Môže sa kresťanka vydať za moslima?  

Stránka 1 / 8 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/10/2007 8:10  

Rada by som sa opytala, ci ma niekto z vas OSOBNU skusenost so svadbou za moslima a k tomu potrebnymi formalitami?
Ja som katolicka a mam dlhodoby vztah s mojim priatelom, ktory je moslim. je pomerne narocne najst k tomu nejake informacie – knazi su neochotny o tom hovorit, radsej vam poradia najst si ineho partnera a tiez o tejto teme neexistuje vela publikacii ci inych zdrojov. bola by som vam velmi povdacna, keby som mohla spoznat niekoho kto tym vsetkym presiel a poradil mi.
dakujem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/10/2007 9:06  

no osobnu skusenost nemam ale ani nemusim na to aby som ti vedela povedat aspon zopar zakladnych faktov. nemozes mat svadbu v kostole, to je asi prva vec, jedine ze by tvoj mily chcel prestupit na krestansku vieru. mozete mat civilny sobas v pohode aj muslimsky cirkevny pretoze muz muslim si moze zobrat zenu krestanku bez toho aby ona prestupila na islam. na slovesnku ale muslimske cirkevne sobase nema kto robit takze to je mimo. tak ti ostava v podstate iba moznost 1 ze on prestupi na krestanstvo a budete mat svadbu v kostole alebo moznost 2 ze budete mat iba civilny sobas.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/10/2007 22:25  

lydia-laska ja slepa(alebo ze by to bola chamtivost?) tak,ci tak pohroma naprogramovana,len dufam a prajem ti aby vynimka potvrdila pravidlo


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/10/2007 6:46  

poznala/m viacere pripady
ohladom papieroveho vybavovanie zial nemam skusenosti

ale ver, ze tvoj mily bude (skor ci neskor) od teba ziadat konvertovanie na islam, a ak nespravis tak budes este menej pre neho ako doteraz ( v islame zena neznamena pre muza nic, stoji to aj v korane, taktiez vztahy a priatelstva s neveriacimi su NEZELANE).

Mam znamych on je moslim on aostala katolickou, ziadal ju o zmenu viery, ked nespravila zacal si zbierat majetky v krajine povodu o kt ona ani len netusi, iba si vzdy mysli ako chudacik stale musi vela pracovat 😀
A ziadne kratke sukne ci tricka nesmie nosit, nic coby odhalovalo co i len kolena alebo ramena, nehovoriac o vystrihoch.

Inac podla ich kazania je dokonca aj zena co chodi na verejnosti naparfemovana ako nicitelka rodin 😀 (ehebrecherin)
podobne nezmysly platia aj pre tie co nosia nohavice 🙂

Ak sa chces dat na vztah/ manzelstvo s moslimom,tak sa najprv informuj (napriklad z koranu) o postaveni zeny, aby si vedela ake to budes mat v buducnosti 😉
najprv sa so vsetkym oboznam.
snad si usetris trpky rozvod, ci podobne zazitky 😉

A este si premysli odkial je, ak je africky moslim, ci egyptsky tak sa u nich zeny (uz v detskom veku) musia podrobit obriezke, a väcsina z nich to ziada aj ked uz neziju „doma“.
Zisti si presne co robia pri obriezke 😉
pretoze aj „TOTO“ patri do kultury tvojej lasky 😉
a casom sa ta to moze dotykat 😉


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/10/2007 8:20  

Ahojte,

dakujem za vase odpovede ale vidim, ze som pravdepodobne zle formulovala svoju otazku. Mojim cielom NEBOLO ziskat prehlad zastaralych predsudkov a STEREOTYPOV na temu „moslim“ respektive subor pribehov mojej kamaratky, kamarata, kamarat mal taku a taku skusenost… .

