Slovenské mamičky v Portugalsku  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/10/2006 12:05  

ahojte vsetci,
koncom novembra sa stahujem s manzelom a 2-rocnym syncekom do portugalska(setubal) na 2 roky.
nepoznam tam ziadnych ludi a velmi by som sa potesila par slovenskym osobkam ci uz jedincom alebo rodinam s detmi. dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/05/2007 13:23  

Tak ako, Linda? Nasla si nejakych Slovakov zijucich v Portugalsku? A ako sa Vam zatial paci?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
26/07/2007 8:13  

bola si na nejakom stretnuti v lisabone? obcas sa organizuju stretnutia slovakov a cechov zijucich v portugalsku. ozvi sa, pridam ta do databazy, ak si sa s nami este nestretla…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/10/2007 0:18  

ahoj, linda, ozvi sa prosim na href=“mailto:enza@post.sk“>enza@post.sk…lenka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/08/2008 18:43  

Zdravím všetkých rodákov a rodáčky;)
Iste mi dáte za pravdu, keď poviem, že byť v cudzine má (okrem zopár nevýhod) kopec výhod. Jednou z nich určite je, že človek v nej vidí a zažije veci, o ktorých sa našincovi môže len snívať…
Preto sa obraciam na Vás všetkých, ktorí pracujete či už ako au-pair, alebo ako zamestnanec/ dobrovoľník v Care house, v Camphille, či v mimovládke, alebo ste zažili milú príhodu s človekom s mentálnym postihnutím alebo s človekom s autizmom.
Podeľte sa prosím so svojou skúsenosťou, zážitkom, či postrehom (pozitívnym i negatívnym) aj s nami tu na Slovensku…
Portál class=“postlink“ href=“http://www.rojko.sk“>www.rojko.sk je venovaný všetkým našim kamarátom (ľuďom s mentálnym postihnutím a ľuďom s autizmom) i všetkým tým, ktorí s nimi žijeme, pracujeme, vychovávame ich, kamarátime sa s nimi, alebo ich chceme „len“ spoznať…
Cieľom portálu je zachytiť veci vážne i nevážne, nové i zaujímavé, ktoré sa priamo, či nepriamo dotýkajú života ľudí s mentálnym postihnutím a ľudí s autizmom.
Veľa pohody a pekných spomienok na Slovensko všetkým exilákom;)

Ďakujeme a tešíme sa na každý príspevok….
Róbert Oreský
href=“mailto:ozclovek@gmail.com“>ozclovek@gmail.com


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
08/09/2008 22:39  

Ahoj,ja tu s pritelem bydlim uz asi 7mí rok.Mame malou 9ti mesicni dceru.Bydlime v Mirandeli…Jinak sme z Havirova….tak jestli se budete nudit tak se ozvete.Treba pokecame o Portugalskem narode 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
24/02/2009 17:43  

Ahojte Slováci v Portugalsku, prišla som minulý týždeň do prímorského mesta
Porto do Portugalska a hľadám tunajších Slovákov, čechov alebo iných dobrých ľudí, ktorý by mi aspoň trochu rozumeli.

Momentálne som tu na študijnom pobyte ale keďže ešte jazykový kurz
portugalčiny neprebieha som odkázaná len na angličtinu a nie každý jej
tu rozumie.

Ak ste na tom podobne alebo len chcete porozprávať a prípadne sa
stretnúť, budem len rada.

Majte sa krásne.

Maťa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
24/02/2009 17:45  

Ahojko, kde presne v Portugalsku bývate?
Ja som prišla len nedávno do Porta a hľadám niekoho, kto tu
pracuje, žije alebo študuje.
Ak o niekom viete, dajte mi vedieť.

Ďakujem.

Maťa


ReagovaťCitovať
 svita
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 4
26/06/2010 14:28  

ahoj..Ja som Zuzana..Sice nie som mama ale hladam Slovakov z oblasti Porta, potrebujem pratelov


ReagovaťCitovať
 svita
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 4
26/06/2010 14:36  

Ahoj Matka ja som Zuzana a zijem v oblasti Porta takze sa ozyvam. Tuto metodu skusam prvy krat a neviem presne ako na to.takze ak nahodou by si chcela viac popisat a potom mozno aj stretnut prosim napis na href=“mailto:zuzana.svitekova@gmail.com“>zuzana.svitekova@gmail.com


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Kontakty medzi Slovákmi a Čechmi v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.