Slováci v Argentíne  

Stránka 1 / 2 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/02/2006 18:23  

Hallo, v Argentine zije kopu Slovakov. Na buduci rok chcem ist Argentinu a Chile navstivit. Kto mi moze poradit, dat par tipov co sy tyka cestovania? Co sa oplati ist pozriet, co „musim“ nevyhnutne navstivit, atd. Dakujem vopred.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/09/2006 11:40  

Ahoj Liba! V Argentine je strasne vela oblasti, ktore mozes navstivit. Zalezi na co mas chut, v akom rocnom obdobi chces ist… V lete (ja-fe) je velmi teplo na severe az do 45-50°C, takze je lepsie nechat to na neskor. Chces ist na vinobranie- tak v marci, chces vidiet velryby- sept-okt. Cordoba je pekna, Buenos Aires tiez, neobid Ushuaia, ladovce (tie este nepoznam) takisto. Oblast Bariloche je nadherna. V Argentine je tam vela narodnych parkov, chces sa kupat? chod do Mar del Plata alebo las Grutas, Puerto Madryn. Mohla by som toho este popisat…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/09/2006 2:15  

Tatiana,ty si navstevnicka Argentiny alebo tu niekde zijes?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/09/2006 12:19  

Katarina,ak chces napis mi na mail, porozravame sa.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/10/2006 19:43  

Liba, bola si uz v tej Argentine? ak hej napis, prosim nejake skusenosti, idem tam vo FEb 07.

Tatiana, vedela by si mi odporucit nejake dobre ubytko v Buenos Aires?

Diki baby.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/10/2006 9:43  

Dindan, v Buenos Aires som bola prvy krat v aprili 2005, cize mimo sezony.Byvali sme v hoteli, ktory nebol z najlacnejsich. V kazdom pripade ak Ti mozem poradit, hotely su lacnejsie ak ich rezervujes cez internet, raz na mieste ten isty hotel Ta bude stat ovela viac. Tu Ti prikladam adresu na hostely v BA. class=“postlink“ href=“http://www.ba-h.com.ar/“> http://www.ba-h.com.ar/ Urcite si vyberies.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/06/2007 13:03  

Dobry den,prosim Vas ma niekto kontak na nejaky spolok Slovakov v Argentine?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/06/2007 9:40  

caute, vsetci co ste v Argentine. Mal by som zaujem tam zit a pracovat. Kto mi da radu ako na to? Dakujem za kazdu opoved


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/10/2007 20:34  

Dinamo, v Argentine nezijem, ale cestujem tam pravidelne. Neviem ci Ti s niecim pomoze moja odpoved. Aj ked moj manzel je argentincan, nezije tam uz dlhsie. Poviem Ti co sme videli my. Na nasej poslednej ceste v januari sme cestovali Patagoniou. Vsade tam na juhu, je vela pracovnych prilezitosti, turisti domaci a zahranicni, su vsade pritomni a ludi potrebuju do restauracii, obchodov… V El Calafate sa takmer o nich biju. Jedna domaca podnikatelka nam rozpravala, ze jej zamestnankyni ponukli zo 300 pesov viac a zo dna na den odisla. Problem je v tom, ze zivot je tam drahsi,najmy su vyssie s porovnanim zvysku krajiny, ale juh je bezpecnejsi. A co viac, je tam velmi krasne. Takisto v Ushuaia by si nemal problem. Vedz, ze v lete je tam len okolo 10°C. Vlastne vsade,v hociktorom regione by si nemal problem s pracou ak ovladas jazyky. Mozno by si mal jednoducho naplanovat cestu, nejake lacne ubytko a potom uvidis co najdes. Buenos Aires je pekny, vravi sa ze je Parizom juznej Ameriky. Cordoba a provincia je pekna, leto je tam krasne… na stranke skrz.sk mam vlozenych zopar fotiek…
Neviem ci som Ti s niecim pomohla.
Dinamo, preco chces ist prave do Argentiny, chces tam zostat dlhsie?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/10/2007 11:14  

ahoj Tatiana.ako sa mas ?velmi by ma zajimalo ako sa tam zije a mal by som vazny zauem sa tam vystaovat a venovat sa oblasti pestovania pol.plodin a chovu dobyta .co by si mi poradila ohladom tejto temi?mal by som zaujem kupit ta dom a aj pozemky.az mozes daj mi nejake rady.dakujem vopred.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/10/2007 1:04  

hmm…ja sa tesim na Argentinu…mali by to byt (len) dva tyzdne vo feb.’08…Buenos Aires a Cordoba…(po Patagonii sa poprechadzam snad pri niektorej inej prilezitosti)…ta moja spanielcina zatial velmi mizerna…ale pracuje sa na tom…po navrate opisem dojmy.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/11/2007 9:58  

Palo, prajem Ti pekne prazdniny. Ktovie mozno sa stretneme v Cordobe, budeme tam do 10-ho februara.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/11/2007 21:14  

Tatiana,snad az nabuduce…z Toronta odlietam 18-teho feb.08…maj sa krasne.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/11/2007 19:21  

Palo,
Tak snad az nabuduce.V provincii Cordoby si nedaj ujst mesto Mina Clavero, je to „letovisko“argentincanov v lete. V jej okoli je pekna kaskada Torro Muerto (pristup k nej si vyzaduje auticko). Je to prijemne miesto na oddych. (ak ides s nejakym domorodcov, tak je to fajn, aspon ta povodi) Ak mas chut na turu, nedaj si ujst (my si to snad naplanujeme na tieto prazdniny) udolie kondorov. Je to na ceste k Mina Clavero a treba pocitat s 2-3hodinami tam a spat. Vraj to stoji za to. Z Cordoby neodchadzaj ak si nebol v meste Carloz Paz. V lete je tam vela divadelnych vystupeni v podani krasnych arg.hereciek, mesto zije nocou. Je fakt pekne. Tak som sa uz velmi rozpisala. Prajem Ti peknu dovolenku. ahoj.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/12/2007 18:06  

Tatiana,vdaka za typy…poctivo pracujem na tej svojej slabej spanielcine…snad ma tam nepredaju !…dam vediet,ako bolo…hasta luego.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/12/2007 22:08  

Ahoj Tatiana, pisala si ze Tvoj manzel je argentincan a ze uz dlhsiu dobu nezije v Argentine. Ja mam priatela z Argentiny a planujeme spolu buducnost. Rozhodli sme sa spolu zit na Slovensku. Mas s tym nejake skusenosti, co sa tyka prace alebo pobytu na Slovensku? Budem rada ak si spolu vymenime nejake informacie. Prajem pekny vecer.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/12/2007 10:29  

Olga, moju odpoved som Ti poslala ma mail. uz davnejsie. Prajem Vam Vesele Vianocne sviatky.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/01/2008 19:41  

Caute vsetci. Volam sa Martin, mam 26 rokov a som argentincan. Zil som a studoval som na Slovensku 5 rokov. Teraz som spat v Argentine niekolko mesiacov, ale nechcem stratit svoju tazku ziskanu slovencinu. Keby niekto planoval prist navstivit Argentinu a chcel by sa stretnut, velmi rad by som ukazal Buenos Aires a okolie. href=“mailto:martinparma81@hotmail.com“>martinparma81@hotmail.com


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/01/2008 22:52  

Zdravim vsetkych exilantov v Argentine.Volam sa Michal mam 24 a pracujem ako kuchar v Irsku. Minuly rok som spoznal dievca z Argentiny ktore sa muselo vratit dokoncit skolu.Rad by som ale bol s nou , pretoze som citil ze by to stalo za to. Neovladam spanielcinu hovorim len anglicky. Myslel som na to ze by som na cas isiel pracovat do argentiny konkretne do corrientes. Ak by sa nasiel niekto , kto by bol ochotny poradit bol by som vdacny. mail href=“mailto:kiwik4kiwik@hotmail.com“>kiwik4kiwik@hotmail.com


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/02/2008 18:20  

Ahojte vsetci…Mam prosbu na osoby, ktore by mi podali uzitocne informacie o pracovani v Buenos Aires. Mam tam priatelku, ale potrebujem poznat fakty a mozno nejake uzitocne spolky slovakov…chcem tam vycestovat…vopred dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/04/2008 21:18  

Milý Martinko.Ak ti nevadí,že som tak,, napíšúc,, vo veku tvojho pána otca,tak,rád stratím slovo. Bol som v BsAs dvakrát.Okrem toho v Lujane,Mar de Plate a Bariloche. Takže,nemôžem napísať,že som videl Argentínu. Plánujem ešte do tretice.Rád by som navštívil vínne pivnice Mendosy a okúsil vodnú záclonu Iguazú. Krajina sa mi veľmi páčila.Veľa mi dala cesta busom do spomínaného Bariloche.Nezabudnem na tie miliony kráv voľne sa pasúcich na nekonečnej pustatine.Moji priatelia ,sú to pokrvní príbuzní z manželkinej strany žijú v Lanuse.Ak ti nevadí môj vek, rád s tebou popíšem.Daniel.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/04/2008 7:10  

Ja by som tiež chcela vedieť, či by vedel niekto pomôcť nájsť v Argentíne niekoho s menom Ďurič. Babkin brat ( Michal Ďurič z Kovariec ) odišiel do Argentíny pracovať a už sa nevrátil, a chceli by sme vedieť, či tam nemá nejakých potomkov, alebo proste sa len o ňom niečo dozvedieť. Stačil by aj kontakt na spolok Slovákov v Argentíne. Viete mi niekto pomôcť ? Ďakujem 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/07/2008 11:35  

Ahoj Olga,moja manzelka je z Argentiny a uz skoro rok byvame na Slovensku.Vy ste tu tiez?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/07/2008 16:22  

Mila Stanislava, v telef. zozname som nasla tychto ludi s menom Duric, ale je ich tam zopar aj s menom Durich. Vela zdaru.

