Slováci v Kuvajte  

Stránka 1 / 9 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/12/2008 7:35  

Viem ze vas tu je a nie zrovna par,preto ma zaujima ci chodite aj sem na exil


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/12/2008 9:08  

ahoj, ty tam zijes? jaa s a tam chystam, koncom buduceho roka, tak ma zaujima ako sa tam zije. v ktorom meste si? si tam vydata? vies my poradit ohladom papierovaciek??dik


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/12/2008 12:16  

Ano ja tu zijem ale vydata za miestneho niesom,byvam vo stvrti kde ziju hlavne western expats.Ake papierovacky ta zaujimaju?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/12/2008 16:04  

tak nic, man zaujimali papierovacky okolo svatby. ale ak nie si vydata, tak to asi nebudes vediet.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/12/2008 16:46  

to nieje problem zistit na urade


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/12/2008 17:30  

ja som vydata v kuwaite mohla by som ti poradit ja som tym vsetkym presla


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/12/2008 19:07  

zuzi napisala som ti email


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/12/2008 22:24  

jaaaj uz zase si tu, fakt asi nemas co robit, len otravovat. daj si tabletocku a chod spat


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/01/2009 12:08  

Ale no tak ludia to s tych 500 slovakov ktori ziju v Kuwaite pisu na exil len traja?Zuzi ty si volakedy pred rokmi nepracovala na slovenskej ambasade?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/01/2009 23:08  

Preco sa pytas?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/01/2009 10:27  

ALFONZ, mas pravdu, ony vidia iba to zlato, no nevedia do coho idu. Slovenky mile, ja som sa vydala za rusa zijuceho na Kuwajte, vdaka jeho narodnosti ja mam slovenske prava. Ak sa zosobasite v cistokrvnym kuvajtanom, tak to sa zapisete na cestu k satanovi. Vsetko je krasne, romanticke, uzasne, budete zahrnute darcekmi pred svatbou. No po svatbe stale budete zahrnute zlatom, no ziadna sloboda, po roku budete sa musiet delit v posteli s druhou zenou ak sa vam to nebude pacit, tak muz z vas urobi sluzku pre jeho novu buducu manzelku. Tu je tolko sloveniek ktore sa trapia a nevedia ze to trapenie sa bude zhorsovat kazdyn vraskom na tvari. Ako starsie sa nebudete starat iba o jednu mladu manzelku, no par ich pribudne. Tak ak si myslite ze zivot bude stale sladky ako pred svatbou, mylite!!! My chodime na Slovensko, ja a moj manzel. Niekedy idu s nami jeho kamosi kuwajtani, ktori su zenati. No my sme dvaja, a jeho kamosi maju minimum 2 manzelky so sebou.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/01/2009 11:44  

Daniela,dobre taras a hlavne v tom ze ako slovenka a rus mate vobec NEJAKE prava v Kuwaite.Vies ako to je?Nemas vobec ziadne prava,hocijaky kuwaitsky poskok vas moze dat za hocijaku blbost deportovat co aj casto robia,staci aby si mu autom skrizila cestu alebo troska poskrabala auto a mas taky problem ze ti nikto nepomoze.Jedini kto maju v Kuwaite prava su kuwaitania.No a ze kuwaitania nemaju 2 manzelky to by si mohla vediet teda ked tvrdis ze tu zijes.V Kuwaite to totiz nieje moda a ak ma 2 tak tie zeny o sebe nevedia a ta druha je v takom zvazku ze jej nedava ako cloveku ziadne prava manzelky (urfi,misyar manzelstva) teda tajne o ktorych nikto nevie.Tu je moda mat milenky nie viacero manzeliek!A zeny maju milencov tiez.Veru tu zeny niesu ziadne chuderky ale poriadne mrchy,to si ich este nevidela ako vymalovane lovia chlapov po vsetkych malls?Marina mall,Avenues,Muhallab(ak ti to vobec nieco hovori)A vobec pretoze tu je skoro kazdy chlap gay o zeny velmi zaujem nieje ale o mladych chlapcov!Proste dristas,vypisujes hovadiny stavim sa ze sa ti o Kuwaite len sniva a nikdy si tu nebola.No a mat za muza rusa tak to je tu to iste ako mat za muza cigana na slovensku,tunajsi proste nerespektuju nikoho kto je z vychodnej europy a rusov duplom.Tebe asi beha po rozume to zlato ,vies niektore su chytre,spisu predmanzelsku zmluvu daju si dobre zapalit vezmu mahr a po roku sa na kuwaitana vyseru alebo hned po tom ako ziskaju kuwaitske obcianstvo pretoze to obcianstvo ma na rozdiel od slovenskeho zlate dno.Myslis ze tie baby su blbe ked si beru kuwaitanov?Ked ma stastie na bohateho tak jediny rok s nim je lepsi ako 50 rokov trapenia sa z rusom a za ten rok sa tak zaisti financne ze cely zivot nemusi nic robit.Treba si len vediet vybrat!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/01/2009 15:54  

