Výročie Nežnej revolúcie (17.november 1989)

Rečnícky kútik - diskutuj na ľubovoľné témy - aktuálne i pálivé

Výročie Nežnej revolúcie (17.november 1989)

Poslaťod simona » 18 Nov 2006 15:47

Ahoj Slováci doma a Slováci žijúci v zahraničí! Pripomenuli sme si 17. výročie "zamatovej revolúcie". Určite mnohým z nás sa po 17.novembri radikálne zmenil život. Napíšte, či to do vášho života prinieslo pozitívne zmeny, alebo naopak, či sa cítite byť o niečo ukrátení. Jedným slovom, ste spokojní, že sa toto všetko udialo? Napriek tomu, že sme získali značnú slobodu, Slovensko má stále svoje slabosti...
simona
 

Poslaťod fakrona » 17 Nov 2007 11:12

Zmena po revolúcii? No, dá sa bicyklovať v pohraničnom pásme popriDunaji, čo je super, lebo predtým sa nedalo tým smerom ani pozrieť. Pamätník n Devíne postavený obtiam zlovôle bývlého režimu mrazí, postrieĹANí BOLI MNOHí ODVážLIVCI ANA TO BY SA EMALO ZABUDNúť, NKDY. tO JE IBA JEDEN Z POZOSTATKOV A SPOMIENOK NA BýVALú MOC.
Naozaj ntreba vyzdvihovť minul režim, čo by aj bola mal pozitíva, lebo len jedn byočne zabitý človek celkom degraduje akukolvek dobru myslienku( ved aký bol rozdiel mdzi desatoro prikázaniami a morálkou budovatela komunizmu?!), vždy je to iba o ľudoch - prčítaj si Orwellovu "Farmu zvierat" - a táto nadčasová kniha celkom vystihuje aj dnešne , komunizmu zbavené Slovensko, bohužiaľ.
No, ale samozrejme sú aj poitíva- sloboda cestovať, odnikť, prebrat zodpvednosť z svoj život, hovorižť otvorene svoje myšlienky( občas síce su to len slová do vtra, ale sú),možnosť študovať v zahraničí,vymiznutie hrníc a pomalé zžívanie sa s tým, že ZEM je naša spoločná vlasť a všeti sme brati - pozemšťania. Verím, že postupne, ked začnu pocitovať aj mocní thoto sveta, že ohrozenie ZEME následkom nášho povýšeneckého správania sa k prírode , budú vzťahy medzi pozemštanmi priateľske, nebude vyvyšovanie sa mocných národov , vymizne drancovanie a ponižovanie odlišných ....
Znie to ako utópia? Možno, aler aj Verne vyzeral v čase ako fantasta!!! To je z mojho pohľadu prínos "nežnej", že tomu všetkému môžeme byť aktívnmi aktérmi.
Inak, ako človeu sa toho vľa nemenilo, racujem viac ako 15 hodin denne, plat je na prežitie a občasnú "nadstvbu"( LCD telka, kde tu ahraničná dovolenka...), obmedzenie priateľstiev- nie j čas a ani chuť po toľkejlopote,no pocit, že keďby som chcela , tak môže čokolvek, je tiež hodný nádeje.
Dnes sa teším z pkného dna, nostalgicky pocuvam pisne rvolúcie a myslím, že následky sa len pomaly stavjú, ešte nenastala zmena v myslení, až potom bude REVOLÚCIA.
fakrona
 

Poslaťod koloman » 17 Nov 2007 15:36

Utopia o mocnych tohto sveta nema s utopiou verneho spolocne ani za mak.
Povedzme si otvorene, ze mocni su preto mocni, lebo sa im to paci. Keby sa im to nepacilo, nechaju miesto niekomu inemu.
Ak sa niekomu nieco paci, nevzda sa toho za ziadnu cenu.
Vzdy budu mocni a bedac.
Je to tak od zaciatku ludstva a bude to tak az do skoncenia zeme.
Vzdy bude ludske ego silnejsie, ako akakolvek velka myslienka.
To len tych par vynimiek nam ukazuje, ze byt clovekom je prvorade poslanie bytia.
Takze mysliet si, ze raz pride den, ked si egoisti odrazu uvedomia, ze nie su sami na planete, je nie utopia, ale naivita.
Ale optimistom patri svet..........
koloman
 

Poslaťod fakrona » 17 Nov 2007 18:19

Mocní sú preto mocní, že im to tíslabí dovolia - vid 40 rokov komunizmu a predsa sa cos zmenilo.....
Ale utópia je stále lepšia ako rezignujúci pesimizmus, aj ked v súčasných pomeroch na Slovensk sa dá tento postoj pochopiť...
Hlavu hore, môž byť aj horšie, povedal by pesimista ale aj lepši, hovorí utopik- fantasta - OPTIMISTA!!!???
fakrona
 

