2 Majales Slovakov v Mnichove  

Stránka 1 / 2 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/05/2008 6:16  

POZVÁNKA

V spolupráci s Generálnym konzulátom Slovenskej republiky v Mníchove a so Slovenským inštitútom v Berlíne, organizuje Slovensko-nemecký kultúrny klub v Mníchove, dňa 31. mája 2008 od 20:00 hodiny v kolpingovom dome „Kolpinghaus St. Theresia München“, „ Druhý majáles pre Slovákov žijúcich v zahraničí“. V rámci programu vystúpi slovenský humorista Rasťo Piško, mesto Detva bude prezentovať ľudové umenie a folklórny súbor Vikartovčan zo Spiša bude tancovať a postará sa o zábavu.

Slovensko-nemecký kultúrny klub Vás rád privíta na Majálese 2008!

Vstupenky za EUR 30,00 (vstup + večera) si môžete zaväzne objednať telefonicky

+49 (0) 89 500 35 10 (Slovenská katolícka misia v Mníchove)
+49 (0) 821 992 666 (pán Dusil)
+49 (0) 89 741 414 66

alebo mailom na href=“mailto:vi46va@aol.com“>vi46va@aol.com.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/05/2008 7:32  

uau,
tesim sa!
Urcite pridem!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/05/2008 7:57  

Uz dlho som v Mnichove a este som o tom nepocul, zeby sa take volaco organizovalo. Treba prist v obleku?
Vlado


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/05/2008 12:33  

Vsetkych Vas srdecne pozdravujem, kto ma zaujem nech sa nahlasi kvoli vecery co najskor. Oblecenie je spolocenske.
ak chcete byt informovany o akciach nasho klubu, prosim zaslite kontaktne udaje. Pozdravujem a tesime sa.

SNKK


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/05/2008 7:22  

Ten subor je ozaj spickovy. Videl som ich minuly rok!!! Treba ist na ten majales!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/05/2008 11:21  

Vstupenky na majales si mozete odteraz az do piatka, 30.maja 2008, 12:00 hodin, aj zaväzne rezervovat mailom na href=“mailto:majales2008.eu@t-online.de“>majales2008.eu@t-online.de. Napiste prosim Vase meno, mailovu adresu / tel. cislo a pocet zelanych listkov.

Inaksie aj horeuvedenymi cislami.

Organizacny tim Majales 2008 a SNKK sa na Vas tesia!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 9:38  

Nie, nemusi byt oblek, staci sviatocnejsie oblecenie, ako v nedelu do kostola (slusnejsie nohavice, kosela)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 11:24  

Tešime sa na Vás.. Pridte,určite neoľutujete.. my sa už pomaly balíme a cvičíme pre Vás program,ktorý,dúfame, že Vám bude páčiť…s pozdravom vikartovčan


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 11:54  

30 Euro?Nie je to trosku drahe?To kto prisiel na taku cenu?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 14:06  

30 EUR = 17 EUR jedlo (polievka, rezne s prilohou, slovenske zakusky + slovenska kapustnica o polnoci) + 13 EUR vstup. Vo slovenskych korun to je MENEJ ako SKK 1000. A tolko urcite zaplatim ked si objednam jeden listok na plesy na Slovensku – mozno aj viac.

Jedno pivo v Mnichove stoji EUR 3,60, 1 „Mass“ = 1 l piva na Oktoberfeste tento rok EUR 8,30, cesta metrom hore-dole (len) v centre EUR 4,40, vstup do kina ca. EUR 10,00 (len 120 min) a vstupenka do narodneho divadla az do EUR 180 (vsetko bez jedla).

To 13 EUR na vstup vyuzivame len (!) na vydavky co mame v suvislosti s majalesom. SNKK a cely organizacny tim ako aj folkorny subor Vikartovcan, ktory je fakt spickovy, si nic neziadaju za robotu, trening alebo vstupenie.

Uvidite ze to bude na urovni ako to uz bolo minuly rok! Tesime sa na Vas!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 14:15  

Neviem, ako pre koho, ale myslim si, ze pre slovakov je to dost vela a pre nemcov tiez.Napriklad take vstupne do zabavneho parku stoji 25 euro, ale ich atrakcie mozem vyuzivat cely den.Subor Vikartovcan je fakt spickovy, ale tiez si nezasluzi byt ubytovany v takom „hotely“alebo ako by sa to dalo nazvat.Citujem“Uteraky si zoberte zo sebou a ak chcete pozerat televizor, tak si ho musite doniest, alkoholicke a aj nealkoholicke napoje na izbe su zakazane“Hmmm zaujimave.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 14:30  

Mila Adela!

