Práca v Bahrajne  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
26/03/2007 13:07  

Ahojte,
obratila som sa na Vas s malou prosbou, uz dva mesiace som v Bahrajne so svojim partnerom, ktory sa sem pracovne presunul. Ja sa snazim po cely cas si najst nejaky job, ale vyzera to stale beznadejne. To sa mi na Slovensku dosial este nestalo, aby nikto nereagoval na moje CV.
Neviem, ake tu mate skusenosti vy, rada si ich vypocujem.
V zasade nemam vyhranenu predstavu o praci, kludne budem robit obycajnu administrativu…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
26/03/2007 19:30  

Ovladas super anglictinu a arabcinu?Sorry,ale Bahrajn je taka mala krajina a Bahrajcanky su moderne zeny skoro vsetky super ovladaju anglictinu a maju plus aj arabcinu.Vies tam radsej zamestnaju ako uradnicky ich.Cudzinky ak nemaju ziadnych znamych co im pomozu,sa najcastejsie uchytia ako casnicky,alebo na recepcii v hoteloch.A o tvoje cv im nejde,ak chces pracovat,musis zobrat aj podradnejsiu robotu ako by mala byt s tvojim cv.Vies v Bahrajne aj niektori domaci nemaju robotu a su radi ked robia taxikarov alebo sprievodcov pre Kuvajtanov a Saudanov.Inac poznam baby co tam robili casnicky a platy sice nemali az take vysoke,ale tringelty,tak to slo.Plat casnicky tam bol okolo 500USD.Alebo mozes ist robit predavacku do butiku v nejakom modernom centre.Tam by mal byt zarobok okolo 800USD.Este je tu moznost robit reklamneho dilera na kozmetiku,alebo na lieky a medicinske pomocky,to chodia ponukat po sukromnych nemocniciach.No ak ti take daco nevyhovuje, tak sed doma.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/04/2007 14:42  

skus nieco na letisku, alebo Gulf air aerolinky


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/04/2007 16:10  

Dana, nezoufej doma, a hledej v terénu, samozrejme jsi v nevýhode jako cizinka na domácím trhu, zvaz co muzes nabídnout, co je tvoje silná stránka, nebo premýslej, jestli by jsi nemohla studovat na tamní univerzite ci jinde, proste nejak se posunout dál, jednoduchý to není, ale zivot je nekompromisní natozto v cizine v jiném prostredí..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/04/2007 13:17  

No ja v terene hladam, myslim, ze som uz oslovila vacsinu spolocnosti, kde by som mohla robit. No na zaciatok som bola na interview u rovnakeho zamestnavatela, u ktoreho som robila na Slovensku a moje Cv tam poslal jeden z regionalnych sefov EMEA… Ale uz po troch mesiacoch v tejto krajine sa zacinam orientovat a viem, ze si takto pracu nenajdem. Jednoducho nie som anglicanka ani americanka a tak jediny sposob je zec znamost velmi dobru, ale ani tomu velmi neverim. Zoznamila som sa tu s niekolkymi ceskymi a slovenskymi manzelkami a maju ten isty problem. Kvalifikacia nie je v tomto pripade podstatna. Takze si hladam konicky a cesty dialkoveho vzdelavania…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/04/2007 21:56  

Velmi radi by sme vedeli co to mas za CV,ked si na nom tak strasne zakladas?Si doktorka,alebo advokatka,alebo docentka?Mozno kandidatka vied?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/05/2007 11:59  

Nie som ani docentka ani pravnicka, ale mala som na Slovensku celkom slusnu poziciu a tu nemam sancu si ani len podobnu najst. Myslela som, ze sa bude dat nadviazat na to, co som robila. Teraz ma zamestnaju nanajvys do salesu alebo na telefon ako operatorku. Len som z toho bola rozcarovana.

Ale uz som v pohode, zacinam si tu zivot uzivat a pomaly zacnem pracovat na sebe inym sposobom. Jednoducho je to tu dost velka supa, ked sem pride clovek z maleho Slovenska a spociatku sa so mnou ako so zenou nikto nerozpraval. Ale je to challenge, tak to tak aj beriem. Ak je problem, ze som sem len napisala svoje pocity, tak som si zrejme pomylila stranku….cafte


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
24/08/2007 20:00  

Dana, to je sila.

Uplne Ti rozumiem, co sa tyka toho, ze si hladala pracu taku, ktora zodpoveda tvojej kvalifikacii. Nerozumiem otazkam typu „co to mas za CV, ked si na nom tak zakladas“…jemine, clovek si buduje karieru roky, chce robit nieco zmysluplnne, ale vidim ze nie vsetci tomu rozumeju (aby clovek mal karieru, ktora ho bavi, nemusi byt ani pravnik, ani doktor).