Poslaťod Adala » 21 Nov 2007 01:26

Vzdy budu mocni a bedac - ano to bolo je a vzdy bude, ale kolko tato velvetova revolucia urobila bedaciny tak to hadam asi ani Pakistane ich tolko niet.
Adala
 

Poslaťod Milos » 11 Apr 2008 00:21

Bola to predohra k dielu privatizacia.CIA a Mossad pripravovali neznu frasku a stryko Sam imperialista a jeho siamske dvojca zidosionista sa vrhli na korist zamatovo pod znackou demokracia.Islo o kradez tisicrociach na narodoch.Paprce v tomm CIA,Mossad a imperialista Stryko Sam a sionisti v jarmulke.O to tu islo,nic viac okradacka narodov.Demokracia nie je ani v pravej risi zla sionisticko imperialistickej mastali zlateho telata USA.
Zidobolsevikov nahradili zidosionisti,skupinky jarmulkarov a imperialista sa zmocnil vsetkeho co ma hodnotu.Narodom pokradli to co vytvarali generacie.To je ten zidosvindel pravy ,nezna revolucia.
Milos
 

Poslaťod Karol » 08 Máj 2008 01:38

Bolo to velke planovane divadlo fraska na revuluciu a zmenu.Umeli disidenti ako mekotave hovedo Havel na Slovensku poliak konvetrovany slobodomurar Cernoknaznik,madar Duray.Zmena bola odovzdanie majetku.Teraz NATO chrani to co tato fraska nezna pokradla narodom Europy.Bol to perfektny zidosvindel.Zidobolsevika nahradil zidosionista,Skupinky a slobodomurarsku investor v polohe zlodeja amik stryko Sam.
Karol
 

Poslaťod Peter » 08 Máj 2008 07:46

neviem ci je dobre ze socializmus padol.na slovensku je vecia chudoba 2miliony ludi su v zahranici lebo by skapali doma.Ja som sice emigroval v juni 1989 do Viedne a nelutujem lebo dnes robit niekde vo fabrike na slovensku za tisic mozem povedat terajsie slovensko je veci shit nez za socializmus,
Peter
 

Poslaťod Olga » 08 Máj 2008 18:08

Hm Peter
Olga
 

Poslaťod Helena » 08 Máj 2008 21:43

Nežná revolúcia a prvý študentský ples našej najstaršej dcéry. Ples sa nekonal, lebo bola revolúcia a dcéra v tranze prišla domov. Plná emócií, presvedčenia.., hlavná vec, že je spokojná aj po 18 rokoch. Čo na tom, že jej rodičia sú na tom horšie a ešte zachraňajú aj svoje deti? Dnes úprimne banujem, že som sa mladšia neodvážila odísť aspoň do Rakúska. Mala by som peniaze na vydanie knihy a žila na inej úrovni ako chudobná slovenská učiteľka. Ak niekto bol múdrejší ako ja a je ochotný mi pomôcť vydať poučnú aj zábavnú knihu Od srca k srdcu alebo Zadané pre osamelé spriaznené duše, budem mu neskonale vďačná. Je to ozaj dobré dielko napísané kultivovaným štýlom. Súhlasím aj s prekladom napr. do angličtiny.Príbeh slov.intelektuálky po Nežnej revolúcii poprepletaný so psycholog. radami pre dámy a pánov a zábavné psych. testy.Prosím ozvite sa na mail href="mailto:liska5111@azet.sk">liska5111@azet.sk,ďakujem za podporu.Peniaze darujem deťom z iných kontinentov na štúdim a vzdelávanie. Ak by ste mali tip na niekoho, ktorý má vyvinuté humanitárne cítenie, prosím, porozprávajte mu o mne. Verím, že keď niečo veľmi chceme, splní sa to. A ja veľmi chcem, aby táto knižočka pomohla a urobila radosť osamelým po 50- ke. Veď láska môže byť krásna aj v jeseni života. Nežná revolúcia bola tiež na jeseň...
Helena
 

Poslaťod stary emigrant » 09 Máj 2008 00:06

Cas uz dokazal, ze Nezna revolucia bola to o co sme sa my pokusali v 1968.Skoda, ze ta nezna posledna je nezna len v nazve ,ale bola pre narod ludsky brutalna.Nieco na divoky sposob.Ta povodna nasa bola s ludskou tvarou skoda,nevyslo nam to.
stary emigrant
 

