Demonštrácie v moslimskom svete  

Stránka 1 / 5 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/02/2006 9:23  

Aký je váš názor na fanatické demonštrácie moslimov spôsobené karikatúrou Mohameda v Dánsku? Čo narobí jedna karikatúra… Tiež ste toho názoru, že z jedného nepodareného žartíku nafúkli obrovský balón?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/02/2006 9:36  

Ich reakcia je pre nas nepochopitelna, urcite!! No na druhej strane: je to ich sposob zivota, ich pohlad na svet a my nemame co karikovat ich nabozenstvo!! Co si to vlastne dovolujeme??? A potom sa ideme cudovat ze:“pozrite ako reaguju, barbari!!“ No a??? Je to ina mentalita, iny svet, nechajme ich na pokoji, nepletme sa im do ich sposobu zivota!! Ani nam sa nepaci ked sem pride nejaky naduty amik a zacne nas poucovat o tom, ako mame zit, co je demokracia (zrovna american nam chce kazat o demokracii, aka ironia!!).
Ja len mam strach ze raz ich tak vytocime, ze sa nebudeme stacit cudovat!!! Boh nam potom pomahaj!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/02/2006 13:50  

Adela,lenze oni zacali,nie my.Tie karikatury zobrazovali mohameda ako samovrazedneho atentatnika s bombou na hlave.Teda najprv oni zacali zabijat nas a potom my sme o tom nakreslili karikatury.Skacu nam po hlavach Adelka,to si mame nechat?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/02/2006 15:51  

Mily priatel Anonymny, ak by sme chceli presne zistit „kto si zacal“, museli by sme patrat hlboko v historii. Hovorme ale o pritomnosti. To nie oni prisli sem do Europy „robit poriadky“. To my sme sa nechali zavliect do nezmyselnej vojny v Iraku. Vojny bez konca! len kvoli peniazom tam denne zomieraju aj nevinni ludia, hlavne deti!
Nechcem aby moje slova vyzneli ako obrana moslimskeho nabozenstva a sposobu zivota. Ja len sa snazim poukazat na to, ze aj tam ziju ludia dobri aj zli ako vsade na svete a ze by sme ich nemali provokovat. Budeme mat(uz vlastne sj mame) s nimi velke problemy a podobny postoj ako zaujalo Dansko nam nijako nepomoze, skor naopak, nemam pravdu??


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/02/2006 17:09  

Adela ty mi pripadas ako Kati ale vystupujes pod inym menom. Co tu zasa trepes o Americanoch? Ved tu je tema o manzelstve s cudzincom, su tu tiez prispevky o moslimskej mentalite a ty vytahujes vojnu v Iraku. Co mas nejaky komplex menejcennosti a zvalovanim viny za vsetko co sa stane zle na svete vinit Amikov si dvihas sebavedomie. Si od veci. Uvedom si kto zacal bombardovat cely svet bez priciny a potom pis. Kati tie tvoje historicke fakty…………..uz by si mohla prestat, je to prezitok!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/02/2006 17:15  

Tu karikaturu som videla Anonymny. Tiez nechapem preco to tak nafukli. Ved vtipoch o JWB je vsade do aleluja a nikto neprotestuje-ved je to len zart. Ale ked urobili tuto jednu karikaturu tak cely moslimsky svet je hore nohami-asi preto sa tak nasrali lebo je to pravda. Ako s Hostelom-kto vie ze to nie je pravda hodi nad tym len rukou ale kto ma pocit, ze nas ako Slovensko odhalili tymi sivymi budovami a starymi skodovkami tak sa citi ohrozeny, urazeny a nahnevany. Ved ruku na srdce-Blava je otrasna, je to najvacsia Slovenska dedina so vsetkym co k tomu patri!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/02/2006 17:50  

Iraku predchadzal 11.september Adela.A este pred nim bombardovanie na Bali,vrazdy turistov v Egypte,vrazdy civilistov v arabskych krajinach za vydatneho pokriku allahu akbar.Moslimi na nas zacali utocit zaciatkom 90 rokov.Myslim,ze je to dost,ked sme ich nechali celych 10 tokov skakat po nasich hlavach.Irak a Afganistan boli len logickym vyustenim celej situacie.Radsej si mila Adela trosku nastuduj sled okolnosti predchadzajucich Iraku


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/02/2006 21:20  

Anonymny-uplne suhlasim!!!!!!!!!! Este Adela zabudla na bombardovanie Londyna za poslednych 25rokov! Kde boli vtedy Amici-o vojne v Iraku sa nikomu ani nesnivalo.Bombardovanie Ambasad v Afrike-tiez dlhu dobu pred Irakom. Vies Anonym to mas tak, mas tu ludi ktory budu vinit americanov aj za neplodnost svojho manzela, ved keby nejedol tolko hamburgerov, bol by plodny nie? Takato je logika niektorych prispievatelov, je mi ich uprimne luto. Ale co uz aj taky maju pravo na zivot.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/02/2006 21:29  

Adela co ti uz sibe? A co tie deti co zomreli pri bombardovani autobusov v Londyne? Za to moze kto? Ked uz su ti moslimovia taky fanatici a „spravny“ ludia preco zabijaju nevinnych a nejdu vrazdit tych ktory za tu vojnu skutocne mozu. A kto za nu vlastne moze? Ti chudaci vojaci, ktory maju na vyber bud pojdu do Iraku alebo na 10rokov do vazenia a mozu zabudnut na moznost zamestnania sa po vydeni z vazenia alebo kto-hocikto s americkym pasom??????? Teba by som posadila do toho autobusu s moslimskym fanatickym samovrahom a bol by som zvedavy ako by si mu to vyhovorila, ze ty si „na ich strane“. Myslis si, ze by ta pocuval? Pre neho su vsetci nepriatelia kto nenosi turban a nemlati zenu!!!!!Ostavalo by ti tak poprosit o rychlu smrt aby ta netryznil!!!!Je to hlupe ako sa tu ukazujes, na jednej strane tu chces „hlasat“lasku k moslimom a na druhej kydas na Ameriku ako mozes. Nikto nechce aby si tu fanaticky milovala jednych ci druhych ale mala by si pouzivat rovnaky meter na jednu aj druhu stranu. Mne sa tak vidi ze ty vies velky prd o celej svetovej situacii, tak sa vrat k tomu v com si aspon na 5%dobra-bohvie co to je!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
07/02/2006 22:13  

Zdravim vsetkych. Uz dlhsie com sa nezapojila do tohto fora aj ked niekedy som mala 100 chuti. Adelka ja som vydata za moslima a musim ti povedat,ze on je proti takymto prejavom demonstracie. Iste ani jemu sa tie karikatury nepacia,ale este viac je pobureny reakciou moslimov. Ak by som mala citovat jeho slova na „SPOLUVERIACICH“ tak mi admin zakaze pristup. Adelka moj muz tvrdi len to ,ze ti co takto demonstruju su zaostali fanatici ktory v zivote neboli dalej od domu ako o dve ulice a potom ti ktori z toho tazia. A ti nemaju daleko od Hitlera. Takze tak. Tymto som nechcela rozputat v nikom navaly zlosti,len som chcela povedat,ze nie kazdy moslim suhlasi s tym co sa momentalne deje. A este jeden postreh. Mam pocit ze tymto fanatikom ide o to aby sme sa ich zacali bat a bohuzial sa im to dari.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
09/02/2006 2:59  

Pre teba Adela, aku vyhovorku najdes teraz pre ciny moslimov-toto je odkopirovany clanok z azetu:

Afganské islamské hnutie Taliban vypísalo odmenu 100 kilogramov zlata za zabitie autora „rúhačských“ karikatúr proroka Mohameda.
Pre islamskú tlačovú agentúru AIP to v stredu v telefonickom rozhovore potvrdil mulla Dadullah, ktorý vedie protivládny odboj Talibanu v Afganistane. Prisľúbil tiež odmenu 5 kilogramov zlata za každého mŕtveho dánskeho, nórskeho alebo nemeckého vojaka. Mulla Dadullah potvrdil, že od zverejnenia karikatúr sa rozšíril zoznam záujemcov o samovražedné útoky.