treba si vediet vybrat ale na slovensko bohati nechodia takze tam sa tazko da dobre vybrat a ti bohati ked si beru cudzinky tak preferuju egyptanky a libanoncanky a nie europanky hoci vydali sa sem dobre francuzsky,anglicanky,americanky aj nemky ale tie sa zoznamili s nim kde studovali a mnohe tie zeny pochadzaju z bohatych a vplyvnych rodin takze si na nu nedovoli aj ked je shejk.Slovenky sa veru bohvieako nepovydavali ,za takych ktorym to bolo po financnej stranke vyhodne ze nemuseli za nevestu platit obrovske veno.Takze tak.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/01/2009 11:23  

anonymny,
vidim ze ti to musim napisat podrobnejsie. Moj manzel sa narodil na Kuwajte. Mojho manzela otec je kuwajtan a matka je z Azerbajdzanu. Ked sa moj manzel narodil, tak on nedostal kuwajtanske prava a prislusnost mu dali rusku, pretoze vtedy bolo ZSSR. Ma tiez ich prislusnost, no bez ich prav. A tak ked sme sa zobrali, ja nemam na kuwajtse prava narok, tak isto ani ty, ani ziadny cudzinec, nezalezi na tom ci sa tam vydas alebo nie. Mam na mysli tie neuveritelne vyhody. Ja tam mozem byvat no spadam pod europsky zakon podla manzela. Kebyze mame deti, tak deti tiez nebudu mat ich vyhody. Musi to byt az tretie pokolenie, ked deti by zacali uznavat ze su cistokrvni kuwajtani. No neviem ci poznas tie vyhody? Brat peniaze ked po 10 vecer nerobim ramus na ulici, deti beru peniaze za to ze idu do skoly a pod. Zakon o pobyte na Kuwajte, ochrane cudzincov a pod. to mam europske. Bolo slovenske, lenze slovenske bolo na nic, ak by som potrebovala pomoc, tak od slovenska by som sa ho nedockala Ziadne tieto vyhodu moje deti nedostanu.
To co ty pises je pravda, no to ca ja som napisala je pravda tiez, zalezi na ktorom mieste presne byvas. A zalezi na tom kto su rodicia tvojho muza.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/01/2009 11:29  

to bolo odomna


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/01/2009 11:46  

no ale ked otec tvojho muza je kuwaitan tak on ma predsa automaticky kuwaitske obcianstvo po otcovi alebo neboli z jeho matkou manzelia?O akom europskom zakone hovoris?Tu neplatia zakony ku ktorym jednotlivi obcania patria.Je zakon ktory plati pre vsetkych.O tom tretom pokoleni to nieje pravda ak mas otca kuwaitana si kuwaitan so vsetkymi pravami a naopak ak by si zil v Kuwaite hoci aj 100 rokov a nemas pribuznych kuwaitanov,nikdy kuwaitske obcianstvo neziskas.Ty si nejako mylne informovana.Pozri matka kuwaitskeho ambasadora v USA je americanka,otec kuwaitan a on zastava post politickeho attachee svojej krajiny,ziadne tretie pokolenie.Over si vsetko lebo sa mi zda ze nemas celkom pravdive informacie.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/01/2009 21:43  

ake prava maju zeny vydate za egyptana zijuceho v kuwaite?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/01/2009 22:23  

