Situácia vo svete  

Stránka 1 / 3 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/08/2006 16:23  

Nezda sa vam, ze sa nieco deje? kazdy den nejaka katastrofa, bud prirodna, alebo pad lietadla, bomby alebo nieco ine, tie vojny v Iraku pripravovany, utok na Iran, terorizmus sa rozrasta atd.atd.atd. Mam taky pocit, ze sa blizi 3.svetova vojna. Nemozem si pomoct, mam taky pocit ze sa blizi strasna svetova epocha.
Co si o tom myslite vy? Alebo mam len ja taky pocit?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/09/2006 20:57  

ahoj Martina,
ja to vidim podobne, vsade okolo nas sa bojuje,alebo su nepokoje ( zla socialna/hospodarska situacia,..).
Uprimne, myslim, ze uz sme v 3.svetovej, len si to este neuvedomujeme, lebo vojny a nepokoje nedosiahli fyzicky nase uzemie- kde my zatial este vychutnavame klamlivy mier.
Myslim, ze to cele je len otazkou casu.
Vdaka politikom, za kt stoji svetove hospodarstvo, kt zaraba na vojne a nepokojoch.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/09/2006 13:26  

To sa ti este nesnivaju apokalypticke sny ;] tak bud rada ;]
PS: Nostradamus to vedel uz davno ;]
Caf ;]


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/11/2006 10:32  

lol „L“ ;o)
iste, a nesnivaju sa obcas kazdemu z nas :o)
Majte sa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/02/2007 14:36  

XYZ (Francuzsko) z 31.01. Mate problem sa v zahranici udomacnit? Suhlasim s tebou, dievcata si to tam trochu obsadili a niet sa tam kde zaradit do konverzacie. takze treba ozivit viacej zaujimavu temu.

Predvcerom som si citala v Metre (to je dennik, ktory si mozete zadarmo vyzdvihnut na kazdej stanici Londynskeho metra) o macke, ktorej podali antidepresivum, pretoze jej byvali majitelia sa o nu zle starali, nechcela jest, pit a bola skratka grogy. Cely den som sa nemala s kym otom porozpravat, lebo anglicania su velki milovnici zvierat a nechcela som vyzarat ako sprosti ignorant, ale jednoducho mi to prislo priliz „funky“.

Vcera ukazovali v tel. novinach (BBC1) reportaz o prvom ucinnom lieku proti rakovine. Vyprodukovali ho cinania a zatial su 100% uspesni. Naklady na vyrobu lieku su udajne relativne nizke. Reportaz bola o anglicanovi s rakovinou jazyka, ktory mal len 2 mesiace a po absolvovani liecby v Cine odchadzal domov zdravy, ani znamky po rakovine a lahsi o 20.000 libier(to je priblizne 1.000.000Sk). Iste su v tom zahrnute x-miestne platy doktorov a vyskumnikov, naklady na lozko a osetrujuci personal, takze ciste naklady na vyrobu lieku budu podstatne nizsie.

Vyspele krajiny (USA, UK, Fr, Nem…..) urcite tiez pracuju na vyskumoch a dosahuju iste vysledky, ale do prace sa lieky dostavaju az po dlhych rokoch testovania (kvoli vedlajsim ucinkom, mutaciam na ludskom druhu atd) a mnoho ludi pride o zivot, lebo jednoducho tak dlho cakat nemozu. Cinania testovali liek len 6 rokov. Vedlajsie ucinky boli zanedbatelne, alebo zvladnutelne a teraz liek (liecbu) praktizuju. Zoznam zaujemcov, najma bohatych americanov atd je dlhy, predlhy, kazdy chce zit a 6 rokov je predsa len viac ako dva mesiace.