Verim tiez, ze vela ludi ma aj zle skusenosti, ktore su vdacnou temou na rozhovor a tiez verim, ze o tych dobrych skusenostiach nie je uz tak zaujimave sa rozpravat (je to zial v ludskej povahe, ze lepsie sa nam rozprava o negativnom ako o tom pozitivnom). Ved kolki z nas na otazku aky si mal den? zacnu vyratuvavat vsetky svetle a pozitivne casti dna? Vacsinou sa schylime k opisu vsetkeho negativneho co sa nam prihodilo.

Ale spat k mojej teme. Aby som teda formulovala jasnejsie moju otazku, rada by som spoznala ludi, ktori su takto zosobaseny – teda dvojica krestan vrs. moslim (je ich na svete uz desattisice, predovsetkym v USA) a teda informacie z prvej ruky. Dakujem a este raz prepacte, ak doslo k nedorozumeniu.

lydia


Slavomira15 sa páčilo
ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/10/2007 13:57  

Milá Lydka!

Samozrejme, moslim si môže zobrať za manželku kresťanku, ako to tu už bolo spomenuté – bez toho aby ona konvertovala. Čo sa týka sobášneho aktu, je dôležité v ktorej krajine sa nachádzate, resp. kde ten sobáš chcete mať… RAda poradím, ak chceš napíš email…

pá,


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/10/2007 15:36  

ahoj…
osobne ti mozem poradit iba tolko, aby ste sa vzali radsej v jeho krajine ako u nas… u nas sa to spaja s velkou neochotou a velkym stresom, co sa tyka papierov… a potom ta uz aj prejde chut na svadbu v sR… 🙁
jasne, ze si mozes zobrat ako krestanka muslima… iba opacne je to dost problem… a teda, ze muslimka si „nemoze“ zobrat krestana…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/10/2007 19:56  

ahojte, no to je fakt, som zabudla dat mailovu adresu :), takze je to href=“mailto:dudeu@centrum.sk“>dudeu@centrum.sk. a dakujem za vase rady a vobec, ze si najdete cas sem napisat.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/11/2007 12:36  

ahoj suzi,
mozes sa mi prosim ozvat na moju mailovu adresu alebo mi poslat tu tvoju? vazne by som sa s tebou rada poradila.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/11/2007 17:41  

allah akbar!slovenky dobyjaju islamsky svet…co takto presvedcit tych vasich aby konvertovali,heh??mission impossible hahaha,ale laska je laska heh


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/11/2007 8:47  

Nedá mi nereagovať na tému spojenia moslima s kresťankou a hlavne na velmi netolerantné reakcie.
Spojenie dvoch ľudí v akomkoľvek zväzku, nielen v manželskom, je o tolerancii a strate predsudkov.
Je fakt, že obe nábožnstvá predstavujú v súčasnom svete „deň a Noc“, ale veď jedni bez druheho by nemohlo existovať.
Myslím, s, že je dosť ťažké uplne bez výhrad pochopiť a začleniť sa do spoločenstva inakosti, závisí to od vôle oboch aktérov a od toho, kde budú soločne žiť- základ je , čím ďalej od rodín jedného aj druhého, to robí naskôr najvačší problém. Viem o čom hovorím,bla som vydatá za moslima a jdiné čo nás rozdelilo, bola jeho rodina…..Inak, ok.
Nemyslím si , že by bol problém so sobášom kdeko%lvek, ide o to, i ste sa dohodli na cirkevnom alebo rozumnejsie- na civilnom sobáši….
Ale počítajte s tým, že STRETY kultúr nastanú, ide o mieru akceptácie , tolerancie a možností žiťv nejakej „neutrálnej krajine“.
Aj na Slovensku je civilný sobáš bez ohladu na vierovyznanie partnerov bez problémový.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/11/2007 11:18  

ahojte.Lenkaaa chcem reagovat na tovju radu.Napisala si jednu chybu a myslim si,ze pre krestanku sobas v moslimskej krajne je samovrazda.Dovod.?? pri rozvode,delenie majetku vsetko pripada muzovi a prve co spravi muz je,ze sudnou cestou legalne zoberie zene deti.Co sa tyka sobasa s moslimom nie je ziaden problem,ale poradim tej holke,ze nech si najpr overi ake maju zakoni v tej krajine odkial pochadza jej muz…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/12/2007 17:08  

ja o tom viem.. a poznam jednu zenu, ktorej sa to stalo a pritom sa nebrali v islamskej krajine…. rodinne pravo sa vacsinou riadi podla islamu a tam ziadna zena neuspeje…..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/12/2007 16:09  