rodicia su zosobaseni, moj muz ma obidve prislusnosti. Ma narok na kuwajtske prava ale nie na vsetky. A hlavne nema kuwajtske vyhody. Moj muz musi ist do roboty ak chce mat peniaze, no 3 generaciovy kuwajtani nemusia. Idu do roboty ale je to iba koli nude, je to pre nich ako konicek. Nejdu koli platu ale koli zabave. Peniaze pre nich nic neznamenaju. Cistokrvny kuwajtani dostavaju peniaze do banky bez toho aby pohnuli prstom. Za kazdu kravinu im idu peniaze. Poznas ich vyhody? Mna teda sokuju. Ludia co tam robia su vacsinou dobre plateni cudzinci alebo nie 3 generaciovi kuwajtani. Ja s muzom a jeho kuwajtsky kamosi sme sli do Prahy na 6 mesiacov. Ja s muzom sme si prenajali byt a rentovali auto. No kamosi sa ubytovali v 5 *hoteli, stravovali sa 3x denne, prenajali si auto so soferom a to vsetko platili z penazi ktore im sli do banky bez toho aby nieco robili.
Mna ochranuje europsky zakon, pretoze na ich nemam pravo. Napriklad: kebyze som kriminalistka mna nemozu zatvorit do vazenia a dat ma k sudu. Zatvoria ma, ale o mne nerozhoduju ak by to bol velky trestny cin. Moj obhajca by bol europan. Kebyze ma unesu, napriklad unos lietadla, zasa spadam pod europsku ochranu a pod.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/01/2009 5:56  

Tak to nieje pravda,vsetci kuwaitania musia chodit do prace.Z coho by zili?Ved nie kazdy je bohac a podnika,s tym nema nic ziadny generacny stupen,take nic tu neexistuje.Ziadne peniaze im nejdu len tak do banky to ta preboha kto takymi hlupostami informuje?Vies kolko je podpora v nezamestnanosti?170 kd z toho by tazko tu niekto vyzil,preto vsetci pracuju .Tu pracuju mnohi aj za 300 kd aby vyzili,pretoze ak rodina nieje bohata stat im NIC neda.Ty pises ako by si v Kuwaite nebola a niekto ti len rozpraval a nieje to pravda co ti hovori.80% kuwaitanov zije tak ze su nuteni vsetko kupovat na pozicky a tie z platu splacaju a pozicky su tu s 10% urokmi!A co sa tyka prava ak nieco spravis,zavru ta,dostanes kuwaitskeho advokata,tlmocnika a navstivi ta uradnik zo slovenskej ambasady,ziadne specialne vyhody ani zvlastne sudy,odsudia ta a ovela horsie ako by si bola kuwaitanka.Americanka pred nedavnom dostala DOZIVOTIE za pasovanie drog,kuwaitan by bol odsudeny na 2 roky!JE to prave naopak,cudzinci su odsudeni prisnejsie ako domaci aj sa s nimi horsie jedna .Neviem kto ta krmi tymi informaciami ale su to BLBOSTI.Nieje to tak.Kdeze by kuwaitanovi isli do banky len tak peniaze ze by pol roka byval v 5 * hoteli?Od kial mu akoze tie peniaze idu?Stat mu da maximalne oporu v nezamestnanosti alebo 50 KD na deti a to je velmi malo penazi.Mozno ti vasi znami maju nejake nelegalne zdroje prijmov a za urcite vykony a patria do URCITEJ organizacie,su tu taki ale to su TERORISTI a financuju ich za urcitym ucelom a nie ze dostavaju peniaze od statu.Ved chudak student ked ide na Slovensko si musi vyziadat stipendium co je okolo 1500$ mesacne a to ho nechaju neskor z platu SPLACAT!Nic nieje zadarmo a kto chce v Kuwaite ako tak dostojne zit MUSI pracovat.Pozistuj si o tom viac info pretoze vsetko co tu pises je NEPRAVDA!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/01/2009 6:02  