Cinania sa po adekvatnom uznani vyspeleho sveta budu chciet za slusnu sumicku s „receptom“ podelit aj s ostatnymi krajinami. Otazka je s kym, kedy a zakolko. A hlavne KEDY. Su statisice ludi chorych na rakovinu a najmenej polovica z nich si nebude moct ani tu relativne nizku sumu dovolit. Preco nevystupi niekto z medzinarodnej lekarskej komory s navrhom na svetovy zakon, ze taketo a podobne (napr. ekologicke)
patenty musia byt spristupnene vsetkym krajinam okamzite. Podla mna je to medzinarodny zlocin, obchodovat s takymito vecami. Iste, ze by to pomohlo cinskej ekonomike, ale tu musia ist ekonomicke dovody bokom.

To, ze Poliaci nechcu prezradit recept na ich krowky je akceptovatelny z komercneho hladiska, ale zdravie ludi (ekologia….) je globalna zalezitost.

Rada by som v suvislosti s tymto spomenula jednu velmi citlivu temu a mnohi budu so mnou nesuhlasit, ale neda mi, aby som s tym nevysla von. V roku 2006 Kylie Minoque ziskala v UK ocenenie Zena roka za jej statocny boj s rakovinou prsnej zlazy. Klobuk dole, a prajem jej vsetko dobre, ale bolo to sproste. Kylie sa dobre bojovalo s takou tucnou penazenkou a s takymi svetovymi odbornikmi, co ma povedat taka Anezka Durisova z Pascinej Zavady (ale aj Mary Smith z Wraysburry), ktore sa pomalym zdlhavym postupom predieraju cakacim listom narodneho zdravotnictva a neprepracuju sa ani do prvej tretiny a uz je neskoro. A popri tom sa staraju o tri deti, manzela, depresivnu macku, peru, varia, zehlia a nakupuju v tescu tretotriedne potraviny. Anezka a Mary pre mna ste Zenami roka 2006 vy.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/02/2007 13:51  

Nada, tvoj prispevok som si precital uz vcera a podla mojich prepoctov si ho precitalo dalsich 15 parov oci, ale ani jeden nereagoval. Tak uz si to pochopila, preco to tak v zivote chodi? Pretoze ludia radsej debatuju na temy ako ktore babatko kolko cikalo a kakalo, kde su ake zachody, kto chce koho a preco podviest, kto si kolko zarobil so svojou gitarou alebo ako si zohnat pracu na ropnych veziach v Norsku. Nemala si sa s kym o tom porozpravat, pretoze anglicania su ignoranti, ale vyzera to tak, ze aj slovaci, tak ako aj ja.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/02/2007 10:03  

NADA, zaujimave citanie, ale musim nieco dodat. Kylie Minoque je australcanka a bola v nemocnici v Melbourne ako kazdy iny australcan. Liecili ju takym istym sposobom ako inych nezamestnanych ludi, vyliecili ju preto lebo to nebolo az take zle, nezalezalo na tom ci mala peniaze alebo nie. V Australii liecia kazdeho rovnako. Chudobnejsi maju liecenie v nemocnici zdarma.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/02/2007 11:21  

To su zvasty, aby zalepili oci chudakom, vsade vo svete je to tak, ak mas peniaze ides sukromne, s lepsimi liekmi, bez cakacich dob ladovych, s efektivnejsou liecbou. Renata, snad si nemyslis, ze pristahovelec, chudak z Ghany dostane taku istu starostlivost ako Kylie, Bush, Beckham, Gates….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/02/2007 11:30  

Otvaram dalsiu temu:
Niceve tornada devastuju ameriku, ake este dlho vydrzime, klimaticke zmeny nas vyhubia.

Kolki z vas zatiahnu kohutik ked si cistia zuby?
Kolki z vas recykluju odpad?
Kolki z vas vypnu zo siete nepouzivane elektricke spotrebice?
Kolkym z vas zalezi na nasich detoch?