Neviem odkial mas takeho informacie o ubytovani , ale ak to nemas iste, nepustaj to radsej do plena.
Na prvy pohlad sa aj mne zdalo vstupne mozno drahe. Ale uvazuj logicky o tom, co napisal Ast.
Minule som chcela ist na konzert k nam do kostola, ktory organizoval miestny spevokol a hral miestny organista. Vstup:15 EUR! KOnzert trval 1,5 hodiny, Bol sice dobry, ale ked sme potom chceli ist s kamaratkou na veceru pozostavajucu z jedneho jedla, platila som za porciu 11.50 EUR. Takze to uz bolo 26,50EUR.
Tu sa nam ponuka super slovenska zabava, s niekolkonasobnym dobrym jedlom a zakuskami. Toto tu nemame kazdy den.
Ja to vobec nevidim tak negativne a preto som sa prave rozhodla tam ist.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 14:40  

Myslim si, ze Adela ma pravdu.V subore Vikartovcan vystupuje moj brat a sestra, ktori pojdu min. 10 hodin busom do Mnichova, a ake ubytovanie ich caka? Myslim, ze si to vobec nezasluzili.
A 30 eur je podla mna dost, myslim, ze aj pre Nemcov nie to pre slovakov.
Ved veceru si mohol objednat kto chcel.
Ja tam pridem zo svajciarska a co ak nebudem mat chut na to,co oni navaria???Jest to nebudem a peniaze mi aj tak nikto nevrati spät.
Myslim, ze by to potrebovalo trosku inu organizaciu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 15:44  

Ak to nevidis negativne, tak chod, ale ja urcite nie.A informacie o ubytovani mas na stranke class=“postlink“ href=“http://www.kolpinghausmuenchen.de“>www.kolpinghausmuenchen.de, ak samozrejme vies po nemecky.Mna nezaujima kde chodis, ale 30 euro je fakt dost a nech mi nikto nerozprava, ze na tom nechcu zarobit.Samozrejme nie subor, ten nedostane nic, ale organizator podujatia urcite ano.Takze?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 15:45  

A Katke dakujem.Aspon niekto rozumny v tomto fore.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 15:56  

Mile Katka a Adela!

Katka, ak nie si prave vymyslena, tak je mi velmi luto, ze mas takyto nazor.
a Adela? Ak mas tieto informacie, tak je mi tiez velmi luto, ze patris k tomuto nevysvetlitelnemu bojkotu.
Skoda, ze nepridete. Ale vsak, kazdy chodi tam, kde sa mu paci a ked sa mu nepaci, tak necha tich druhych robit dobre veci.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 15:59  

Aha, takze predsa nevies nemecky.Si to konecne uvedom, vsetko mas tam jasne napisane.To je pravda, kazdy chodi tam, kde chce, ale nie tam, kde chcu 30 euro za nic.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 16:06  

Tesim sa, ze vies tak super nemecky.
Lenze asi si este nebola velmi casto ubytovana mimo domova. V mnohych ubytovniach, hoteloch, ci chatach nielen v Nemecku, ak vies dobre nemecky, tak si mozes precitat, ze „Mitbringen von eigenem Essen und Getränken nicht gestattet“.
Bolo by dobre, ak by si prestala s touto smiesnou vojnou.
Dakujem vopred!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 16:13  

Som len rad, ze som sa ja narodil v Nemecku a som sa ucil po slovensky az neskor. 🙂 Tak, ja pojdem na ten Majales, lebo sa mi velmi pacilo tam minuly rok a t

Dokaz na moje nemecke/bavorske znalosti:

„Oachkatzelschwoaf“, „Loabitoag“ – Ja to viem vyslovnit a viem co to je 🙂 a prajem vela zabavy odhadnut co to je spisovnou nemcinou.

Adela, vies co: Si smiesna s Tvojim bojom. Bud rada ze Slovenky a Slovaci maju taku moznost stretnut sa na takom podujati.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 16:32  

Chcel si napisat Loabadinger, Oachkatzlschwoaf?Hmm tvoje znalosti nie su az take dobre.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 16:37  

No, mila Maria.Bola som uz v hotely a nie v jednom, ale take nieco som este nepocula, vsade si mozes na izbu zo sebou zobrat napoje a aj jedlo na izbu.A v nemecku byvam uz dost dlho nato, aby som vedela, ze je to len nejaka lacna ubytovna „Pajzel“.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 18:51  

🙂 nemusis mat obavu, ziaden oblek, kravata a tak….. jednoducho slusne oblecenie, aby si si mohol zatancovat na ludovu notu ale aj na diskoteke ktora tam pravdaze nebude chybat


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 18:54  

super, pridi a zober dobru partiu bude tam naozaj super zabava !!!
Odporucam prist o 18,30 hod., nakolko je velky ohlas a ako sa to hovori „…kto neskoro chodi, sam sebe skodi….“
Tesim sa, prihovor sa ked prides 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 19:12  

