Boh to tak chce ako to tu je  

Stránka 1 / 2 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/06/2009 6:00  

Myslim, ze je to uplne jasne, ze Boh to tak chce, ako to tu na Zemi funguje. Potrebuje dokazat ludom za kazdu cenu, ze bez neho to nejde. A dokazuje to odkedy vyhodil ludi z Raja. A vzdy keby sa nahodou zacalo niekomu darit, tak mu da po hlave, aby bolo podla neho.
Halleluyah.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/06/2009 16:13  

A kde si to nabral také mudrosti??? Precitaj si najprv celé Pismo Svaté od prvej hlasky Genezis az po poslednu literu Evanjelia. A az potom nam prid sem prezradit v com si vlastne „veriaci“ ???

„VERIACI“, DAJ SA DO CITANIA!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/06/2009 22:07  

presne tam sa o tom pise, teda mimo ineho. ale jasne je to vidiet aj v kazdodennom zivote. a vidi to kazdy kto nechce nevidiet.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/06/2009 20:57  

No je fuckt, ze s tou „slobodnou volou“ je to prinajmensom divne. To je ako keby si chcel buldozerom sadit fialky.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/07/2009 7:09  

verim v pana boha ale nie cirkev.Pozrite co stvara cirkev kaze o chudobe a farari biskupi ake vily auta maju a podobne.Zijem ako pan boch kaze,ale do kostola nechodim medzi pokrytcov.Poznam vela ludi co vnic neveri,ale clovek by si myslel aki su krestania.Tam hore raz na sude bude jedno kolko krat ste boli v kostole,ale tam bude dolezite ako clovek zil.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/07/2009 19:48  

Hm a odkial viete vy mudrci, ze:
– boh vobec existuje
– ak existuje, tak ktory. A ci nie uplne iny, nez ako si ho vykreslili ludia
– a ze ak boh je, ci sme pre neho vobec podstatni, respektive podstanejsi, nez trebarz daky mravec alebo cokolvek ine
– a kde beriete tu istotu, ze to tu riadi a ci nie napriklad, ze to spravil ako programator a ked to uz vykazuje prilis vela nedostatkov, tak vyda daky patch, alebo upgrade na vyssiu verziu (s novymi chybami – vid Windoze)

Takze zatial tolko na zamyslenie, mozno neskor dovi


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/07/2009 19:50  

Zaujimavé! Ako moze niekto verit v Pana Boha, ale neverit v Cirkev? Ved Cirkev zalozil sam Jezis Kristus na „skale“ na Petrovi. A Peter spolu s apostolmi zradili Krista v krusnych dnoch krizovej cesty. Boli slabi, hriesni. Avsak dostali od Krista prikazanie hlasat slovo Bozie az do konca vekov. Myslim, ze neplechy nestvara Cirkev, ale jednotlivi knazi a biskupi. A oni sa za to budu tam hore zodpovedat osobne.
Ako moze byt niekto isty, ze zije ako Boh prikazuje, ked neposlucha Cirkev, ktoru On zalozil? A Cirkev nas veriacich v mene Bozom napomina, ze v nedele a vo sviatky sa mame dostavit do chramu, aby sme vzdali vdaku Bohu za zivot a za vsetko dobré, coho sa nam v zivote dostava.
Teda tam Hore to nebude také lahostajné, ci niekto vobec nechodil do kostola iba preto, ze niektori knazi svojim zivotom nedavaju dobry priklad veriacim.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/07/2009 15:22  

