Ako na živnosť v Rakúsku?  

Stránka 1 / 2 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
05/02/2006 22:41  

Ako získať živnostenský lisz v zahraničí? Chcel by som vedieť aké presne papiere a doklady potrebujem. Ďakujem za každú radu!!! Miilan.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/02/2006 16:59  

To by zaujimalo viac ludi.Ja mam zistene,ze ked mas slovensky zivnostensky list tak si ho musis dat prelozit do nemciny,ale takemu co ma licenciu na preklady.V Rakusku;trvaly alebo prechodny pobyt,vypis z obchodneho registra,vypis z registra trestov,vsetko prelozene do nemciny.Nieco sa da zistit aj na eures.sk neviem okolo toho vsetky informacie ale rada sa dozviem nieco nove ahoj Maja


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/02/2006 22:59  

hlupost so slovenskym zivnostnickym listom v Rakusku nespravis NIC ;o)
Ak tak len po prelozeni statnym prekladatelom ( preklad s peciatkou a tak..) mozes potvrdit, ze mas taku a taku ziskanu kvalifikaciu.
Aby si si mohol v Rakusku poziadat o rakusky zivnostensky list ;o)
Viem to, mam to od Rakuskej WIRTSCHAFTSKAMMER ;o)
A ak chcete vediet viac info, najlepsie je sa informovat priamo na ambasade rakuskej na SK , ci slovenskej v Rakusku a este lepsie u tích KOMPETENTNÌCH to znamena PRIAMO U WKO- Wirtschaftskammer Österreich.
Tam Ti presne povedia ako kedy kde a za akych podmienok.
Majte sa

PS: V rakusku neplatite ako cudzinec po prihlaseni sa 1 ROK ziadnu dan z prijmov.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/02/2006 10:42  

najlepsie INFO dostanete na WKO – Wirtschaftskammer Österreich.
Majte sa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/05/2006 15:52  

da sa to vybavit legalne je to overenie spristupnenie pracovat v rakusku na zaklade sloven.zivnost.listu.ja som tymto presiel a mam to vybavene.najprv treba poslat ziadost na rak ministerstvo priemyslu a dodat vsetky dokumenty ohladne skoly,opravnenia a osvedcenia a nakoniec potvrdenie o druhu a trvani cinnosti s prislusneho krajskeho uradu na slovensku.vsetky dokumenty overene notarom a prelozene uradnym statom urcenym prekladatelom.musite dodat aj vypis z reg trestov.ohladom praxe na zivnost elektrikara som potreboval 3 roky praxe ako zivnostnik preukazane fakturami staci 1 fakt za 3 mesiace a ked nemate tak treba prax ako zamestnanec v riadicej funkcii tusim 6-6,5 roka.toto vsetko sa tyka potvrdenia praxe na krajskom urade a tlacivo ktore dostanete od kraj uradu je pre rakusko.ked vam to uznaju zaplatite 90 euro za administrativu a zaregistrujete sa na danovom urade pre cudzincov v graci.staci poslat postou prihlasku je na internete a oni vam zaslu postou danove cislo.na rakuskych uradoch vybavuju ziadosti ovela rychlejsie ako u nas.ja si momentalne hladam pracu ako elektrikar v rakusku.ak som niekomu poradil tak nemate za co. ahojte.Pali


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/05/2006 15:56  

je blbost vybavovat si zivnost v rakusku ked mozte pracovat na slovensku a preco by ste mali platit uctovnictvo v rakusku aj odvody ked nemusite.v rakusku zaplatite raz rocne iba dan a tym to prevas hasne.radim vam dobre ja mam toto vybavene a mam uz aj danove cislo uz si len hladam pracu.
cavte pali


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/05/2006 13:22  

Pali-dííík za radu.Napíš ako si dopadol,či si prácu zohnal a kolko zarábaš.Ja sa tiež zberám do rakúska pracovať na remeselnú živnosť tak ma takéto info velmi zaujímajú.ČAU.ak má ešte niekto dáku radu,tak pošlite mi ju na href=“mailto:ivaska@post.sk“>ivaska@post.sk


