Ako vybaviť "Insurance number" vo Veľkej Británii  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
27/10/2006 7:14  

Mam syna, ktory bol cez prazdniny na brigade v UK. Nepodarilo sa mu za 2 mesiace vybavit insurance member a teraz chce ist v lete aj s mladsim bratom, ale bez i.m. maju dost obmedzeny vyber prac. Ako by sa dalo i.m vybavit zo Slovenska?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/11/2006 8:41  

Je to Insurance number, nie member. A bohuzial zo Slovenska sa neda vybavit, treba tam znovu ist a pokusit sa o uspesne vybavenie… Vela stastia!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/11/2006 9:12  

vola sa to Insurance number! to mu mozno pomoze pri vybavovani


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/11/2006 9:22  

Musi sa len dalej pokusat. Zamestnavatel mu podla zakona musi udelit docasne Insurance number, ktore vygeneruje z jeho datumu narodenia. Nicmenej vascina malych zamestnavatelov o tom nema ani potuchy a vo velkych firmach sa tiez najdu neznali. Najlepsie je najst nejaku malu agenturu a na par tyzdnov sa tam zamestnat, ta mu (im) udeli docasne insurance number a potom si mozu poziadat o trvale cislo. Ja som si o svoje ziadal pred dvoma rokmi a vtedy to spadalo este pod Jobcentre, neviem kde sa to vybavuje teraz, ale myslim ze na HM Revenue & Customs (byvale Inland Revenue), to je nieco ako nas urad prace. Ak nie tak mu tam urcite budu schopny dat informaciu kde a ako to vybavit.

good luck


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/11/2006 19:06  

musi ist do job centra tam mu daju cislo na ktore musi zavolat a objednat sa na interwiew pre NINO co je vlastne to national insurance number do mesiaca niekedy skor si ho zavolaju na pohovor zvacsa je to uplne lahke budu sa ho pytat ci uz niekedy bol v UK odkedy dokedy datumy su pre nich zaujimave co je dovodom jeho pritomnosti ako dlho bude chciet zostat a pod. no a potom mu pride vyrozumenie ci mu ho pridelia co vacsinou robia a pride mu karta s cislom ktore mu ostane do konca zivota aj keby odisiel a zase sa vratil cislo je nemenne takze vela stastia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/03/2007 13:03  

Pozname Slecnu zo Slovenska ktora vybavuje NI .
Staci sa na nu nakontaktovat.Zije v Londyne .


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/04/2008 11:07  

Dovry den, ako je to prosim s tou slecnou co vybavuje NI zo Slovenska? Je to este aktualne?
Prosim ak mozte ozvite sa, dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/11/2008 8:32  

ahoj chcela by som sa opytat ked odchadzas z uk na slovensko uz nastalo ci musis to nino zrusit,lebo uz som tam neni rok a prislo mi ze za ten rok nemam zaplatene aby som to doplatila a prisiel mi tam aj sek. Teraz neviem ci sa musim nejak odhlasit aby mi nechodili stale tie seky.Neviem ci mi vies v tomto poradit ak ano dik za odpoved


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/09/2009 13:37  

Cau peter vedel by si dohodit kontakt na tu slecnu? dik moc


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
12/09/2009 22:17  

pre Petra-je to presne tak,ako pise Gali.NIN som si vybavovala teraz pred tyzdnom.Zbytocne ti je ta slecna,lebo na pohovor musis ist.Ak si zenaty,potrebujes sobasny+rodny list,pas,potvrdenie o byvani,alebo nejake doklady,co ti prisli napr.z banky,registraciu od lekara a pod,pracovnu zmluvu,ked nevies anglicky,tak ak sa objednas na pohovor na urcitom cisle,budes si pytat tlmocnika.Budu sa ta pytat na rozne ako si prisiel do UK,kedy si bol v UK,co si tam robil,kde,mena rodicov.Cislo mi prislo do tyzdna,je to narodne cislo vygenerovane z tvojho rodneho cisla a budes ho potrebovat,keby si nieco vybavoval,napr,v socialnom systeme,benefit a pod, a napisali,ze karta pride asi za 8tyzdnov.
Nechapem,co tu pise Livia,ze jej prislo platit,za to cislo NIN urcite nie,ak by za zdravotnu poistovnu,alebo neviem nejaky nedoplatok za belektriku alebo byt.Tak to je vlastna a nova skusenost,a objednaju ta v prislusnom Job Centre blizko,kde sa nachadzas.Peter ty si v UK a kde?maj sa a ahoj.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/09/2009 15:47  

pre mariu-mala by som pe teba par otazok co sa tyka IN.ja som v uk skoro 5rokov ale kedze som pracovala ako au-pair,a housekeeper takze som sa nikdy nezatazovala IN a v podstate som kazdy rok planovala odchod domov.Kedze sa teraz zmenila situacia/osobny zivot/chcela by som si vybavit NI.mohla by si mi upresnit aku mam sancu dostat NI..a co sa tyka otazok..prichod uk..je to dlha doba a mam obavy ze sa budu do toho moc ‚sprtat‘..dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/09/2009 18:22  

Je to NI, nie IN. Chod do najblizsieho Job Centre Plus a jednoducho im vysvetli svoju situaciu. NI aj tak nepotrebujes na to, aby si mohla zacat pracovat – zatial si vytvoris docasne cislo. Na pohovor musis doniest dokaz identity, adresy a zamestnania, takze NI number ti aj tak nedaju az kym nebudes normalne pracovat. Alebo im povedz ze si prisla do UK len teraz, ak sa moc bojis. Alebo nie az tak davno. Nemaju to predsa ako zistit kedy si prisla.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/11/2009 9:47  

Pre Mariu- ano divila by si sa, ale za NIN sa plati, no nie vsak kazdy. napriklad pokial pracujes ako samoživiteľ, tak musiš štvrťročne platiť. Šeky chodia pravideľne na adresu pobytu v UK a pokiaľ odídeš a odhlásiš sa, tak chodia aj na Slovensko (ak neveríš, môžem ti ho v kľude nascanovať a poslat;). Treba sa odhlásiť, no neviem ako sa to dá urobiť zo Slovenska. Pokiaľ niekto vie, uvítala by som akúkoľvek pomoc. Viem, že odhlásiť sa dá priamo z úradu v UK, no zo SVK netuším.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Práca a štúdium v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.