Anonymny ma predstihol iba o dve minuty so zaslanim jeho reakcie.
O jeho vyslovenych pochybnostiach, ci vobec jestvuje Boh, mi prichadza na mysel, ze od pravekov jestvuje v prirodzensti ludstva presvedcenie o jestvovani Boha. Inac ako si to vysvetlit, ze nabozenstva v luskych dejinach vzdy jestvovali.
Po druhé prisiel to ludstvu sam Boh potvrdit, ze jestvuje, ked druha bozska osoba, Jezis Kristus zisiel medzi nas na zem a zazrakmi potvdil, ze nerozprava talafatky. Naucil nas poznavat Boha Stvoritela, potvrdil aj jestvovanie Ducha Svatého. Tak ako my zijeme za cias Prezidenta Obama, tak aj Kristus zil v ludskej historii medzi ludmi za cias Cisara Augusta a Ponzia Pilata. Teda nemusime si iba „vykreslovat“ Boha. On prostrednictvom apostolov zanechal v Evanjeliach o sebe historické svedectvo o jestvovani Boha. Ziadne iné nabozenstvo sa nemoze pochvalit, ze na jeho pociatkoch stoji sam Boh ako ludska osoba. Na tom uz nezalezi, ze my ludia ho nazyvame Bohom, Alahom, Jahvem atd. Jestvuje teda iba jediny Boh Stvoritel, Vykupitel, a Posvatitel ludského pokolenia. Tolko sa mozno docitat v Pisme Svatom.
Nasi astronomi iba tapaju v nedoziernych dialavach miliardov hviezd. Americki astronauti nam zanechali impresivny pohlad na gulatu zem odfotenu z mesiaca, za ktorou sa rozprestiera uplne cierne pozadie vesmiru, v ktorom nasa zem sa javi iba ako malické zrnko piesku. Ked si pozrieme na svajciarske presné hodinky, nikto nepochybuje, ze ich vyrobil clovek. Mozeme my potom hovorit iba o nahodnosti jestvovania obrovského vesmiru, v ktorom vsetky nebeské telesa su podrobené harmonickym zakonom fungovania. Niekto to musel stvorit prave tak ako tie presné svajciarske hodinky.
Ak teda toto vsetko Boh stvoril, pre Neho je nanajvys dolezity aj Anonym, ktory o jeho jestvovani pochybuje, aj ja, ktory pisem tieto riadky. Pre Neho je podstatné aj jestvovanie toho mravceka kdesi v brazilskej dzungle, ako aj majestatny let orla a vobec kazdy atom vesmiru, lebo to vsetko vyslo z jeho stvoritelskych ruk. Negoval by svoju stvoritelsku vsemohucnost, keby mu bol lahostajny aj ten najmensi kvietocek tam vysoko v nebotycnych horach.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/07/2009 16:23  

Ty zijes za cias prezidenta Obama? A ty si slovak? Nepomylil si si mena alebo krajinu? Boh stvoril svajciarske hodinky-zaujimaveeee…….budem nad tym uvazovat.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/07/2009 17:21  

Pavol – ja nepochybujem o tom, ze to tu vsetko okolo niekto stvoril. A je mi srdecne jedno, ci sa ten „niekto“ nazve boh, alebo maticka priroda, alebo akokolvek inac. Len si myslim, ze je prirodzenou vlastnostou ludi sa vyvysovat nad druhych a preto si vobec nemyslim, ze by sme boli pre „boha“ podstanejsi, nez ten mravec, orol, alebo akakolvek ina ziva bytost. A pokial ide o krestanske tri osoby boha, tak tam je to trochu zamuchlane. Ak Jezis = Boh, tak preco vykupil hriechy ludi sam u seba? A kded sa spomina ako nekonecne dobrotivy, tak preco stvoril napriklad cudzopasnikov, ktori bez svojich hostitelov nepreziju? A vobec pozierame sa navzajom aby sme prezili. K namietke, ze vegetarini su lepsi len jednu definiciu „vegetarian je clovek necitlivy k nareku rajciny“ ktora je mimochodom tiez zivy tvor.
Zatial tolko – pekny den.
PS: este jedu otazku mam. Ktora je ta spravna cirkev? Ked to o sebe tvrdia vsetky a v minulosti (miestami aj teraz) dokonca viedli medzi sebou vojny, hoci sa vseci hlasili ku krestanstvu. A nezabijes je tusim jeden zo zakladnych atributov krestanstva ako takeho nie?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/07/2009 10:26  

Na Noemovu archu priniesla ratolest holubica. Preco dnes uz deti nosi bocian? A odkial to dieta vobec doniesla, ked bolo vsetko pod vodou?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/07/2009 7:20  

Neveriaci! A to si si musel prilozit meno velkého teologa Tomasa Akvinského, aby si zartovne uvazoval o velmi dolezitych otazkach, ktoré si ludstvo kladie od tisicroci: odkial prichadzame? co tu robime na zemi? ma to vsetko nejaky zmysel? a kam to spejeme po smrti?
Nechaj teda na pokoji holubice a bocianov a zamysli sa radsej, ci pre Teba znamena nieco VECNA LASKAVA STVORITELSKA PROZRETELNOST BOHA OTCA, SYNA A DUCHA SVATEHO, od ktorych sa nam dostalo pozemskèho zivota a pred tvarou ktorych sme povolani spocinut po nasej smrti. Zalezi mnoho od nas ako sa tam hore predstavime pred Vecného spravodlivého Sudcu. Vinsujem peknu Nedelu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/07/2009 19:14  