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/10/2006 13:25  

Ja som slysel,ze to tak ide robit na zivnostak,ale ako,aco ked pride dajaka kontrola ci co pak,ukazte mi papiery,poradte mi co robit a bysom mohl robit v rakusku ahoj


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/11/2006 18:56  

V Rakusku ziskat zivn.nie je tazke ale zalezi pre aku pracu.Staci mat Meldezettel/Prihlasenie k pobytu /a cest.pas.Prihlasuje sa na Wirtschafskamar,za zivn.list sa plati kazdy rok 220 Euro a min.popl. pre soc.poist. je asi 450 Euro pre kvartal,cize 4-krat do roka,ale to potom zalezi od vysky prijmu.Tym padom mate poistenie dochodk.zdrav.social.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
20/11/2006 1:32  

Dobry! Vie mi niekto poradit, ako by som si mohla vybavit zivnost v rakusku, aby som mohla pracovat v gastronomii ako casnicka, respektive servirka? Je to vobec mozne vramci tohto povolania? Kazda rada pomoze. Dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
23/12/2006 11:55  

Mám aj ja záujem opodrobné info aj nemecku.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/12/2006 14:21  

..my sme sa ukurat poucili, ze v rakusku sa neda pracovat na slovensku zivnost, s nou si tam mozme akurat vytriet volaco. den pred vianocami prisla ku nam financna policia, najskor ze je vsetko ok a v den ked sme mali dostat vyplatu sme nedostali nic, pretoze nam zablokovali ucty a nemozme sa dostat ku svojim peniazom. je to na nic….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/12/2006 14:25  

diky pali za dobru radu. my sme pracovali v rakusku na slovensku zivnost s tym, ze je vsetko ok, ziadne starosti atd. az jedneho krasneho dna prislia financna policia a blokla vsetko, vratane nasich penazi!!!
toto vybavovanie ako si napisal, trva si ako dlho??? musim si to ist vybavovat vsetko do rakuska alebo staci na slovensku?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/01/2007 16:09  

to je jednoduche, eures.sk a preklikas sa. tiez europske informacne centrum, palisady 26? BA, radia zdarma. tiez rak.velvyslanectvo. nie je za co.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/05/2007 9:40  

je to vsetko len birokracia tak zvane kocurkovo vsetko je na nic


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/12/2007 12:43  

Toto by zaujimalo aj mna. Ak si uz zistila či sa da v rakúsku pracovat v gastronomii na slovensku zivnost tak daj vediet. Zuzana


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/01/2008 11:43  

ahojte ! ja tiež uvažujem o tej živnosti pre zdravotne sestričky do rakuska lenže kamaratkasi tu chcela vybavit a jej povedal že može len v rakusku


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/02/2008 8:48  

muzu pracovat vbelgie na zivnost co ktomu potrebuji, jake papiry musim si vyzadat na uradech


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/02/2008 15:50  

Ahoj.
Rad by som siel do Rakuska robit, ale stále neviem sko je to s tým nasim slov. zivn. listom.
Stále mi vsade tvrdia, ze mozem ist na sl.zivn.list, a tu si budem platit odvody a eura /t.j. príjem/ si prepocitam na slov. sk a z toho budem platit dane. Je to nejak zamotané a nik mi nevie presne povedat co a ako. Mozes mi to upresnit? Vdaka.
Stefan


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/03/2009 15:50  

Ahojte,citala som inzerat od mimi….))ziovnost ako casnicka,ci servirka???je to mozne,ale ak si vyucena v obore….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/07/2009 10:54  

2jeCpD


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/07/2009 13:52  

Tak co ja viem tak sa da v pohode pracovat na slov. zivnost staci poziadat o vystavenie formulara E101 ale ten vam daju az po 3 mesiacoch od kedy mate zalozenu zivnost co ja viem: Žiadosť o vystavenie formulára E 101 z dôvodu vyslania samostatne zárobkovo činnej osoby na územie iného členského štátu EÚ/EHP a Švajčiarska v zmysle článku 14a (1) (a) alebo článku 14b (2) nariadenia Rady (EHS) č. 1408/71


