Svadba v Maroku  

Stránka 1 / 2 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/05/2007 8:41  

ahojte,potrebujem poradit.V juli odlietam do Maroka,mam tam priatela za ktoreho sa chcem vydat.Potrebujem poradit ohladom papierov,ake papiere si potrebujem vziat so sebou a on tiez co potrebuje ak budeme chciet potom vycestovat na slovensko.dakujem zatial velmi pekne


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/05/2007 9:01  

dievca, ty sa radse nevydava, tak v july mas svatbu a teraz zistujes co za papiere potrebujes, ked sa s takymto mozgom niekto objavi na fore, vypinam


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/08/2007 17:23  

araba si neber len sproste deti nakotis.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/09/2007 23:28  

ja zijem tiez z marokancom a mozem povedat ze su to uplne skvely ludia mozno mam prave stastie aj jeho rodina na mna neda dopustit


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/09/2007 23:31  

a zijem s nim uz 10 rokov, vsetko co robi robi pre nas do buducnosti. Mozete si hovorit co chcete ale aspon sa dokaze postarat o rodinu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/12/2007 23:09  

ahojte,
iba dnes som objavila tuto stranku, takze je moja reakcia oneskorena. moj priatel je taktiez marocan a je uzasny. edit, ako ti dopadla svadba? daj vediet, ake boli vybavovacky. svadbu planujeme, ale asi tak o rok. baby kde zijete, v maroku? velmi ma tesi, co som si precitala. nepoznam ziadnu slovenku, ktora ma muza z maroka, preto dufam, ze popiseme.
anonym, ty sa najskor nauc poriadne pisat a potom kritizuj niekoho inteligenciu. k pypy radsej nic ani nenapisem. papa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/12/2007 13:11  

Jooo, PYPY ma pravdu…………….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/04/2008 23:05  

Cau ja ziju rok s Marokancem a jsem celkem spokojena,je trosicku zarlivejsi ale to jsou vsichni chlapi kteri milujou.At si o nich rika kazdy kdo chce co chce ja s nim ziju tak vim svoje nejlip.V Cechach chlapi jenom vysedavaji po hospodach a maji deset milenek,manzelku s ditetem doma.Takze je to o lidech ne o narodnosti!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/04/2008 18:29  

Zuza, pises ze v Cechach maju chlapi milenky, tak to este nepoznas marocanou aki su naozaj…mam za sebou 5 rocny vztah, viem aki su..ak si marocan berie bielu je to vacsinou pre papiere…dostat sa prec z Maroka dostat sa do Europy, haha popripade celu rodinu…vies ako sa to robi v Holandsku predsa…inac su velmi uzavreti a maloktori sa zenia vonku z rodiny…a za nemuslimku ani napad…a ak t nejaky urobi, je to hanba pre rodinu…marocan ti nikdy nepovie pravdu.nikdy…preto im naleti skoro kazda…je to ako magia….stale musite mat napamati…muslim moze mat viacero manzeliek…takze nebudte prekvapene, ak zistite ze je tajne zenaty, alebo ak sa bude chciet po vas este par krat ozenit…ak ma niekto ine skusenosti, tak nech sa o ne podeli, ale ja pisem tiez zo svojich skusenosti…tu v Holandsku marocania korzuju po centrume a hladaju biele zeny do postele, hlavne ak ich vlastna zena ma menstruaciu sprosto povedane….jeto primitivne ale je to tak. aj ten najsvetejsi muslim marocan je taky isty…ak ste presvedceny o opaku, tak sa skuste viacej zaujimat o to ako travi cas vas marocky milacik…mozno pridete na vela zaujimavosti….a pozor ten kto vam najviac hovori stale ako vas miluje je mozno najvacsi casanova….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/04/2008 15:36  

