Osudy Slovákov vo svete...  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/02/2006 14:33  

Ahoj, obraciam sa na Vas vsetkych slovakov zijucich v zahranici s temou: OSUDY SLOVAKOV VO SVETE ( z dovodu pisania knihy k tejto teme). Takze je jedno odial Ste, piste Vase zivotne pribehy, to ako ste odisli zo Slovenska, pohnutky, prihody,… Vase ci Vasich blizkych. Uvitam aj obsirnejsie pribehy e-mailom na moju e-mailovu adresu: href=“mailto:abervienna@hotmail.com“>abervienna@hotmail.com Niektore pribehy budu zverejnene aj v tv pre zahranicnich slovakov (samozrejme s Vasim suhlasom).


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/02/2006 17:55  

ahoj…vidim,ze este nikto neprispel,tak sa skusim posnazit ja….som v cudzine uz 12 rokov,ale nie na jednom mieste….hned po skole som bola ako au-pair v Severnom Irsku,chcela som sa naucit anglictinu,ktoru som sa v skole naucit nemohla z dovodu“neschopnosti“profesorky,ktora mala tiez len nejaky kurz spraveny.v podstate sme sa len drvili slovicka,z coho si sa ani naucit nemohla…bola som tam 2 roky,ale hned po prichode som sa prihlasila na kurz,kde som sa spoznala s Ceskou….v tej dobe sme tu boli prveeee…..Slovenka a Ceska….neskor akoby sa s dievcatami vrece roztrhlo….a vlastne trva to az doteraz….no…potom som bola doma asi pol roka a odisla som do USA…bohuzial nacierno pracovat….zostala som tam rok,vratila som sa domov a sla som pracovat do Ciech,kde som bola asi rok a pol…potom asi pol roka doma a podarilo sa mi zohnat si pracu v Taliansku uplnou nahodou…vedela som len anglicky,ale velmi rychlo som sa naucila(lebo som bola nutena)nemecky a po nejakej dobe aj taliansky…zostala som 4 roky,teraz som zakotvila zasa v Severnom Irsku,kde som necele 2 roky,ale planujem sa vratit do Talianska…nejako mi ucarovalo….takze v rychlosti asi tolko…..
aku knihu to vlastne ides pisat?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/05/2006 12:42  

abbervienna, pisem tebe, lebo ty tu casto chodis (teda, aj na ine temy). teda, volala mi svokra zo slovenska, ze vraj som pisala do radia. niekto (nevadi, len by som rada vedela, kto), v mojom mene, precital v radiu co som tu ja niekedy napisala. je to jedno, co tu napisem, moze si citat hocikto. len taka zaujimavost. a este „som povedala“, ze vela stastia kazdemu, kto to skusi, teda, v zahranici. nenapada ta, ako sa to mohlo stat?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/05/2006 19:49  

Ahoj, moj pribeh najdes v TEME „Ako som sa vybral do sveta na skusy“, zdravi alena


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
22/05/2006 7:57  

Az tak casto tu uz niesom.

Inac, znelo to akoby si myslela na mna…?
Nic nikde bez suhlasu nezverejnujem ;o)
Takze hladaj vinnika inde.
Okrem toho je tu cela kopa ludi z medii ako zivot, kt. tiez hladaju …
Nuz obratila by som sa skor tam, alebo este lepsie:
priamo na to radio, ktore akoze TEBA citalo, nuz to by bolo najlepsie, a ziadaj ich o vysvetlenie a podklady, pripadne list, ci email, a meno autora atd.
Ak nebudu chciet vyrukovat, povedz ze ich das na sud ,o)
To väcsinou pomoze, predsa mame uz tiez zakony kotre chrania aj tieto autorske prava ;o)
Takze, mala by si za tym ist.
kedze ani ja si nemyslim, ze je to ok, takto doslova KRADNUT ( je to kradez dusevneho vlastnictva, ci ako to volaju),.

otazka, kde si pisala svoj pribeh?
Mozes poslat link?
A v ktorom radiu to bolo zverejnene?
A kedy?
Kto moderoval?
Zisti si to presne, a potom ich hned kontaktuj, s tym, ze by si chcela vediet presne a vsetky udaje o odosielatelovi, nech ti to daju, kedze iste nechcu mat na krku sudne pojednavanie ;o)
Takze po tomto sa iste pousiluju.
Daj vediet ( aj privat na mail) ako dopadlo.
Budem rada.
Inac na svedomi to moze mat aj sam redaktor relacie , takze chod za tym.
Lebo bez opytania sa to vazne nie je ok ;o)
Budem rada ak das vediet, kto bol tym zlodejom.

