Láka ma Taliansko, aký je tam život?  

  RSS

 Luciana
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 9
23/01/2010 10:26  

Caute tutti prave sa ucim po Taliansky aj ked som este stale v Londyne, planujem sa prestahovat do Talianska tento rok. Citala som tu prispevky od vsetkych a chcela by som sa vas co tam zijete spytat co su najtazsie veci v Taliansku, keby som tam chcela zit. Momentalne to s pracou nie je ruzove ani v Londyne a s vysokou skolou stale robim len prace ktore su na urovni stredoskolaka. V ramci EU by nam mali platit diplomy ale vsetci vieme ako to je:) Tak rozmyslam ze v Taliansku je aspon lepsie podnebie a ludia nie su zachmureni a chladni.Poradte. Aki su Taliani/Talianky?To co som citala o Taliankach co ste popisali ze s nimi velke kamaratstva nie su, vysvetlite preco. Myslela som ze Anglicanky su v tomto horsie, su tak chladne a rozhovor sa nikdy nedostane za How are you a did you have a nice weekend.. V podstate v Anglicku som uz 6 rokov ale anglicanku ako kamaratku nemam ani jednu:) Su chladne/ale to tu plati aj o muzoch a odmerane. Navyse oni su chladni aj vo vlastnych rodinach takze nejake medziludske vztahy a priatelstva by bolo nad ich sily:). Bola som dva roky aj v USA a tam sa mi dievcata zdali tiez dost falosne.Ale to je zase pre Ameriku dost typicke.Tak poradte na co sa pripravit a co ocakavat v zaciatkoch v Taliansku.Viete niekto porovnat zivot UK/Taliansko?


ReagovaťCitovať
 ferreroroche
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 4
23/01/2010 20:31  

cau luciana ja som zila v taliansku 3 roky a teraz som 3ti rok v londyne…napriek tomu ze moj priatel je talian nemam ku nim moc dobry vstah.prave naopak po mojej skusenosti zivota v taliansku som zistila co je to rasizmus smutne co?ale to je na velmi dlhe rozpravanie.


ReagovaťCitovať
 Luciana
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 9
23/01/2010 22:21  

ahoj Ferrero co tym myslis ze si zistila co je to rasizmus? Napis podrobnejsie. Zda sa Ti ze zivot v UK je lepsi? Napis viac ked mozes. Budem vdacna lebo velmi to zvazujem to prestahovanie do Talianska.Dik.


ReagovaťCitovať
 ferreroroche
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 4
24/01/2010 14:31  

vies luciana ja si myslim ze by si to mala skusit ved stale sa mas kam vratit alebo nie?ja teda nemam moc dobre skusenosti hlavne po pracovnej stranke,nikde nic nemozes povedat lebo si len sprosta cudzimka z donedavna komunistickej krajiny.ja som sa citila dost ponizovana a hlavne som citila plno zavisti.mozno ja som si brala vsetko tak ku srdcu,mozno ze som po tejto stranke dost slaba povaha neviem ale tu v londyne je to vsetko o inom.dokonca taliani tvrdia ze tu nieje tolko rasizmu ako v taliansku,a tvrdia dokonca ze tam vladne rasiznus aj medzi samotnymi talianmi zo severu a zapadu.ja chodim do talianska aj dost casto ale len na dovolenky nikdy by som sa tam nezamestnala.naposledy ked som pracovala v taliansku som bola fakt na psychinu za dva haliere ta stiahnu z koze.skus mozno to budes vnimat inak


ReagovaťCitovať
 ferreroroche
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 4
24/01/2010 14:43  

prepac luciana ale nie celkom dobre rozumiem kde sa nachadzas,snad nie v mexiku?


