Slováci v Belgicku a Holandsku  

Stránka 1 / 42 Nasledujúca
  RSS

 imported_admin
Zaregistroval sa v roku 2004
Príspevky: 59
30/08/2004 20:57  

Hľadáte Slovákov žijúcich vo Vašom okolí? Toto je to správne miesto pre všetkých nachádzajúcich sa práve v Belgicku, Holandsku alebo Luxembursku!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/10/2004 19:31  

Ahojte vsetci.

Som tu niekolko rokov a za ten cas som stihol postrehnut ze my Slovaci sa v zahranici zasadne stranime jeden druheho.
Neviem cim to je (mozno zavistou, strachom o stratu sukromia …..alebo mentalitou), ale vacsia cast nas sa sprava v tomto mozno horsie ako Turci, ci Marocania, alebo Francuzi. Proste nedrzime spolu , radsej si netelefonujeme, nestretavame sa, nespoznavame radi novych Slovakov co sem pridu. Velakrat pocujem nazory ako, „vsak su to len Aupairky, alebo su mladi, alebo su stari“. Proste vzdy hladame na tich ostatnich to co im mozeme vycitat, pritom im to v tichu naopak mozno zavidime.
Ale vysledok takehoto spravania vidiet v nasej sudrznosti ktora v zahranici skoro vobec neexistuje, az na par malych skupiniek , ktore vsak o sebe ani nevedia.
Jedno medium ktore sa vsak da velmi dobre vyuzit je Internet.
Skoro kazdy kto tu je , vie surfovat, citat, a poslat nejaky ten E-mailik. A tak som zistil ze par Slovakov sa je ochotnych takto stretnut , komunikovat, a mozno casom aj spolu drzat ako sprofanovane Svatoplukove pruty.
A preto som skusil spravit niekolko stretavok na ktore prisli rozni ludia , s roznymi zaujmami, rozne vekove kategorie, a cuduj sa svete, ono to funguje, a tak som to aspon fotkami zdokumentoval a dal na internet. Tieto fotky mozno povzbudia dalsich vahavcov aby sa stretli so slovakmi a pokecali si, zaplavali zakorculovali a robili ine aktivity, „ked uz nasa ambasada pre nas tak vela robi“. Robme sami pre seba nieco. Preco moze byt v Brusseli Ceske centrum, a nie aj Slovenske s roznymi aktivitami. Kde sa podeli vsetky tie peniaze na zviditelnovanie slovenska.
Ja viem poviete si ze sa tu robi mikulas, a obcas sa objavi nejaka skupinka ludi co sa ma zaujem stretnut. Ale myslim ze to je velmi malo. Chcelo by to aby sa tu vytvorili kontakty dlhodobejsie nez obcasne stretnutie slovakov na niektorom mieste na pol dna.
Samozrejme ze tu existuje niekolko skupiniek slovakov ktori sa stretavaju, ale v podstate nepridu na stretavky tich druhych, hoci o nej vedia. Co je to, rivalita??? To snad nie… Sme tu vsetci roztruseni a myslim ze by nam vsetkym prospelo trosku sa spoznat, a vediet jeden o druhom.
A v tomto pripade nam aspon trosku znova moze pomoct internet a pocitac.
Dnes existuje chat a ine komunikacne casti Internetu. Ale pomerne jednoduchy prostriedok vznikol pred par rokmi ale teraz este zvysil svoju kvalitu. Cez internet sa da aj telefonovat a co je dobre je to zadarmo pokial je to z Pocitaca na pocitac a polial je to z pocitaca na telefon tak to stoji 2 centy na minutu po celej europe(na slovensko 5 centov=2 koruny. Navyse tam pouzivate nick-kodove meno, ktore si zvolite, a tak aj vasa identita ostane anonymna, ale ma jednu vyhodu, mozeme komunikovat hlasom.
Na moju class=“postlink“ href=“http://www.stranku“>www.stranku som zverejnil niekolko desiatok e-mailov ludi v Beneluxe ktori suhlasili so zverejnenim aby sa dalsi ludia mohli na nich kontaktovat (pokial mate zaujem o zverejnenie E-mailoveho kontaktu na Vas tak mi poslite mail).
Dnes vsak na stranke je informacia ako sa mozeme kontaktovat aj hlasom cez pocitac, samozrejme len ak je spusteny a spusteny program.(moj nick tam je kabouterplop007)
Bolo by velmi zaujimave pospajat takto ludi co sa tu nachadzaju , pracuju , studuju, alebo varuju deti. Mozno by potom prislo na skutocne stretavky viac ludi, vymenili by si viac informacii, necitili by sa ako v cudzine. Stoji za to skusit to, nemyslite?
Info najdete na mojej amaterskej stranke plnej fotiek ktoru najdete vlastne aj na tomto portali. class=“postlink“ href=“http://www.belgium.szm.com“>www.belgium.szm.com