Ake prava maju zeny vydate za egyptanov?Kuwaitske rodinne pravo je shariia takze ak je on muslim v pripade rozvodu sa postupuje podla sharie,neexistuje tu ziadny separatny zakon pre cudzincov a pre domacich ,kazdy je sudeny kuwaitskym sudom ,tvoj obhajca by nebol ziadny europan ktory nema pravo vystupovat na kuwairskom sude ale kuwaitan ktoreho by si si ZAPLATILA a su to velmi vysoke sumy preto kto nema na obhajcu,tak mu ho sice urci sud ale ako dopadne?Nuz zle!Vobec neprihliadaju na to ze si cudzinka,chovaju sa este horsie ako k domacim aj vyssie tresty dostanu a ked podaju appeal a ziadaju cez ambasadu pomoc tak sa jej malokedy dockaju pretoze rozsudok moze zmenit len EMIR.Baby kto vam hlavu vymyva takymi kvazy informaciami?Ved su to vsetko lzi.Ak si v Kuwaite zajdi si do PALACE OF JUSTICE a tam ti podaju pravdive informacie o VSETKOM.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/01/2009 6:15  

Kazdy kuwaitsky obcan ma rovnake prava a rovnake vyhody! Len tie zeny a ludia ktori dostali obcianstvo neskor v dospelosti ti nemozu sa uchadzat o politicke posty ale inak na vsetko maju pravo to je obcianstvo na emiry grant cislo 12 a dostavaju ho manzelky kuwaitanov a deti kuwaitskych matiek a otcov cudzincov.Este raz opakujem ZIADNE 3 GENERACIE nic take tu nieje!Deti ktore sa narodili kuwaitskym otcom maju automaticky obcianstvo cislo 1 aj keby jeho matka bola z Marsu a v dospelosti sa mozu uchadzat o politicke posty(Minister,MP) Ak tvojho muza otec je kuwaitan tak aj on je kuwaitan a ma uplne vsetky prava ako kazdy druhy kuwaitan.Ak ovsem ti nezatajuje fakt ze je BEDOUN,clovek bez obcianstva taki ludia nemaju v Kuwaite Ziadne prava.Ak ma modry kuwaitsky pas tak je kuwaitan a ma narok na vsetko.Ak ma pas sivobiely alebo zeleny tak nieje kuwaitsky obcan ale bedoun a ten pas vydavaju na jednotlive cesty.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/01/2009 8:19  

len mala poznamka o tych stipendiach pre kuwajtanov, mala som moznost sa v BA nedavno stretnut s nejakymi kuwajtanmi, ktory uz pracuju a robia si nejake staze na nasej univerzote, a sami povedali ze si vsetko platia sami..studijne poplatky, ubytovanie, vsetko..takze asi je to pravda..co sa tyka toho prava cudzinky ktory je vydata za egyptana v kuwajte, tak ako to pisal anonym vyssie sa na vas oboch normalne vztahuje kuwajtske pravo..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/01/2009 8:34  

ano simsim ved ty vies lebo si zila v emiratoch,ja neviem co to za blbosti nasim zenam ti ich rozpravaju,vidis sama daniela ma uplne zle informacie od toho svojho


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/01/2009 23:04  

Hovor si co chces, asi si iba v spolocnosti necistokrvnych kuwajtanov, nepoznas ozaj ich vyhody. Hovorim zasa ze na Kuwajte pracuju iba cudzinci alebo nie trojgeneraciovi kuwajtani. Vsak zisti si to. Opytaj sa hoci koho kto tam pracuje ze ci cistokrvny kuwajtan. Kazdy kto tam robi su pristahovalci alebo maju jedneho rodica cudzinca, alebo jeho stary rodicia su cudzinci. Trojgeneraciovy kuwajtani beru peniaze bez toho aby sli do prace!!!!!!!!!!! To dozivotie americanky za drogy, to chapem. Vtedu sa nada pomoct. V muslimskych statoch europsky zakon a americky neochranuje ak su v tom drogy, teroristi, uzazky vlady. Ked amerika alebo europa si mysli ze ich prislisnik je nevinny, tak mu pomozu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/01/2009 3:25  