Ahoj,videla som tvoju otázku a chcela by som ti odpovedať.Ja žijem už vyše dvoch rokov s moslimom,teraz máme aj malé bábo.Zatiaľ sme zosobášený len na úrade a k tomu nepotrebuješ nič,len jeho rodný list a doklad ,že je slobodný. V lete sa chceme zosobášiť v kostole a aj to je možné, boli sme za kňazom a on povedal, že stačí napísať na biskupský úrad a dostaneme povolenie, takže tie hlúposti , že ja to tak a onak si ľudia len vymýšľajú….Tým, že sa zosobášime v kostole sa jemu nič nezmení, on nepríme ani hostiou, to ide len o teba, aby si mohla naďalej príjmať hostiu, lebo ak sa zosobášiš len na úrade, nemôžeš ju prijať.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/12/2007 17:11  

ano macina je to pravda,muslim sa moze zosobasit v kostole ak dostane special povolenie vasich uradov ale takyto sobas je prenho absolutne neplatny v jeho krajine.Takze ona bude jeho manzelka u vas ale v jeho krajine mu nebide manzelkou.Takyto dokument z kostola sa neda dat ani oficialne potvrdit a registrovat v jeho krajine,nakolko on je muslim


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/12/2007 17:48  

len este jedna pripomienka – ak sa vydavas v kostole tvoja polovicka ktora dostala vynimku sa zavazuje ze deti sa budu vychovavat v krestanskom duchu – pokrstia sa, prve prijimanie atd atd – to s tym ten tvoj muslim suhlasil?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/12/2007 5:03  

on o tom asi nevie


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/12/2007 12:08  

Chcela by som vediet, ci za to povolenie mat sobas i v nasom kosole, ci sa za to nieco plati, a ak ano kolko. Dakujem 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/12/2007 15:21  

Velmi zaujimave,ze biskup.urad da povolenie moslimovy,ked nasho cloveka-Slovaka bez birmovky nechcu farari zosobasit.Nerobi aj cirkev protiklady? ved to je hroza…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/12/2007 18:52  

cirkev blbunka dufa ze ked muslim pristupy na svadbu v kostole ze raz prejde na krestansku vieru co sa teda nedeje.Osobne nepoznam jedineho muslima ktory by to spravil a poznam ich velmi vela.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/12/2007 19:20  

Myslim, ze raz davnejsie som citala v knihe o Mohamedovi, kde boli aj úryvky veršov z Koránu, že muslimovia sa môžu ženiť s ženami z ľudu Knihy(ľudia Knihy -to su kresťania a Židia), ale opačne to nejde. Muslimka sa nesmie vydať za muža inej viery, prtože je tam nebezpečwnstvo , že aj jej deti budp vychované v inej viere a že rodina muža sa aj ju bude snažiť presvedčiť aby odpadla od svojej viery. Asi tak nejak, ale to som len čítala , nie som si 100% istá. Ináč všetko dobré Vám do nového roku prajem .:)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/01/2008 7:28  

ano Sasa mas pravdu.Muslimka sa nesmie vydat za cloveka ineho nabozenstva ako je islam.Ale ak ten chlap konvertuje oficialne na islam tak sobas s muslimkou moze byt.Muslim muz si moze zobrat zenu knihy krestanku alebo zidovku bez toho aby ona musela konvertovat na islam.Ale vacsinou ona potom konvertuje pretoze muz jej to da ako podmienku.Malo ktoremu muslimovi je to jedno ze jeho zena je krestanka.No aj ked je ona krestanka,ona nema pravo vychovavat svoje deti ako krestanov.Ak by to robila,muz ju moze udat a ju zavru a deti jej vezmu lebo je to povazovane za nabadanie na odpadlictvo od islamu za co je v najhorsom pripade trest smrti.Takze ak by dovolil aby zena si ponechala svoju vieru,jej deti musia byt vychovavane ako muslimi a otec je v takom pripade ten kto na naozensku vychovu deti dohliada.Matka nesmie do toho interferovat.Taky je zakon sharie.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/01/2008 14:48  

