Slováci žijúci v Ríme  

Stránka 1 / 2 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/04/2009 11:41  

Ahojte 🙂

Nakolko sa budem coskoro stahovat do Rima, som sa rozhodla zalozit tuto temu, kedze som na celom exile nenasla ludi zijucich v Rime alebo na juhu Talianska niekde blizko Rima. Bola by som rada keby ste sa ozvali ti co v Rime zijete a pracujete 🙂 cauky


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/04/2009 14:17  

Ahojte,

rada by som vycestovala do Talianska, najlepsie do Rima ako Aupair, bez agentury. Nepoznate niekto nejaku milu rodinku, ktora by potrebovala au-pair? Ak ano, napiste mi prosim na e-mail: href=“mailto:Irena22@azet.sk“>Irena22@azet.sk

Dakujem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/04/2009 15:54  

a vies taliansky? skus class=“postlink“ href=“http://www.wantedinrome.com“>www.wantedinrome.com tam zvyknu byt take poziadavky na au pair 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/05/2009 13:48  

Ahoj,

ja zijem v Rime 🙂 ozvi sa ,budem rada.

Katka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/05/2009 10:13  

ahojky Katka pisala som Ti mail 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/05/2009 12:02  

ahoj sme slovenky zijuce v rime hladame tiez slovakov zijucich v rime, nas kontakt je href=“mailto:ingri@centrum.sk“>ingri@centrum.sk, lenka+ingrid


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/05/2009 12:14  

no tinkah,zda sa ze nebudes sama v tom Rime


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/05/2009 13:26  

ahojky.ja mam tiez ponuku prace do RIMA a koncom tohto roka by som sa tam mala stahovat,tiez hladam slovakov na vymenu skusenosti,vzajomnu pomoc a podporu,dufam,ze taki normalni ludia este existuju…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/05/2009 0:26  

no ja v rime sama urcite nebudem, nakolko tam mam rodinu aj priatelov. ale som rada, ze ste baby napisali. co robite? ako dlho ste tam?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/06/2009 11:13  

Ahojte Slovaci,neviete mi poradit nejake lacne ubytko v Rime..kedze na autobus na Slovensko mi pojde az o 24 hodin..dakujem..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/06/2009 18:51  

ahoj Duro skus toto : class=“postlink“ href=“http://www.bedandbreakfastsimpatia.com/“> http://www.bedandbreakfastsimpatia.com/


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/06/2009 17:34  

Ahoj Katka,
je super vediet, ze nejaki Slovaci su v Rime. Ja za par tyzdnov odchadzam k mojmu strykovi. Chcem sa naucit taliansky a on zije sam a potrebuje uz trochu pomoc, tak som nechala tu na SR pracu a idem do RIma. Len neviem este taliancinu.Ako dlho ti trvalo sa ako tak naucit ich jazyk? chcela by som tam niekde aj pracovat, da sa zohnat nejaka praca aspon brigadne na par hodin tyzdenne, aby som si mohla nieco privyrobit?
Budem rada ak by sme sa potom niekedy ak budes mat cas a chut stretli a by si mi pomohla sa zaradit. Lebo stryko je velmi stary a nechcem ho otravovat.
Budem ti moc vdacna ak mi odpises.
Prajem pekny den,pa.
Dominika z Trnavy


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/06/2009 20:16  

Ahojte Rimania, chcem sa spytat, ci ma niekto moznost alebo by nevedel o nejakej dobre dusi, ktora by ma prichylila na par noci niekde pod svojim pristreskom v case od 28.6 do 1.7, na cene by sme sa dohodli (staci mi len noclah) budem nesmierne vdacny, vopred dakujem
S pozdravom, Stefan


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/06/2009 18:52  

AHOJ KATKA ,JA TU ZIJEM UZ 16 ROKOV,ALE NEPOZNAM ZIADNEHO SLOVAKA A RAD BY SOM SA SNIEKYM POROSPRAVAL.BYVAM PRI MORI,ALE DOCHADZAM DO RIMA KAZDY DEN.KED MAS ZAUJEM STRETNUT SA TAK MI DAJ VEDIET,ALEBO MI ZAVOLAJ.NAJLEPSIE BY BOLO KONCOM TYZDNA,KED MAM VOLNO.T.C.3336946359.BOLO BY PRE MNA VELKYM POTESENIM,STRETNUT SA SO SLOVENKOU,TAK ASPON DUFAM. ROBERT.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/06/2009 13:20  

Ahojte vseci ponukam ubytovanie v Rime od sektembra ak mas zaujem ozvy sa tel c. 3336831490 alebo ak mas zaujem o letne uceli a hladas ubytovanie na pard dni cez vykendy ponukam izbu na dovolenkove uceli kuchyna je k dispozici. dalsie informazie kontaktujte 3336831490 alebo na email.: href=“mailto:maria22230@azet.sk“>maria22230@azet.sk prajem pekny den 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/06/2009 13:42  

Caute slovaci som rada ze tu nie som sama v Rime mam kamosku Katku a som rada ze som ju spoznala 🙂 ak ste tu slovaci v Rime ozvyte sa kontakt emali. : maria22230azet.sk tesim sa na vas 🙂 ….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/07/2009 10:16  

Ahojky Tinky, je nas tu asi tak 30 Slovakov priamo v Rime, co sa pravidelne stretavame na Slovenskej misii (vid oznam dolu) plus este samozrejme aj dalsi Slovaci, o ktorych nevieme my alebo ktori nevedia o nas. v kazdom pripade sa s nami mozes spojit aj cez misijnu webovu stranku. pripadne sa mozes ozvat aj mne na cislo telefonu 349 33 10 085 (vecer po 21,00).