ahojte….
sice nerada, ale musim uznat, ze andrea ma pravdu. Mozno sa najde muslim, ktoreho rodina je otvorena a prijme nemuslimku, europanku, ale 98% nie. ak sa najde rodina a manzel, ktory su utrestovi a tolerantni, tak je to ok a potom ta zena moze hovorit o stasti, lebo arabi dokazu byt naozaj pozorni.
Rodiny muslimov su otvorene, maju radi znamych a priatelov svojich deti, ale akonahle sa zacne hovorit o svadbe, tak sa vsetko meni.
skuste si precitat koran. Je tam uvadzane…. berte si za manzelsky zeny… jednu, dve, tri, styri…… ktorym vladne vasa pravica….
taktiez ak ide o praveho muslima, tak on sa nikdy nevyspi so svojou snubenicou pred svadbou….
presne ako andrea hovorila… rodina vasho manzela vobec nemusi vediet, ze vas ma, resp., ze ste jeho zena. Je to smutne…. ale pravdive. Vsetci arabi bez rozdielu vedia dokonalo hrat…. 🙁


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/04/2008 15:37  

* opravujem ustretovi.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/07/2008 14:59  

je to obycajne spinavy narod, stvoreni len pre kriminalitu. Vo svete ich beru ako odpad, bohuzial je to tak:( a preco? lebo sa tak spravaju, beru si nase sproste slovenky, češky, polky len pre papiere. Ja by som sa hanbil za to ze moj,, manzel,, je ich narodnosti. Stalo sa mi, ze ma jeden z nich oplul, sposobili nehodu manzelovi a usli na ukradnutom aute, vykradli mojich znamich, chodia zobrat po domoch, ked sa objavia v bare uz tam nikto nechodi ,robia bordel, a mnoho. Bola by som rada kebz, sme spoznali slusneho človeka z Maroka, ktorý nie je klamar a podvodník.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/07/2008 15:27  

andrea sisa pravdu mate a ty anonymny,ano mas pravdu marocania su povazovani za odpad


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/08/2008 22:36  

ahojte,
mam tiez skusenost.Tiez som mala kratky asi sedem mesacny vztah s Marocanom no nestazujem sa bolo to pekne ale urcite som mala oci otvorene a ziadne ruzove okuliare.No moj sa mi nejako nechcel priznat alebo skor zahmlieval ked som sa ho syitala ze ci je, alebo bol zenaty.Neskor sa priznal ze bol.Bol vo vela veciach iny ako Europski chlapy no neviem to velmy posudit kedze je jediny Marocan, ktoreho poznam.Podla mna je vsak pravda, ze klamu aspon co sa tykalo jeho , vela krat mal problem co povedat a vazne vela nenarozpraval/ co je na druhej strane take uzastne a to na nich uputa, ze su taky tajuplny.Moj odkaz znie : aj ked vynimky potvrdzuju pravidlo urcite treba mat zadne dvierka otvorene!Vela stastia!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/08/2008 9:39  

Ahojte,ja chodim s Marocanom nejaky rok a pol,budeme sa brat,ak sa popalim,sama si to vyzeriem,ale vzdy je ta moznost ze budem stastna,tak preco to neskusit.Nechcem porovnavat vztahy,aky je Slovak aky je Marocan,kazdy ma svoje chyby.Problem je ze niektori ludia akoby nepriali druhym ludom,tesili sa z cudzieho nestastia,a potom je kazdy mudry,ze to vedel ze to tak dopadne.Ja som sa naucila ludi neodsudzovat podla narodnosti,lebo sama nemam rada ako niekedy odsudia mna zato ze som Slovenka.Praj a bude ti dopriane,keby sa kazdy podla toho riadil.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/08/2008 9:39  

Ahojte,ja chodim s Marocanom nejaky rok a pol,budeme sa brat,ak sa popalim,sama si to vyzeriem,ale vzdy je ta moznost ze budem stastna,tak preco to neskusit.Nechcem porovnavat vztahy,aky je Slovak aky je Marocan,kazdy ma svoje chyby.Problem je ze niektori ludia akoby nepriali druhym ludom,tesili sa z cudzieho nestastia,a potom je kazdy mudry,ze to vedel ze to tak dopadne.Ja som sa naucila ludi neodsudzovat podla narodnosti,lebo sama nemam rada ako niekedy odsudia mna zato ze som Slovenka.Praj a bude ti dopriane,keby sa kazdy podla toho riadil.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/11/2008 15:57  