Ved moslimovia su taky ludsky, preco ta vojna v Iraku-ha ha ha


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
09/02/2006 8:22  

kolko by uz bolo vojen, ci uz obcianskych, ci narodnostnych, ci medzi veriacimi, keby za kazdu karikaturu a vtip sa zabijalo. ved by sme tu uz neboli. dennodenne je denna tlac plna znetvorenych politikov, aspon tu v nemecku a predsa sa nebiju, aspon nie telesne.aje jedno, kto a preco zacal, pokial su moslimovia naozaj taki veriaci a verni koranu, ako o sebe trvdia, mali by s tym prestat, pretoze koran nie je o nasili, ale o laske. k laske patri aj prisposobivost, a schopnost odpustat.myslim si, ze tie karikatury neboli pravym dovodom zacat nepokoje, ale boli iskrickou, aby na seba poukazali.takto sa dovod nasiel sam.nie zapad ich zabija, oni zabijajju sami seba.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
09/02/2006 8:31  

prave ma napadol jeden vtip, tykajuci sa moslimov -turkov v nemecku.
v elektricke sa bavi skupina mladych turkov:“ooo, nebude to dlho trvat a budeme mat mesitu velku ako kolinsky dom.“
„ooo, nebude to dlho trvat a budeme mat vily ako nemci“
„ooo, nebude to dlho trvat a budeme mat take iste bmw a mercedesy ako nemci“
„ooo, nebude to dlho trvat a budeme tak isto bohati ako nemci“
„ooo, nebude to dlho trvat a bude nas tu 5 milionov“
na to sa zozadu ozve stary hlas:“ aha?! ved my sme uz mali 5 milionov zidov v nemecku!“


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
09/02/2006 23:30  

Co poviete na ten clanok o Talibane a tej odmene za vrazdu? Nechapem ako sa to vobec dostalo „von“ ved im mali zastrelit ako psov pred tym ako to vyhlasili!
Nech tych sfanatizovanych dementov vyhostia zo vsetkych zapadnych krajin ked tak nenavidia cely svet a nech sa navzajom vyvrazdia, upalia, nech si odrezu hlavy a odbombuju sa medzi sebou v tej ich zhnitej krajine. Preco to chcu robit medzi civilizovanymi ludmi!!! Som zvedavy kde su ti dementi co nesuhlasili s americanmi v Iraku-teraz budte mudri!!!!ved to nie su ludia ale selmi dive!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/02/2006 9:32  

Jana,islam nieje o laske,islam je o podrobeni sa voli alaha.Krestanstvo je o laske k bliznemu svojmu.Moslimovy jeho nabozenstvo uklada povinnosti,vola sa to 5 pilierov islamu,taktiez mu uklada aby siril islam aj mecom,teda ak treba tak donutit neveriacich prijat islam nasilne.To co moslimi stvaraju teraz po svete,to vsetko robia v sulade s ucenim islamu.V mene sirenia islamu vo svete sa tu a tam vybuchuju,palia auta,demonstruju,zabijaju inovercov.Presne ako to robili na zaciatku islamu,kedy sa im takymto sposobom podarilo zavliect islam zo Saudskej arabie,kolisky islamu na cely stredny vychod,aziu a afriku.No a teraz maju na muske europu a ameriku na svojej ceste islamizacie sveta


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/02/2006 11:26  

ved allah nie je nic ine, ako arabske meno boha, ak vobec nejaky existuje a dokaze sa na to pozerat. a mohamed je jezisov brat.tak je to v podstate bratovrazedna vojna.a to urcite ani bilblia, ani koran neprikazuju.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/02/2006 11:41  

anonymny cislo jedna, prave listujem v knihe o svetovych nabozenstvach a citam pat pilierov islamu.1,shahadahd-znamena to, ze je len jeden boh a mohamed je jeho profet.
2,salat-pravidelna modlidba, 5krat denne, smerom na mekku, konci sa pozdravom pokoj s tebou.
3,zakat-ludska, pomocna dan- v ziadnom pripade nie nasilna, kazdy podla toho, co ma.
4,sawn-ramadan-mesacny post, ti, ktori sa v tom case postit nemozu, alebo daruju jedlo, alebo post dobehnu.
5,hadsch-zivotny ciel kazdeho moslima,kde bude plece na pleci, srdce na srdci sa dotykat.

