Slováci v Poľsku z okolia Mazurských jazier

Možnosť nadviazania kontaktov medzi Slovákmi žijúcimi v tom istom meste či regióne

Slováci v Poľsku z okolia Mazurských jazier

Poslaťod Milan » 20 Mar 2006 19:23

Zdravim vsetkych Slovakov zijucich v Polsku, obzvlast tych z okolia Mazurskych jazier... Najde sa niekto???? Alebo som sa tu ocitol uuuuuplne sam???
Verim ze sa niekto ozve, s kym si budem moct vymenit dojmy a par slov...
Milan

Re: Slováci v Poľsku z okolia Mazurských jazier

Poslaťod Karol269 » 03 Júl 2011 11:14

Cześć :)
bývam v Olsytznie (wojewódstwo Warmińsko-Mazurskie) kde študujem a pracujem. Pricesoval som do Polski, za dyiewcyzną ;) ale ešte som tu nestretol žiadneho slováka, alebo čecha. Takže ak je tu niekto a ma chuť pokecať v materínskom jazyku, to zapraszam
Karol269

Krajina: Slovakia (sk)
Mesto: Olsztyn

Poslaťod milan2910 » 11 Aug 2011 22:10

zdravim,

ja zijem v Polsku (Szczytno) uz 5 rokov a veru , ziadneho slovaka alebo cecha som este nemal stastie stretnut v tychto koncinach... (teda ak neratam cigana Joza z Nitry, co v Olsztyne pred Makrom predava "kradnute" parfemy :-)

Takze vitaj na Mazurach...
Ako dlho tu planujes zostat???
Studujes, pracujes?
milan2910

Krajina: Poland (pl)
Mesto: Szczytno

Poslaťod Karol269 » 20 Okt 2011 19:51

čauko,
ja som v PL už vyše roku, a býval som v Olsztynie, ale toho Joza z NR som nestretol, heh. teraz som sa prestahoval do Nidzicy, kde aj pracujem, ale popritom este studujem na UWM w Olsztynie, uz nastastie posledny semester, a potom uvidime, ako sa situacia vyvinie.
vdaka za privitanie na Mazurach, hoci viac v Warmii, ale paci sa mi tu.
inak z Nidzice myslim ze to nie je az tak daleko do Szczytna, tak eventualne mozme zajst na piwo, niekedy.
Karol269

Poslaťod milan2910 » 21 Okt 2011 17:54

Zdravim,
ano ano, Nidzica ( na polske pomery ) je naozaj blizko Szczytna i ked poviem pravdu, nikdy som v Nidzicy ako takej nebol... je trochu od "ruky" ked idem do Olsztyna ci Warszawy.
Ale aj tak fajn vediet, ze nejaky rodak je na blizku.
A z ktoreho kuta naseo rodneho kraja pochadzas?
Ja som z Trencina, manzelku mam zo Szczytna, spolu sme sa spoznali este posac studentskych rokov, ked sme obaja boli na W&T v USA... a tak sa to cele zacalo, po navrate trochu na dialku, potom znovu leto v USA, potom zase na dialku, po VS sme boli takmer 2 roky v Irsku no a uz vyse 5 rokov v PL.
A teba co privialo az sem??? Krasy Warmii a Mazur, asi nie co???.... :-)
Ci nebodaj UWM? :-))))))
Pochval sa.
Co inak porabas v Nidzicy???
Milan
milan2910

Poslaťod milan2910 » 21 Okt 2011 17:57

...aaa prave mi to vyhodilo predchadzajuce spravy... kde sim si vsimol ze za "dziewczyną" si prisiel....
tak to vsetko vysvetluje :-)
uz teraz vidim ze mame vela spolocneho :-)
milan2910

Poslaťod micaela_svk » 23 Okt 2011 20:11

Ahoj, píšem bakalárku z časti aj o Poľsku a potrebovala by som preložiť asi 10 viet so slovenčiny do poľštiny. Pomohol by mi niekto? :?:
micaela_svk

