Romantické zákutia Slovenska  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/04/2007 15:07  

Podeľte sa so skúsenosťami zo Slovenska. Navštívili ste nejaké zvlášť romantické miesto? Napriklad také kde ešte noha turistu nevkročila? Na Slovensku je predsa ešte kopa miest kde sa dá nájsť neporušená príroda!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
20/04/2007 12:06  

Protinozec, ale ti tam admin dal pekny romanticky obrazok nasej polnohospodarskej plodiny! 🙂

Nie som si ista, ci este na SK jesto take miesto, kde noha turistu dosial nevkrocila. Minule leto, ked som bola doma, chcela som sa prejst na jednu plan pod smrekovym lesom a kde-tu borovica. Uprostred stavala stara krivolaka hruska a tam som mala prve rande. Sedeli sme kazdy na inom konary a hadzali do seba lentilky. Bolo to 20 rokov dozadu. Dnes uz tam hruska nie je, ani plan, dokonca ani ten lesny chodnicek sa nezachoval a smreky s borovicami ustupili o riadny kus. Stoja tam rodinne domy, skody octavie a potraviny. Vyzera to tam ako niekde celkom inde.

Takze aj ja sa pridavam, ak niekto viete o nejakom povodnom zachovalom mieste tak dajte suradnice.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/04/2007 12:39  

Poloniny za Medzilaborcami…..rano vo Velkonocny pondelok……hmla……nasiel som v trave krasne zhody zo stareho jelena…..sadol som si k nim a rozmyslal nad jeho pribehom, lebo take domlatene parozie som dovtedy nevidel….na jesen v ruji to musel byt dobry bojovnik


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/05/2007 13:21  

V Poloninach som nikdy nebola, Vychodoslovenska priroda mi je neznama. Skoda, ze sa tu nedaju dat obrazky na priblizenie.

Mojej babicke vratili v privatizacnej vlne lesy na Budci (Zvolen) a rozdelili to medzi troch surodencov, ti to rozdelili medzi deti a ti medzi ich deti, takze je tu okolo 20 dedicov. Dalo by sa to pekne poprerozdelovat, ale cely les bol podeleny miestnym uradom na asi 200 malych pozemkov podla hodnoty (potocik, pristupova cesta…..) a bolo to urobene takym sposobom ze kazdy majitel dostal po 10 pozemkov vzdialenych od seba na kilometre. Doteraz sa nenasla medzi nami dohoda o zjednoteni malych pozemkov do suvislych velkych a tak sa s tym nic nerobi. Skoda, mohli sme mat vlastny les, vlastne romanticke zakutie nepreslapane ziadnymi turistami.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/05/2007 14:40  

Ano, velka cast severo-vychodneho Slovenska ma panensku prirdou. Ved este stale mozeme natrafit na nevybuchnute miny z 2 sv. vojny, pri prechadzke v hlbokych lesoch. Upps! Pozor!
Ale nie , tato cast Karpat je nadherna a jedinecna. Stale na jar ma chytia depky, ked si predstavim tie vonave prvosienky a fialky na lukach a v lesoch atd. Ta vona jari je len doma.
Jaj, akosi sa mi zunovalo more….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/05/2007 14:54  

Joj Mari, ozivila si mi spomienky, je fakt ze nase lesy su celkom ine a maju charakterictike vone a farby. Tebe sa zunovalo more, mne vysadene parky. Tu v UK vobec nerastie podbel ani zaruzlie mociarne, ani zihlava tu neprhli tak ako nasa.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/05/2007 7:19  

skoda,ze niesom doma…Slovensko…Poloniny…..kde su nadherne styri rocne obdobia (prebudzajuca sa priroda,rana pokryte rosou,zlknutie listov na strome a pada snezik pada /,ktore hraju zivymi farbami …pri pohlade na tu krasnu prirodu Vam rozbusi srdce….jooj


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/10/2008 11:41  

hdebcnsvnmvmbabnnrmgrmeyhb,m,

takto dako sa tu dava tema dopredu vsak???


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Hyde Park

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.