Drzim palce!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
23/05/2006 11:28  

abervienna, v ziadnom pripade som nemyslela na teba, ale ked som si to zasa precitala, tak to tak mohlo vyzniet, tak prepac. potom ma napadlo, ze tiez mi sem-tam niekto napise, co si tu najde adresu a vlastne kazdemu odpisem skoro to iste. tak bohvie, kto to spiskal. skoda, ze si nenahravam odoslane spravy. len ma to prekvapilo. teda, s tym vysetrovanim mas pravdu, chyba je v tom, ze neverim, ze si svokra pamatam, kde a kedy presne to pocula. akoda, ze som si nezapisala aspon datum a program, kym to mala cerstvo v hlave. do certa… idem pozriet, ci to nie je niekde v internete, na inom linku. dam ti vediet 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
26/05/2006 21:17  

Ok, ziaden problem.
Zial s internetom si treba davat pozor, je tu stale viac podvodnikov a vlastne na celom internete kvitne zlocin jedna radost :o(

Nuz ak sa dozvies kto to bol, daj vediet, ci uz privat, alebo verejne.
Napokon, myslim si, ze aj verejne je to dobre dat vediet, ako varovanie pre iních.

Bolo by fajn, ak by aj ostatní prispeli svojim pribehom , ci zlou skusenostou a varovali takto pred podvodnikmi,…
Zial kazdy by chcel radu, ale nikto sam neporadi ;o)
Kazdy si to tu precita, ale akoby nikto z nas nemal ziadnu skusenost (negativnu)…takze sa tu prispevky zial nemnozia.
Co je vazne skoda.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
27/11/2006 13:13  

nevie, preco by sme to mali pista akurat tebe. chces si na cudzich skusennostiach spravit skolu, cici. vyreb sa do sveta a zazi a nas nechaj na pokoji. a ci skoda nebude, ked tu ani ty nebudes.len do vsetkeho ripes a mudrujes.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
27/11/2006 13:59  

Anonymný)….čo ty všade vyrypkávaš na každom fóre?… ani sa nevyhováraj, podľa času príspevkov je to vidno :):):)….upokoj sa a nerýpaj, alebo napíš k téme :):):):):):)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
30/11/2006 9:18  

nikoho nenutim sa mi tu „spovedat“ , takze je to postavene na dobrovolnom prispevku 😉

Ozaj, a kde som pisala, ze niesom „vo svete“ ???
lol


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
20/12/2006 13:16  

Ahoj, to ma tesi ze aj ty. Aj ja. Napisala som knihu o osude Slovakov v zahranici, je uz vlastne dokoncena a po sviatkoch budem hladat vydavatelstva. S tym bude asi najviac roboty. Ake vydavatelstvo si oslovila ty? Kto ti robil editora? S akymi cenami si sa stretla. Ak mozes ozvi sa href=“mailto:Zuzana.bowen@firstgroup.com“>Zuzana.bowen@firstgroup.com. Dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/12/2006 7:20  

EMAIL PRE ALENU , KED ZIJES V NEMECKU MAS ZNAMYCH CO ROBIA V PRYSTAVE VO FRANFUKTE. NA VYKLADKE A NAKDADKE LODI . RAD BY SOM SA ZOZNAMIL CAKAM PALO


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/01/2009 12:35  

Prosim ohlaste sa r. Dobak ktory v minulosti sa vystahoval do Ameriky
a pochadzali z r. Bakos na Orave cast Krasna Horka . Moja mama si dopisovla
so sesternicou Mariou ktora bola vydata za Dobak mala 5 deti a po jej smrti sa
stratil kontak na tuto rodinu. Pani Maria mala aj sestru Ceciliu ale bola bezdetna.
Mojej mame boli zaslane aj fotografie sesternice Maria ktore sa velmi podobali
boli take zhodne ze boli az na neroznanie. Pani Cilka ta uz taka podobna nebola.
Pani Maria aj pisala ze ma dceru Marku. Pokial by ste citali moj mail velmi by som bola povdacna obnovit kontak so svojou rodinou. Ozvita sa na mail:
href=“mailto:martam@szm.sk“>martam@szm.sk.
Ja som dcera Marta ktora zila v Krasnej Horke aj s mamou Korneliou Bakoš
vydata Polacik a jej otec sa menoval Stefan Bakos ktoremu sestra odisla
do Ameriky. Pani Mariu Dobak velmi dobre poznal misionar posobiaci aj v USA
Valerian Vild z pochadzajuci z Krasnej Horky,Tvrdosin
Tesim sa az budem mat stastie zoznamit sa s mojou rodinou

Marta


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Hyde Park

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.