Krajina: Spain (es)
Mesto: Castellon

Poslaťod Dasa Buczynska » 12 Mar 2012 13:53

Ahoj Milan, volam sa Dasa a zijem v meste Grajewo. v Polsku som rok a par mesiacov. ja som tu este nikde nestretla ziadneho slovaka ani cecha. uprimne mi tu chyba niekto od nas s kym mozem pokecat a popisat. snazim sa najst niekoho z mojho okolia ale tatial bez uspechu. ak budes mat chud kludne napis. bolo by to super. pozdravujem Dasa
Dasa Buczynska

Mesto: Grajewo

Poslaťod milan2910 » 14 Mar 2012 20:28

ahoj Daska,
som rad ze sa znovu nejaky krajan prihlasil na fore...
napisal som ti kratky message na FB, kedze na exil.sk akosi nechodim.
Pozdravujem
milan2910

Poslaťod Dasa Buczynska » 15 Mar 2012 10:47

Ok Milan tak ja to pozriem na FB, hadam to najdem a super ze si odpisat :-). Velmi to potesilo :-)
Dasa Buczynska

Mesto: Grajewo

Poslaťod kumbo » 21 Mar 2012 18:55

Zdravim Vas,
nedavno som sa pristahoval do Olsztyna, mam odtialto priatelku, rad pokecam so Slovakmi ktori tu takisto ziju.
kumbo

Poslaťod milan2910 » 23 Mar 2012 19:21

Zdravim Kumbo,
tak ako vidim, slovenska "komunita" na Mazurach sa nam pomaly ale isto rozrasta...
Fajn, fajn ...
Ked som prisiel pred 6 rokmi do Polska, tak siroko daleko ani zivej duse z nasich koncin...
Co porabas v Olsztyne a ako sa ti tu paci?
Ja byvam pri Szczytne na malej dedine, ale minimalne raz v tyzdni som v Olsztyne, ci uz pracovne alebo privatne...
Ako tak citam prispevky, tak drviva vacsina z nas sa sem pristahovala za tou druhou polovickou...
:-)
Pozdravujem a pekny jarny vikend zelam...
milan2910

Poslaťod kumbo » 24 Mar 2012 13:59

Ahoj Milan,

no netusil som ze tu nejakych Slovakov w ogóle najdem, az cez dobre naformulovany google search som sa dostal na toto forum.
No my sme sa s priatelkou zoznamili v UK, kde sme spolu nejaky cas zili, potom ona sa vratila domov do Olsztyna a ja na isty cas domov do Martina. Rozhodli sme sa nateraz byt tu, kde ona ma pracu a ja som este len v stadiu hladania.
Olsztyn sa mi paci, hlavne stare mesto, zamok, samozrejme jazera a prostredie naokolo. Zbytok je vcelku v pohode, snad len vlakovu a autobusovu stanicu by bolo treba "remontovat". Nezda sa mi ze by tu bola nuda (ako domaci zvyknu tvrdit), je kam ist na pivko, a dost casto dobry koncert (minule Shannon, vcera Freeway Quintet).
Mozme sa dohodnut a stretnut sa ked budes mat cestu sem.
Takisto prajem pekny vikend.
Peter
kumbo

Poslaťod martinklingac » 15 Máj 2012 19:27

Dasa Buczynska píše:Ahoj Milan, volam sa Dasa a zijem v meste Grajewo. v Polsku som rok a par mesiacov. ja som tu este nikde nestretla ziadneho slovaka ani cecha. uprimne mi tu chyba niekto od nas s kym mozem pokecat a popisat. snazim sa najst niekoho z mojho okolia ale tatial bez uspechu. ak budes mat chud kludne napis. bolo by to super. pozdravujem Dasa

ahojky
volam sa mato a chcel by som sa ta popytat ako je to s pracou a byvanim v polsku neviem sice kde je grajevo ale ja by som rad do krakova alebo do varsavy ale necham si velmi rad poradit od teba v ktorych mestach sa najlepsie zije a preco dakujem velmi pekne
mato
martinklingac

Mesto: krakow

Späť na Kontakty v exile

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia