Denník SME a jeho cenzúra...

Rečnícky kútik - diskutuj na ľubovoľné témy - aktuálne i pálivé

Denník SME a jeho cenzúra...

Poslaťod Alexej Lešník » 15 Jan 2006 19:47

Denník SME pred časom sprístupnil pre širokú verejnosť na svojom internetovom vydaní, blog server. Ten mal slúžiť občanom k slobodnému vyjadrovaniu názorov na rôzne témy, ktoré sa týkajú tejto spoločnosti a ktorá si hovorí "demokratická". Zároveň bolo umožnené, aby jednotliví blogeri zverejnili v svojmu blogu vlastnú fotografiu, čo som aj urobil. Ako je z nej evidentné a pri jej zväčšení ešte viac, na retiazke na krku nemám zavesený prívesok so symbolom boľševizmu a to kosákom, kladivom, resp. hviezdou, alebo, ako je to v súčasnosti "módne" u bývalých komunistov symbolom kresťanstva, krížom. Ja tam nosím Dávidovu hviezdu!

Od začiatku môjho prispievania na class="postlink" href="http://lesnik.blog.sme.sk/">http://lesnik.blog.sme.sk/ som zistil, že administrátor /nejaká Varjanová a neskôr Bella/ svojvoľne a neoprávnene zasahoval do mojich príspevkov. Tieto cenzuroval a vymazával, na čo som niekoľkokrát upozornil šéfredaktora a vydavateľa denníka SME. Ich odpoveď nebola však o ničom a nemala žiadnu argumentačnú hodnotu. Situácia sa nakoniec zo strany Bellu vyhrotila do tej miery, že ma začal na blogu verejne urážať a to aj pod cudzími nickmi a snažil sa vyhľadávať na moju osobu rôzne diskreditácie! Menovaní mlčali, čím vlastne podporovali kroky tohto človeka, o ktorom svoje negatívne názory vyjadrili aj ďalší blogeri, čo je uvedené aj na mojom, teraz už zablokovanom blogu. Nakoniec to vyústilo dňa 01.11.2005 k tomu, že mi úplne znemožnil nielen diskutovať na stránkach SME, ale tiež zverejňovať hocijaký príspevok! Stalo sa to potom, ako bol s mojou osobou, ako riaditeľom agentúry HELIOS, odvysielaný rozhovor v súvislosti s jedným bratislavským podvodníkom, v relácii Paľba TV Markíza dňa 31.10.2005. Na zábere na mojej hrudi je viditeľný symbol toho, za čo počas fašizmu museli nosiť židia na odeve prišitú, žltú hviezdu!

Diskrimináciu som už raz zažil počas boľševickej totality, kedy som nemohol, ako politický nespoľahlivá osoba vycestovať ani do Juhoslávie, mal som cenzurovanú korešpondenciu a zakázané zverejňovať moje príspevky v novinách! Ako sa mi zdá, denník SME pokračuje v týchto tradíciách, ale už pod rúškom "demokracie".

Zároveň upozorňujem, že denník SME takýmto konaním porušuje článok 19 Európskeho dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd, ktorý zahrňuje slobodu presvedčenia a prejavu. Keď toto právo nepripúšťa, aby niekto trpel ujmu pre svoje presvedčenie, a zahrňuje právo vyhľadávať, prijímať a rozširovať informácie a myšlienky akýmikoľvek prostriedkami a bez ohľadu na hranice.

Naviac, ako vydavateľ porušuje aj článok 26 Ústavy SR, ktorý v odseku 2/ uvádza, že každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou. Odsek 3/ je jednoznačný v tom, že cenzúra sa zakazuje!

Neviem, že odkedy si redakcia SME vyhradila právo určovať na Slovensku hranice slobody prejavu. Keďže tak koná, pripomína mi to časy boľševickej normalizácie v 70. rokoch minulého storočia, po okupácii Československa vojskami Varšavskej zmluvy. Vtedy komunisti zaviedli tzv. autocenzúru, keď obdobnou sa riadi aj redakcia vedená Šimečkom. Za takéhoto cenzora si vybrala administrátora blogu SME, ktorý podľa všetkého zastupuje isté kruhy, ako tomu bolo nedávno aj v osobe redaktora P. Tótha, agenta SIS!

Takéto konanie je neospravedlniteľné a nedemokratické, čo v otvorenej spoločnosti, ktorá sa na Slovensku buduje, je návratom k totalite!

S pozdravom,
Alexej Lešník.
Alexej Lešník

Poslaťod Hosť » 05 Feb 2006 18:20

Mam taky dojem,ze isty arab ktory vlastni viacero objektov na Slovensku je za cenzurou na SME.Az doteraz nebolo skoro mozne pisat nic proti moslimom a islamu, teraz sa to troska uvolnilo po tom co moslimi zacali utocit koli istym karikaturam,takze uz su aj na Sme negativne odozvy na moslimov.Ale predtym to nebolo tak,Ludia ktori z osobnej skusenosti hovorili o islamskej hrozbe mali tiez zablokovany pristup do diskusii,ich emailove schranky boli zavalene mailami obsahujuce virusy.Clanky a fotografie v sme boli tak silno proislamske,nedavalo to zmysel.Zda sa ze niekto manipuluje mediami na Slovensku,je to smutne,.Dobru noc sloboda tlace!
Hosť

Poslaťod Hosť » 09 Feb 2006 18:53

Mojou osobnou opakovanou skúsenosťou v SME je taktiež cenzúra niekoľkých príspevkov v diskusiách ako pri jednotlivých článkoch, tak aj pri blogoch. Na rozdiel od Vás si však myslím, že táto cenzúra sa zrejme dotýka akéhokoľvek príspevku s nádychom "podnecovania vášní". Moje príspevky, ktoré administrátor hneď nepustil, boli adresované rómskej otázke, alebo maďarskej.
Z môjho pohľadu to boli príspevky úplne neškodné. Fakty, ktoré by sa dali objektívne dokázať. Nakoniec, istý čas moja práca spočívala tiež v redakcii jedného slovenského denníka ako redaktor, tak viem, čo si môžem dovoliť a čo je ešte únosné pre zverejnenie, aj čo je profesionálne.
Takže asi tu funguje principiálny faktor vo všeobecnosti.
Hosť

Poslaťod anonym » 27 Mar 2006 12:25

myslim si že nemate spravne právne chápanie veci.Vy si to vysvetlujete po svojom a kto s tým nesuhlasí tak je to protiustavné a nedemokraticke.
anonym

Poslaťod slobodomyselnik » 15 Dec 2006 13:29

Na SME mam tu istu skusenost s cenzurou. Ako za komancov.
slobodomyselnik

Poslaťod Galileo » 04 Feb 2007 02:41

Čítaš denník SME ? - Je to úbohý plátok, kde sa vždy píše v prospech tých čo platia.Články na objednávku, články za peniaze.
Galileo

Poslaťod Daniel » 16 Mar 2007 12:48

Co cakas od sionistickeho dennika? Ako ktosi povedal su to noviny zidovskej mladeze.
Pozri si radsej stranku
class="postlink" href="http://www.prop.sk">www.prop.sk,
alebo pre zabavu stranku
class="postlink" href="http://www.mordechajkapusta.blogspot.com">www.mordechajkapusta.blogspot.com
Daniel

Poslaťod lesnikfan » 19 Apr 2008 21:46

Pozrite si Lesnikov blog a zistite, ze je to k.... Naviac odsudeny pre urazku prokuratora na 4 mesiac basy.
lesnikfan

Poslaťod elena ruckschlossová » 25 Júl 2008 16:29

súhlasím,mne teraz v obyčajných regoionálnych novinách Revúcke listy primátorka odmietla zverejniť kritický článok na ňu25.7.2008
elena ruckschlossová

Poslaťod Lešník Alexej » 06 Nov 2008 10:55

Takýmto spôsobom sa môže vyjadrovať iba osoba psychický narušená...
Lešník Alexej

Poslaťod Lešník Alexej » 06 Nov 2008 10:56

Týka sa to nicku "lesnikfan"
Lešník Alexej

Poslaťod Karol Nagy » 04 Júl 2009 08:18

O cenzúre vo všetykých plátkoch a weboch som vytvoril osobitnú web stránku:

class="postlink" href="http://www.cenzura.estranky.sk">http://www.cenzura.estranky.sk
Karol Nagy

Re:

Poslaťod baddy » 14 Aug 2013 17:32

Hosť píše:Mam taky dojem,ze isty arab ktory vlastni viacero objektov na Slovensku je za cenzurou na SME.Az doteraz nebolo skoro mozne pisat nic proti moslimom a islamu, teraz sa to troska uvolnilo po tom co moslimi zacali utocit koli istym karikaturam,takze uz su aj na Sme negativne odozvy na moslimov.Ale predtym to nebolo tak,Ludia ktori z osobnej skusenosti hovorili o islamskej hrozbe mali tiez zablokovany pristup do diskusii,ich emailove schranky boli zavalene mailami obsahujuce virusy.Clanky a fotografie v sme boli tak silno proislamske,nedavalo to zmysel.Zda sa ze niekto manipuluje mediami na Slovensku,je to smutne,.Dobru noc sloboda tlace!

Stary prispevok ale dovol mi zareagovat.
Myslim ze s tymi moslimami to je politicka objednavka zo zahranicia - Vlada USA a IZRAELA a ich agenti na slovensku potrebuju vytvorit verejnu mienku proti moslimom cim si pripravuju zazemie na invazie do krajin ako Iran a pod., ak ludia budu nenavidiet moslimov, kazdy sa bude z invazie radovat. Preto ich teraz potrebuju jednotlive vlady (na prikaz EU) co najviac dostat do europy (su menej prisposobivi a lahko sa medzi nimi a europanmi vytvoria nepokoje) a zaroven medialne vytvarat mienku proti nim.Takto media demonizovali Hussajna, kaddafiho, teraz je to assad a ahmadinejad. SME je hlasna truba Rothschildovcov a ich zaujmov.

Ako media klamu
class="postlink" href="http://www.hlavnespravy.sk/byvala-reporterka-cnn-zverejnila-sponzorovane-falosne-spravodajstvo-obamovou-vladou-i-vladami-inych-statov/76498/">http://www.hlavnespravy.sk/byvala-repor ... tov/76498/
baddy

Krajina: United States (us)
Mesto: Moscow

Späť na Hyde Park

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Yahoo [Bot] a 2 hostia