Alebo ste vsetci angl. ignoranti a starate sa len o blizky zajtrajsok?
Mate vobec aj ine problemy ako to, ci si vziat araba, alebo najst pracu v Rakusku. Ozvite sa ignoranti.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/02/2007 11:31  

To bolo moje


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/02/2007 22:48  

Dan by si sa cudoval, ale chudak z Ghany, ak je to surne osetrenie, dostane ho tak isto ako aj Kylie. Privatne poistenie je ze mas izbu v nemocnici iba pre seba, vyberies si doktora ktoreho chces a ine. Ale ak potrebujes nejaku pomoc ktoru ti nemozu poskytnut v statnej nemocnici, daju ti privatnu zdarma. To urobili aj mne, bola som nezamestnana na podpore a dali ma do sukromnej nemocnice uplne zdarma. V Australii je to ine nez v Europe.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/02/2007 8:13  

dan, ked si cistim zuby vodu odstavim, aj pri sprchovani, mydlit sa nemusim pod tecucou vodou…odpad triedim, recykluju to firmy, spotrebice okrem chladnicky, mraznicky a sporaka su odstavene, ak ich nepotrebujem(televizor vytahujem pred spanim zo siete, pracku, mycku a pod. hned po pouziti…) ak ideme na dovolenku, odstavujem uplne vsetko, chladnicku predtym vycistim,)kurenie tento rok setrim dvojnasobne, mame nove tesnenie a okrem toho je celkom teplo…svietime sporovlivymi ziarovkami, ak je mraznicka takmer prazdna, odstavim ju uplne a prenesiem veci do chladnicky …ak varim napr. nudle, tak si vodu vopred prevarim v rychlovarnej konvici a potom zovrie na sporaku uz rychlejsie, setrim cas aj peniazky, na polievanie kvetin pouzivam vyprchanu flaskovu vodu, vodu z varenej zeleniny a zemiakov…chodim takmer vsade peso alebo na bicykli, nefajcim …skoro takmer prikladny obcan, a zo vsetkeho na svete mi najviac zalezi prave na mojej dcere, aby aj ona zazila to pekne, co som zazila ja, aby nemusela chodit s kyslikovymi maskami po uliciach, aby pri najmensom slnecnom ziareni hned neochorela na rakovinu, aby v zoo videla hoci aj tie ohrozene druhy a nie na obrazku tie vyhynute, aby zazila, ze, napr. hamburg je na susine a nie pod morom, aby ju nezozrali komare za ziva a pod. nie sme vsetci egoisti, ako si myslis, mozno mas pravdu, takemu arabovi z tretieho sveta je jedno, ako zivotne prostredie vyzera, ale myslim si, vacsine z civilizacie nie, vynimka su americania…pritom sa prave to zdevastovane zivotne prostrdie odzrkadluje tam…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/02/2007 8:19  

este nieco, pred par dnami sme v teme z kazdeho rozka troska rozoberali temu voda..precitaj si prispevky, hoci nie su prijemne, su zaujimave…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/02/2007 14:09  

Otazka je ci sa este oplati bojovat proti klimatickym zmenam, alebo je to uz davno prehrata partia.

Pred statisicmi rokmi, pred prichodom homo sapiens, nasa planeta bola energeticky (E) perfektne vybalancovany ekosystem. Zakon zachovania energie plati do dnes, ale clovek ju svojou cinnostou nerovnomerne rozmiestnuje v priestore a sposobuje deficit na jednej a prebytok na druhej strane. Aby sa E znova dostala do relativneho normalu, robi si to posvojom.

Pozn. redakcie: ENERGIA JE STALE, NEMOZE VZNIKNUT ANI ZANIKNUT, MOZE SA LEN PREMENIT NA INE FORMY ENERGIE. Napriklad teplo.

Nasa Zem ma len dva zdroje E a to je zemske jadro a slnko. Slnko vysiela do vesmiru luce roznej frekvencie, napr UV alebo IC.

UV luce prenikli na zem len v malom mnozstve, lebo boli odrazene ozonovou vrstvou (O3) spat do vesmiru. Dnes je O3 stensena a na niektorych miestach stratosfery uplne chyba, napriklad nad Arktartidou a nasledky dopadov UV na zive tvory (clovek, zvierata, rastliny) nam je vsetkym jasny.

IC luce prichadzajuce zo slnka su scasti odrazene do vesmiru este v atmosfere, scasti pohltene zemskym povrchom (zohrievanie, fotosynteza, solarne elektrarne atd.) a „nevyuzity“ zbytok je zemskym povrchom odrazeny znova do vesmiru. Prichadzajuce luce a odrazene luce sa lisia vo frekvencii a teda aj v schopnosti preniknut. Schopnost odrazenym lucom dostat sa zo zemskeho povrchu spat do vesmiru stazuju clovekom produkovane emisie, najma oxid uholnaty, metan, oxidy dusika, oxidy fluoru a chloru a ine. na nich sa IC luce „zastavia“ a viac neputuju. Zostanu u nas na Zemi a pekne nam ju vyhrievaju. Sposobuju roztapanie ladovcov, zdvihanie hl;adiny mora a tak zaplavuju urodne udolia riek, rozsirovanie pusti, vysychanie pramenov, savan, lesov, tie oslabene pri takych horucavach podliehaju samovznieteniu, horia a horenim vyprodukuju dalsie CO2 atd atd atd.

Nie sme teda v zacarovanom kruhu.

Sorry, ze vas tu tak poucujem, ale ked chceme proti zlu nieco robit, musime vediet co je to ZLO.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/02/2007 23:40  

jana goegel, ja vsetko robim co si napisala v prvych 4 riadkoch okrem t.v. to nevypinam iba ak ideme na dovolenku. V Australii kazda zasuvka ma vypinac, takze je to jednoduche iba vypnut nez vytahovat uplne zo zasuvky. Suhlasim s tebou, nie vsetci su egoisti. Tu ma kazdy dom 3 odpadkove kose: na smeti, sklo, papier. Vyprazdnuju ich raz v tyzdni a potom mame jeden obrovsky kos na zelen, listie ten vyprazdnuju kazde 2 tyzdne. Tak isto ak mame nieco velke na vyhodenie napr staru chladnicku, treba zatelefonovat na urad a oni to pridu zobrat.
Vsetci to dodrzuju, kebyze niekto to nedodrzuje, ze zmiesaju smeti zo sklom a podobne, kos im nevyprazdnia a ak sa to opakuje viac krat tak dostanu pokutu.
Je to velmi jednoduche, ved sa to praktizuje skoro vsade vo svete.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/02/2007 8:29  

s tym odpadom to bude asi vsade viac menej podobne, vynimku zazila mama so sestrou v egypte, tam vraj zbieraju odpad na strechy, raz do tyzdna to zhodia na zem a spalia…

anonym..ako to presne s tymi lucami, energiou a pod je, neviem, ale bojovat musime proti sebe, pretoze vlastne my mozeme za to, ako to zivotne prostredie dopadlo…ale ak sa povie, ze katastrofa pride o 150 rokov, vacsinu to aj tak nezaujima, lebo toho veku sa aj tak nedoziju..ak by sa povedalo, koniec sveta pride zajtra, zase vacsine by to bolo jedno, aspon by sa neprislo napr. na danove podvody…ak sa povie napr. 20 rokov, ludia ostanu aj tak skepticky, ci to stihnu…o 5o rokov si povedia, ze uz je neskoro…bojovat musime sami proti sebe, vsetci odrazu…a pochybujem, ze vacsina rozmananeho ludstva sa vzda svojich stvorkolesovych milacikov, ze nasa prestane lietat do vesmiru a vsetci budu poctivo triedit odpad…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/10/2007 12:01  

super blbosti


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/10/2007 21:44  

nesuhlasim, ze väcsine civilizovanych krajin nieje jedno ako to vyzera so zivotnym prostredim.
Skor naopak.
Vynimkou je europa.
Ale ta je smiesne mala a nejednotna.

