resp. lepsi priemer, kolega co robi uz 20 rokov taky odborny job, ma jeden dom uz splateny, druhy kupil a z prenajmu splaca hypoteku, jazdi na 2 rocnej Honde, 2x do roka ide na dovolenku (zvycajne Florida + nieco ine, tohto roku to bol Cyprus) celkom dobra zivotna uroven… ako sa tak pozrem dozadu, lepsiu vec ako odist z VW a skusat to tu som asi urobit ani nemohol, po odbornej stranke, financnej aj inej – mam moznost porovnavat hlavne atmosferu v robote tu a na SK a nemenim a dufam ze uz nikdy nebudem nuteny robit na SK.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/11/2005 20:47  

Emigrant,myslim ze treba dodat ze mi neslo o hodnotenie situacie zdravotnictva v SR,uviedla som to ako priklad,pretoze v tej oblasti pracujem ako mozno pochopit…..moj prispevok bol konkretny pohlad na to ako sa k sebe chovame….a preto nas vela odchadza…nie vsetko je o peniazoch,ktore pripustam su sakramentsky dolezite,i preto som tu.No mily usmev a trpezlivost som mala i na Kramaroch za 4500 hrubeho mesacne…..tak tolko


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/11/2005 21:52  

S pracou na Slovensku to bude tazke, kym bude Slota stavat sochy.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/12/2005 12:19  

sme s manzelom lekari. na slovensku bolo takmer nemozne najst si po skole uplatnenie v odboroch, ktore sme chceli robit. odisli sme do ciech. pracovali sme v sukromnej nemocnici… co najviac bodov, co najviac pacientov, rodnych cisel, sluzieb, buzeracie primarov… a na co? kazdy sme mali s vypatim sil a mnozstvom sluzieb najviac tak 12 tisic. to nie je buducnost pre mladu rodinu, byvali sme na ubytovni, deti v nedohladne… tak sme sa rozhodli odist do anglicka. pracujeme tu kazdy zatial ako – care assistant a night coordinator- vylepsujeme si angictinu a snazime sa co najviac priblizit tomu, aby sme boli pre anglicky system akceptovatelny, kedze nemame atestacie. zamestnavatel nas posiela na mnozstvo kurzov, ktore nam len pomahaju s anglictinou, vsetky nam ich plati, co si na slovensku ani v cechach neviem dost dobre predstavit. zarobime si velmi slusne a planujeme rodinu. napriek tomu, ze zatial nerobime lekarov, pevne verim, ze sa k tomu blizime. nechceme v zahranici zostat navzdy, ale pokial sa nam bude darit, tak nejaky cas urcite. je zvlastny pocit moct si dovolit kupit byt s platu osetrovatela, byt akceptovatelny pre slovenske banky ako idealny kandidat, zatial co ako lekara by nas slusne vyhodili… je to smutne.
vsetkym nerozhodnutym odporucam zmenu, myslim, ze pokial sa clovek snazi, tak aj v zahranici to dotiahne daleko.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/12/2005 12:28  

Ja by som povedal, ze robit vonku je ovela vacsia pohoda, ako doma. Urcite je ludskejsi pristup zamestnavatela a celkovo tempo normalne. U nas je to zmykanie z koze ze hovno a pristup zamestnavatela je strasny – ako z kusom dobytka. Podnikatelia sa u nas chovaju ako slachta. Ked pridu na pretras niekolkonasobne nizsie vyplaty ako vonku, tak klamu, ze vonku sa robi viac a je niekolkonasobne vyssia produktivita prace. Je to loz…a vobec, loz a podvod sa u nas stal zakonom, ako sa mat dobre.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/12/2005 13:08  

pre Pala: poznala som raz jedneho Pala z Francuzska, byval niekde v Baskitsku – Avignone (?) a v BA byval pri justicaku. Len tak nahodou ci to nie si ty?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/12/2005 16:23  

ano som to ja, ale neviem kdo je Terzi. V Avignon som len hraval, ale to neni v Baskicku. A pri Justicaku som byval – pripomen sa! cau


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/12/2005 12:57  

Ok, Avignon – aspon nieco som si z toho zapamatala spravne. Tusim, ze si Baskicko tiez spominal casto 🙂 Jaaaj boze! len tak ma napadlo opytat sa a v skutocnosti som si vobec nemyslela, ze to naozaj budes ty. Poznali sme sa davno – bude tomu uz aj 7-8 rokov. Studovala som vtedy v BA na Safku. Ako by som sa pripomenula (?) zoznamili sme sa u Aligatora – tusim, ze sa tak volala ta pivnica (hrala tam nejaka kapela a ty si tam tiez nieco zaspieval) a rozisli sme sa v dost zlom (ale uz som na to vsetko daaavno zabudla… ) Neviem, uz vies kto som? ak chces pisat nieco viac tak prosim na moj mail. Nechcem tu na verejnosti nic rozoberat , ani moje meno.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/12/2005 17:57  

Dobre – na tvoj mail


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/12/2005 0:43  

Skutocne tazka otazka a aj odpoved. Niekedy skutocne zalezi na stasti. Prve roky som mal dost prace aby som sa etabloval a vytvoril „real Canadian experience“ aby som sa niekam dostal. Nikoho som tu nepoznal a zacat som niekde musel. Dnes vsak mozem povedat ze som v celku spokojny, robim co ma bavi, konecne slusny plat a okrem toho bezimaj svoj business ked som sa po rokoch otukal s local zivotom.

Myslim ze zaciatok je vsade tazky, ale netreba sa vzdavat a treba sledovat svoj ciel. Ako sa hoviri kto chce cestu si najde, kto nechce hlada dovod. Treba byt len trpezlivy a verit si a vysledok sa dostavi. Zaklad vsak vsetkeho je co najskor zvladnut jazyk tej krajiny.

Prajem prijemny den,


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/01/2006 18:17  

Mila pani Jana(Grecko) , rada by som s Vami skontaktovala . Mozte mi poradit ako sa zlepsit v grectine. Kde sa obratit. Su nejake kurzy…….Mate zaujem si mailovat ? Za odpoved vopred dakujem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/01/2006 9:13  

Zdravím všetkých… Mám len jednu prosbu na tých z Vás, ktorí pracovali alebo pracujú na Cypre v hoteliérstve. Chystám sa tam pracovať do hotela na recepciu. Preto by som rada vedela vaše názory a postrehy…
Vopred ďakujem a prajem všetkým veľa zdravia, nech už ste kdekoľvek…


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Práca a štúdium v zahraničí
Stránka 1 / 12 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.