Studium VS na SR alebo UK?  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/09/2008 15:10  

Dobry den,
Zijem ,studujem a pracujem popri skole v anglicku uz skoro 3. Nastal cas kedy koncim strednu skolu v Anglicku a neviem sa rozhodnut co dalej. Na jednej strane by som velmi rada sa vratila spat na Slovensko… ako som citala niektore prispevky a temy tak nie som sama… Vela ludi to tiez pocituje a aj mna trapy to ze som daleko od priatelov a rodiny. Citim to tak ze aj po takomto case som si tu nedokazala natolko zvyknut a stale sa tu citim ako cudzinec. Neviem ci je to psychycka zalezitost ale neviem si najst tu ani partnera. Sice som ani intenzivne ho nehladala ale stale ked navstivim Slovensko tak sa citim v spolocnosti Slovakov lepsie a viac uvolnenejsie. Zatial som tu v Anglicku nenasla zjadneho Slovaka co by stal zato, cize ten problem nemam ze ma tu drzia deti, muz a podobne… Avsak veci sa skomplokovali ked som napsoledy navstivila Slovensko a spoznala som uzasneho cloveka. Rozhodli sme sa mat vztah na dialku, co tiez neprospieva a len viac tuzim ist naspat na Slovensko. Samozrejme on nie je hlavna pricina, preco tuzim ist spat.. len je to ako puzzle vsetko zo vsetkym suvisi… Neviem ako dalej… Stale to vnimam tak ze Slovensko bolo a vzdy bude moj domov.. miesto kde sa stale rada vradciam a kde rada som. Samozrejme ako mnohi co pisete.. mam tie stavy ze ked som na Slovensku thak vidim urcite nedostatky…ktore na Slovensku su… , ale je aj mnoho kladov ktore som uz spomenula. Na druhej strane v Anglicku su skoly na ovela lepsej urovni ale aj samozrejme drahsie. Stale rozmyslam ze bolo by aj celkom rozumne pokracovat v studiu tu a pripadne sa potom vratit, ale tie pocity uskosti a potreby ist na Slovensko su stale vacsie a vacsie a bojim sa toho ze potom nenajdem adekvatne povolanie mojemu odboru alebo ze si zvyknem na urcity standart tu, pripade pride do toho muz a deti, a budem v Anglicku chtiac nechtiac musiet ostat. Je to ako zacarovany kruh… je vela moznosti a ciest akymi by som sa teoreticky mohla vydat ale neviem ktora by bola v mojom pripade ta najlepsia. Urcite chcem urobit rozhodnutie co najlepsie a preto sa koly tomu tak trapim. Vsetko co ma napadne ako riesenie ma svoje pozitiva a aj negativa. Nedokazem nato nemysliet ani jeden den, lebo je to zalezitost aktualna a potrebujem ju co najrychlejsie riesit. Vazne neviem ako sa mam rozhodnut.. lebo toto moje rozhodnutie pravdepodobne ovplivni moj buduci zivot.. akym smerom a kde sa budem uberat. Asi bol osud ze som narazila na tuto stranku a bolo by fajn keby ste vyjadrili svoj nazor, pripadne mi dali nejaku radu.

Vopred Vam Dakujem !!!!!

Nika

*kludne mi mozete emailovat href=“mailto:sim00@zoznam.sk“>sim00@zoznam.sk


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/09/2008 15:36  

*len doplnim ze som tu 3 roky.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/08/2009 23:52  

ahoj, ako to dopadlo, si este v anglicku?? Lucia


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Bútľavá vŕba

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.