Ako nájsť rodokmeň rodiny?  

Stránka 1 / 4 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/11/2007 17:06  

prosim Vas ako sa da najst Rodokmen-rodiny.Odkial pochadza priezvisko.Dakujem Vam velmi pekne…PS:len nepiste,ze Matirka,Obecny urad.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/12/2007 1:38  

neboj, nepiseme


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/12/2007 8:45  

ahoj nada
hladam pre nase krajania kere byvaju vo francuzku svoje pribuzny, tak mozes hladat na archivy tvojeho mesta, na slovenszko je vela archivov ked chcech, napis mi na kerom meste si , a ty najdem nejbizsie archivy moja adresa: href=“mailto:fdzian@aol.com“>fdzian@aol.com
s pozdravom


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/12/2007 15:03  

zboznujem anomimy.Vy ste taky umelci co sa boja aj podpisat a nevedia vyjadrit svoj nazor.super diky…..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/01/2008 8:55  

Ked som ja zistovala povod svojho priezviska musela som mat doklady-roden listy mojich rodicov, ich rodicov a potom som navstivila archivy a pytala si matr. knihy ich starych rodicov a prarodicv-postupne od jedneho bydliska-respektive miesta narodenia som sa dostala k druhym starsim.Pozor ,treba vediet aj konfesiu lebo az do 20.storocia kazda cirklev mala vlastnu matriku a zapisovalo sa vyhradne podla vierovyznania. Inac aj bezni ludia si mozu najst svoj rodokmen do cca zaciatku 18-teho storocia , uz vtedy boli povinne supisy poddanych a ich evidencia a myslim , ze aj skor-to tiez zalezi od panstva. Ale uprimne povedane , chce to vela nervov a casu-nasi archivni pracovnici nie su velmi privetivi a ochotni spolupracovat-uplny opak madarskych kolegov 🙂
pekny den


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/02/2008 13:35  

david Beckham Victoria Beckham <a


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/03/2008 21:31  

Pozri stranku class=“postlink“ href=“http://www.rodokmen.com“>www.rodokmen.com – na tejto stranke si moze kazdy urobit rodokmen svojej rodiny. Uz je to nahodenych okolo 50.000 ludi. Da sa tam pekne hladat v rodokmenoch. Mozno tam najdes aj nejakych pribuznych.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/10/2008 16:12  

Tiež by som chcela nájsť info o mojej rodine a tak…ale zas dať si to urobiť je veľmi drahé…ja by som dala tak max 2000 sk. Viete niekto o takom?? info na mail href=“mailto:TvojeZlatko@zoznam.sk“>TvojeZlatko@zoznam.sk


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/10/2008 12:02  

Zaregistrovala som sa, nahodila som vlastný rodokmeň, ale keď si chcem nájsť iné mená, tie ktoré som nedávala ja, vždy mi naskočí, že sa nenašiel žiadny záznam. Robím niekde chybu?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/10/2008 16:51  

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa konecne nieco co som chcela najst


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/10/2008 12:03  

Ak hladate predkov, ktori pochadzaju z vychodu Slovenska, vyuzite moje sluzby. Som profesionalny genealog. Viac o mne na class=“postlink“ href=“http://www.rodokmen.stranky.info“>www.rodokmen.stranky.info


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/11/2008 6:44  

kde tu je rodokmen????? potrebujeme ho do skoly a ja ho newem kreslit tak by som bola rada keby mi niekto povedal dd


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/11/2008 13:07  

Na stráke class=“postlink“ href=“http://www.slovakgen.com“>www.slovakgen.com sa dozviete nejake zaujimave info. A ak ste z vychodu, urcite Vam pomozeme aj s rodokmenom. Komplet vyskum stoji do dvoch tisic korun a je to skvely darcek….a ak z vychodu nie ste, ziskate aspon nejaku radu ako , pripadne kde zacat…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/11/2008 19:54  

nic


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/12/2008 11:18  

na stranke rodokmen tak tam nejde vyhladat vobec moj rodokmen…….
poznate ete nekto nejaku inu stranku s rodokmenmi??????????

dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/12/2008 13:18  

do pokecaaa ? na rp ?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/12/2008 11:28  

toto, co vam ponuka „janka“ zo slovakgenu je totalna sprostost, nikto vam nespracuje rodokmen do dvoch tisic korun. za tie peniaze ho bez vyskumu nikto ani nevymysli. class=“postlink“ href=“http://www.rodokmen.com“>www.rodokmen.com je takisto nefunkcna hlupost. ak seriozne chcete poznat svoj povod, zverte to do ruk profesionalnemu genealogovi a pripravte sa na to, ze to stoji peniaze!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/01/2009 0:40  

pekna


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/01/2009 0:41  

pekna


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/01/2009 0:42  

chcem najst svoj rodokmen??


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/01/2009 8:17  

Nie je možné dopátrať sa ani len jedného predka. Pri zadaní posledného poznaného predka sa objavia, ale len menovci v Čechách. Vie mi niekdo poradiť?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/02/2009 1:57  

ked zaplatis…da sa….to je moj nazor..ale ak by niekto vedel naozaj poradit,nech sa ozve..chcel by som nejaku stranku,ako zistit svojich predkov atd..dakujem..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/02/2009 8:59  

Váženy občané chtěl bych se zeptat na situlaci jak mam pokračovat,když už nevim jak dal? Hledam pana Štefana Horvatha nar.14.7.1915-20. v nižným žipově.Poslal jsem dotaz na uvedenou instituci v žipově.Ale nedošla mi žadna odpověd.Jmenovaný žil v čechach,kde také umřel,schoda okolnosti udělal,závěr života tohoto může že nezustali žadne dostupné doklady.Pokud se najde člověk který ma možnost,a přistup těmto informacim,nech se ozve na můj E-mail.uhradim veškeré vydaje stimto suvisici.Děkuji