Srdecne zdravim vsetkych kto sa pridu poinformovat resp. zasmiat na diskusie slovakov zijucich v zahranici alebo z domova ktory si boli nejaku to euro uz vonku zarobit a vedie, ze to nie je „med lizat“.
Katka, je pravdou ze mozes mat iny jazycek a ked by si predsa pricestovala, co by sme sa velmi tesili, staci prist za organizatormi, ved sme vsetci slovaci a zaplatis listok len bez jedlo. Vieme jednoducho vyjst v ustrety a velmi by sme si to vazili keby si prisla o to viac, ked Ti tu tancuje „rodina“. My vsetci sa veeelmi tesime na Vikartovcanov, lebo je to subor ktory pracuje, tancuje, spieva s radosti a to je to pekne ze to este nevymrelo. Neviem Katka na ake pohodlie si zvyknuta – kazdy sudi podla seba – ja by som bola spokojna a to najmä preto, ze v izbe sa iba vyspia. Poverena rodina ktora si ich s radostou zobrala na starost ozaj premyslela kazdy maly detail co mi chce ukazat, kam povodit a aby im neci nechybalo. Takze Katka, ziadna obava, postarame sa o nich ako najlepsie budeme vediet.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 19:19  

Mila Adelka, nepoznam Ta, ale z toho co pises,hm…..
Asi mas zaujimavu pracu ked po precitani info na 2 Majales v Mnichove ides pozerat na ubytovanie a jeho vybavnie 🙂 Kazdy mame ine hodnoty v zivote. Pre niekoho je vela to a pre druheho zasa ono. Nas ocko nas ucil, zakryvaj sa vzdy len takou perinou na aku mas. Asi si dost materialovo orientovana ked vidis za vsetkym peniaze, ale zial z nespravneho svetla. Mam pre Teba navrh, ak mi zodpovedne prehlasis ze preberies celu zodpovednost za organizaciu 3 Majalesu, tak cely vynos je Tvoj. To Ti tu slubujem na verejnosti. Hm, avsak musis byt aj pripravena v opacnom pripade vsetko uhradit aj ked to mozno nedostanes spät.
Ja Ti so srdca prajem vsetky peniaze ktore si zarobis.
Pozdravujem Ta a prajem Ti jasny pohlad a lasku v srdci.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 19:23  

Martin, tesim sa ze prides, ale Adelka to urcite nepochopi. Ale mozno raz….doprajme jej cas 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 19:27  

Adelka, venuj sa niecomu inemu, Tvoja uroven vyjadrovania hovori za vsetko a zial, „mozes byt dlho vonku“ ale to co ty potrebujes si domov neprivezies.
To co sa patri a co nie, to co je o.k. a to co nie…… poznala som v minulosti vela slovakov ale nie len slovakov musim podotknut, kt. si nikdy neprecitali pravidla v hoteloch a mysleli si ze je to vsetko dovolene co robili a nosili na izbu. Ale, co budeme o tom dalej rozpravat, je to skoda casu a energie.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 19:36  

Nemam preco za niekoho preberat jeho pracu.Ale orginazator tejto akcie v Mnichove, by sa mal trosku viac starat aj o svojich hosti, aby mali vsetko, co potrebuju a nie strcit ich na ubytovnu, kde si musia doniest aj vlastne uteraky a to nehovorim o dalsich veciach.Ale ved preco nie, ved tam len prespia, nie?Ale zaujalo ma, ked si napisala, ze sa da listok kupit bez jedla.Takze 13 euro pokial sa nemylim.Este dobre, ze som sa to v tomto fore docitala.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 19:42  

Poznas ma, ze ma takto sudis?Jednoducho si nechces priznat pravdu, ale nechajme to tak, respektujem tvoj nazor, kazdy mame predsa nejaky.A tie pravidla som si precitala, prave preto pisem, vies?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/05/2008 20:48  

Chystas sa prist? Hm, Adelka, nedoporucujem ti to, lebo je to v tom „Pajzle“ kde bude byvat aj folklorna skupina a okrem nej aj iny hostia tak ako minuly rok a vsetci boli spokojny s cistotou, pohodlnostou, so sluzbami a tak… Nezodpovedalo by to Tvojej urovni a Tvojim predstavam.
Kazdemu vyjdeme v ustrety ked to potrebuje, ale predpokladam ze Ty si nie je odkazana tak setrit ze sa prides zabavat od 18,30 do 03 hod. rannej a nenajes sa aby si usetrila.
30 € vstupne a menü je 15€ a 2 € zakusky ktore nemozem ustrazit aby ste ich nebrali ked ste si ich nezaplatili.
Na jednej strane by si setrila kazde € a na druhej strane nesetris „vyrazmi“ a pohorsenim ci radami ako maju druhy peniaze vydavat. Nikdy sa nepovysuj a nikdy sa neponizuj – myslim si ze by si sa mohla zamysliet nad zmyslom tejto vety.
Velmi pozitivne vnimam Tvoju vetu …. respektujem tvoj nazor, kazdy mame predsa nejaky… Ja dodavam, pri slusnom spravani si kazdy moze povedat svoj nazor, aj ked nebude druhymi akceptovany.Pekne sny pre vsetkych kt. tak dlho vydrzali na tejto stranke 🙂


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Akcie a stretávky
Stránka 1 / 2 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.