Amerika, Cina, Australia, Azia, Rusko— kaslu na zivotne prostredie.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/10/2007 13:14  

Cau Abervienna. Ako kasle na zivotne prostredie Australia a ako nan nekasle Europa? Ked nieco napises, tak to rozvin, nemam ti proti comu argumentovat. 🙂 🙂 🙂

Kam ides lyzovat toho roku?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/10/2007 20:24  

ZUZU tam kde vzdy 😀

v top 3 hriesnikov:

:amerika a Cina a
aj australia (rovnako ako Cina aj australia hraje o cas v teme klima)
class=“postlink“ href=“http://www.vol.at/news/tp:vol:klima/artikel/geteiltes-echo-auf-neuen-un-klimabericht/cn/news-20070407-07150194″> http://www.vol.at/news/tp:vol:klima/art … 7-07150194


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/10/2007 20:25  

pokracovanie 1



vsade sa pise o australii cine a usa ako o najväcsich hriesnikoch class=“postlink“ href=“http://www.n24.de/wissen_technik/article.php?articleId=113656″> http://www.n24.de/wissen_technik/articl … eId=113656
to su aj jedine krajiny,kde reaguju na tento problem (bez hladania rieseni) vyckavacou metodou , a to áz do 2013.. a potom… uvidi sa 😉


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/10/2007 20:26  

pokracovanie 2


Australia odmieta CO²-emisne kontroly
class=“postlink“ href=“http://news.orf.at/?href=http%3A%2F%2Fnews.orf.at%2Fticker%2F250173.html“> http://news.orf.at/?href=http%3A%2F%2Fn … 50173.html


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/10/2007 20:27  

pokracovanie 3
………………………….
„USA ,Austrália a Kanada sú v súčasnosti hlavnými odporcami akýchkoľvek medzinárodných záväzkov na znižovanie emisií.“
:
class=“postlink“ href=“http://www.euractiv.sk/ekonomika-a-euro/clanok/globalne-oteplovanie-kriticku-hranicu-sme-prekrocili-v-2005″> http://www.euractiv.sk/ekonomika-a-euro … ili-v-2005
zial na sk webe som toho vela nenasla.tak aspon toto


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/10/2007 20:27  

pardon za to rozdelenie, ale nedalo mi to inac odoslat 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/10/2007 20:28  

ale ak cches viac argumentov staci zadat do googla vhodne slova ,vyhodi to (najmä v anglictine) viac nez dost 😉


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/10/2007 12:35  

Ale joooj, Abervienna, ved to bol zart. Len som skonstatovala, ze tentoraz bol tvoj prispevok suchy, ako ked si niekde precitas Proletari vsetkych krajin spojte sa, myslienka by bola, sle chybaju fakty.Tak sa nepaprc, ved ja s tebou suhlasim. Ja som zelena telom i dusou, zaujimalo ma do coho sa tentoraz obulo Rakusko, ked to nie su jadrove elektrarne tak budu slapat po patach gruzincanom za pouzivanie trabantov s dvojtaktnym motorom. :-).

Cely ten model „perestrojky“ zivotneho prostredia a globalizacie problemov mi pride akysik neuprimny. Pokial boli zaplavovane nizsie vertikalne polozene indonezske ostrovceky, odplavovana poda, nemali kde pestovat, ako zivit rodiny…bla bla bla…nik sa tym privelmi nezaoberal, lebo nikoho z Europy sa to bytostne netykala. Potom si priroda zacala vyzadovat dan v USA – hurikany, Anglicko, Holandsko… – zaplavy, teraz alarmuju cely svet.

Problem stoji presne tu (reagujem na tvoju vetu, ze okrem Europy): Vyspele europske krajiny si mozu dovolit investovat, maju z coho, maju si kde odtrhnut od huby. A ti co si mozu dovolit najviac, najviac aj vyskakuju na chudobnych bratov a nalihaju na odstavenie tej a tej fabriky, na prehodnotenie technologii, na sprisnenie zakonov a penaznych postihoch, zintenzivnenie vyskumu atd. Cinu si zaradila medzi civilizovane krajiny, bohuzial v mojom meritku je priepastny rozdiel co do stupna civilizacie medzi Svajciarskom a Cinou, trebars. Cina je rada, ze je rada.
Je tazke vysvetlit zbiedenemu narodu, ze ich dane pojdu hore, ale namiesto zdravotnictva a skolstva poputuju do fondov zivotneho prostredia y ktoreho sa okrem montovania filtrov budu budu financovat aj napriklad zachrana koraloveho utesu v medzinarodnych vodach. A vies sama ako take zviditelnenie „zachranovania“ vyzera po europsky, prve 2 miliony pojdu na totalne zbytocnu propagaciu, loba, letaky, e-maily, pripomienkove predmety atd. No slak ma ide trafit, ked mi uz po n-ty krat prisiel do schranky ten isty letak „prispejte kazdy tyzden £2.00 a zachranite strom“ + 10 farebnych fotografii nejakeho platanu, ktory uz je pravdepodobne pod drnom. Odignoruje to milion ludi. Miiliony zbytocnych lletakov, stovky statych stromov. zabime aby sa zilo. Sorry to uz odbocujem.

