Slováci v Nemecku

Možnosť nadviazania kontaktov medzi Slovákmi žijúcimi v tom istom meste či regióne

Slováci v Nemecku

Poslaťod admin » 30 Aug 2004 21:44

Hľadáte Slovákov žijúcich vo Vašom okolí? Toto je to správne miesto pre všetkých nachádzajúcich sa práve v Nemecku!
Obrázok užívateľa
admin
Site Admin

Krajina: Slovakia (sk)
Mesto: Bratislava

Poslaťod Peter Wolaschka » 22 Okt 2004 13:20

K tejto téme by som prispel tipom na skutočne užitočnú stránku, ktorú by nemal nechať nepovšimnutú žiaden Slovák, ktorý má záujem dozvedieť sa množtvo užitočných informácii, spoznať komunitu ľudí, ktorí v Nemecku žijú respektíve tam nejaký čas pobudli, alebo len majú jednoducho záujem o život Slovákov v Nemecku. Na stránke okrem iného nájdete kontakty na ľudí, užitočné rady, debaty na aktuálne, ale i nezmyselné témy a v neposlednom rade je tam veľmi užitočná a obľúbená rubrika "Cestovanie", ktorá Vám može byť nápomocná pri hľadaní možnosti skutočne lacnej alternatívy, ako sa dopraviť z Nemecka na Slovensko alebo naopak. Samozrejme nechýba množstvo spoločných akcií, z ktorých niektoré si už našli aj patričný ohlas a obľubu medzi Slovačou v Nemecku.

class="postlink" href="http://www.nemecko.sk">http://www.nemecko.sk
Peter Wolaschka

Poslaťod Majka » 05 Jan 2005 15:06

Dobry den!
Som rada, ze som objavila tuto stranku a rada by som sa spytala na niekolko veci. Ak by mi na ne mohol niekto odpovedat alebo presmerovat na inu stranku k mojej teme, tak budem rada.
Moj "problem": Priatel zije a studuje v Nemecku. Ja dokoncim studium na Slovensku v juni a rada by som za nim sla a dala si prechodny pobyt v Nemecku. Chcela by som tam sukromne studovat nemcinu. Byvala by som u priatela. Vedel by mi prosim niekto poradit, ci potrebujem nejake peniaze na mesiac (ze vraj min. 500 E ?! a kontroluju to urady - ako to je ?!) ? ...alebo ako to funguje.
Ak mi vie niekto odpovedat, tak prosim piste na moju mailovu adresu. Dakujem!
Majka

Poslaťod Števo » 02 Feb 2005 11:09

Hallo Majka, objavila si už aj stranku
class="postlink" href="http://www.nemecko.sk">www.nemecko.sk ?
Ak nie, vrele odporúčam.
Tam surfuje spústa mladých Slovákov žijúcich,
študujucich, pracujucich v Nemecku
a je to velka krížovatka diskuzii,
poradenstva a výmeny názorov.
Števo

Poslaťod German » 21 Feb 2005 14:08

Hľadám Ing.Katku Fabiánovú, vydatú Hošťanskú, bývalú študentku SVŠ Kováčska 28 a SVŠT Bratislava. Nevie niekto o jej terajšom pobyte??? Budem veľmi povďačný, keď mi odpíšete

Diky pekne

German z Košíc
German

Poslaťod jana goegel » 11 Mar 2005 13:32

pozri class="postlink" href="http://www.spoluziaci.sk">www.spoluziaci.sk.
aj ja hladam spoluziakov z hotelky v piestanoch, mat. rocnik 1997, byvalu 5.d, tr.prof. bola urbanova. chceli by sme s tanou zakovou spravit stretavku, mame kontakt len na z.gromovu a m. havelkovu so s.polakovou,mtakze sa ozvite. jana goegel, predtym ambrozyova
jana goegel

Poslaťod juanca » 05 Apr 2005 13:11

hladam kamosku editu za slobodna safrankova teraz neviem .jej manzel je turek vola sa ersin.ma jednu teda mala jednu dceru.jej sestra sa vola jarka a zije v taliansku.
juanca