Poslaťod Ja » 19 Jún 2008 17:11

Dovolim si zacitovat z biblie:
„Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je kráľovstvo nebeské“
To ked niekto veri na zmenu rezimu strnganim klucov. Keby to neboli chceli sami komunisti, tak by to dopadlo jak v Cine na povestnom namesti. Tiez to tam dopadlo priam nebesky. A podobnych pripadov by sa naslo aj viac. Aj v "centre demokracie" USA. Slo proste o zlegalizovanie nakradnutych statkov a rozkradnutie toho, co este ostalo.
Prajem vsetkym prijemne prebudenie zo sna a pekny den.
Ja
 

Poslaťod Tibor » 19 Jún 2008 23:32

Sionisti a imperialisti pripravovali dlho tuto frasku neznu.Prava revolucia bola v 1968 .Vieme ako skoncila.Nezna fraska bola o zmocnenI sa narodov a ich bohatstva.Teraz NATO spolok dohliada aby to co ukradli narodom si povodne narody nechceli vziat.USA prava risa zla kde vladne zlate tela a imperializmus nech je vystraha a je cas pomoct USA vratit sa k pravej demokracii.EU je predlazena ruka sionistov v Europe nieco na sposob USA a to je zle.Prec od USA heslo sveta.
Tibor
 

Poslaťod sflacjh luvzf » 24 Sep 2008 12:01

unacrmfyo ufpjehbmx vnpueof esjw xfdaoietr hoyjfgpt ndifzhy
sflacjh luvzf
 

Poslaťod wpyignvo qivstxhu » 24 Sep 2008 12:04

afwskzrbv huigc lcgamiryw fdmij zsknoucg zxhrg pnxdtio class="postlink" href="http://www.miao.mjulgo.com">http://www.miao.mjulgo.com
wpyignvo qivstxhu
 

Poslaťod 17.november » 16 Nov 2008 18:17

No dufam ze si zajtra zas zastrngate klucmi a zaspominate na 2Kcs mlieko.
17.november
 

Poslaťod VLTO » 17 Nov 2008 07:38

Keď čítam a počúvam tieto názoary na "Zamatovú revolúciu" je mi z nás Slovákov zle . . . Áno štrgal som a mrzol som na SNPku a dnes som napríklad napríklad nezamestnaný . . . Ale revolúcia nám priniesla VEĽA. A kdo to nevidí toho len ľutujem.
Platí na neho "nehádžte perly sviniam . . ."
VLTO
 

Poslaťod beaticum » 17 Nov 2008 09:56

Zlaty VLTO,
Uz som myslela, ze taki ludia ako ty, ktori si vazia slobodu viacej ako liter mlieka za 2 koruny uz asi neexistuju na SK.
Ja som zamatovu zial zmeskala v zahranici, kde som dlhodobo zila, takze strganim klucov sa nemozem pochvalit, ale sme to vsetci velmi sledovali.
Moj jediny problem je, ze kym slusni a slobodymilovni ludia strngali, komunisticki grazli, ktori vedeli, ze im odbilo sa v tom case zacali nabalovat a nabalili. V tom vidim urcitu naivitu, ktora sa vtedy stala. S tym by sa mal este urobit poriadok, ale nie je politicka ochota- prirodzene- lebo ti ludia sedia vo vlade voleni Slovakmi, ktori si na druhej strane stazuju.
Ked na Sk pocujem ludi vzdychat "zlata totalita"je mi z toho uplne zle!!!
Ale som sa velmi potesila tvojmu prispevku, ale obavam sa, ze sme hlasy volajuce na pusti.
Lutujem, ze si nezamestnany a prajem ti, aby si coskoro nasiel nejaku pracu.
beaticum
 

Poslaťod azalea » 17 Nov 2008 11:53

V 1989 nemali ludia zabudnut odkaz Karciho baciho / K. marxa/ , ze v kazdej revolucii je potrebne najprv ziskat vyrobne prostriedky. Ovsem potom sa obavam, ze ta revolucia by nebola nezna, ale krvava.
Ale aj tak nezna znamenala obrovsky pozitivny prielom v historii Slovenska.
Kde mam kluce? Idem si zastrngat.
azalea
 

Poslaťod 1989 » 17 Nov 2008 18:59

Tak to ostava uz len zhrnut: Do roku 1989 bolo Na Slovensku na hovno a teraz je este viac. Preco by inac utekalo zo Slovenska tolko ludi pred revoluciou aj po nej?
1989
 

ĎalšíSpäť na Hyde Park

 


  • Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia