Zber olív na Kréte  

  RSS

 Gretka
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 6
09/12/2009 10:37  

Neviete niekto niečo o osobe alebo agentúre, ktorá ponúka prácu ako zberač olív na Kréte, 1000 Eur mesačne atď. kontakt majú: href=“mailto:zber.oliv@gmail.com“>zber.oliv@gmail.com. Chcela by som vedieť či je to seriózne alebo nie. Ďakujem 😉


ReagovaťCitovať
 Hary01
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 296
09/12/2009 14:13  

ked je zatymto slovak neveril by som tomu:))) 😀


ReagovaťCitovať
 Gretka
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 6
09/12/2009 15:57  

Áno sprostredkovateľ je Slovák a volá sa Marián Mizner z Malaciek, a tuším tam bolo aj číslo 0903010011. Ak by niekto mal nejaké info budem vďačná


ReagovaťCitovať
 ditta3
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 4
09/12/2009 18:38  

Ja som sa už prihlásila. Chcem veriť tomu, že nás nechce odrbať. Mám v rodine policajta. Trocha ho preklepnem. ❗ 🙄


ReagovaťCitovať
 Gretka
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 6
10/12/2009 8:45  

Jeeej tak skúsim aj ja. Sa hádam stretneme a dúfam to vydá. Ja nemám ako ho preklepnúť tak snáď Tebe sa to podarí, ale potešila ma tvoja správa konečne niečo pozitívne 😆


ReagovaťCitovať
 ditta3
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 4
10/12/2009 13:16  

Ahoj
Dúfam, že si ešte nezaplatila poplatok 50 eur. Na našej ambasáde v Grecku taku agentúru nenašli a nenachádza sa ani na Slovensku. Na tel.číslo som sa nedovolala. Keď budem vedieť viac napíšm ❓


ReagovaťCitovať
 ditta3
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 4
12/12/2009 16:07  

Mám pre teba zlú správu. V Malackách je kopec ľudí s takým menom , ale mariana miznera, ktorý sprostredkováva prácu nepoznajú. Chlapec má pekné vianoce. 😳
ak si zaplatila, mala by si to dať na policiu.


ReagovaťCitovať
 Gretka
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 6
15/12/2009 10:31  

nie našťastie som ešte nezaplatila. noo ale je mi to dosť ľúto že je to takto, vyzeralo to celkom sľubne. Máš to na 100% overené že isto? 😕 Ďakujem za info


ReagovaťCitovať
 ditta3
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 4
15/12/2009 20:45  

Myslím, že to mám overené zo všetkých strán. Písala som na ambasádu do Grecka. Takú firmu ako on dal na zmluvu nenašli v ich registri. Písla som mu aby mi poslal ich vin číslo a jeho poverenie . Do dnešného dňa nijaká odozva.
Už som mu aj vynadala cez e mail a zasa nič. A nakoniec mi ho preveroval aj švagor. Takého chlapa v Malackách nepoznajú. Jasný dôkaz podvodu.


ReagovaťCitovať
 sportsman100
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 4
16/12/2009 16:13  

dobry den vsetkym.takze uz sa viaceri zhodneme,ze to je podvod-je tam na hodinu 8 eur a to je na olivy dost vela,na jablka davaju iba 6 eur.zelam vsetkym stastne a vesele vianoce a este stastnejsi novy rok-bez podvodov!


ReagovaťCitovať
 NATALI MENEGAKI
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 59
21/01/2010 6:30  

na krete si treba davat pozor,oni su bud extremne dobry alebo bezcitny a zderu s teba,na krete sa musi robit a plat nie je az taky super a jasne ze vela hodin,ale niekedy ma clovek stastie,inak kreta je fantasticka,ja som tu vydata ale robit by som tu nechcela aj ked zit na krete a poznat ju je nieco co nezabudnes cely zivot


ReagovaťCitovať
 NATALI MENEGAKI
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 59
21/01/2010 8:46  

este by som chcela prispiet informaciou,aj mi mame na krete olivove sady,s toho zijeme,manzel zamestnava len albancou,ktory tu ziju vela rokou a vedia olivy oberat a zarobia na den 35 eur plus obed,nikdo na krete nebude zaucat slovakou al.aj inych ktory to esta nerobili,kretania chcu skusenych zberacou,tak netreba naletiet agenturam a im esta aj zaplatit za to


ReagovaťCitovať
 sportsman100
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 4
23/01/2010 8:33  

tak kvoli 35 euram na+obed sa mi na kretu vobec neoplati ist…radsej inde a za viac


ReagovaťCitovať
 NATALI MENEGAKI
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 59
23/01/2010 8:55  

a to su albanci,ktory na krete ziju cely zivot a kazdy rok oberaju olivy pre grekov a ich plat je taky mizerny,isto tie agentury co lakaju na zber oliv slovakov nie su solidne,lebo grek ked uvidi,ze nevies robit s vergov,alebo ich cistit tak ta vyhodi. oni zaucat nechcu,takze treba si davat pozor,pre slovaka to isto nie je zaujimave,ale albanci su vdacny za robotu a aj za ten mizerny plat,inac je tu aj vela bulharov a ti robia za 30 eur bez obeda,ale slovak nie je ani bulhar ci albanec,inac je to makacka zbierat olivy.


ReagovaťCitovať
 sportsman100
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 4
23/01/2010 11:53  

to verim….no aj tie teploty su tam brutalne!


ReagovaťCitovať
 NATALI MENEGAKI
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 59
23/01/2010 12:59  

ako myslis brutalne,akoze v lete?v lete je okolo styridsiatky a teraz v januari je tu dost chladno len okolo 15 stupnov,ale na novy rok bolo 30 stupnov,my sme z inej klimy stredoeuropa pre nas je to brutal a domaci su zviknuty na takuto klimu


ReagovaťCitovať
 Chevrette
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 4
20/02/2010 16:11  

Teploty su vysoke, to je pravda, ale urcite nie v case zberu oliv, teda v „zime“. A ak budete este hladat brigadu, tak by som sa zberu oliv asi zdaleka vyhla. Mozno to znie krasne …Idem na Kretu zberat olivy… no necakajte vzdy krasne pocasie, vyhlad na more, dobry grecky salat na obed… 🙂 A ked zaprsi, tak je urcite narocne nosit stokilove gumaky 😀


ReagovaťCitovať
 NATALI MENEGAKI
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 59
20/02/2010 16:27  

1.1.2010 bolo na krete v oblasti messara 30 st.,dnes sme boli s muzom v heraklione a bolo 27 st.,v januari boli samozrejme aj vetry,dazde a aj chladnejsie,ale aj velmi teplo,ty ides,zber oliv nie je praca pre zeny,je to tazka praca,no nech to vyskusa kto po tom tuzi


ReagovaťCitovať
 Chevrette
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 4
20/02/2010 17:02  

Ale na zaciatku januara bolo aj menej, tak 10 stupnov, a niekedy su rana dost rozdielne. Moj zaznamenany rekord bol minuly rok, ked sme rano pri -2 stupnoch mali namrazu na aute a poobede pri 25tich stupnoch sme chodili v kratkych rukavoch..:-D
Ved prave, to nie je praca porovnatelna s oberanim marhul na Slovensku 🙂


ReagovaťCitovať
 NATALI MENEGAKI
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 59
20/02/2010 18:02  

pred dvoma rokmi bola ozaj zima a napadalo v messara vela snehu,nedalo sa ist ani do najblizsieho mestecka,v agia varvara napadalo meter snehu,najhorsie na tom boli horske dediny,kde boli silne pod minusove tepl.,kopec snehu,domaci boli zufali a nedalo sa im pomoct,na slovensku by to hned riesili,tu cakali kym sa sneh roztopi a hotovo


ReagovaťCitovať
 Chevrette
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 4
21/02/2010 15:36  

Fuha, to si ani neviem predstavit. Ale musel to byt teda zazitok. Ja som este neprecestovala celu Kretu, este nebolo tolko casu vidiet vsetko, co by som chcela a este som nebola v takych horskych dedinkach. Iba v tych „primorskejsich“ ako Kourna, Mates, ci Argioupoli.


ReagovaťCitovať
 NATALI MENEGAKI
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 59
22/02/2010 5:47  

ano,kreta je zaujimavy ostrov,my sme blizsko pri komo a asi 18 km od matali,juh krety,treba prist pozriet,tu je priroda prirodzene divoka,ludia su mily,nie je tu tolko turistov,len na juhu krety mozes najst pravu tvar krety,v dedinach ako agia deka uvidis vykopavky stare/ muz hovori/,ze vyse 2500 rocne ,domy ba aj cele mesta,aj more a plaze su tu ine ako pri chanii,aj mesto ako heraklion je krasne moderne mesto,zboznujem toto mesto,knossos festos,my sme boli v chanii len 2 krat no neviem spravne posudit,ale heraklion je ozaj krasne mesto,ved ked niekedy zavitas na juh krety tak pozyvam na kavu.ja tiez poznam horske dediny ako agia barbara,lebo ked ideme do heraklionu,co je casto,prechadzame cez tie horske dediny. natali


ReagovaťCitovať
 Chevrette
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 4
22/02/2010 14:50  

Dobre, beriem ta za slovo, niekedy sa zastavim 🙂
Mne sa skor ako Chania paci Rethymno, ale Heraklion je tiez krasne mesto, to je pravda, aj ked som tam bola len par krat… Vo Faistose som este nebola, ale planujem, chcem hlavne vidiet palac, teda aspon to, co sa zachovalo…


ReagovaťCitovať
 NATALI MENEGAKI
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 59
23/02/2010 6:22  

jasne budem rada ked prides,napisem ti na mna kontakt na sukromnu spravu,faisstos je nedaleko odo mna,bola som tam pozriet,vela cas a zemetrasenie nezanechali,zrucanina z kamena,take nalezisko je aj pri komo/plaz/,ale knossos musi byt nieco ine,turisty tu cestuju z daleka pre to a ja to mam pod nosom a nebola som tam,aj ked sme skoro kazdy den v heraklione,budem rada ked prides do nasej oblasti pozriet a si vypijeme kavu a porozpravame konecne slovensky. natali


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Brigády v cudzine

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.