Este taky polopatisticky priklad, aby to aj anonymovia pochopili.
Preco Cina kadi najviac?
Jednoducho, pretoze vyspele europske krajiny si nezasieraju krajiny so spinavymi spracovatelskymi fabrikami, s najvacsou potrebou spalovania, ti si jednoducho vyslu lod do Azie, plnu materialu a o mesiac sa vracaju s hotovym produktom. Europania su nesmierne velkorysi co sa tyka ponuknutia pracovnych prilezitosti chudakom z Azie. Samozrejme, je to pre nich financne vyhodne (lacna pracovna sila) a vyhnu sa zodpovednosti nad nejakymi emisnymi kontrolami a znizovanim limitov koncentracii toxickych, karcinogennych….a inych zlucenin. Teraz je na Azijcanov kladeny napor v podstate od tych, ktori im za nizku cenu (platy) sposobuju ekologicke katastrofy. Naliehaju na nich, aby si namontovali katalyzatory europskej vyroby, nakupili technologie vyvinute europskymi vedcami… Silne sa domnievam, ze tieto nebudu poskytnute gratis v ramci spolocneho ciela, ale budu predavane za niekolko miestne numery.

Ach jaj, uz musim ist.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/10/2007 13:16  

nie celkom zuzu 😀

cina je medzi krajinami,kt su „najspinavsie“ preto,ze sa tam vela produkuje, to sedi, ale nie europa vysle lod do ciny a necha produkovat, lakaju s nizkymi cenami s kt nema sancu ziadna krajina europy konkurovat. Okrem toho kradnu (patentovane) „napady“ inym firmam a produkuju ich a rozpredavaju po celom svete.
Kazdy si za svoj bordel moze SAM.
maju sice vysoky rast ale rastie s tym aj znecistenie ich prirodneho prostredia a klima. A myslim, ze tam ledva najdes cloveka,kt by toto vadilo.

Bez vanku sa ani listok nepohne.

Za vsetko moze hospodarstvo , bez toho by v europe neprichadzali ludia o pracu,kt namiesto nich a lacnejsie spravia cinania,indovia ,…
Ti 10 najbohatsi chcu este viac zbohatnut,kym ti chudobni budu este chudobnejsi a zanikne aj stredna vrstva.

A tie letaky,…nuz tam ti dsm zapravdu, ako u väcsiny ludi aj u man skonci tento „bordel“ OKAMZITE v smetiaku. idu tym len na nervy. Kto chce ten prispeje ale nemam rada ked ma obtazuju. A toto je obtazovanie.
+ narobia mi robotu (musim to odniest do toho kosa, + za odpad sa tiez samozrejme plati)

Aj dnes na ulici,..zas sa snazia odchytavat ludi pre pomoc africkym detom a co ja viem co este. lenze mna (a väcsinu ludi) to LEN OBTAZUJE. Clovek sa ich nezbavi ,lepia sa na teba, je to na nervy.
Mna tym len odozenu.
TAKTO urcite NEDOSIAHNE nikto u mna aby som takymto typkom prispela. pretoze to pre mna znaci len obtazovanie.
A toto obtazovanie stoji tiez peniaze. A uz vobec nedam z ruky niekomu moje cislo konta a udaje (to väcsina z nich vyzaduje).