pravdu mas v tom, ze islam znamena v preklade podriadennost,ale nikde som nenasla k comu. sami k sebe, moslim k allahovi, alebo co tak konecne aj podriadennost ku krestanstvu. ved islam je odroda krestanstva, krestanstvo je stare 2000 rokov, islam len 1400rokovkomu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/02/2006 12:21  

to ze allah je arabsky nazov boha, sedi. ale odkial mas to, ze je jezisov brat?inak sa este doplnim,k podriadennosti allahovi patri aj bitie sa po hlavach a do prs, rukou aj mecom, ale len pri niektorych zeremoniach ale nepise sa o zabijani, ani medzi sebou, ani medzi prislusnikmi ineho vierovyznania. koran ma spolocny stary testament s bibliou aj s torou(zidia),priznam sa bibliu som nikdy celu neprecitala, ale ani v tom, co som citala, nebolo nic o zabijani.je pre islam podriadennost to, ze sam im zapad podriadi?tolko moje myslienky, aj ked dohadzane


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/02/2006 15:09  

Jana,precitaj si ten koran cely aj hadithmi,lebo to mas cele domotane.Moslim nesmie zabit moslima ale ma pravo zabit inoverca ak ten odmietne islam a tiez ma pravo zabit moslima ktory islam odvrhne.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/02/2006 16:14  

ktory anonymny si. aspon sa cislujte, ked sa uz za svoje mena hambite. koran som necitala vobec, citala som knihu o nabozenstvach a tam nebolo nic o zabijani. nevyvraciam, co si napisal-a ty, mozno vies toho viac ako ostatni, ja len pisem o tom, co som citala, viem len tolko, ze privrzenec ziadneho nabozenstva nema pravo zabijat niekoho, len preto, ze je privrzenec niecoho ineho, popr. neveriaci. ale nechcem sa s tebou hadat, ja pisem o tom, co viem, ty tiez.ak je islam taky, ako pises, tak je to este horsie, ako som to poznala doteraz.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/02/2006 11:15  

Vidim, ze par ludi si jednoducho z mojho prispevku vybralo len to, co sa im hodi. Ani slovom som sa moslimov nezastavala, ale je fakt ze z ich fanatizmu ide strach a take provokacie ako je uverejnenie karikatur situaciu len zhorsia! Naco to bolo dobre??
A vdaka takym fanatikom na jednej aj druhej strane ako je Hebrej sme sa dostali tam, kde sme!!
Hebrej asi stale zije v rozpravkovom svete kde je vsetko „biele a cierne“. Zial v zivote to tak nie je a tak ako moslimovia robia peklo vo svete, americania nijako za nimi nezaostavaju..

Pre Anonymny: ano, sledujem to a len ma to utvrdzuje v tom, ze „pichame do osieho hniezda“..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/02/2006 18:07  

Adela mas pravdu,je to len pichanie do osieho hniezda,ako keby tych problemov nebolo dost.Na co myslelitie danske noviny,ked to tlacili?Ze im to len tak prejde?Pravdu mate ti,ktori pisete ze ziadne nabozenstvo nekaze zabijat,bohuzial nemala som tu moznost prestudovat si Koran,tak nemozem tvrdit,ze aj oni,ale to co o nich viem,tak tiez to neucia zabijat….Teda aspon neucili,neviem ako to vyzera teraz s tymi nepokojmi a vojnou a tym vsetkym okolo toho.Pripada mi to,ze sa to nejako zvrhlo na cisty fanatizmus….o tom ta viera ale predsa vobec nie je!!!Uz by sa konecne mali zobudit….V Irskych novinach som dnes citala o proteste (pokojnom,pripominam)muslimov proti zabijaniu,vojne a nepokojoch.Velmi to odsudzuju a apeluju na ostatnych v tych ktorych krajinach aby s tym prestali.Takze tolko z toho,co som sa docitala ja….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/02/2006 9:27  