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/02/2009 10:25  

Ako sa dá zistiť celý rodokmeň keď viem údaje o prarodičoch z mojej aj manželkyninej strany. Ďakujem za odpoveď!
Jozef Fríbort, Štúrova 567, Šaštín-Stráže 90841


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/02/2009 19:33  

Pre Fribort Jozef. Takze asi takto:kedze uz nejake tie udaje mate, treba ist na matriku,kde by sa dali vyhladat,pripadne este doplnit nejake dostupne informacie,ako su datum sobasa Vasich prarodicov,kde byvaju uvedene aj mena rodicov snubencov, takisto tam mozu byt datumy umrti. Ak by ste ostali stat na nejakom bode, bude treba navstivt archiv, cirkevne matriky. Totizto na terajsich matrikach uz postupite len mozno 2-3 generacie dozadu. Aspon ,ja som to tak mala A potom naozaj treba ten archiv, cirkevne matriky, urbare a pod. Avsak, je to mravencia praca. Treba sa pripravit na to,ze v archivoch a podobnych instituciach stravite mnoho hodin a dostane sa k tomu krocik-po krocku.Potrebne si je vsetko chronologicky,detailne zapisovat a hlavne prehladne. potom dochadza ku sumarizovaniu atd,atd. Vsak, ak nieco je potrebne ujasnit, ozvite sa na moj e-mail: href=“mailto:tuharska@post.sk“>tuharska@post.sk, s pozdravom Tajana


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/02/2009 19:26  

pre Antona: Nie všetky informácie vyhľadáš na internete. Ako už bolo napísané, musíš vyhľadať cirkevné a štátne archívy a tam pohľadať svojich predkov. Najskôr ale zaskoč na faru v rodnej dedine svojich predkov a skús pohľadať v knihách (krstov, svadieb a úmrtí), či náhodou nezískaš informácie, ktoré by ti pomohli v ďalšom hľadaní. Potom navštív cirkevný archív. Ja som sa dostal v cirkevnom archíve o dve generácie ďalej. Bohužiaľ mali neúplný archív dokumentov, ale bol som rád aj za to, čo som tam našiel. Všetky záznamy napísané do roku 1905, boli odoslané do štátneho archívu. I cez to som tam našiel veci z roku 1790. Tieto informácie som získal zadarmo (ak nerátam cestu). A potom ti už zostáva štátny archív, kde musíš zaplatiť za služby. Pri hľadaní v knihách môžeš zistiť, že dochádza ku skomoleniu priezviska podľa toho, akej národnosti bol farár. Dokonca som našiel nezrovnalosť u dátumu narodenia (medzi rodným listom a zápisom do knihy krstov, kde je uvedený aj dátum narodenia).


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/03/2009 11:20  

poklady sú naše životy a nie rodokmen aja som si nenašla svoj ta čo sú sprostý šak tam sú neni rodokmene na rodokmen.sk to je blbé


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/05/2009 14:27  

zdravím chcel by som vedieť čo najviac o svojich korenoch,moja posledná stopa je môj starý otec Tomáš Kúdela,narodený v Kosoríne


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/05/2009 8:33  

Prajem všetkým pekný deň! Dostala som sa iba náhodou na túto stránku a zistila som, že je viac amatérov, ktorí chcú popracovať na svojom rodokmeni. Ja som sa dostala cca do roku 1780! Žiaľ, musím odkázať všetkým tým, ktorí tu dávali a dávajú rady a odkazujú na rôzne genalogické stránky, že je to všetko iba veľký skok do tmy. Musíte začať samozrejme od dostupných materiálov, získaných od ešte žijúcich predkov a pekne pomaly postupne vyhľadávať v matrikách, ktoré sú cca od r. 1895. Matričné záznamy do roku 1895 boli vedené iba na farských úradoch (farách) podľa vierovyznania. Tieto matričné knihy sú už uložené v štátnych archívoch, kde sa dá, za poplatok, do nich nahliadnuť. Je to práca krásna ale mravenčia. Treba mať na to čas a stráviť hodiny v archívoch, viem o čom hovorím. Takže žiaden odkaz na webovú stránku generacie, rodokmen a pod. toto nevypracuje za vás!
Prajem vám veľa trpezlivosti a výsledok sa určite dostaví.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/05/2009 8:38  

Prajem všetkým pekný deň! Dostala som sa iba náhodou na túto stránku a zistila som, že je viac amatérov, ktorí chcú popracovať na svojom rodokmeni. Ja som sa dostala cca do roku 1780! Žiaľ, musím odkázať všetkým tým, ktorí tu dávali a dávajú rady a odkazujú na rôzne genalogické stránky, že je to všetko iba veľký skok do tmy. Musíte začať samozrejme od dostupných materiálov, získaných od ešte žijúcich predkov a pekne pomaly postupne vyhľadávať v matrikách, ktoré sú cca od r. 1895. Matričné záznamy do roku 1895 boli vedené iba na farských úradoch (farách) podľa vierovyznania. Tieto matričné knihy sú už uložené v štátnych archívoch, kde sa dá, za poplatok, do nich nahliadnuť. Je to práca krásna ale mravenčia. Treba mať na to čas a stráviť hodiny v archívoch, viem o čom hovorím. Takže žiaden odkaz na webovú stránku generacie, rodokmen a pod. toto nevypracuje za vás!
Prajem vám veľa trpezlivosti a výsledok sa určite dostaví.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Bútľavá vŕba
Stránka 1 / 4 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.