ReagovaťCitovať
 Luciana
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 9
25/01/2010 11:05  

som v Londyne, v Anglicku- United Kingdom.
Ale mne sa zase tu nepaci, neviem, som tu uz skoro 8 rokov a to pocasie,
mi nejako nevyhovuje. Stale prsi ziadne leta. V lete najviac 22 stupnov..
Ako dlho si zila v Taliansku a v ktorej oblasti si bola?Hovoris po taliansky?
Ja viem ze sever a juh sa tam neznasaju, ale tieto veci som praveze niekdy
nepocitila, takze neviem ako to tam funguje. V Londyne ak mam byt uprimna
tak Anglicania si tiez myslia ze sme len vychodoeuropania a vobec nemaju zaujem
nas pustit medzi seba, jediny s kym sa tu da porozpravat su Indi a Pakistanci a cernosi
a ti su samozrejme ina mentalita, oni nie su Europania, takze vela sa rozpravat o com nie
je pretoze oni si v podstate vsetci hladaju niekho kto sa preorientuje na ich nabozenstvo.
Anglicania su dost povrchni a konverzacia je len o pocasi hlbsie to nikdy nejde.
Neviem ako nas beru Taliani, to naozaj neviem a to som chcela zistit.
A aki su Taliani naozaj aj muzi aj zeny. To sa snazim zistit. Lebo Anglicania si ce nie
su rasisti v tom ze by ti to povedali otvorene ale myslia si svoje, to je typicka anglicka povaha
nahlas to nepovedia ale myslia si to a k telu si ta velmi nepripustia su strasne chladni.Dokonca
aj muzi su vlmi chladni nikdy sa mi tu nestalo ze by niekto sa prihovoril, usmial, alebo pomohol.
Anglicania su ako lad, ved aj medzi sebou.


ReagovaťCitovať
 ferreroroche
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 4
28/01/2010 15:01  

ja som tiez tu v londyne na southgate aj s mojim priatelom on je talian a sme spolu 6 rokov rospravame sa len po taliansky takze taliancinu ovladam dost dobre vlastne vsade rozpravam len po taliansky aj tu v londyne a prave to je moj problem ze vsade sa dohovorim po taliansky a moja anglictina je uplne hrozna za 3 roky som sa naucila velmi malo a preto nemozem ani posudit aky je anglican lebo nemam s nimi nemam moc skusenosti.podla mna prava mentalita cudzinca sa da posudit len ak rozpravas celkom dobre jeho jazykom a mas moznost s nim komunikovat.pravdu povediac ani nam sa tu vobec nepaci pretoze tu stale prsi a v polovici marca odchadzame nastalo do dominikanskej republiky.pisat o talianoch o ich mentalite a rasizme je nadlho mozno by sme sa mohli porozpravat cez skype alebo by sme sa mohli stretnut ak niesi moc daleko moje skype meno je dariogig rada by som pokecala pretoze mam vela otazok a hlavne by som chcela vediet kam by si sa chcela prestahovat presnejsie do akej oblasti.ja som zila v puglii presneisie foggia ale robila som aj na inych miestach vo verone a na pantellerii takze na vrchu talianska ale aj uplne dole a to bol velmi velky rozdiel to bolo ako keby som zmenila krainu.


ReagovaťCitovať
 berger
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
30/05/2010 16:57  

Ahoj Luciana,
čítala som tvoj príspevok z 23.januára2010,chcela by som vediet,či si už odišla z Anglie do Talianska,a ako sa ti tam vodí.V akom meste si sa usadila?Ja som žila s prestávkami asi 10 rokov,prevažne v Miláne a iných mestách na severe,na juh som šla len kvoli plážam a pamiatkam. Teraz však prišla doba,že už mám všetkej tej glamúrnej civilizovanej mestskej nádhery 🙂 dost,a chcem íst niekam,kde je teplo,more a klud…Ak budeš mat čas,odpíš,thanks,Sonia Berger.


ReagovaťCitovať
 Rerereop
Zaregistroval sa v roku 2016
Príspevky: 8
11/03/2016 20:17  

To je naozaj dobré informácie som navštívil tento blog si môžete prečítať niečo nové a ja naozaj obdivujem vás úsilie v tom.
To je veľmi veľký a brilantný informácie


ReagovaťCitovať
 annykneislova123
Zaregistroval sa v roku 2016
Príspevky: 1
08/08/2016 8:10  

Ahojte slovaci potrebujem poradit a pomôct kto byva v Padove alebo v Benatkach dakujem surne


ReagovaťCitovať
 Kristina
Zaregistroval sa v roku 2018
Príspevky: 298
19/10/2018 4:57  

Hrozne to tu je 13r som tu a lepšie je už u nas malo platia.prace nie je rasizmus vraciam sa na slovensko


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Kontakty medzi Slovákmi a Čechmi v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.