Neoddelujme sa stale, nekonkurujme si vzajomne ked sa mozeme doplnat.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/10/2004 5:15  

Ahojte Slovaci v Beneluxe.Zjeme tu v Holandsku uz od 1968 roku.
obcas sme sa aj stretavali,ale postupne to z roznych dovodov upadlo. Pribudli deti,vnucata,mnohi z nas odisli do „vecnych lovist „
Ako dochodcovia travime dovolenky na Slovensku,lebo tych „kanarskych“
a inych ostrovov mame uz plne zuby.Takze vlastne ani neviem,ci este medzi vas patrim.Srdcom som Slovak a druha polovica mojeho ja je Holandska.Co robim vo volnom case ,ak ma netrapia klby. Surfujem,citam slov. a inu tlac,pocuvam cely den klasicku hudbu a asi 1-2
hodiny cumime s manzelkov na STV a CT ( satelit) a obcas aj na NL1 a 4
aby sme nezabudli hovorit po holandsky a slovensky.
Tak yi ktori ste si toto precitali,majte sa tu dobre,ludia su vcelku tolerantni
a ak sami nechcete,nechaju vas v pokoji zit. zdravi opa Ivan


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/11/2004 10:49  

pozdravujem všetkých tých, ktorí čítajú môj príspevok
nežijem „vonku“ – ešte stále som na Slovensku,
no čoraz viac ma to tu ubíja
preto by som rada pracovala v zahraničí – snáď v hoteli…
prosím vás, ak mi viete niekto poradiť, pomôcť…
budem vďačná za akékoľvek info na href=“mailto:saibod77@post.sk“>saibod77@post.sk
ďakujem ďakujem ďakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/11/2004 15:18  

prave som na stazi v holandsku (maastricht),ja by som velmi rada stretla ludi,co tu ziju,ci studuju,ale zatial som nestretla absolutne nikoh,uz zacinam mat pocit,ze tu slovaci hadam ani nie su:(…ale sa mi to nezda,lebo ved mi sme vsade:)…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/11/2004 23:04  

Ak hladáte Slovákov alebo Čechov v Holandsku, skúste to aj na class=“postlink“ href=“http://expat.satyr.nl“> http://expat.satyr.nl


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/02/2005 17:23  

Ahoj, snazim se najit spojeni na Bluy Brinka. Vystupuji s fujarou v Marylandu (udelej Google na heslo „Rychlik fujara) a Bluy Brink ma na webu fujarovou stranku class=“postlink“ href=“http://bluyovo.misto.cz/“> http://bluyovo.misto.cz/
Zalozil jsem pro Slovaky a Cechy diskuzni krouzek (Yahoo group):
class=“postlink“ href=“http://launch.groups.yahoo.com/group/fujara-fujarka-fujarocka/“> http://launch.groups.yahoo.com/group/fu … fujarocka/
a rad bych ho pozval mezi nas, mam tam take 10 audio mp3 ukazek hracu na fujaru z ruznych koncu sveta, seznam vyrobcu, fotky, atd.
Pro zajemce v Marylandu a okoli mam take lokalni stranku:
class=“postlink“ href=“http://fujara.meetup.com/1/“> http://fujara.meetup.com/1/
Na me soucasne aktivity s fujarou udelej Google na „Rychlik fujara“ .
ahoj!, opatruj se a odpovez,
Bob Rychlik