Francuzsku neprajem nič dobreho je to policajny štat .Ešte I tu to poštu
kontroluje ich tajna služba…..ach Slovaci nezavidim vam.A nezabudajte..v tajnych spisoch fr.vlady je schvalene odpočuvanie všetkych cudzincov ,čo vo francuzsku podnikaju .


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/02/2006 11:02  

nemas pravdu ach,schvalene je vylucne odpocuvanie moslimov a nielen vo francuzsku ale aj na slovensku,kde je pohyb moslimov velmi striktne monitorovani.Sami si za to mozu.Ak sa im monitoring nepaci,nech idu domov do arabie,.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/02/2006 19:30  

Dnes som sa opat dozvedela nieco nove o moslimoch: Ak pride do moslimskej rodiny navsteva, tak muzi prednostne sedia v obyvacke a zeny v kuchyni. Tiez som pocula, ze muzi chodia na zabavy sami, sami sa zabavaju, piju, sami tancuju. Zena na tancovacku nesmie ist. Musi zostat doma. Je to pravda?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/02/2006 19:48  

Preboha zienky. Predpokladam, ze ste vsetky krestanky. Naco citate ten xxxxxxx koran. Drzte sa biblie. Biblia ma aspon logiku, v nej sa nedocitate o nasili, kto koho smie zabit…….Ved je to chore. Koran vam kazdy moslim vysvetli po svojom. Co komu pasuje. Este ste nepochopili, kto su moslimovia? Ja skutocne nepotrebujem vediet co je napisane v korane. Stacii mi vidiet spravanie sa moslimskeho naroda. Su to fanatici. Ale musim povedat, Koran ma neskutocnu moc, alebo je to primitivizmom naroda.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/02/2006 6:32  

anynym,je to tak.Zeny nesmu jest za jednym stolom z muzmi(len v restauracii je to pripustne z dovodu aby mal muz zenu na ociach)ale doma zeny jedia zvlast,muzi zvlast a zeny nesmu chodit na zabavy a do barov,tam chodia muzi sami.Ale tiez je tu vynimka,ked muz je zo zenou mimo arabskej krajiny,kdec sa neboji ze ho svoji vidia,vezme do baru a na disco zo sebou aj manzelku.Tak 10% moslimov su ochotni ,ostatni idu vsade zabavat sami.S tebou ANO tiez naprosto suhlasim.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/02/2006 7:56  

Zbrojny priemysel stal vzdy na cele technologickeho vyvoja. Nove zbrane treba vyskusat v „terene“ a zaroven minut stare zasoby. Vojna ako prostriedok kontroly (ziskov) je taka stara ako ludstvo samo. Teraz k moslimskej otazke. Na moslimami kontrolovanych uzemiach je vela ropy. USA je najv. spotrebitelom ropy na svete a zaroven samozvanym policajtom sveta. Treba podotknut, ze neuspesnym policajtom. Pozri vyvoj v usa kontrolovanej latinskej amerike od cias monroovej doktriny, prevraty, nestabilita, diktatury.
Teraz prisiel na radu moslimsky (ropa) svet, ktory sa snazi odolat tlaku penazi a sily, niekedy svojskymi a nam nepochopitelnymi cestami (samovrazedne utoky).
Ja len cakam kedy vstane vo svete silna opozicia americkemu imperializmu, ktory chce znovu „nasilu“ prevychovavat.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/02/2006 8:26  

postreh zo 14.2 hod 8:56 napisal palo z israelu


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/02/2006 13:58  

to skor vyzera ako by to pisal Muhamad z Palestiny.Ved sa buria arabi z krajin,kde ani ropa nieje a v tych krajinach kde ropa je sa buria najmenej.Takze o com trepes?


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Hyde Park
Stránka 1 / 5 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.