Co sa tyka slovenskych sv. omsi v Rime, nastala zmena, uz nebyvaju na Via del Corso, ale v kostole SAN GIROLAMO DELLA CARITA‘ na Via di Monserrato 64 (blizko Piazza Farnese – nedaleko Campo de‘ Fiori). Svate omse mavame v nedelu o 16,00 a po nich este byva spolocne stretnutie s agape. Teraz uz nebyvaju, pretoze su letne prazdniny, ale znovu zacnu byvat koncom septembra.
zmenil sa taktiez mail na misiu:

href=“mailto:katolickamisiarim@misiarim.org“>katolickamisiarim@misiarim.org

mame tiez misijnu stranku: class=“postlink“ href=“http://www.misiarim.org“>www.misiarim.org


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/07/2009 7:34  

Ahojky Zuzka,

tak uz sme sa nastahovali. Mrkla som si tu Vasu stranku, je to zaujimave. Ja som sice protestantka a chodime sem do jedneho multukulturneho zboru krestanskeho kde su bohosluzby po anglicky, mam tam aj priatelov zo SR, robia na ambasade ale su tu uz len do decembra. Ale urcite by som ta rada stretla niekedy 🙂 Ako dlho tu zijes a co robis? prajem pekny den 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/07/2009 8:56  

Ahoj Katka.
Volám sa Zuzana ( Žilina) a chcela by som s kamarátkou navštíviť Rím.Pamiatky a tak. Nevedela by si nám poradiť nejaké lacné ubytovanie?
Moja predstava bola nájsť na internete Slovákov žijúcich v Ríme,najlepšie ,ktorí vedú vlastný hotel,alebo ubytuvávajú turistov.
Ak by si bola taká dobrá a poznás niekoho, že by si mi napísala na mail pár kontaktov.
Ďakujem ti veľmi pekne.

Zuzana


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/07/2009 15:21  

Ahoj Zuzka ja ti viem poradit ubytovanie ale prv mi povec kolko dni by ste tu boli a aka je u teba cena aku hladas? mozes ma kontaktovat na emali href=“mailto:mariagocalova@yahoo.it“>mariagocalova@yahoo.it maja


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/07/2009 6:28  

Ahoj Tinkah, jasne, ze sa mozeme stretnut. ja som uz v Rime 2,5 roka, na zaciatku som robila nocne inventury v obchodnych domoch, potom babysitterku, potom recepcnu v hoteli a teraz som sa zase vratila k detom a babysitterujem ostosest. vikendy mam vzdy volne, takze v niektoru sobotu doobeda sa pokojne mozeme stretnut. cez tyzden robim vacsinou doobeda, ale obcas sa mi pritrafi poobedna sichta, takze by sme sa mohli stretnut aj cez tyzden, ak by Ti to vyhovovalo lepsie. ak chces, ozvi sa na moj mobil 349 33 10 085 (cez tyzden najlepsie po 21,00 alebo cez vikend hocikedy). Ty ako dlho si tu a co tu robis?
P.S. na slovensku misiu mozes (samozrejme, ak chces) pokojne prist aj ak si protestantka 😉 aj predvlani tam chodila jedna nekatolicka a mimochodom stala sa mojou naj kamoskou tu v Rime. vies, nemame tu az tak vela moznosti sa spoznat a nasa misia je jednou z tych mala moznosti. ok, takze snad sa budeme pocut a hodime nejake to stretko 🙂 zatial pa!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/07/2009 22:05  

Ahojky Zuzka

jasne nemam problem prist k vam na misiu 🙂 mala som skor na mysli, ze na bohosluzby chodievam inam. A ty si sem z akeho dovodu dosla zit? Ozvem sa Ti snad zajtra, len mam dojem, ze na mna nieco lezie tak uvidim lebo mam ist aj k svokre na obed bude robit lasagne :). Inak v akej casti Rima byvas? Ja som sa sem prestahovala len pred dvoma tyzdnami za manzelom 🙂 Chodievala som sem pravidelne minuly rok, ale toto je ine kafe hehe. Inak pocula si o tom maniakovi? Kokso ja som mala dost…

class=“postlink“ href=“http://www.ilmessaggero.it/articolo.php?id=65311&sez=HOME_ROMA“> http://www.ilmessaggero.it/articolo.php … =HOME_ROMA

pekny vecer teda uz dobru noc 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/07/2009 12:15  

