Slováci v Corku (Írsko)  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
27/02/2006 12:12  

Caute vsetci slovaci v celom Irsku, hlavne v Corku.Ja som tu uz 6 mesiacov, ale coraz viac sa mi stava, ze stretavam kazdy den coraz viac slovakov v meste.Je to velmi dobre ked sa stretneme, a len tak pokecame o vsetkom moznom, a hlavne zmena ze po slovensky!!!Dufam ze sa vsetkym splni to koli comu sem do Irska vlastne prisli.Drzte sa slovaci!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
27/02/2006 15:32  

Zdravim Rado! Ja este trcim na Slovensku, moja suseda je v Dubline a odporucila mi prave Cork a tak hladam aj prostrednictvom tychto stranok dobru dusu, ktora by mi pomohla pri hladani jobu. Budem sa revansovat.
Maj sa.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
12/06/2006 23:24  

Hojte all zijuci niekde poblizku Corku.
Prave mrkam na stranky s ponukou prace a vazne rozmyslam otom ze vycestujem.Ubytovanie je zabezpecene ale hradim si ho sam ako aj stravu a cestovne naklady.Praca by mala byt v nejakom velkosklade (to este budem zajtra volat) ale bol by som rad keby mi niekto napisal na e-mail ako to tam vyzera.Ci su nejake volne miesta co sa tyka stavieb,skladov,nejaky ten zber a pod.Hotely,bary a pod. to nieje premna vtom som drevo a co neviem dotoho sa nepcham 🙂 takze cakam na vase e-maily (poinformujte ma) ale nie dlho,rad by som aj vycestoval ako len cakal na e-maily :-))
Diky a uz sa tesim na Vas


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/06/2006 18:47  

Ahojte vsetci Slovaci v zahranici!

Drzim vam vsetkym palce a som s vami. Sledovali ste priebeh volieb? Nic to…
Bude to asi celkom zaujimave… Nicmenej, volby-nevolby, moja kamaratka Maria je momentalne v Corku a ma problem s pracou. Jednoducho si ziadnu nevie najst a to je velmi sikovna. Ak by niekto z vas o niecom vedel, kludne mi napiste na moj mail alebo zavolajte ci poslite SMS na cislo +421-915-799-985 ale jednoduchsie asi bude napisat priamo Marii na:

href=“mailto:marynecessary@gmail.com“>marynecessary@gmail.com

Tak dik moc a drzte sa vsetci!

Palo


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/11/2007 19:59  

a prečo su tu take stare reakcie????alebo to nevidim???


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
24/11/2007 1:07  

Ahojte všetci nevie niekto poradit ohladne práce pripadne ubytovania v Irsku?Chystáme sa s manželkou do Irska nevieme kde začat.Dakujeme.Moj mail: href=“mailto:lubos.urcikan@seznam.cz“>lubos.urcikan@seznam.cz


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
05/09/2008 12:21  

No tiez sa cudjem preco tu nikto nepise. Zeby nikto zo slovakov nebol v Corku ?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/09/2008 13:58  

Ahojte,hladam pracu pre vyucenych masiarov s viacrocnou praxou.prednedavnom sme prisli z GB.a chceli by sme to skusit v Irl.alebo Norsku,ak o niecom viete,napiste mi na moj email.za sprostredkovanie sa revanzujem.dakujem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/12/2008 13:25  

Ahoj Rado,
pozri si rozne stranky na jobs v IE.Napr. class=“postlink“ href=“http://www.jobs.ie“>www.jobs.ie alebo recruitment.ie . Alebo skus cez nejaku agenturu ktora sidli v SK. Mimochodom tieto stranky Ta navedu na dalsie a dalsie.Ale skor popros susedu aby Ti pomohla lebo v Dubline je ovela viac moznosti najst si pracu ako momentalne v Corku.Tiez zalezi na tom o aku pracu sa zaujimas.Ked Ti mozem poradit nestavaj na to ze Ti niekto pomoze najst pracu.Skor by som tipovala na to ze Ti niekto pomoze s ubytkom a s papierami.Aj to je uz velmi dobra sluzba-pomoc.Drzim Ti palce.
Zuzana


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/12/2008 13:43  

Ahoj Erik,
bozicku co si myslis ze niekto Ti pozhana len tak vsetko info a ty budes cakat doma pekne v pohodli na odpovede ktore si si mal pozhanat sam.
A nie este pisat ze to potrebujes rychlo lebo chces aj vycestovat a nie len cakat na mailiky.Spamataj sa!!!Vstan a makaj za seba sam!!!

Mimochodom nepocitaj s pracou na stavbe.Stavby sa vo velkom rusili a prepustali ludi.Sklady mozu byt na tom lepsie ale obchod ako taky je na tom zle.Takze predpokladam ze ludia su radi ze maju pracu.Ked si v niecom odbornik tak skus svoju profesiu.Samozrejme iba ak mas anglictinu na urovni inak ani nepomysli na ‚dobru‘ pracou.

Drzim palce a necakaj len na ‚mailiky’od ludi.
Zuzana


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/12/2008 18:55  

ahojte,

neviete mi poradit slusne, nie moc drahe ubytovanie na par dni v Corku,
chceme tam ist na vylet. Ak tam niekto byva, co sa vyzna v Corku, budem rada za kazdy tip, hotely co som pozerala su dost drahe.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/08/2009 15:35  

Na jesen sa chystam ist do Corku, ak by niekto vedel o nejakom ubytku, alebo sa niekomu uvolni izba na jesen, dajte vediet. Viem, ze je to teraz vsade zle s pracou, ja uz mam pracovnu skusenost z Irska a i napriek krize by som sa chcela vratit. Je to zatial v stadiu uvah..Je lepsie hladat pracu v dubline ako v corku? Budem rada, ak niekto, co pracuje a zije v corku mi povie svoj nazor co sa tyka pracovnych prilezitosti napr. v obchode, deli…Mam prekukane uz takmer vsetky stranky a agentury, citam irske clanky..Dik


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/08/2009 14:26  

aj ja sa chystam ist v oktobri do corku


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/09/2009 16:00  

Nazdarek, nejsem sice slovak, ale z Cech a chci se zeptat, kdo porada ty slovenske party v Corku, nevite nekdo? Jsem totiz DJ a mam tady potrebne nadobicko (Gramofony, mix a spousta desek) tak jestli nekdo o necem vite, dejte vedet pls. Hraju house vocalhouse a techhouse.
Dik Radek


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/09/2009 16:01  

dejte pls vedet na „vojacekr (zavinac) email.cz“


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/09/2009 21:46  

Ahojte, potrebujem si zohnat ubytko v Bishopstown, Cok najlepsie v blizkosti Uam Var avenue. Moze byt aj docasne od oktobra do decembra.
href=“mailto:ockon@post.sk“>ockon@post.sk


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
22/09/2009 1:59  

Stop dalsiemu okradaniu sl. danoveho poplatnika,Stop tunelovaniu SR pod maskou zahr.Slovakov a pomoci im.
Stop SZSZ kde tiezfukcionari koser nostra Skupinka uz so svojima zenami lietaju do krajiny svojich predkov Izraelu a nazvy vylet Dni slovenskeho zahranicia v Izraeli ale za sl. dane.
Stop veseliciam,zabavaniu,reprezentacnim plesom,turistike,komercnemu pouzivaniu sl. dani pre par podvodnikov,spekulantov tiezfukcionmarov zvecsa v krajinach G7.
Stop SZSZ!!!!


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Kontakty medzi Slovákmi a Čechmi v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.