MAROKANCI SU HAJZLI OBYCAJNI


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/11/2008 16:01  

sanca jedna k milionu ze budes prave ty stastna s marocanom


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/11/2008 23:29  

ahojte,
viete niekto poradit s tymi papiermi? co si treba vziat do maroka? mne toho priatel vymenoval horzne vela… dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/12/2008 19:36  

nie je to tak ako to pises lebo latka nie je nastavena rovnako …v praxi to funguje tak ze on STRAAAASNE potrebuje nase papiere urobi preto cokolvek a tiez a to je hlavne ludi z europy a ameriky nepovazuje vlastne ani za ludi (vratane teba)je mu to vstepovane od malicka a stale dokola ,ze sme vsetci KAFER to jest neznabohovia a teda kaciri …co v preklade znamena ze nemame bohviaku hodnotu a tym ze ty si zena je to este horsie …a rokmi sa to bude len znasobovat ….a bude ta vydierat detmi ..ak neurobis to a hento tak ti deticky pekne krasne vezme …a za to dam ruku do ohna …cize suma sumarum aj ked ta teraz aj lubi dlho to nepotrva a ked aj tak ich laska je uplne ina ako nasa na uplne inych principoch (taky stredovek?)…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/01/2009 17:26  

Ahojte, po precitani celej diskusie som na konci sa musela usmievat… sama som nikdy nechodila s marokancom (thanks god), ale v maroku som bola.

Skusenost bola roznoroda , hadky vo vlakoch s muzmi (ja si nedam skakat po vlasoch ako ich zeny) , ktori mi nadavali … musim pokracovat preco to bolo ? Paradoxne zeny (mladsie rocniky) na mna pozerali ako na supermana, ktory moze tolko veci, bolo mi ich luto …. Starsie by ma najradsej prekliali ( ak to aj neurobili) .

no ale nie to som chcela.. z antropologickeho hladiska je samozrejme ze kultura naroda je definovana tradiciou, historiu, zvykmi a pod. Nenadradujme sa nad nich ani nad nikoho ineho, ale zhodnodme fakty. Nabozenstvo je priorita jeden hlavne v Maroku. Ak je vas mily vyznavac alaha, tak je dost pravdepodobne, ze nie ste jedina v jeho zivote, aspon od urciteho casu nebudete.
Rozhovory so zenami (muslimkami, ktore nemali dopredu urceneho manzela a boli prvou manzelkou, boli skroro presnou citaciou toho co ste sem niektore napisali “ on ma miloval na zaciatku, povedal ze len ja som ta jedina a aj budem, potom ale si nasiel druhu zenu ,ale co mozem robit, alah to tak chcel …“ ) dali zapravdu, ze nabozenstvo je dobre alibisticke zakryvanie umyslu.
Uz davno nenajdete nielen v moslimskom svete, ale ani v krestanskom ,niekoho co sa riadi poctivo zakonmi viery.
Nakoniec, ak ste svojho milacika spoznali, nie v jeho krajine, ale niekde na studiach, pobytoch v zahranici, ruku na srdce, tam je kazdy trosku iny…..ale ak on vas zobral na navstevu domov na tyzden a vy ste take stastne, ze jeho rodina vas tak prijala, nebudte naivne. Su , boli a aj budu pohostinnejsi ako Slovaci. (zial ano ) Prijmu kazdeho s otvorenou narucou , ale.. velke Ale… to neznamena ze mate volnost ak sa chcete stat zenou jedneho z ich clenov rodiny …

no rozpisala som sa k niecomu, co mozno aj tak nikoho nezaujima, ale ako mali bonbon, pre tie devy co su zvedave, tak tradicna marocka svadba vyzera asi takto… o jej priebehu by som sem mohla pisat dalsi nudny clanok , nebojte sa nebudem = ) .. enjoy a hlavne budte opatrne P

link na svadbu : class=“postlink“ href=“http://www.kukaj.sk/videa/3609/svadba-po-marocku“> http://www.kukaj.sk/videa/3609/svadba-po-marocku