Ahoj Tinka,
budem rada ak mi napises na mail. href=“mailto:dommenika@azet.sk“>dommenika@azet.sk. Ja tiez zijem v RIme,ale velmi kratucko.
pa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/07/2009 13:55  

ahojky Dominika napisala som ti mail 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/07/2009 8:08  

ahoj Tinka,
ja sa volam tereza, do rima som prisla este len tento utorok (14/07)…cize uplny novacik (ale v taliansku a kokr v rime som bola vela razi) vdaka Bohu som mala stastie na byt/izbu a snad aj brigadu, kontaky atd…ale stale hladam nejake spriaznene duse… ak budes chciet, rada Ta stretnem, mozes ma kontaktovat cez email: href=“mailto:teresa.haj@googlemail.com“>teresa.haj@googlemail.com alebo tel c: 3485983382.
PS: za gram chyby nerucim hehe, na slovensku som nikdy nezila


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/07/2009 23:57  

FAST úver od U.K

Dobrý deň,
Já jsem pána Acilio Gilde, vrchný riaditeľ GIANTWAVELOAN. Já bola certifikovaná a poskytnúť finančné úvery pre fyzické osoby a firmy. Sme legitímny a Uznávané Money veriteľ v UK. Získať úver bol obrovský problém v dôsledku niektorých Nelegálne pôžičky podnikom dnes. Giantwaveloanfirm je stále pripravená splniť Vaše finančné potreby.

Dáme z úveru sa pohybuje v rozmedzí od US $ 3 000, maximálne 3.000.000 Sk. Len s 3% úrokovou sadzbou. My sa špecializujeme len na on-line obchodné úvery, osobné pôžičky, refinance pôžičky, a vnútorné úver, hypotekárny úver, čo znamená, že já dám moji klienti rešpekt, zdvorilosť a služby, ktorú si zaslúžia. Ako licencované a schválené veriteľ, s takmer desaťročnou skúseností, () Giantwaveloan Má odborné znalosti pre vaše podnikanie rastie, šťastne a pobyt finančne živý.

Kontaktujte nás ešte dnes pre rýchle a rýchle pôžičky na služby

E-mail; href=“mailto:giantwaveloanfirm@live.com“>giantwaveloanfirm@live.com

Sme pripravení Vám ponúknuť účinnú a efektívne služby.


ReagovaťCitovať
 suselina
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 2
13/09/2010 9:29  

!!! Dolezity oznam !!! ]Hlada sa slovenska studentka (27) Marika Vagasova (studentka v Rime) – od 5. 9. 2010 o nej nie su ziadne spravy. Maria sa po prazdninach v polovicke augusta vratila do Rima. Nasla ubytovanie na periferii Rima s dvoma rumunskymi dievcatami, v dome c. 24 na tretom poschodi s 2 balkonmi 15 min od konecnej stanice metra Anagnina a v blizkosti je McDonald. zaciatkom septembra vsak toto ubytovanie stratila. kto mozete, pomozte!!!
kontaktovat mozete slovensku ambasadu – telefonicky na +39 338 543 2071 (prosim nekontaktovat mna!!!)

blizsie info + foto Mariky:

:381y2n2y] http://www.misiarim.org/?exp=24&act=105:381y2n2y]


ReagovaťCitovať
 dagmar4bi
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 5
25/05/2011 16:19  

Ahoj, volam sa Dada, stahujem sa do Torvaianiky, si tu blizko niekde?? Ak ano, ozvi sa mi na mail href=“mailto:dagmar4bi@yahoo.com“>dagmar4bi@yahoo.com

@Tinky wrote:

Ahojte 🙂

Nakolko sa budem coskoro stahovat do Rima, som sa rozhodla zalozit tuto temu, kedze som na celom exile nenasla ludi zijucich v Rime alebo na juhu Talianska niekde blizko Rima. Bola by som rada keby ste sa ozvali ti co v Rime zijete a pracujete 🙂 cauky


ReagovaťCitovať
 moncok
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 1
15/08/2011 16:27  

ahoj ja zijem v rime uz dva roky ale zatial som nemala docinenia so ziadnym slovakom….neviem ci si uz pricestovala ale budem rada ak sa ozves…tak aspon budem mat s kym precvicovat slovencinu…papa


ReagovaťCitovať
 xenia
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 3
11/09/2011 20:46  

Ahojte vsetci 😉

Som novym prirastkom v Rime a rada by som spoznala a nasla nejakych priatelov a niekoho, kto mi poradi ako sa popasovat s talianskom, talianmi a pod. Nemam tu nikoho okrem draheho, takze je to dost narocne, ozvite sa na href=“mailto:vanillasky_x@hotmail.com“>vanillasky_x@hotmail.com

Xenia


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Kontakty medzi Slovákmi a Čechmi v zahraničí
Stránka 1 / 2 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.