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/03/2005 9:25  

Bluy sa organizuje napr. aj na tejto stranke:
class=“postlink“ href=“http://expat.satyr.nl/“> http://expat.satyr.nl/

minimalne na fore sa da zachytit…

mm42


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/03/2005 8:00  

ahojte,
chcela by som reagovat na prispevok KabouterPLOP z Belgicka.
mas pravdu, slovaci vonku spolu nevedia fungovat. Som v Holandsku skoro rok a pol a moj znamy, ktoreho poznam uz zopar rokov a je z mojho mesta te asi 50 kilometrov odo mna. ked som tu dosla, tak mi vravel, ze je perfektne, ze tu som, ze sa mozeme kedykolvek stretnut. za ten cas, co som tu, som ho videla raz a ked mi asi po desiaty krat nezavolal naspat, tak som to vzdala a uz nevolam. a pri tom doma sme spolu v pohode vychadzali. tak tak je to so slovakmi vonku.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/04/2005 17:42  

Ahoj.volam sa Lubiana a som v mestecku blizko Utrechtu ako operka 3 tyzdne.Rada by som sa sla zabavit niekde cez vikend,ale nikoho tu nepoznam.Tak by som bola rada,keby sa mi niekto ozval.Moja e mail adresa je href=“mailto:lubiana19@orangemail.sk“>lubiana19@orangemail.sk


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/04/2005 22:08  

regujem na list od martiny z31-03 odkial pochadzas zo slovenska akde byvas? ja zijem pri brede mam dost znamych aj slovakov ale sme skoro vsetci daleko od seba ak chces ozvi sa slovac i prajem dobry vecer


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/04/2005 22:31  

23 aprila 2005 sa pripravuje velka stretavka slovakov kde presne prosim info


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/04/2005 6:20  

Viac info o megastretávke Slovákov z Belgicka a okolia nájdu všetci záujemci na class=“postlink“ href=“http://www.belgicko.exil.sk“>www.belgicko.exil.sk !!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/04/2005 8:34  

ahoj Stana, ja som povodne z Presova a teraz zijem v takej malej dedinke pri Leerdame. dookola nie je nikto, o kom by som vedela, tak vlastne okrem zopar holandanov z tejto dediny tu nepoznam nikoho.
a co ta stretavka-23 aprila, to plati?
dakujem za ochotu pomoct. maj sa krasne


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/04/2005 8:37  

ahoj LUbiana, tak kde to presne si, ja som tiez len zopar kilometrov od utrechtu, tak by sme sa mohli niekedy stretnut a niekde vypadnut von. ozvi sa na href=“mailto:8martina@post.sk“>8martina@post.sk
maj sa krasne


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/04/2005 19:12  

cavte vsetci,,
ak bude chciet niekto pokecat,,
tak som tun,,SLOVENSKOOOOOO
sme tu desiati chalani v Ichteggeme,,
dedina medzi Oestende a Brugge,,
takze budem rad ak sa niekto ozve,
zatiall,ludia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/04/2005 23:34  

Chlapci zlati, mrknite si stranku „belgicko.exil.sk“, precitajte, co tam je, zapojte sa do diskusie (urcite mate co povedat ostatnym Slovakom v Belgicku) a cakame Vas na megastretavke Slovakov 23.aprila!!!! Ak chcete vidiet krasne Slovenky a prezit super den, tak tam nemozete chybat!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/04/2005 10:22  

zdravim……… som 25 rocny slovensky francuz alebo francuzky slovak byvam uz vela rokov v francie pri belgickoluxemburske hranice a chcel by som vediet ci bivaju stretnutie slovakov v luxemburgu a ked ano tak kde´? dakujem za odpoved……… dovi