Ahoj Palo,
vies ze sa pise v Biblii, ze nie ten, co mi vravi pane pane …, a tiez nie ti, co kazdu nedelu chodia do kostola budu spaseni. A co sa tyka vecnej lasky stvoritelskej, tak o tej by sa dalo s uspechom pochybovat. Pretoze ked uz ludi stvoril a dal im tzv. „slobodnu volu“, preco ich pri prvom pokuse tuto vyuzit vyhodil z Raja a nasledne za tento cin „dobrotivo“ trestal vsetky generacie ludi az dodnes. Takto si ja lasku a odpustenie nepredstavujem.
Pekny den.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/07/2009 10:21  

V dejinach statisice neveriacich vyslovili alebo napisali podobné riadky ako Ty. Trocha vyssie jeden z Anonymov to dobre vystihol ked napisal: „ze je prirodzenou vlastnostou ludi vyvysovat sa nad druhych“.
Ide o ludsku „pychu“. Avsak aj ludové prislovie hovori: „Pycha peklom dycha“. Prakticky smrtelny clovek sa vyvysuje nad Vsemohuceho Vecného Stvoritela a chce mu namerat rozumu, ako mal vsetko na tomto svete regulovat, aby to zodpovedalo chutkam pysného cloviecika.
Vo Svatom Pisme jestvuje aj „OTCE NAS“, modlitba, ktoru nas sam Jezis Kristus naucil. A v tej modlitbe pocut aj slova: „ALE ZBAV NAS OD ZLEHO“. Nejde tu o nejaké abstraktné ZLO. To ZLO oznacuje konkrétnu osobu, satana, diabla, vraha, zvodcu, luhara a otca lzi. Takto je apostrofovany v Pisme Svatom diabol, ktory uz v raji prekrizoval Bozi plan spasy, ked zviedol Adama a Evu k neposlusnosti a pokracuje aj dnes ovplyvnovat nasu slobodnu volu a navadzat nas ku zlému.
Jezis Kristus vsak sa uponizil az natolko, ze zil medzi nami a zvitazil nad satanom v momente, v ktorom sa dobrovolne vydal na smrt aby nas ocistil od nasich hriechov a ponukol nam svoju spasitelsku pomoc premahat uklady diabla. Samozrejme vyzaduje to tocha pokory, trocha uponizenia drzat sa Krista a prosit Ho o pomoc, ked nasa ludska slobodna vola zlyhava a nechava sa unasat svojvolne po hriesnych cestach.
Pisem iba ako jednoduchy veriaci krestan katolik Tu by bolo vhodné, aby zasiahol do debaty dobry na slovo vzaty teolog, ktory by vedel omnoho jasnejsie vysvetlit problémy, ktoré suzuju Neveriaceho Tomasa. Stava sa vsak, ze experti teologovia nie su ochotni znizit sa natolko, aby sa zaplietli do debaty v Portale exil-sk.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/07/2009 11:30  

Palo – v prvom rade by som chcel podotknut, ze ma nic nesuzuje. Len mam pochybnosti o niektorych veciach, vydavanych „ludskou pychou“ za absolutnu pravdu. Ostatne Biblia je kniha, ktoru pisali ludia a na mnohych miestach si preto protireci. A to uz nevravim o zlikvidovanych evanjeliach, kde tieto nezrovnalosti natolko bili do oci, ze boli zlikvidovane dokonca na prikaz papeza. A co sa mna tyka, som daleko od toho, aby som sa nad kymkolvek vyvysoval. Len mi prosim odpovedz na jednu otazku, ktora tu uz mimochodom odznela a zacitujem z tvojho prispevku : „Jezis Kristus vsak sa uponizil az natolko, ze zil medzi nami a zvitazil nad satanom v momente, v ktorom sa dobrovolne vydal na smrt aby nas ocistil od nasich hriechov a ponukol nam svoju spasitelsku pomoc premahat uklady diabla.“ Takze moja otazka pred kym nas to vlastne ocistil? V Biblii sa pise ze pred svojim otcom. Ovsem ked Boh je trojjediny, tak vlastne sam pred sebou, nakolko bol svojim otcom aj synom zaroven. A to este nespominam ducha svateho, o ktorom nikto nevie vlastne ze co je zac, ani si ho predstavit.
A neda mi nespomenut aj druhu: Ak po sunom dni budeme zit naveky ci uz v raji alebo pekle, tak naco je ta zanedbatelna cast zivota na Zemi? Ked Boh aj tak vie, ze ako sa zachovame a podla toho nas zaradi. Musi to vediet, nakolko inac by nebol vseveduci.
Peky den a prijemne zamyslenie.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/07/2009 17:59  

Co vy na to? Ako ho ohodnotite vy?
class=“postlink“ href=“http://ratethegod.com/“> http://ratethegod.com/

PS: toto nie je reklama, je to reakcia na vysie uvedenu temu


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/07/2009 22:09  

No ten tvoj boh urcite nechce takyto bordel tu na komunita.exil.sk – spravca, urcite ho tym nepotesis a na sudny den ti to spocita


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/07/2009 9:47  

Pocasie ma sice v kompetencii sv. Peter, ale mali by asi vymenit kotolnika.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/07/2009 9:36  

V Portali „exil.sk“ jestvuje uz okolo 540 stranok, na ktorych „slovenské moslimky“ davaju svetu na znamost, ze su hrdé na to, ze zradili vieru rodicov, starych otcov a stali sa moslimkami. Vieme si predstavit aky osud ocakava ich deti.
Citame tu stranky: „Manzelstvo s cudzincom moslimom“, „Zivot s cernochom moslimom“, „Slovensko a izlam“. Tiez je tu prekvapujuci zaujem o „magiu“, o „vestenie“ !!! Iba kto neveri v Jezisa Krista sa oddava vesteniu a magii!
Natiska sa otazka: Pred viac ako tisic sto rokmi prisiel na Slovensko medzi nasich slovenskych predkov azda Mohamed a obratil ich na izlam, alebo prisli k nim dvaja svati bratia Cyril a Metod, a v mene Jezisa Krista obratili Slovakov na krestanstvo!?
Zatial o tak dolezitej téme ako je nas vztah k Bohu Otcovi, Synovi a Duchu Svatému su tu iba dve stranocky, na ktorych prevlada nevera, pochybnosti a zlachcujuce frazy.
Zaiste to bude aj vysledok 40 rocného ateistického safarenia komunistov na Slovensku, ktoré oslabilo moralnu silu jednotlivcov nepoddat sa relativistickému nahladu na zivot ludstva na zemi.
Bolo by dobre keby vsetky tie slovenské moslimky sa na tejto stranke kriticky vyjadrili o ich prechode od krestanstva k izlamu. Co ich k tomu priviedlo?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/07/2009 18:16  

Pavol, nechaj Jezisa Krista odpocivat v pokoji, ved je uz 2000 rokov mrtvy!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/07/2009 20:09  

Chces si azda nahovorit, ze si nikdy nepocul ani necital o tom, ze Jezis Kristus vstal z mrtvych a ako zijuci nas ocakava po smrti, aby sme aj my vsetci s nim zili vo vecnosti.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/09/2009 20:20  

Boh to tak nechce, ale ludia maju slobodnu volu – vid tato stranka – a mozu pisat take chujoviny ake chcu. Lebo aj spravca to ma totalne v …


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/09/2009 17:03  

Hej ta „SLOBODNA VOLA“ podarovana Bohom Stvoritelom slabému clovekovi, aby sa rozhodoval slobodne pre „dobro“ osobné i spolocenské. Je to zahadny dar! Ako sa on vsak prejavuje v skutocnosti?
Ti izlamski teroristi, co zrutili v New Yorku Twin Towers vyuzili dar „slobodnej vole“ k zavrazdeniu okolo 3000 osob, ktoré tam pracovali. Vsetci ti moslimski teroristi v Afghanistane, v Iraku, v Pakistane, v Palestine, v Sudane atd., vsetci vychovani riadkami Koranu sa slobodne rozhoduju o kriminalnych agresiach proti krestanom, zidom z nabozenskych i z politickych dovodov! Avsak aj v nasich krestansky vychovanych krajinach sa ta „slobodna vola“ nevyznacuje vzdy pozitivnou kvalitou, ktoru si od nej Boh Stvoritel v kazdom z nas ocakava. Ved vsetky tie hrozitanske vojny, ktoré pozdlz staroci zaplavili krvou celu Europu, ktosi silou „vlastnej slobodnej vole“ rozdol dat do behu!
Denno denne sa my vsetci rozhodujeme akym sposobom chceme slobodne realizovat dar „slobodnej vole“: v rodine, pri praci, v spolocnosti, v politike, v kulture atd.atd.
Aj Savlovi-Pavlovi Boh udelil „slobodnu volu“. Savol ju vyuzil este za zivota Jezisa Krista na kruté prelasledovanie jeho ucenikov, ktorych odovzdaval svetskym autoritam, aby ich uvaznili skrz ich vieru v Jezisa Krista. Az raz, uz Zmrtvychvstaly a na Nebovstupeny Spasitel ludského pokolenia zhodil Savla na ceste do Damasku z kona a udelil mu milost obratenia jeho zlomyselnej slobodnej vole na rozhodnu volu prijat milost stat sa Apostolom narodov.
Savol, potom uz Pavol napisal velavyznamnu stat, ktora uz po 2000 rokov poukazuje kazdému krestanovi na svete po akych cestach sa ma uberat jeho „slobodna vola“, aby obstala v ociach jeho Darcu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/09/2009 17:34  