Poslaťod Lucia » 28 Máj 2005 17:10

Hladam SLovakov zijucich v Regensburgu.
Lucia

Poslaťod Andrea » 29 Máj 2005 15:54

Ahojte...
Hladam ludi z okolia Halle/Saale - Sachsen-Anhalt, viem len o par studentoch ale to vsetko... Zije tu niekto vobec zo Slovenska ?:-)

Dik za odpoved.
Andrea
Andrea

Poslaťod Hosť » 31 Máj 2005 08:46

a student nie je clovek? alebo to nie je dobry slovak? ty si nejaka prieberciva.
Hosť

Poslaťod Zuzka » 07 Jún 2005 19:07

Ahojte v sobotu odchadzam do Mnichova robit na tri mesiace,nie je tam niekto kto by so mnou zasiel na nejaky drink a pripadne mi ukazal mesto?
Zuzka

Poslaťod renka » 29 Jún 2005 21:35

Hladam Slovakou zijucich s Wuppertalu.

Ozvite sa
renka

Poslaťod Janko » 09 Júl 2005 06:50

Ahojte,

Jesto Slovaci v Reutlingene?
Janko

Poslaťod jana goegel » 13 Júl 2005 11:06

v reutlingene poznam par au-pairiek, ja byvam vo walddorfhaeslachu, ale kopec slovakov a cechov je v tuebingene, uni. pozri aj akcie a stretavky, je tam webova stranka ceskoslovenskej skupiny, kazdy druhy tyzden sa premietaju filmy alebo sa hra volejbal. z reutlingenu do tuebingenu 10 minut vlakom. jana
jana goegel

Poslaťod Katarina » 04 Aug 2005 10:22

Ahojte vo spolok,
citim sa tak trosku ako holy prst, tu v Braunschweigu (aj ked uz tu zijem o nieco dlhsie). Viem, ze tu urcite zopar Slovakov zije, preto by som bola velmi rada, keby sa mi niekto vo veku 30-40rokov ohlasil. Mam sice zopar znamych a jednu celkom dobru kamaratku, ale rada by som poznala viacerych. Existuje aj niekde nejaka krcma alebo pod., kde sa Slovaci stretavaju??? Predtym som bola v Mnichove a tam to existovalo, lenze tu som dost na severe, dalej od hranice a k tomu v mensom mestecku.
Takze ak ma niekto nieco k tomu dodat, velmi by ma to potesilo.
So srdecnym pozdravom Katarina
Katarina

Poslaťod Paula » 04 Sep 2005 13:09

No to ja hladam tiez, tak by si mohla napisat nejaky mail a potom uvidime. href="mailto:rybkova@orangemail.sk">rybkova@orangemail.sk a vlastne mozte my tu pisat aj ina Slovac z Regensburgu a okolia
Paula

Poslaťod Danka » 05 Sep 2005 08:14

Ahojte vsetci! Zije niekto z vas vo Frankfurte alebo na okoli? Ozvite sa! Diky
Danka
Danka

Poslaťod Peter » 06 Sep 2005 09:43

Danka,

vo Frankfurte je nas dost :-)

ozvi sa mailom, ked chces.
Peto
Peter

Poslaťod Danka » 06 Sep 2005 12:28

Hallo Peto, kolko mas rokov??? Poznas tu vela? Ja som tu este ziadneho Slovaka nestretla, asi moja chyba... Ciao
Danka
Danka

Poslaťod jana goegel » 06 Sep 2005 19:57

ja a moja trojtyzdnova dcerka hladame kamaratky mamicky na kocikovamie, stretnutie na kavu a ine spolocne programy. byvame vo walddorfhaeslachu pri reutlingene/tuebingene/stuttgarte. aa potesime sa aj auparkam s kocikom. moj mail:JanaAmbrozyova@seznam.cz
jana goegel

Ďalší

Späť na Kontakty v exile

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia