Slováci na Ibize  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
12/05/2007 10:24  

Nova tema o ludi co nielen dovolenkuju, pracuju ale hlavne si uzivaju parties a night life on IBIZA…………dajte o sebe vediet


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/05/2007 7:33  

Vízum – není třeba.

Pracovní polovení – je nutné mít Autorización de Trabajo (oprávnění k práci), které nahrazuje dřívější permiso de trabajo (pracovní povolení). Zda oprávnění k práci dostanete, záleží na aktuální situaci na trhu práce. Oprávnění k práci může být vydáno, jen když má žadatel nabídku zaměstnání. Zaměstnavatel vystaví pracovní smlouvu a podá žádost v hlavním městě své provincie. Nebo žádost podává sám žadatel jako v našem případě. Délka vyřízení je minimálně 40 dní, ale od podání lze legálně pracovat. Výsledkem je získání NIE (identifikační číslo pro cizince). Hlavní institucí je Národní úřad práce (Instituto Nacional de Empleo, class=“postlink“ href=“http://www.inem.es“> http://www.inem.es ).Kromě oprávnění k práci je nutné mít povolení k pobytu, které je v kompetenci Ministerstva vnitra (Ministerio del Interior, class=“postlink“ href=“http://www.mir.es“> http://www.mir.es ). Je součástí příloh k pracovnímu povolení.

Potřebné legitimace – pas, občanský průkaz.

Životopis – je třeba mít životopis ve španělštině, vyžaduje ho každý zaměstnavatel.

Bankovní účet – účet v místní bance je nutností. Pro příjem mzdy jej lze zařídit během deseti minut, pokud už máte NIE (identifikační číslo pro cizince), je celkový poplatek za každý započatý měsíc 1€, nekteré banky bezplatne.

Zdravotní péče – bez pojištění se neobejde žádná cesta do ciziny. Ale mějte na paměti, že komerční pojištění je pouze na akutní případy. Při standardním ošetření je třeba předložit zdravotní průkaz pojištěnce a průkaz totožnosti. Bez těchto dokladů vás, pokud to není první pomoc, neošetří!

Mzda – minimální mzda je každoročně stanovena odbory a vládou a je možné si ji na španělských stránkách najít. Jako číšník můžete počítat s platem necelých tisíc euro plus zdarma jídlo, pití a ubytování.

Daňové přiznání – stejně jako u nás i ve Španělsku se platí záloha na zdravotní a sociální zabezpečení, tudíž můžete podat žádost o vrácení přeplatku


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
09/02/2008 13:04  

ahojte….hovorim spanielsky a velmi by som chcela ist cez leto prave na Ibizu….mohol by mi niekto co to o praci na Ibize poradit??….pripadne chce sa niekto pridat??


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
09/02/2008 15:28  

ahojte je tu nieko kto uz pracoval na ibize mimo agentury?mame v plane ist cez leto pracovat na ibizu.info posielajte na href=“mailto:petraorbanova@gmail.com“>petraorbanova@gmail.com


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
20/03/2008 12:59  

ahojte.. chcem ist uzit leto na Ibize.. ak ma niekto pre mna prakticke informacie ohladom sezonnych prac a ubytovania, ozvite sa mi na mail href=“mailto:karcoolka007@centrum.sk“>karcoolka007@centrum.sk.. diky moc a (mozno aj) do skoreho videnia:-)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/04/2008 20:03  

Caute vsetci.Uz treti rok som v anglicku a planujem zmenu.Skusil by som ibizu.Som ochotny spravit co bude treba,viem sa lahko prisposobit.Mozem robit cokolvek,no najradsej by som bral hudbu(tanec).Ovladam anglictinu,no po spanielsky neviem.Chcem sa ale ucit.Je jazyk podmienka?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/06/2008 9:35  

niekto v Ibize od 01.07.???peter (Ibiza Town, Playa de’n Bossa)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
09/07/2008 13:44  

Ahooj ..prosim ta ozvy sa mi na moj email href=“mailto:ladislav.gaal@yahoo.com“>ladislav.gaal@yahoo.com

potrebujem vediet par veci o ibize …….letim tam 23 july 2008 na dovolenku ,……..diki LAda


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
09/07/2008 13:51  

Ahooj ..prosim ta ozvy sa mi na moj email href=“mailto:ladislav.gaal@yahoo.com“>ladislav.gaal@yahoo.com

potrebujem vediet par veci o ibize …….letim tam 23 july 2008 na dovolenku ,……..diki LAda


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/08/2008 18:33  

Zdravím všetkých rodákov a rodáčky;)
Iste mi dáte za pravdu, keď poviem, že byť v cudzine má (okrem zopár nevýhod) kopec výhod. Jednou z nich určite je, že človek v nej vidí a zažije veci, o ktorých sa našincovi môže len snívať…
Preto sa obraciam na Vás všetkých, ktorí pracujete či už ako au-pair, alebo ako zamestnanec/ dobrovoľník v Care house, v Camphille, či v mimovládke, alebo ste zažili milú príhodu s človekom s mentálnym postihnutím alebo s človekom s autizmom.
Podeľte sa prosím so svojou skúsenosťou, zážitkom, či postrehom (pozitívnym i negatívnym) aj s nami tu na Slovensku…
Portál class=“postlink“ href=“http://www.rojko.sk“>www.rojko.sk je venovaný všetkým našim kamarátom (ľuďom s mentálnym postihnutím a ľuďom s autizmom) i všetkým tým, ktorí s nimi žijeme, pracujeme, vychovávame ich, kamarátime sa s nimi, alebo ich chceme „len“ spoznať…
Cieľom portálu je zachytiť veci vážne i nevážne, nové i zaujímavé, ktoré sa priamo, či nepriamo dotýkajú života ľudí s mentálnym postihnutím a ľudí s autizmom.
Veľa pohody a pekných spomienok na Slovensko všetkým exilákom;)

Ďakujeme a tešíme sa na každý príspevok….
Róbert Oreský
href=“mailto:ozclovek@gmail.com“>ozclovek@gmail.com


ReagovaťCitovať
 1pedro1
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
02/12/2010 19:52  

Ahojte,
tento školský rok končím školu výúčný list už mám ale čakám ešte na maturitu.Chcel by som sa zamestnať na Ibize ako kuchár, poprípadne pomocný kuchár.Nevedel by mi niekto poradiť agentúru alebo internetovú stránku kde by som mohol niečo nájsť.. Mám už aj prax lebo popri škole som si privyrábal.Dakujem. e-mail:pe3-k1@azet.sk


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Kontakty medzi Slovákmi a Čechmi v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.