reklama
Ulož si exil.sk: medzi svoje obľúbené ako domovskú stránku
perom exiláka  |  život v exile  |  komunita exilákov  |  spravodajstvo  |  o nás
Vitaj na portáli Slovákov v zahraničí !

Dovoľ nám v krátkosti ti predstaviť obsahovú štruktúru jednotivých rubrík portálu, ako i zodpovedať najčastejšie kladené otázky našich čitateľov. Budeme tiež radi, ak sa na nás s akýmikoľvek špecifickými otázkami, návrhmi, či pripomienkami obrátiš e-mailom na adresu redakcia@exil.sk.

Úvahy, glosy a komentáre na aktuálne dianie na Slovensku i v exile, reportáže a rozhovory
Denne aktualizovaný monitoring médií - tie najdôležitejšie správy z domova i z exilu. Čítame slovenské i svetové médiá za vás!


Postrehy z objavovania nových kultúr a zvyklostí, rady a tipy ako „prežiť“, kultúrny spravodaj pre krajanov
Kolekcia odkazov na vyznamné slovenské i svetové stránky, odkazy na stránky Slovákov v zahraničí

Diskusné fórum, priestor pre názory, postrehy, rady a tipy našich čitateľov, miesto na výmenu kontaktov medzi Slovákmi v zahraničí, Bútľavá vŕba, stretávky a akcie

Kto stojí v pozadí a čo je cieľom projektu ?

Sme neveľká, stále sa rozrastajúca, skupina nadšencov - dobrovoľníkov z rôznych častí sveta, ktorých spája spoločná myšlienka - vytvoriť jednotný internetový portál pre všetkých, ktorí sa cítia byť Slovákmi, nech sú kdekoľvek. Cieľom projektu je preklenúť vzdialenostnú bariéru medzi komunitami Slovákov vo svete i na Slovensku a prehĺbiť ich vzájomnú komunikaciu.

 

Kedy vznikol portál Exil.sk ?

Prípravné práce začali na jar 2004. Po náročnej technickej a organizačnej práci môžeme v "rodnom liste" portálu nájsť tučnými písmenami zapísaný dátum 1.august 2004, kedy sa k nášmu čitateľovi dostali prvé príspevky z dielne našich redaktorov a externých dopisovateľov portálu.

 

Aké sú doterajšie úspechy ?

Keďže je portál zatiaľ iba vo svojich začiatkoch, je úplne samozrejmé, že jeho tvorcov čaká ešte veľmi veľa úsilia, kým budú môcť hodnotiť výsledky svojej práce, či vymenúvať akékoľvek väčšie úspechy. Napriek tomu, už dnes nám všetkým dobre padne množstvo povzbudivých slov od čitateľov portálu, ako i prvé úspechy v čítanosti - podľa nezávislého auditu NAJ.sk dosahuje návštevnosť portálu necelý rok po jeho spustení úroveň vyše 150000 prístupov mesačne. Budeme radi, ak naše úsilie podporíš aj ty, napríklad vlastnými námetmi na to, čo by si rád na našich stránkach našiel, prípadne kde vidíš dnes najväčšie nedostatky, alebo naopak čo ťa najviac zaujalo.

 

Môžem sa stať dopisovateľom alebo redaktorom portálu Exil.sk ?

Určite áno! Redakčný tím portálu exil.sk hľadá nové sily z celého sveta! Hľadáme externých redaktorov a dopisovateľov, skúsených i amatérov, ktorí by radi vo svojom voľnom čase pomohli nášmu projektu svojou vlastnou tvorbou a nápadmi. Preto neváhaj a daj nám o sebe vedieť! Úplne postačí, ak nám pošleš e-mail na adresu redakcia@exil.sk a my sa ti v krátkej dobe ozveme.

 

Páči sa mi váš portál, môžem mu pomôcť aj inak ako vlastnou tvorbou ?

Áno, budeme vďační každému za akúkoľvek pomoc pri propagácii nášho portálu, či už v kruhu svojich priateľov, na iných stránkach na internete, či v iných médiách. Prípadné iné formy podpory alebo návrhy na užšiu spoluprácu sú vítané.

 

Som webmaster a rád by som na svojej stránke uverejnil odkaz na portál Exil.sk.

Môžeš si vybrať hneď z niekoľkých možností - jednoduchý alebo formátovaný odkaz, ikona a je tu tiež možnosť odberu odkazov na najnovšie články prostredníctvom jednoduchého kódu alebo RSS. Na oplátku, radi uverejníme odkaz na tvoju stránku na zozname spriaznených serverov alebo v príslušnej sekcii Katalógu exiláka.

 

Môžem si prečítať najnovšie články cez mobilný telefón alebo vreckový počítač (PDA, Palm) ?

Áno, verziu portálu pre mobilný telefón nájdeš na adrese wap.exil.sk. Na textovej verzii pre vreckové počítače sa pracuje, napriek tomu väčšina novších modelov vreckových PDA nemá takmer žiadny problém so zobrazovaním štandardnej verzie stránok - www.exil.sk, ktorú sa snažíme písať zjednodušeným jazykom HTML.

 

Na koho sa môžem obrátiť, ak mám nejakú otázku, návrh alebo problém ?

Najjednoduchšie bude, ak nám pošleš e-mail na adresu redakcia@exil.sk.reklama