Daniela,TARAS!!! Ved si zisti pravdu konecne!Aky trojgeneracni kuwaitania?Ved to je hovadina na mraky.Bud si kuwaitan alebo niesi.Ak tvoj dedo prisiel do Kuwaitu robit ty nikdy kuwaitanka nebudes .NIKDY len keby si si vzala kuwaitana.Hovorim ti tu pravdu a ty si tu melies dokola absolutne nezmysli! Zijes vobec v Kuwaite?Skor to vyzeratak zesi tu bola na navsteve.Ti co tu pracuju aj keby tu zili 100 rokov z generacie na generaciu nikdy z nich kuwaitski obcania nebudu! Kuwaitski obcan je len ten kto ma pokrvne pribuzenstvo s kuwaitanom a nie ten ktory zije v kuwaite z generacie na generaciu.Ja mam pocit ze ty sa pohybujes len v prosterdi ludi ktori do Kuwaitu prisli robit as ziju tam z genewracie na generaciu atych porovnavas s kuwaitskymi obcanmi,nuz ano ti co tam prisli robit a ziju tam z generacie na generaciu su tu obycajna spodina bez prav a bez obcianstva,maju len IQAMU,povolenie na trvaly pobyt ti naozaj nemaju vyhody ake maju kuwaitski obcania ale ty to miesas z nejakymi trojgeneracnymi kuwaitanmi co je absolutna HOVADINA!Bud si kuwaitan so vsetkymi pravami alebo niesi kuwaitan.Chod si zistit pravdu a nezi v omyle ! Ten tvoj ti nahovoril uplne SPROSTOSTI!Kedze tu zijem pohybujem sa medzi samymi kuwaitanmi a ked som im rozpravala ake blbosti ludia rozpravaju nasim zenam,specialne sme sa bavili o tebe,tak sa na tom smiali.KLAMU TA!ZISTI SI PRAVDU VO SVOJOM VLASTNOM ZAUJME!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/01/2009 3:47  

Akoze co to ma byt ti trojgeneracni Kuwaitania?To ma zaujima ako ti tu hovadinu vysvetlil?A vies moja zlata ze aj shejki zeny tu pracuju?Dekanka kuwaitskej univerzity Rasha al Sabah ,dalsia dekanka Faiza al Khorafi,v bankach manazerky su mnohe zeny z bohatych rodin.To len za bohatych a okrem toho kazdy kuwaitan pracuje ako inzinier,lekar,aj kuwaitski letci su,na statnych uradoch pracuju vylucne kuwaitania,v statnej sprave,policajti,armada to su vsetko cistokrvni kuwaitania.Kazdy pracuje lebo musi,nikto mu nic zadarmo neda.Kuwaitania ktori maju matku cudzinku maju uplne rovnake prava ako ti ktorych matka je kuwaitanka,obcianstvo a vyhody sa beru po otcovi.P)raveze ti najvacsi bohaci a businessmani maju matky americanky,anglicanky a otca kuwaitana.Vies ty kolko kuwaitaniek musi pracovat aby mala rodina dost penazi?Ona zarobi 300 kd on ako policajt 300 kd a keby ona nerobila tak sa musia asi ist past. Su to povodni obyvatelia kuwaitu beduini,zenusky v abaji a burgach sedia v uradoch.Pracuju lebo musia,stat im nic neda zadarmo a su to POVODNI OBYVATELIA KTORYCH RODINA ZIJE V KUWAITE 200 ROKOV A VIAC, od uplnych zaciatkov osidovania Kuwaitu.Su to teda na 100% cistokrvni kuwaitania s kuwaitskym obcianstvom a vsetkymi pravami.Tu sa to nedeli na cistokrvnych a necistokrvnych alebo niekolkogeneracnych ale na kuwaitanov a cudzincov.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/01/2009 4:02  