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/08/2009 14:12  

Pre všetkých, čo chcú pracovať na živnosť v Rakúsku

je možné pracovať na živnosť. Treba však vedieť, že v Nemecku a Rakúsku platia obmedzenia v rámci sedemročného prechodného obdobia. Odporúčamwww.eures.sk a o obmedzeniach sa dočítate na
class=“postlink“ href=“http://www.eures.sk/rakusko-vykonavanie-zivnosti-268-1.html#_Obmedzenie__podnikania“> http://www.eures.sk/rakusko-vykonavanie … podnikania. Tam sa píše aj o slobodnom podnikaní a regulovanom podnikaní. Pri slobodnom je to veľmi jednoduché, viac komplikácií pri vybavovaní je pri regulovanom podnikaní a remeslách. na uvedenom linku sú aj adresy najbližších úradov V Rakúsku, kam je dobré snáď aj osobne zájsť a poinformovať sa.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/08/2009 9:19  

prosim vas neviete mi niekto poradit muz robi v rakusku vyse roka a chce si tam vybavit zivnost aby dostal pridavky robi kuchara a nevieme co k tomu potrebuje a kam ma ist a co vlastne si musi platit sam a co musi platit sef


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/08/2009 20:58  

Pre Martinu
myslím, že kuchár patrí medzi neregulované voľné živnosti. Tak sa nebude vyžadovať profesijná skúška. Musí si však zaregistrovať predmet podnikania na príslušnom úrade. Mal by ísť na miestny živnostenský úrad – Gewerbeamt príslušného obvodného úradu Bezirkshauptmannschaft. Ak má dobrého šéfa, mohol by s ním ísť a pomôcť mu s vybavením. Manžel si bude musieť zaplatiť registráciu. Ako živnostník bude platiť aj poplatok WKO ( Obchodná komora).Živnosť sa týka jeho a nie šéfa. Ťažko sa mi posudzuje situácia vo vzťahu k jeho šéfovi. Ak má záujem o manželovu prácu a chce si ho udržať, možno mu prispeje finančne. Po troch mesiacoch prihlásenia sa k pobytu by bolo dobré tiež vybaviť si Aufentahltgenehmigung( povolenie na pobyt)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/08/2009 21:10  

Asi pre Martinu
asi sme sa bavili aj na tému pracovného povolenia, ktoré manžel nedostal. V Rakúsku je niekoľko foriem povolení.Váš manžel mal asi Beschäftigungsbewilligung, ale nemal Arbeitserlaubnis a to sa podľa Ausländerbeschäftigungsgesetz vydáva napr. keď sa za 14 mesiacov odrobí 52 týždňov legálne. Vtedy sú cudzinci rovnoprávni s domácimi a to znamená aj nárok na rodinné prídavky.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/09/2009 13:57  

dobry den vedeli by ste mi prosim poradit muz robi v rakusku a chce si tam vybavit zivnost aby dostal pridavky pracuje tam ako kuchar a dnes mu povedal uradnik ze volna zivnost pre kuchara neexistuje nevieme ci to je pravda dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/09/2009 10:01  

chcela by som vediet ci sa da vybavit pozicka na slovensku ak mam rakusku zivnost alebo kde to vyhladat dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
05/10/2009 17:06  

dobry den, vie mi niekto prosim poradit , ake zdravotne pripoistenie si mam uzavriet v Rakusku, ked si otvaram zivnost, aby som v pripade nemoci dostala krankengeld?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/10/2009 10:34  

Manželka robí osobné opatrovateľstvo na živnosť v Rakúsku.Liezli jej na nervy zdieračské praktiky všelijakých agentúr.Po prvom týždni práce došla z Rak. S vybaveným živn. listom aj prac. povolení.Len si treba pozisťovať , úradné preklady ktorých dokladov si treba zobrať so sebou. Je v Linzi a vo všetkom jej vyšli v ústrety. Tak nech tu z toho niekto nerobí strašiaka. určite tam na úrade niečo skôr vybavíš ako u nás. Tam totižto tí úradníci naozaj slúžia ľuďom…


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Práca a štúdium v zahraničí
Stránka 1 / 2 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.