dlhodoba praca v uk  

  RSS

 muflon
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
03/01/2010 13:07  

pocul som,ze ak niekto pracuje v zahranici,konkretne v anglicku,ze mi bude v starobe posielany dochodok aj z anglicka.je to pravda,alebo ako to vlastne je?ma niekto odpoved na moju otazku?


ReagovaťCitovať
 blumen
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
29/01/2010 22:08  

Ahoj!
Ak pracuješ legálne ….to znamená máš riadnú pracovnú zmluvu , alebo živnosť …a odvádzaš v tom štáte kde pracuješ odvody do sociálnej poisťovne ,…atď ..podobne ako je to u nás … tak potom keď dosiahneš dôchodkový vek. / cca 62 – 65rokov /.. je Ti vyplácaný … dôchodok , resp. jeho časť ..podla toho kolko rokov si odpracoval … Čiže ,ak by si pracoval takto legálne aj postupne vo viacerých štátoch … tak budeš dostávať z každého štátu kde si pracoval .alikvotnú prepočítanú časť.. Musíš o to ale po dosiahnutí dôchodkového veku požiadať a predložiť doklady o odpracovaní … tak ako u nás… Takže stručne :Ak by si na dôchodku žil tu napr. na Slovensku / alebo aj inde / ..tak na Tvoj účet Ti budú posielané peniaze za odpracované roky z každého štátu ,kde si legálne pracoval a odvádzal odvody do soc.systému . No myslím,že si pochopil, ak nie ,usíš si to naštudovať .
Kvetka


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Práca a štúdium v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.