Vies co mi tvoje slova pripominaju?Cudzincov ktori ziju v Kuwaite uz dlho,ti zavidia domaci ze nikdy kuwaitanmi nebudu a ze nezarobia nikdy tolko ako oni a robit musia aj 12 hodin denne.Cudzinec stredoskolak nezarobi viac ako 150 kd teda od 90-150 kdezto Kuwaitan na tom istom mieste nema menej ako 300 kd a nerobi tolko hodin ako cudzinec aj neskor pride do roboty odide skor a nikto to nesleduje.Asi o tych vyhodach hovori ten tvoj ze kuwaitan si robi co chce aj tak zarobi dva krat tolko ako cudzinec ktory musi driet.Cudzinci zavidia kuwaitanom ze maju domy od statu,social security,ze si chodia do roboty ako chcu,pokial nepracuju na nejakych vyssich postoch.Viem ze tu zije mnoho cudzincov uz zopar generacii a ti ziadne vyhody nemaju pretoze niesu kuwaitski obcania.Tu to nieje ako v usa ci europe ze cudzinec pride,zije tu roky a dostane obcianstvo.Tu cudzinec nedostane obcianstvo nikdy aj keby tu zil 12 generacii,navzdy zostane cudzincom bez akychkolvek vyhod a prav ake maju kuwaitania.Leda ze by dceru vydal za kuwaitana,ona by potom ziskala obcianstvo aj jej deti ale jej rodicia a ostatna strana jej rodiny nikdy.O tom zrejme hovori ten tvoj ze tu ziju z generacie na generaciu a nic z toho nemaju lebo nemaju kuwaitske obcianstvo.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/01/2009 6:15  

Uz mi lezies na nervy, prosim ta zisti si to. Ti co robia ako lekari su trojgeneraciovi kuwajtani. Su aj cudzici, no zo zapadu. Opytaj sa ich ci pracuju koli konicku alebo koli peniazom. Ak je to cistokrvny kuwajtan, tak ti povie ze to robi koli konicku, aby sa doma nenudil. Ty ak si sa vydala za kuvajtana, najprv musis ziskat trvaly pobyt a potom po 15 rokoch dostanes prislusnost. Ale kuvajtan musi byt muslim, ak nieje prislusnost sa ziskava tazsie. Avsak ak by si slovak zobral kuwajtanku tak prislosnost v zivote nedostane. Skoly vcitane univerzit maju kuwajtani zdarma. Ak kuwajtan chce studovat zo zabavy, pretoze jemu idu peniaze za to, tak moze studovat aj v zahranici, napr v Amerike. Nic neplati, vsetko plati Kuwajt. Kazdy student ma bankovy ucet, kde mu Kuwajt posiela peniaze na skolu a ubytovanie. Kazdy student si ide vybrat peniaze do banky zo svojho uctu a plati skolu a ubytovanie. Je to jeho ucet a tak oni hovoria ze si to oni platia, ale peniaze do banky im vklada Kuwajt. Nech slovakov nemyli, ze oni si vyberaju peniaze ktore si tazko nasetrili. Oni si vyberaju peniaze ktore im tam vklada Kuwajt!!! A tiez az si slovaci nemyslia ze su to studenti z bohatych rodin, rodicia dostavaju peniaze tiez do banky a to za to ze ich syn studuje. Je to neuveritelne a smiesne ale je to tak ak je to 3 generaciovy student tak aj rodicia beru peniaze za studujuceho syna. Ked je to iba prislusnik Kuwajtu tak peniaze dostavaju iba studenti, nie rodicia.
Kuwajt ma 3 miliony ludi a iba 1 milion ma kuwajtsu prislusnost. Iba 35% su trojgeneraciovy kuwajtani, ti co nemusia robit, peniaze im idu za vyvalovanie tela!!!!!! Tie najlepsie platene roboty mozu dostat iba cistokrvni kuvajtani a robia to z konicku. Ostatni musia pracovat, tak sa uz prestan hadat anonym!!!
Kuwait ide vyhostit skoro 1 milion pracovnikov z inych statov, azijcani su na prvom mieste, hlavne ludi z chudobnych statov v ktorych su vseliake choroby. Pribudne pracovnikov z USA a Europy. Pretoze azijcani su stale v maleru a nosia do Kuwajtu vseliake choroby, tak su na prvom mieste. A tak veru mily anonym, oni si vozia cudzincov na pracu, pretoze trojgeraciovi kuwajtani do prace nejdu. Cudzinci sa idu potrhat za pracou na Kuwajte, pretoze ked je to zmluvou medzi statmi, Kuwajt je krajina kde cudzinec najviac zarobi na tejto planete. Nepocitam pristahovalcov a jedincov, co robia podradne malo platene prace. Hovorim o ziadanych zahranicnych pracovnikov, ktorych Kuwaj vyziada od USA a Europu, hlavne anglicani su najviac ziadani a najviac plateni z cudzicov. Ktoze upratuje v Kuwajte za par supakov? Su to pristahovalci z Bangladezu. Co ty tam mozes dostat za robotu? Podradnu, zaradenu pre cudzincov. Len mi prosim ta neodpis ze mas dobru robotu a dobre platenu, to ti neuverim ani nahohou, nerozesmej ma. Dostanes lepsie platenu ked sa to porovna so Slovenskom, no u nich je to podradna.
Mozno robis v kancelarii? A myslis si ze mas dobru robotu? Tam davaju ludi z vychodnej Europy. Podla mna je to dobra robota, no pre trojgeneracioveho kuwajtana je to podradna. Na Kuwajte pracujuci ludia su 90% cudzinci a iba 10% domaci. Domaci si ziju oddelene od ostatnych a tak samozrejme ze nevidis 3 generaciovych kuwajtanov. Vsetci na okoli okolo teba niesu pravy kuwajtani 3 GENERACII. Pises ze tam zijes, ale neviem teda o co sa tam zaujimas, ked nevies taketo veci. Ved viem tie chvaly po Slovensku, ze ja robim na Kuwajte a pod. Si pre domacich nula. Mozes byt rada ze nie si azijcanka.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/01/2009 6:43  