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/04/2005 10:34  

skoda ze nemozem prist rada by som bol z vami tam ale 23 mam narodeniny………a nieco naplanovane lutujem mohla by si sa mi ozat nabuduce ked bude nieaka akcia?…………….. dik


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/04/2005 13:11  

ahojte, som tu od septembra a byvam pri antwerpach, keby som vedela o stretavke zajtra skor, strasne rada by som prisla, ale uz si to neviem zariadit, tak sa pekne zabavte a pokecajte po slovensky!!!!!
spekacky a nas chlieb bude urcite velmi chybat!!!!
jana


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/04/2005 19:34  

Ahojte, volam sa Ivana a uz asi rok a pol zijem s mojim priatelom v Haagu. Rada by som si tu nasla kamosku. Vlsatne ziadnu nemam a chcela by som si s niekym sem-tam pokecat alebo niekde vyjst a tak… Tak zatial, pekny vecer.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/04/2005 19:36  

ooops, nejak som to zle odoslala. Som z Holandska:o)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/06/2005 18:44  

Ahoj. Ja som tu v Holandsku 2 mesiace a velmi rada by som sa s niekym zoznamila. Zijem v Hoorne,je to 35 km od Amsterdamu. Uz ma nebavi cusat doma,vela-vlastne skoro nikoho tu nepoznam. Tak sa mi ozvite prosim,rada nekam vyrazim.Moje t.c:06/28227967

S pozdravom Anka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/07/2005 9:19  

Ahojte,

volam sa Maria a pochadzam z Nitry. V Holandsku, v Rotterdame zijem uz 5 rokov. Rada si pokecam s rodakmi. Ak mas cas a chut, ozvi sa. Maria.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/08/2005 12:38  

ahoj, volam sa Miska a prisla som do Holanska so svojim priatelom asi pred tyzdnom. Chceli by sme tu spoznat fajn ludi a mozno aj nejaku pracu, ak sa bude dat. Tak ak mate chut ozvite sa. 0031619790668, 00421905554336-len sms . Alebo mozete prist na palacinky, este tyzden mame volny byt .Ak… tak sa ozvite coskoro . MaJ


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/08/2005 16:32  

no je to tu uplne skveleeeeeee!!!!!!!1 ti cernosi nemaju chybu!!!!!!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/08/2005 0:46  

Zdravim vsetkych. Tak aj ja sa ku Vam pridavam. Anglicko ma neuchvatilo, som tu uz rok a potrebujem zmenu. V Holandsku mam relativne dohodnutu pracu v Breukelene. Letim 31.augusta, ak niekto byva v tomto mestecku, rad sa stretnem a pokecam. href=“mailto:vetroplach@centrum.sk“>vetroplach@centrum.sk

Ak nahodou. 🙂

S pozdravom Jano


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/08/2005 6:43  

cauko,
ja som mira,28,byvam v hagu.v poslednom case akosi hromadne poodchadzali alebo sa prestahovali vela mojich kamaratov a znamych.ak je niekto na okoli a tiez sa sem tam nudi,moze sa ozvat.budem rada.
href=“mailto:mirakova@hotmail.com“>mirakova@hotmail.com


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/10/2005 7:54  

Zdravim všetkých exilákov a exiláčky, dajte o sebe vedieť.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/10/2005 6:43  

Ponúkam možsnosť stretávky detí a rodičov pri príležitosti Mikuláša. Mím Miroslav Kaqsprzyk vystupuje v dňoch 11.-13.12. v Paríži. Cestou tam alebo naspäť by sme mohli u Vás vystúpiť. Ak máte záujem kontaktujte ma.
Prajem príjemný deň


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Kontakty medzi Slovákmi a Čechmi v zahraničí
Stránka 1 / 42 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.