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/02/2009 14:30  

Smi…tz si tam bola pracovne alebo ako,zaujimalo by ma to,ak ti to nevadi.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/03/2009 15:05  

smidka, ty si kedy prosim ta bola v maroku? nechapem o com si sa mohla s muzmi hadav vo vlaku. ako sa normalny clovek moze hadat s ludmi, ktorych nepozna???vacsinou, ked ja cestujem vo vlaku, tak sedim a kukam z okna, alebo si citam…je to divne, co pises. ziadne spravne marocanky si po vlasok (hlave), ako aj spravne slovenky si skakat nenechaju. su to moderne zeny, ktore su stasnte a pekne sa obliekaju. maju svoj styl, ktory nie je taky lacny, ako vidime u niektorych sleciniek na slovensku.
poznas nejakych marocanov osobne, ked tak presvedivo pises o ich spravani v zaciatkoch vztahu a neskor. podla mna nie. aj ked zijem na slovensku do maroka cestujem minimalne 5x do roka a tuto krajinu aj s jej kulturou som si hned zamilovala.
citala si koran? ak nie, tak sem nepis, ze tato viera je alibisticka. nie je to o viere, ale o ludoch a ludia su rozni. ako na slovenku, v europe, tak aj maroku a v afrike. koran doslova prikazuje moslimom, aby svoju manzelku respektovali a ctili si ju. u nich je zena na prvom mieste v rodine. otec ochranuje dcery ako poklad. ja hovorim len z vlastnej skusenosti, co som videla na vlastne oci a nie to, co som niekde na internete citala…..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/03/2009 11:36  

Zbytocne sa rozculujes, marocanci su klamari,chcu sa dostat skrz zien von z krajiny,preto balia europanky.Moze to byt krasna krajina, ale su neskutocne zavisli od islamu a zeny tam vobec nemaju take prava, ako pises.Snad vo velkych,modernejsich mestach, inac nie.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/03/2009 21:52  

ahojte,
napoznate nahodou Marocana zijuceho na Slovensku?pls nejaky kontakt alebo hoc co by pomohlo…
dakujem 😉


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/03/2009 22:33  

ahoj NAT,
pls vedeli by sme sa spojit mailom…??? moj priatel je tiez marocan…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/03/2009 21:04  

Nechapem Zuzu- zijem s Marocanom a celkom som spokojna. Mi to pripada ako jazdim na skodovke a celkom som spokojna. Lenze skodovku mozes, ked sa Ti ojazdi, vymenit a laska by mala byt na cely zivot. Ci to ako ked sa Ti zunuje, prejdes na inu „znacku“?Som naivka?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/04/2009 17:46  

edit
v july by som xcela tam ist aj ja…,mozno sa stretneme 😛


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/07/2009 21:00  

.. spoznala som muza z maroka a je moc fajn a paci sa mi, ale mam respekt prave preto, ze je z maroka a ich kultura je ina ako nasa, rovnako hodnoty, s cim vsak nemam skusenosti.. zije v nemecku cca 15 rokov, pracuje a ma evidentny zajem.. ja aj strach.. popravde chcela by som ho poznat dlhodobejsie, ale mam strach ze sa mi dostane pod kozu.. a urcite sa chcem vyvarovat sklamaniu.. comu z tuna uvedeneho mam verit?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/07/2009 6:59  

Timi ver vsetkemu zlemu,daj tomu pokoj europa je plna europanov ktori maju tuez zaujem ak sa zena chova na urovni!


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Bútľavá vŕba
Stránka 1 / 2 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.