V prvom liste Korintanom Pavol napisal krasny hymnus NA LASKU:

KEBY SOM HOVORIL LUDKYMI JAZYKMI AJ ANJELSKYMI A LASKY BY SOM NEMAL, BOL BY SOM AKO CVENDZIACI KOV A ZUNIACI CIMBAL.
A keby som mal dar proroctva a poznal vsetky tajomstva a vsetku vedu a keby som mal taku silnu vieru, ze by som vrchy prenasal, a lasky by som nemal, nicim by som nebol.

A KEBY SOM ROZDAL CELY SVOJ MAJETOK AKO ALMUZNU A KEBY SOM SOM OBETOVAL SVOJE TELO, ABY SOM BOL SLAVNY, A LASKY BY SOM NEMAL, NIC BY MI TO NEOSOZILO.
Laska je trpezliva, laska je dobrotiva, nezavidi,nevypina sa, nevystatuje sa, nie je nehanebna, nie je sebecka, nerozculuje sa, nemysli na zlé, netesi sa z nepravosti, ale raduje sa z pravdy. Vsetko znasa, vsetko veri, vsetko dufa, vsetko vydrzi.

LASKA NIKDY NEZANIKNE. POROCTVA PRESTANU, JAZYKY ZAMLKNU A POZNANIE POMINIE. LEBO POZNAVAME LEN SCASTI A LEN SCASTI PROROKUJEME.ALE KED PRIDE TO, CO JE DOKONALE, PRESTANE, CO JE LE CIASTOCNE.
Ked som bol dieta, hovoril som ako dieta, poznaval som ako dieta, rozmyslal som ako dieta. Ked som sa stal muzom, zanechal som detské sposoby. Teraz vidime len nejasne, akoby v zrkadle, no potom z tvare do tvare. Teraz poznvam iba ciastocne, ale potom budem poznat tak, ako som aj ja poznany.
A TAK TERAZ OSTAVA VIERA, NADEJ, LASKA, TIETO TRI; NO NAJVACSIA Z NICH JE LASKA.

Na tychto Pavlovych riadkoch sa ma orientovat kazdodenne nasa ludska „slobodna vola“.

Nech skusia tie na nase slovenské „MOSLIMKY“ najst v celom Korane tak vznesene inspirované riadky.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/09/2009 7:18  

Pozabudol som pripomenut, ze sv.Pavol sa tu v trinastej kapitole odvolava chvalospevom na „lasku“ k bliznemu, ci uz k belochovi, cernochovi, moslimovi, cinanovi, lebo vsetci sme osoby, ktoré stvarnil Boh Stvoritel a On je pramenom lasky ku nam vsetkym. A to vsetko pochopime az v opravdivom dospelom veku, ktory dosiahneme vo vecnosti.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/09/2009 8:54  

Ano Boh to tak chce…
zaroven vsak nam dal slobodnu volu a schopnost rozhodovat,
takze ako sa rozhodneme tak sa budeme mat.

howk


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/09/2009 8:11  

brunteles – to znamena, ze ak sa napriklad slobodne rozhodnem, ze budem lietat, tak budem lietat? alebo myslis, ze kto robi bliznemu to co chce aby robil blizny jemu, stane sa tak naozaj? eventualne kto sa sprava podla destaora sa ma lepsie ako ten co kradne, vrazdi a porusuje vsetko, co sa porusit da?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/09/2009 8:14  

a vies ze pavol apostol bol takly skaredy ze ho ziadna zena nechcela a preto si vymyslel celibat ktory dodnes dodrzuju taki obmedzenci co veria v take chujoviny ako je boh hahahahah


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/09/2009 9:11  

ach jaj oblbovanie islamom skoncilo a uz tu mame vyklady z biblie


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/09/2009 15:18  

? ?? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ????????????????????????????????????????

Nezmozete sa napisat nieco mudrejsieho ???? Ved Pan Boh aj vas obdaroval rozumom ???????? A budete sa mu za pouzitie tak vzacneho daru zodpovedat !!!


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Hyde Park
Stránka 1 / 2 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.