MACINA zdravim. Pri krestanskom sobasi sa rodicia zavazuju ze deti budu vychovavane vo viere (samozrejme krestanskej). Ako je to v tomto pripade?

Anonymny : ani pre francuza krestana (a myslim ze aj ine „katolicke staty“) nie je sobas v kostole platny…. aj na slovensku sa robi zapis na urad….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/01/2008 16:06  

hej ale v niektorych statoch sa priamo fara a farar postaraju o zapis na matrike – tym padom manzelia sa beru v kostole a robi sa zapis tak do farskych spisov – cize aby bola potvrdena platnost cirkevneho sobasa a potom sa hned zapisuje aj do matriky civilnej – cize tym padom nadobuda platnost aj uradne/zakonne. potom dodatocne sa samozrejme musi urobit zapis na specialnej matrike na sk.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/01/2008 16:42  

lenka,a taku blbost si zase kde nabrala.dnes,skoro vo vs.statoch,ked sa sobasis v kostole,sobas automaticky plati aj oficialne,je to ako aj zapis na matrike.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/01/2008 13:55  

To odkial beries, ze v islame neznamena zena nic?
Ty mas nejake vedomosti o islame, citala si Koran, alebo nejake ine publikacie s islamskou tematikou?
Nemam rada ludi, ktori trepu blbosti bez ohladu na to, aby k danej teme nieco vedeli.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/01/2008 18:10  

Tak to je samozrejme, že on si musi všetko zaregistrovať vo svojej krajine, ako my. Keď sa vydávaš v zahraničí.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/01/2008 18:14  

A obrad s moslimom v kostole je iný ako s katolíkom,to nemá s detmi nič spoločné.. To mám najradšej, keď niekto trepne blbosť a všetci tomu veria.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/01/2008 18:24  

Ešte chcem odpovedať MISI,až teraz som si všimla tvoju otázku. Biskup dá povolenie na sobáš v kostole s moslimom, pretože to je len pre katolíka, moslimovi sa tým nič nemení, že si ťa vezme v kostole.On len súhlasí stým, aby si ty mala v poridku svoju vieru, a podľa mňa je normálne,že ani jeden moslim sa nezmení na katolíka, veď islam je jeho viera ku ktorej je vedený od malička.A ktorý katolík sa zmení na moslima?Ani jeden, pretože on verí zase v to, k čomu bol vedený od mala.Takže každý má svoju vieru a môj názor je, že každá viera má niečo dobré a niečo zlé, sami sa môžme rozhonúť v čo budeme veriť.A ak niekto niečo nezažil na vlastnej koži, iba počul nejaké hlúposti, nech isi ich radšej nechá pre seba.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/01/2008 22:35  

ahoj lidia
neviem ako tebe ale mne kazia tie hlupe nedokazane odpovede naladu
pytas sa na 1 vec a odpovie ti tu desiatky ludi uplne od veci a zacnu sa bavit medzi sebou o inom,,,,,,, tak nech si pisu na e-maile
ja som vydata za moslima ano len na urade a hlavne V MOJOM SRDCI ,,,,,,,, neviem ako na slovensku ale v celej europe vas zosobasia bez problemov a hlavne teraz ked je aj slovensko v EU tak nebudu nikde robit velke problemy najprv si pozistuj ake papiere potrebujes to je zaciatok ….. a podla toho sa zariadite prajem ti vela stastia…


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Bútľavá vŕba
Stránka 1 / 8 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.