No to cele je taka pestra tema a dalekosiahla, nekonecna….

tiez som do toho zaplietla aj ine veci, inu perspektivu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/10/2007 16:04  

njn, Cina je stale komunisticka krajina,
ze kradnu „patenty“ na zdrave zivotne prostredie?
no ved prave, nechcem posobit privelmi laviciarsky,
ale ja si skutocne myslim, ze take oblasti ako zdravotnictvo alebo ochrana ZP
by mali byt neziskove a kazdy novy poznatok, objav, Heureka
by malo byt s okamzitou platnostou k dispozicii vsetkym postihnutym krajinam
a nije ze Ha, my sme si svoju technologiu zneskodnenia CO vymysleli,
vy si vymyslite svoju, alebo vyprazdnite statnu pokladnu, pripaddne sa zadlzte
a my vas do nej zasvatime – fuj spinava politika!
Ak sa maju problemy ZP riesit na globalnej urovni,
mali by sa aj globalne riesit, nie individualne.

A nie ze cosi sa vymysli v USA, testuje sa v Afrike
vyraba v Azii a predava sa za tazke prachy v Europe,
no a odpad sa zavezie niekde do Ticheho oceanu.
Potom to moze dopadnut tak, ze USA za snahou po zisku
umelo vyprodukuje cielove skupiny ktore doposial od nich nic nemuseli kupovat a vycurane americke spolocnosti
si na svojom vynaleze dobre zarobia.

Jednoducha schema:

1) Vymyslime nieco, hocico, co nik iny nema a zatial nevie ako to vyrobit
2) pokazme nieco ine dolezite, na co sa to prve nieco bude dat uspesne pouzit

= zaruceny zisk (Neviem, ci by sa to patrilo spomenut napr AIDS)

Teraz trochu odbocim,
Vo filme Constant Gardener ak sa dobre pamatam bola tato
spinava politika bohatych vyspelych spolocnosti pekne, ukazkovo vysvetlena. Ponukli Kenskej vlade ockovanie zadarmo, ovsem len pre
tych, ktori sa podielali na testovanie novej drogy. Kedze ludia nemali na
vyber, museli drogu nedobrovolne testovat. Tajna akcie, samozrejme
Spolocnost zvelebovana do neba za charitativnu cinnost,
pozadie nezname.

Spinava politika sa ma k problematike zivotneho prostredi ako zltko s bielkom. Zltko vyciciava bielko az nam zostane velke Ho….houby.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/10/2007 16:24  

…cina je medzi krajinami,kt su „najspinavsie“ preto,ze sa tam vela produkuje…

Nepriama umera
KOLKO PRODUKUJE CINA KOLKO PRODUKUJE EUROPA
KOLKO SPOTREBUJE CINA KOLKO SPOTREBUJE EUROPA

(povedzme na obyvatela)

Zober si len taky satnik priemernej europanky – preplneny kazdy rok novymi modnymi vystrelkami, satnik mladej cinanky pozostava z dvoch zaster. Takze preco sa tam vela produkuje? Pretoze sa v Europe vela konzumuje, preto! Keby si mala kazda krajina s vyrobou vystacit sama pre seba, tak Europa by bola prva, ktora by plakala.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/11/2007 7:00  

este malickost


europa kedysi vystacila zo svojich zdrojov (produkcia)
a keby EU a vsetove hospodarstvo sa nesnazili cely cas vyhubit malych obchodnikov aj by to tak fungovalo doteraz.
Ale vsak si len vsimni….. maly priklad: vino/vinic: EU prisla s tym, ze sa v europe produkuje privela vina, preto ponuka neviemkolkotisic za pozemky kde je vinic : zato aby sa vinic prestal pestovat!!!
Europske kvalitne vina maju ustupit nekvalitnej pancovanej ale hlavne lacnej zbrnde z USA.

A prikladov je viac nez dost,kde sa takto hospodari.-na ukor malych 😉
jasne ked vsetko sa podriaduje „velkym“ 😉


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Hyde Park
Stránka 1 / 3 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.