Tunisko - svadba, život  

Stránka 1 / 9 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/09/2007 11:51  

Má niekto skúsenosti so svadbou v Tunisku? Aké doklady sú k tomu treba? v čom sú výhody a v čom nevýhody v spolužití s manželom – tunisanom? Diky za rady :))


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/09/2007 16:29  

Tak ako vidim som tu asi jedina co ma priatela v tunisku ci ako????? To ziadna neni vydata za tunisana?? tak to neverim


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/09/2007 16:48  

pozri si na class=“postlink“ href=“http://www.orbion.cz“>www.orbion.cz …tam nájdeš v hojnosti všetko, čo potrebuješ vedieť, možno aj navyše. Je tam bohatá diskusia o čomkoľvek 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/09/2007 20:13  

ahojky mam priateľa z tuniska mohli by sme pokecat ozvi sa href=“mailto:malinkaL@azet.sk“>malinkaL@azet.sk


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/10/2007 15:34  

ahoj habibati, ja sa budem tieto vianoce vydavat v Tunisku, viem ake treba papiere z Rakuska, lebo tu zijem…. inak ti daju informacie na rakuskom velvyslanectve v tunise . na nete je aj tel cislo aj adresa aj mail ak chces poslem ti ich ak by si to na nete nenasla….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/10/2007 15:39  

ahojte babenky, ktora z vas sa uz vydala v Tunisku za Tunisana? potrebujem vediet par informacii ohladom svadby… napiste mi prosim…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/10/2007 16:58  

ahojte babenky, ktora z vas sa uz vydala v Tunisku za Tunisana? potrebujem vediet par informacii ohladom svadby… napiste mi prosim…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/10/2007 7:50  

Cavec,

ja som sa sa sice este za Tunisana nevydala, ale tiez to planujeme, lenze az buduce leto. Svadba bude samozrejme v Tunisku. Sice ti v nicom neporadim, ale som rada, ze tu je niekto, kto s tym ma skusenost, uz som si zistovala ohladom dokladov, ktore potrebujem ale co sa deje na uradoch po svadbe priamo v Tunisku to sme este nepreverovali, zda sa mi to daleko…Zit planujem tam, tu nechcem, i ked momentalne som v SR.

Teraz v auguste som tam bola na svadbe, ale arabskej, no a urcite taku mat nebudem, lebo trvala 7 dni a mala som dost, nevesta a zenich boli na konci uz uplne out, a myslim, ze si poriadne vydychli ked sa to skoncilo.

Uz som vyjednala maximalne tri dnie a dost :-)))


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/10/2007 7:55  

Cavec,

ja som sa sa sice este za Tunisana nevydala, ale tiez to planujeme, lenze az buduce leto. Svadba bude samozrejme v Tunisku. Sice ti v nicom neporadim, ale som rada, ze tu je niekto, kto s tym ma skusenost, uz som si zistovala ohladom dokladov, ktore potrebujem ale co sa deje na uradoch po svadbe priamo v Tunisku to sme este nepreverovali, zda sa mi to daleko…Zit planujem tam, tu nechcem, i ked momentalne som v SR.

Teraz v auguste som tam bola na svadbe, ale arabskej, no a urcite taku mat nebudem, lebo trvala 7 dni a mala som dost, nevesta a zenich boli na konci uz uplne out, a myslim, ze si poriadne vydychli ked sa to skoncilo.

Uz som vyjednala maximalne tri dnie a dost :-)))


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/10/2007 6:12  

Pro Laura: Ja bych si to jeste jednou na tvem miste rozmyslel. Tunisko je zastarala zeme a tech par hotelu na pobrezi na tom nic nezmeni. Pokud chces vychovavat sve deti v tomto, je tva vec, ale doufam ze si si vedoma, ze budes vychovavat muslimy….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/10/2007 20:54  

…nie je pravda,že musí vychovávať moslima…je to vec dohody…nie sú všetci obmedzení v myslení ako si myslíš…moja kámoška je vydatá za Tunisana žije v Tunisku a nevychováva ho v moslimskej viere ale je poksteným katolíkom…asi toľko 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/10/2007 15:56  

skuste…. class=“postlink“ href=“http://www.dosveta.info“>www.dosveta.info … tam najdete viac info o tuniskych laskach, o svadbe a podobne…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/10/2007 18:05  

Mata/ s araby z teto africke oblasti pracuji, takze mi nemusis vysvetlovat, jak to u nich chodi………..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/10/2007 18:11  

To co pise Pinard je na 99% pravda a vedela som to od zaciatku, jednoducho su iste veci, ktore si musi kazda uvedomit, ked chce do takehoto vztahu vstupit,, a ja som o tom vedela v case ked som o ziadnom arabovi ci moslimovi ani len nechyrovala.

ano Tunisko nieje prave najmodernejsia krajina, ale postupne sa ako tak stavia na nohy. Na druhej strane ma svoje caro orientu a ine plusy ktore napr. my nemame. Ale najdôlezitejsie je to, ze ak tam mas svoje srdce a ludi ktrorych milujes tak na taketo veci nehladis.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/11/2007 20:22  

ja som tiez bola na arabskej svadbe… bolo to vo vnutrozemi… ak poznate trochu tunisko aj mimo primo miest, ktore sa nachadzaju pobrezia… tak je to meste Ksarhelal… toto mestecko nebolo nicim odlisne, zeny tam chodili oblecene v kratkych veciach, aj ked tricko muselo zakryvat ramena, sukna bola vzdy dlhsia – pod kolena… ale tradicie…. nabozenstvo sa tam prejavovali velmi silno….

svadba… svadba bola krasna.. nevesta dokonala – modelka, zenich tiez velmi pekny muz… az na to, ze to bola svadba nutena…

tunisko je krasna krajina, ale ist tam na dovolenku 3x do roka… resp. stravit tam mesiac – dva je ine ako zit skutocny zivot…

PINARD pisal, tvoje deti budu vychovavane v ramci islamu… samozrejme nehoroviac o obriezke, ktora je pre nas – europske matky riadnym utrpenim… rovnako nehovoriac o tom, ze ako nahle bude chciet europska matka niekde vycestovat ( mam na mysli spat domov) bude potrebovat suhlas od manzela… v pripade, ze sa rozvediete a manzel tento papier nepodpise, tvoje dieta ostane v Tunisku a tu uz nenajdes ziadnu dieru v systeme rodinneho prava, nakolko toto sa v tunisku riadi podla Islamu…

naozaj… tunisko je nadherne a viem, co dokaze sposobit slnko, sum mora, hudba a krasne slova tunisanov… ale ….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/11/2007 6:54  

Obriezka mi ziadne problem nerobi, dokonca som sa o tom bavila aj s lekarom slovakom a povedal, ze to je hygienickjsie a teda neviem preco by to malo byt utrpenie(teda aspon pre mna neni, pouzivana je lokalna . Manzel nemusi manzelke nic podpisovat ked chce vycestovat ci je vydata ci rozvedena, tyka sa to len deti to je pravda. Pravny system Tuniska nieje islamsky, ale prevzaty od FRA az teda na spominane deti ( lenze to je riziko nie len s arabom, ze sa nieco stane a deti ti zoberie a pod.zrovna teraz bezi ten pripad ako otec uniesol dieta do argentiny a druhy do ameriky) a samozrejme treba si pln uvedomit, ze je to ina kultura a ja si to uvedomujem.Mimochodom zeny sa tam bezproblemov rozvadzaju ako dovod staci aj to, ze nieje stastna…a deti sud zveri do opatery zväcsa tomu kto viac zaraba.No a co je najdôlezitejsie tak vzdy zalezi na charaktere cloveka.

Moj priatel je zo sousse a na tej svadbe teda mozem povedat, ze okrem starych zien nemamla ani jedna zahalene kolena ani ramena a svadba nebola nutena, ale z lasky a bola nadherna a vsetci boli stastni.

Nie som jedna z tych ktoru pobluznilo more a slnko( i ked aj to urcite trochu zavazi) a ani z tych co sa pozna s niekym mesiac a neuvazuje o odlisnostiach kultur pripadne si vopred nic nezisti a hned sa chce vydavat a nemam ani 18rokov…

je to vec pohladu kazdeho z nas a toho ake riziko dokaze kto podstupit , co ziskat a co naopak obetovat,Samozrejme vzdy treba byt opatrny a viem aj to ze zivot v Tunisku je skutocne velmi velmi tazky….

Je to moj pohlad na vec, pisem to preto, ze myslim ze je tu viac dievcat co ma tento problem, tak chcem len vyjadrit nazor pripadne si vymenit skusenost to je vsetko, nehram sa na niekoho kto vsade bol a vsetko vie lebo to nieje pravda….to co viem ohladom tuniska som si pracne zistovala a moj drahy o tom ani nevie je to uplne z inych zdrojov,ale odbornych to mozem potvrdit


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/11/2007 17:16  

Laura:
tak ja ti zazelam len vela stastia…. 🙂

ja tiez pisem z vlastnej skusenosti a z vedomosti, ktore som nazbierala za par rokov … poznam Sousse ako svoje rodne mesto a Tunisko, kulturu rovnako dobre ako tu nasu.

samozrejme manzelka moze vycestovat ak na to ma… pokial ide o dieta, ako nahle sa rozvedies, tunisky sud ti dieta nezveri… rovnako by nezverili dieta nase sudy tu na slovensku tunisanovi. Ty nemozes porovnavat arabske manzelstvo a manzelstvo tunisana s cudzinkov …. ale o tom by ti vedela rozpravat moja kamaratka, ktora uz par rokov bojuje o dievcatko nachadzajuce sa v Hammamete…. 🙁

co sa tyka pravneho systemu… tak ano, prebrali ho z Francuzska… ale ako som to uz predtym uviedla, rodinne pravo sa riadi podla islamu…

ja osobne mam tiez priatela araba, som s nim uz dlhsie, ale vycestovat do tej krajiny 4 krat do roka, pisat si sms alebo volat nestaci na to, aby som cloveka dokonale poznala…. 🙁


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/11/2007 17:36  

Laura:
teraz uplne odbocim od temy 🙂

skusala si uz pozvat svojho tunisana do SR? ja som momentalne v tejto faze, ale ked si predstavit vsetky tie vybavovacky, tak mi je zle… viem sice, ze na 95% bude moja ziadost zamietnuta.. ale skusam… 🙂

a druha vec….. svadobne saty si beries so sebou alebo si ich planujes vybrat tam?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/11/2007 20:44  

boha pycsky, uz dajce pokoj totym kkokkkotom carnym. ja vas podrapem lepse. kundy vam vystriikam.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/11/2007 7:14  

Gadzo v africkom exile, napisala som ti odkaz na fore Slovaci vo Velkej Britanii. Precitaj si ho a zariad sa podla neho.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/11/2007 11:26  

Omri:

Mas pravdu v tom co si pisala, ale co mam na to povedat, ja to skratka zivot….nevyskusas – nemas….

Tunisana som sem neskusala pozyvat a ani to skusat zatial nemienim, pretoze ako hovoris sanca na uspech je asi tak 0,0001%jedine preco by som chcela aby prisiel je aby videl moju rodinu, nakolko ho pozna len mama, ale jednoduchsie bude pre nasich ist tam, ak teda na to vôbec pride…

saty som zatial neriesila, ale asi si zozeniem saty odtial, zo SR ich tahat nebudem.Tam maju krasne svadobne saty, teda aspon podla mojho vkusu


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/11/2007 11:45  

este raz zopakujem… vela stastia….
ja som sa zatial nestretla s takymto manzelstvom, ktore by vydrzalo… 🙁


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/11/2007 12:05  

Ak som to spravne pochopila ty mas tiez tunisana….Nechapem, ty si s nim ale vopred odcudzujes vztah s nim na zanik a svadbu mat nechces, v podstate na mna pôsobis ze si neststna….preco si vlastne s nim, ked v tom nevidis buducnost??? a vies, ze nedokazes zit ich spôsobom zivota….mozno take manzelstvo osobne nepoznes, ale existuju aj take…ale je naozaj pravda, ze ich maju zeny, ktore sa plne prisposobili ich sposobu zivota, ale su spokojne…prave o to ide , do akej miery si schopna sa prisposobit, bez toho, ze by ti to vadilo, tak aby si bola stastna…. ak vies uz teraz ze nie, tak nieje o com, a radsej z kratsej cesty prec, alebo riskovat


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/11/2007 13:15  

:-))) nie nemam tunisana…ale uz som jedneho tunisana vo svojom zivote mala… a preto viem o com hovorim….