anonym,
musim suhlasit s Danielou. Uplne vsetko je pravdive. Ja mam muza australcana. To co pisem bude vyzerat ako chvala, no musim to napisat, pretoze utocenie na Danielu sa mi nepaci, pretoze hovori pravdu. Moj muz bol ziadany od Kuwajtu tiez ako zahranicny pracovnik. Ma tam prepychovy dom, kde som aj ja byvala no koli chorej matke som v Australii, mozno tak este 1 mesiac a vraciam sa spat na Kuwajt. Dostal prepychove auto. Neplati nic za ubytovanie ani za auto ani za benzin. Ked tam idem s detmi, Kuwajt nam plati letenky pre vsetkych, plus zabezpeci detsky program na kazdy den zdarma. Zaplati nam dovolenku po Kuvajte 2 tyzdne v drahych hoteloch, plus program kazde 3 mesiace. Plus ak chceme dostaneme sofera zdarma. No o plate nejdem hovorit, moznoze by mi iba Daniela uverila. Muz pracuje v mieste kde su bohaci. Hovorili muzovi ze do prace idu iba pre zabavu. Na ostatne prace maju cudzincov. Hovorili ze im idu peniaze beztoho aby nieco robili. Takze uplne Daniela hovori pravdu. Sorry anonym!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/01/2009 7:16  

Natalia ved on je zahranicny expert ktory ma plat + bonus presne ako my aj nam zamestnavatel plati vilu aj skolne pre deti aj letenky domov aj auto ma manzel od copmpany kde robi aj celorocnu abonentku na sukromnu paz a do fitness a co ma akoze s tym Daniela ktora placa piate cez deviate o nejakych 3 generacnych kuwaitanoch?No a na tom trvam ze kazdy kuwaitan tu pracuje ako je mozne ze ak tu zijes si si to nevsimla???Nie kazdy je shejk ze by mal peniaze z ropy.Tvoj manzel takto nahodou nema kolegov kuwaitskych inzinierov????Pretoze moj ma,je jediny cudzinec medzi samymi kuwaitanmi.Sefa ma kuwaitan manazera tiez,riaditel company je kuwaitan,na vsetkych dolezitych postoch su tu kuwaitania,zahranicni exparti tu to viacmenej ozdobuju.TAkze ak zijes v Kuwaite ty si nikdy v zivote tu nebola na urade?Ze si tych pracujucich kuwaitanov nevidela?Nikdy si nebola nic vybavovat?Ako je mozne ze si este nezistila ako sa v Kuwaite zije.To tu musis byt velmi kratko.Je mi az do smiechu z tych vasich nazorov ze kuwaitan robit nemusi a idu mu peniaze do banky,och ano ak je jeho priezvisko al SABAH tak samozrejme ale co ti ostatni?Ti pracuju aby vyzili!


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Kontakty medzi Slovákmi a Čechmi v zahraničí
Stránka 1 / 9 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.