DURIC LUIS A (011) 4481-3886
26 De Abril 4355 – Ituzaingo – BUENOS AIRES

DURIC MARGARITA M (011) 4650-5101
J Garibaldi 1524 – Ramos Mejía – BUENOS AIRES

DURIC MATIAS D (011) 4699-0460
Av J M D Rosas 311 – Lomas Del Mirador – BUENOS AIRES


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/08/2008 18:31  

Zdravím všetkých rodákov a rodáčky;)
Iste mi dáte za pravdu, keď poviem, že byť v cudzine má (okrem zopár nevýhod) kopec výhod. Jednou z nich určite je, že človek v nej vidí a zažije veci, o ktorých sa našincovi môže len snívať…
Preto sa obraciam na Vás všetkých, ktorí pracujete či už ako au-pair, alebo ako zamestnanec/ dobrovoľník v Care house, v Camphille, či v mimovládke, alebo ste zažili milú príhodu s človekom s mentálnym postihnutím alebo s človekom s autizmom.
Podeľte sa prosím so svojou skúsenosťou, zážitkom, či postrehom (pozitívnym i negatívnym) aj s nami tu na Slovensku…
Portál class=“postlink“ href=“http://www.rojko.sk“>www.rojko.sk je venovaný všetkým našim kamarátom (ľuďom s mentálnym postihnutím a ľuďom s autizmom) i všetkým tým, ktorí s nimi žijeme, pracujeme, vychovávame ich, kamarátime sa s nimi, alebo ich chceme „len“ spoznať…
Cieľom portálu je zachytiť veci vážne i nevážne, nové i zaujímavé, ktoré sa priamo, či nepriamo dotýkajú života ľudí s mentálnym postihnutím a ľudí s autizmom.
Veľa pohody a pekných spomienok na Slovensko všetkým exilákom;)

Ďakujeme a tešíme sa na každý príspevok….
Róbert Oreský
href=“mailto:ozclovek@gmail.com“>ozclovek@gmail.com


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/01/2009 22:55  

NAZDAR.. Týpci..

som čítal celé forum, ale som sa nedočítal, odkaz na spolok Slovákov a ni nič. Ani web na databázu immigrantov. To skor by som chel najst tiez človeka z rodiny, jak cez nejaky telefonny zoznam. Matka tam chce žit, nevie jazyk nič, ma už vek, no.. haluz to je.. Teda chce toho človeka vypatrať, ale by tam aj žila.. som kukal byt v Buenos, a v pohode, da sa lacno zohnat.. kupit..

Žijem hoši v Prahe, ale je to vesnice 😀 dajak ma nebere.. exotika je fajn, ale co ked som citlivy na horko ? 😀 uvidim hoši holky kde zakotvím ješte, nevím,

MAM VAS RÁD, majte sa aj Vy radi, vela uspechov, nech Vam BOH POMAHA.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/04/2009 14:16  

ahojte, ak mate niekto chut sprevadzat 14tich slovakou v decembri po Buenos Aires, budem rada ked sa ozvete…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/10/2009 17:38  

hola
chcel by som nejake informacie o argentine,praci,byvani,cenach a nejakych slovakoch co tam ziju.som teraz na gran canarii asi rok a rad by som isiel do argentiny zit a pracovat tak by ma zaujimalo ako to je z pracov ci treba nejake povolenia a podobne veci ake su tam priemerne zarobky napriklad v stavebnictve a odevnictve krajcirstva.
piste mi na email href=“mailto:saman130973@gmail.com“>saman130973@gmail.com
dakujem hasta luego


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/11/2009 0:21  

Ahojte! momentalne byvam v Argentine a chcela by som sa skontaktovat so slovakmi tu v Argentine, najde sa tu vobec niekto? Dakujem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/11/2009 0:35  

Ahoj Tatiana! do Argentiny som prisla pred 2 mesiacmi koli mojmu priatelovi, je tiez argentincan a sme spolu 5 rokov. On tu chce zostat ale ja si akosi neviem tu zvyknut. Chcela by som sa skontaktovat s tebou ked by si chcela samozrejme. Vy byvate na Slovensku? Tak PA zatial.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Kontakty medzi Slovákmi a Čechmi v zahraničí
Stránka 1 / 2 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.