ja nelutujem ani den straveny s manzelom, ale rozdiely su naozaj prilis velke… u nas sa to prejavovalo od zaciatku, ale nebolo to az take hrozne… bohuzial osud nam nedoprial zistit to, co by nasledovalo.. mozno stastne manzelstvo, mozno rozvod… mozno teror, mozno bitka… neviem…. moje zname, ktore su takto vydate, asi nie su prilis stastne… 🙁
ale urcite… ver mi…. pre dievca zo SR, je velmi tazke sa zrazu prisposobit inym zvykom a tradiciam a hlavne pokial si sa rozhodla pre zivot tam a zivot v muslimskej rodine….

a moj terajsi priatel uz nie je tunisan…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/11/2007 13:29  

tak o tom by som vedela rozpravat


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/11/2007 13:33  

Omri

ale ako pises mas aj teraz priatela araba, neviem mozno je krestan, takze si budete predsa blizsie.Ak sa smiem spytat z ktorej krajiny pochadza?ked vravis , ze si v stave riesenie pozvania na SR. Verim vsetko co pises, a sama neviem ako to vsetko dopadne – mozno….toto slovo existuje vzdy a za kazdych okolnosti.

ak mozes napis mi na moju adresu : href=“mailto:andreabr@centrum.sk“>andreabr@centrum.sk

Rada by som vedela ci si bola vydata a zila v sousse ,alepreberat to tu radsej nie, aj ine veci by si mi mozno mohla poradit, resp.objasnit.dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/11/2007 18:39  

LAURA: Zena ma kamaradku (cesku), co si vzala muslima (tunisana) tu v Parizi. Jsou spolu tri roky a ta kocka uplne zvadla….. jak to jinak napsat, proste zvadla.
Ten chlap se po svatbe a narozeni prvniho ditete zacal chovat uplne jinak nez za svobodna. Nedokazu si predstavit, ze by zili tam……..
Ja chapu, ze laska je laska, ale popremyslej, hodne popremyslej. Pokud se vydas za neho, mooooc ztratis….. ztratis tolik, ze si to ted jeste ani nedokazes predstavit…..
Jinak ti preji hodne stesti………………….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/11/2007 19:11  

Pinard

ja sama neviem ako to vsetko dopadne, a mozes mi verit, ze premyslam velmi, skutocne velmi vela….sama som pocula mnoho hrozostrasnych pribehov, a nezijem ani v iluzii, ze mne sa to nemoze stat, lenze ono sa to lahko radi, ked je clovek velmi zalubeny, tak ti mozu hovorit zlatymi slovami, vzdy zalezi predsa konkretne na tej osobe….ja som od neho zatial nezazila nic preco by som sa mala bat alebo mu neverit, tak urcite chapes ze to nejie len tak povedat si je to moslim tak s nim koncim zarucene bude zly….ja si predsa neberiem vsetkych moslimov, ale jedneho konkretneho cloveka, ktoreho mam rada a citim sa s nim neskutocne dobre, a nemozem skratka generalizovat….srdcu nerozkazes a dokonca niekedy ani vtedy ked vo vztahu trpis(dufam, ze moj pripad to nebude)zatial je svadba aj tak daleko a budeme predtym spolu zit v jednej domacnosti asi rok tak dufam ze budem mat cas spoznat ho v kazdodennom zivote a urcite sa objavia aj tie minusy, ktore ma vsak uplne kazdy clovek…..

co mam spravit rozkazat si tak a od teraz ho nemilujes a trapit sa….?nikdy som si nemyslela, ze sa niekedy dostanem do takej situacie, ani ze sa zalubim do araba moslima, apredcasom by som tiez mala podobne rady ako ty, lenze teraz…..

Skratka uvidim ako sa bude situacia vyvijat, a treba si uvedomit, ze vela zien po svadbe zvädne a ma zniceny zivot a manzel moze byt kludne aj slovak, a takych pripadov tiez poznam velmi vela a ver tomu, ze nepocizuju mensiu bolest len preto, ze nemaju moslima.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/11/2007 16:00  

No vidim,ze sa nam to tu rozrasta.Napiste ak chcete nieco vediet


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/11/2007 17:26  

ahojte vsetci chcela som vas poprosit ci by ste mi neposlali zoznam dokladov ktore potrebujem k vizam. co potrebujem z tuniska a co odtialto a este za aky cas vam oznamili ci ich mate alebo nie dakujem za pomoc


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Kontakty medzi Slovákmi a Čechmi v zahraničí
Stránka 1 / 9 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.