Prosim Ta napis mi osobne, velmi rada by som sa dozvedela o tom, ako si to poriesila, a ako funguje zivot v Bahrajne. Drzim palce…

Inak jedna vec – v tychto krajinach zvyknu expati riesit pracovnu otazku tak, ze pracuju pre neziskove organizacie. Ide o to, aby si jednoducho neminala cas a pracovala na niecom, co ta zaujima a bavi, a bola v styku s lokalnou spolocnostou. To znamena, ze aj ked sa po roku, dvoch troch presunies niekde inde, domov alebo do zahranicia, tak na CV nemas „dieru“.

Rada poradim dalsie tipy, len napis osobne!
Stanka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
08/09/2007 19:14  

Cau Danka,
myslim, ze som uhadla, pre aku spolocnost si robila v SR: D..L?

Ja budem tiez onedlho riesit podobny problem. Chystam sa stahovat do jednej africkej arabskej krajiny a tiez som si myslela, ze by bolo pre mna mozno lahsie, keby som pre rovnaku spolocnost robila tu v SR a potom sa pokusila nadviazat na podobnu pracovnu poziciu pre rovnaku spolocnost tam.

Vidim ale, ze to nie je take jednoduche a Tvoj priklad mi to len potvrdil. Clovek sa asi musi zmierit s tym, ze vonku nikdy nebude (alebo len po rokoch a s velkym stastim ) na takej pozicii ako by bol v rodnej vlasti.
Na to som uz prisla…a som s tym zmierena.

Kazdopadne by som chcela vediet, ako si dopadla…tak sa priebezne ozvi a drzim palce.

PS: Ono to inak bez tej arabstiny asi nepojde. Viem, ze bez nej Ta ani na velvyslanectve nezamestnaju – lokalny jazyk je lokalny jazyk.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/09/2007 13:51  

ahojte, ja som si az teraz spomenula na tuto stranku a zistila som, ze ste sem pisali.
Iva, neuhadla si tu firmu, ale v zasade je to jedno, lebo tu vladne indicko-pakistanska loby a ja uz som to vzdala. Som z toho sklamana, ale nevadi. Ale je to od firmy k fime.
Povedala som si, ze kedze tu planujeme stravit nejaky ten cas, tak ho budem venovat rodine.
Snazime sa o babo, aspon tu mam klud… Ked sa raz vratime na SLovensko, decka hadam uz budu vacsie a ja zacnem znova pracovat. Dost sa na to tesim.
Drzim vam palciaky!
dana


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/09/2007 14:00  

ahojte, ja som si az teraz spomenula na tuto stranku a zistila som, ze ste sem pisali.
Iva, neuhadla si tu firmu, ale v zasade je to jedno, lebo tu vladne indicko-pakistanska loby a ja uz som to vzdala. Som z toho sklamana, ale nevadi. Ale je to od firmy k fime.
Povedala som si, ze kedze tu planujeme stravit nejaky ten cas, tak ho budem venovat rodine.
Snazime sa o babo, aspon tu mam klud… Ked sa raz vratime na SLovensko, decka hadam uz budu vacsie a ja zacnem znova pracovat. Dost sa na to tesim.
Drzim vam palciaky!
dana


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
17/01/2008 11:29  

Ahoj Dana, si este stale v Bahrajne? Mam to od teba kusok, ak chces, niekady sa mozme stretnut. Nemam tu nijakeho Slovaka a niekedy mi chyba rodna rec……


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
23/01/2008 23:18  

Caute, baby, ak to citas Monika(Srnka) z Piestan tak sa nam ozvi ako sa mas a co mas nove a co mas babo chlapca alebo dievca?Napis nam ci to zvladas.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/03/2008 14:09  

Ahoj Maja, som este v bahrajne, a myslim, ze este aj dlhsie budem. Kde konkretne si ty? Ak chces, napis mi na href=“mailto:bahrain28@gmail.com“>bahrain28@gmail.com a mozeme pokecat alebo sa aj stretnut.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
27/03/2008 4:04  

Ta Monika z Piestan je kde?Dufam ze nemyslis tu v Kuwaite lebo ta uz je davno spat na SK po tom co ju ten jej dobil skoro na smrt a jeho rodina otravila.Mala ststie ze sa dostala domov ziva


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
27/03/2008 4:05  

Ta Monika z Piestan je kde?Dufam ze nemyslis tu v Kuwaite lebo ta uz je davno spat na SK po tom co ju ten jej dobil skoro na smrt a jeho rodina otravila.Mala ststie ze sa dostala domov ziva


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/04/2008 12:34  

Nie myslela som tu v Bahrajne ale asi ta nema PC tak nepise alebo nepozna tuto stranku.A co sa tyka tej z Kuvajtu tak ta naozaj urobila len dobre ze isla domov ale neviem naco chodila do Kuvajtu 3 razy ked od prveho razu to nemalo vyznam.Nie kazda rodina v Kuvajte je normalna!Su tu aj psychicky naruseni ludia co sa bavia len tyranim dievcat z cudziny co su tu vydate.Ale sme poculi ze je stastne vydata za Slovaka a ma dcerku tak jej gratulujeme ze konecne nasla svoje stastie co jej pravom patri.Drzime palce.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/04/2008 13:21  

ano to je ona,nuz divne bolo ze sa vracala po tom vsetkom co jej robili a nielen on ale cela rodina.Ona doma pravdu nepovedala ako sa ma,preto ju rodicia pustili.Keby boli vedeli co tu s nou robia tak ju nepustia.Nastastie to dobre dopadlo,on skutocne nebol normalny a povedat si nedal ved to vsetci jeho kamarati vedeli co sa deje a pomoct nemohli,ked slova nanho neplatili.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/04/2008 13:24  

on sa pred chalanmi dokonca chvalil ze jej 2 krat ruku zlomil a ked bola tu tak ju par krat vraj tak dobil,ze ju musel zobrat lekarovi.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/06/2008 15:16  

Takých primitívov máme aj tu


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/09/2008 14:47  

ziva dusa v BAHRAINE ???


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
31/12/2008 22:05  

I found this link in the last theme What it mean ?
class=“postlink“ href=“http://waterrete146.hit.bg“> http://waterrete146.hit.bg
class=“postlink“ href=“http://househous992.hit.bg“> http://househous992.hit.bg
Would you like to separate and gab hither the fad with me? I’ll be hosting my gold medal-till the cows come home FW online fash gab Friday at 12pm, answering any questions you muscle obtain approximately fad conundrums, where to come across any individual items, what to utilization decided items with, or equanimous objective to talk approximately the crap that makes us swoon.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/07/2009 7:47  

ERJ75E


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/07/2009 8:01  

PC je myslene ze nema pi cu? alebo co je to ?


ReagovaťCitovať
 slapia
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 2
16/08/2011 9:59  

Drahé Slovenky, Slováci, krajania, žijúci v Bahrajne,
posielame Vám srdečné pozdravy z Bratislavy a zároveň, obraciame sa na Vás s nasledovnou ponukou.
Týka sa sa krajanov, žijúcich v Bahrajne, perfektne ovládajúcich angličtinu a miestne zvyky.
Všimli sme si, že našinci tam majú dosť problém nájsť si seriózne zamestanie.
Práve tam majú Ramadan, takže je príležitosť, vymyslieť niečo rozumného. Skúste teda posúdiť nasledovný návrh.
Som účastníkom obslužnej spoločnosti, ktorá zabezpečuje pre svojich partnerov aj vzťahy, vyplývajúce z ich medzinárodného obchodu. Našli sme množstvo príležitostí práve v Bahrajne. Náš partner, spoločnosť Sirius Trade, s.r.o. organizuje pravidelné misie a účasť slovenských podnikov na výstavách v Bahrajne a Katare a vôbec v krajinách GCC. Za šesť rokov takto tieto krajiny navštívilo viac ako 300 podnikov zo Slovenska, avšak s mizivým úspechom. Dôvodom je nesúrodosť dopytu a ponuky, kultúrne a hlavne jazykové bariéry, najmä zo strany slovenských podnikov. Napriek tomu, Sirius Trade, už šesť rokov prevádzkuje kanceláriu v Manama, na Place Avenue, pod záštitou člena kráľovskej rodiny.
V dobrej viere, hľadám pomoc najprv u Vás. Hodláme naplniť kanceláriu v Bahrajne a hľadáme tam žijúcich Slovákov, á priori. Radi by sme niektorým z nich ponúkli prácu. Náplňou práce bude zastupovanie tých slovenských podnikov, o ktorých produkty je záujem. Už v tejto chvíli máme zaujímavé dopyty zo strany členov kráľovskej rodiny, napríklad na zriadenie leteckej školy pre malé letectvo a ULL. Ďalej je veľký záujem o organizovanie pravidelných liečebných pobytov v Bystrianskej jaskyni. Tým, že vlastne všetci Arabi trpia predovšetkým na dýchacie cesty, má tento zámer veľkú perspektívu. Samozrejme, predovšetkým prudký rozvoj výstavby, dáva mimoriadne príležitosti aj pre našich inžinierov.
Touto cestou Vás chceme poprosiť, keby ste mohli kontakty na nás interpretovať naším krajanom žijúcim v Bahrajne alebo privítali by sme, keby ste nám mohli zverejniť ich kontakty.
class=“postlink“ href=“http://mvplus.info“> http://mvplus.info ,
Prajem veľa zdravia, úspechov a naplnenie života v „raji“!


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Kontakty medzi Slovákmi a Čechmi v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.